Kisajärjestäjän kilpailuvälineet

Kisajärjestäjän toimittamat kilpailuvälineet.


Seipäät

Merkki                    Flex     Max WT lb    Pituus cm

Pacer                      15                                  350

Pacer                      18 (arvio)                       400

Keihäät

Merkki tai valmistaja         Paino g      Pituus mm
Flying Finn                            414              1890
Seppo Räty                           412              1920
VineX Aero                           420               1930
Nemeth                                 420              1946

Polanik                                  514              2022
Polanik                                  514              2020
Flying Finn                            507              2040
Flying Finn                            507              2027

Nemeth                                 606              2220
Flying Finn                            613              2221
Polanik                                  610              2216

SM-otteluiden aikataulu

Lauantai 25.08.2018
Aika Laji Sarja Calling Kentälle
10:00 100m aj N17 09:30 09:40
10:30 80m aj T14 10:00 10:10
10:50 korkeus N17
11:25 pituus, ryhmä 1 T14
12:20 100m aj N19 11:50 12:00
12:35 pituus, ryhmä 2 T14
keihäs, ryhmä 1 T14
12:40 100m aj N22 12:10 12:20
13:00 korkeus N19
13:20 korkeus N22
13:45 keihäs, ryhmä 2 T14
13:55 kuula, ryhmä 1 N17
15:00 kuula, ryhmä 2 N17
15:30 korkeus T14
16:00 200m N17
16:15 kuula N19
17:15 200m N19
17:20 kuula N22
17:50 800m T14
18:20 200m N22
18:40 Palkintojenjako T14
Sunnuntai 26.08.2018
Aika Laji Sarja Calling Kentälle
10:00 100m aj P15 09:30 09:40
10:30 pituus N22 09:50 10:00
10:40 pituus P15
11:30 keihäs N22
11:50 pituus N19 11:10 11:20
12:10 pituus, ryhmä 1 N17 11:30 11:40
12:30 800m N22
12:35 keihäs P15
13:10 Palkintojenjako N22
13:20 pituus, ryhmä 2 N17 12:40 12:50
13:40 keihäs N19
seiväs, ryhmä 1 P15
14:45 800m N19
14:50 keihäs, ryhmä 1 N17
15:30 Palkintojenjako N19
15:45 seiväs, ryhmä 2 P15
15:55 keihäs, ryhmä 2 N17
16:55 800m N17
17:45 Palkintojenjako N17
17:50 1000m P15
18:30 Palkintojenjako P15