Kauden 2023-24 ryhmät

Lasten yleisurheilukoulu ja treeniryhmä aloittavat. Ryhmiin voi liittyä myös kesken kauden, vaikka ei olisi kerennyt mukaan aloitukseen. Ilmoittautumiset "RYHMÄT" -välilehdellä tai alla olevissa artikkeleissa.

 Kempeleen Kirillä toimii kaksi ympärivuotista lasten ryhmää.

Yleisurheilukoulu 4-7-vuotiaille järjestetään 30.8.2023 – 24.4.2024. Elo-syyskuun ajan harjoitukset pidetään Sarkkirannan kentällä keskiviikkoisin klo 17-18. Lukion saliin siirrytään lokakuusta alkaen ja ajankohdaksi muuttuu torstai klo 18-19. Harjoituksia pidetään läpi talven poislukien koulujen loma-ajat ja salivuoron peruutukset.

Urheilukoulumaksu on 70€, ja se sisältää ohjatut harjoitukset (n. 25 kertaa).

 

Kirin yleisurheilun treeniryhmä aloittaa kauden 4.9.2023. Ryhmä on tarkoitettu urheilukoululaisia tavoitteellisemmin harjoitteleville 8-14-vuotialle lapsille.
Ryhmä harjoittelee 2-3 kertaa viikossa:
- syyskuun loppuun asti Sarkkirannan kentällä maanantaisin ja keskiviikkoisin klo 18-19.30
- lokakuusta alkaen maanantaisin Linnakankaan koulun vanhassa salissa klo 17-18.30, torstaisin lukion salissa klo 17-18 ja perjantaisin Ouluhallissa klo 18-19.30. Ouluhallin kellonaika saattaa vaihdella.
- kesällä 2024 kaksi kertaa viikossa Sarkkirannan kentällä.

Valmennusryhmän maksu on 160 euroa/vuosi. Sisarusalennus tähän ryhmään osallistuville 40 euroa. Maksu kattaa yu-lisenssin, seuran jäsenmaksun, osallistumismaksun seuran järjestämiin kisoihin ja harjoitukset. Huoltajat pääsevät osallistumaan seuran omiin kisoihin toimitsijoina. Kesällä harjoitukset voivat olla urheilukouluryhmien mukana.