Zeppelin hiihdot 9.2.2019 Kempele 

 

TULOKSET    pdf-tiedosto

KILPAILUKUTSU Zeppelin-hiihdot la 9.2.2019 pdf-tiedosto

Aatu Jylänki Haapaveden Urheilijat Zeppelin hiihdot 9.2.2019 kuva Juha Siekkinen b

Zeppelin-hiihtojen kilpailut avasi ensimmäisenä ladulle lähtijänä Aatu Jylänki, Haapaveden Urheilijat. Kuva Juha Siekkinen

 Joonas Sarkkinen Ounasvaaran hiihtoseura Zeppelin hiihdot 9.2.2019 kuva Juha Siekkinen b

Zeppelin-hiihtojen kilpailujen viimeinen ladulle lähtijä oli Joonas Sarkkinen Ounasvaaran Hiihtoseura. Kuva Juha Siekkinen

 

 

37. Kansalliset ja 27.Zeppelin-hiihdot

9.2.2019

Köykkyri, Kempele

Tulokset

© Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö 

 

 

M08 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

7

Hannes Leinonen

Utajärven Urheilijat

3:20.2

 

2.

5

Juho Marttila

Limingan Niittomiehet

3:59.4

   39.2

3.

3

Arttu Tervonen

Kempeleen Kiri

3:59.9

   39.7

4.

6

Jonne Seppänen

Oulun Hiihtoseura

4:21.1

   1:00.9

5.

2

Aatu Jylänki

Haapaveden Urheilijat

5:12.5

   1:52.3

6.

4

Viljami Väisänen

Laitasaaren Veto

5:22.7

   2:02.5

N08 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

9

Elena Ryytty

Oulun Hiihtoseura

3:37.0

 

2.

10

Pihla Niemelä

Iin Hiihtoseura

3:59.7

   22.7

3.

13

Hilla Määttä

Oulun Hiihtoseura

4:19.9

   42.9

4.

11

Enni Laakkonen

Kuusamon Erä-Veikot

4:25.4

   48.4

5.

12

Roosa Rahkolin

Limingan Niittomiehet

4:50.7

   1:13.7

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

18

Joona Ylimäki

Karihaaran Visa

6:07.3

 

2.

19

Veeti Rahkolin

Limingan Niittomiehet

6:21.6

   14.3

3.

22

Arttu Juola

Oulun Hiihtoseura

6:31.3

   24.0

4.

17

Matias Latomaa

Oulun Hiihtoseura

6:46.1

   38.8

5.

15

Riko Mäntyranta

Oulun Hiihtoseura

7:17.2

   1:09.9

6.

21

Nooa Karjalainen

Kuusamon Erä-Veikot

7:30.1

   1:22.8

7.

20

Väinö Kurttila

Utajärven Urheilijat

7:39.3

   1:32.0

8.

16

Topi Kitinprami

Saloisten Reipas

8:06.7

   1:59.4

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

34

Minea Miettunen

Karihaaran Visa

6:04.0

 

2.

25

Inka Ryytty

Oulun Hiihtoseura

6:44.2

   40.2

3.

39

Peppi Poutanen

Karihaaran Visa

6:45.7

   41.7

4.

24

Minttu Rossi

Karihaaran Visa

7:00.9

   56.9

5.

32

Reeta Taskila

Haapaveden Urheilijat

7:08.8

   1:04.8

6.

30

Martta Pekkala

Haapaveden Urheilijat

7:25.4

   1:21.4

7.

35

Sofia Latomaa

Oulun Hiihtoseura

7:35.3

   1:31.3

8.

37

Miia Laakkonen

Kuusamon Erä-Veikot

7:48.6

   1:44.6

9.

38

Eevi Puoskari

Kempeleen Kiri

7:59.9

   1:55.9

10.

36

Fanni Rantaeskola

Suomussalmen Rasti

8:04.1

   2:00.1

11.

31

Satu Laajoki

Oulun Hiihtoseura

8:13.1

   2:09.1

12.

26

Inka Niemelä

Iin Hiihtoseura

8:24.7

   2:20.7

13.

28

Iina-Emilia Häyry

Limingan Niittomiehet

8:58.6

   2:54.6

14.

33

Sofi Rinta

Laitasaaren Veto

9:17.9

   3:13.9

15.

27

Malla Määttä

Oulun Hiihtoseura

9:25.8

   3:21.8

DNS

29

Eevi Juka

Laitasaaren Veto

   

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

46

Eetu Juola

Oulun Hiihtoseura

10:50.4

 

2.

44

Arttu Mäntylä

Haapaveden Urheilijat

11:34.2

   43.8

3.

42

Niko Liuska

Kempeleen Kiri

12:42.8

   1:52.4

4.

43

Eino Ryytty

Oulun Hiihtoseura

13:05.3

   2:14.9

5.

45

Miikka Kivelä

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

13:16.1

   2:25.7

DNS

41

Jaakko Parkkila

Pudasjärven Urheilijat

   

N12 Naiset 12 vuotta 3 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

52

Veera Niskanen

Keminsuun Kisa

10:59.7

 

2.

61

Emilia Hakasalmi

Kuivasjärven Aura

11:16.0

   16.3

3.

51

Sanni Tyyskä

Oulaisten Huima

11:32.7

   33.0

4.

49

Lotta Rossi

Karihaaran Visa

11:36.2

   36.5

5.

50

Saaga Sassi

Iin Urheilijat

11:42.3

   42.6

6.

53

Aliisa Maria Kärkkäinen

Kempeleen Kiri

11:49.1

   49.4

7.

54

Iita Kimpimäki

Yli-Iin Naseva

11:51.5

   51.8

8.

55

Iina Laakkonen

Kuusamon Erä-Veikot

12:04.7

   1:05.0

9.

60

Matilda Boström

Iin Urheilijat

12:11.8

   1:12.1

10.

57

Vilja Pekkala

Haapaveden Urheilijat

12:21.2

   1:21.5

11.

58

Alina Kyllönen

Tyrnävän Ahmat

12:52.5

   1:52.8

12.

48

Emma Mäki-Mikkilä

Kempeleen Kiri

13:13.1

   2:13.4

13.

62

Sini Harjuhaahto

Saloisten Reipas

13:18.5

   2:18.8

14.

56

Martta Väisänen

Laitasaaren Veto

13:23.8

   2:24.1

DNS

59

Helmiina Similä

Oulun Hiihtoseura

   

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

67

Katriina Vuollet

Oulun Hiihtoseura

9:42.3

 

2.

66

Selma Mäkäräinen

Kempeleen Kiri

10:28.1

   45.8

3.

76

Ella Tammi

Simon Kiri

10:39.1

   56.8

4.

71

Aino Jylänki

Haapaveden Urheilijat

10:41.7

   59.4

5.

77

Nea Knuuti

Keminsuun Kisa

10:44.8

   1:02.5

6.

70

Iina Haataja

Limingan Niittomiehet

10:46.0

   1:03.7

7.

65

Veera Tammi

Simon Kiri

10:46.2

   1:03.9

8.

75

Erika Kujala

Oulun Hiihtoseura

11:02.6

   1:20.3

9.

72

Heli Laajoki

Oulun Hiihtoseura

11:14.9

   1:32.6

10.

64

Helmi Korpi

Aavasaksan Urheilijat

11:20.4

   1:38.1

11.

68

Lania Karim

Kempeleen Kiri

11:21.2

   1:38.9

12.

73

Roosa Vuori

Saloisten Salama

12:59.0

   3:16.7

DNS

69

Essi Parkkila

Pudasjärven Urheilijat

   

DNS

74

Nelli-Lotta Karppelin

Limingan Niittomiehet

   

N55 Naiset 55 vuotta 3 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

80

Marjut Vuorenmaa

Oulun Kilpa-Veljet

10:44.0

 

2.

79

Arja Lotvonen

Laitasaaren Veto

10:59.8

   15.8

3.

81

Maija Käkelä

Haukiputaan Veikot

12:03.3

   1:19.3

M65 Miehet 65 vuotta 3 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

84

Paavo Oilinki

Utajärven Urheilijat

9:45.3

 

2.

85

Mikko Koivukangas

Oulun Hiihtoseura

9:55.9

   10.6

3.

83

Eero Mykkänen

Lapinlahden Veto

9:57.7

   12.4

4.

88

Tapio Peltola

Oulun Hiihtoseura

10:34.3

   49.0

5.

82

Erkki Kumpula

Haukiputaan Veikot

11:08.2

   1:22.9

6.

86

Esko Korhonen

Oulun Kilpa-Veljet

11:31.9

   1:46.6

7.

89

Kalevi Heinikoski

Iin Hiihtoseura

11:41.4

   1:56.1

DNS

87

Sauli Hujanen

Iisalmen Visa

   

M14 Miehet 14 vuotta 5 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

95

Aapo Kurttila

Utajärven Urheilijat

14:34.0

 

2.

94

Johannes Paaso

Karihaaran Visa

15:04.8

   30.8

3.

93

Teemu Honkanen

Oulun Hiihtoseura

15:44.5

   1:10.5

4.

103

Jesse Ylimäki

Karihaaran Visa

16:02.2

   1:28.2

5.

99

Eemeli Kuiri

Oulun Hiihtoseura

16:05.5

   1:31.5

6.

101

Ville Nieminen

Haapaveden Urheilijat

16:29.1

   1:55.1

7.

91

Ronni Mäntyranta

Oulun Hiihtoseura

16:33.4

   1:59.4

8.

96

Heikki Peipinen

Ylikiimingin Nuijamiehet

16:41.2

   2:07.2

9.

97

Matias Uusitalo

Iin Urheilijat

16:54.6

   2:20.6

10.

98

Paavo Niemelä

Iin Hiihtoseura

16:58.2

   2:24.2

11.

92

Oskari Kivelä

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

19:35.5

   5:01.5

DSQ

100

Otto Karjalainen

Kuusamon Erä-Veikot

   

DNS

102

Juho Hyyryläinen

Vaalan Karhu

   

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

105

Sari Kettunen

Yli-Iin Naseva

17:24.9

 

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

116

Kerttu Pirneskoski

Karihaaran Visa

14:34.3

 

2.

114

Venla Järvelä

Paltamon Urheilijat

14:59.2

   24.9

3.

107

Sanni Pulkkinen

Karihaaran Visa

15:17.9

   43.6

4.

119

Ida Roponen

Oulun Hiihtoseura

15:50.0

   1:15.7

5.

108

Sara Niskanen

Keminsuun Kisa

16:14.0

   1:39.7

6.

118

Riina Taskila

Haapaveden Urheilijat

16:22.7

   1:48.4

7.

112

Iida-Maria Lämsä

Oulun Hiihtoseura

16:32.3

   1:58.0

8.

109

Sanni Pirttikoski

Oulun Hiihtoseura

16:35.3

   2:01.0

9.

113

Aino-Kaisa Parkkila

Limingan Niittomiehet

17:13.3

   2:39.0

10.

110

Viivi Jylänki

Haapaveden Urheilijat

18:05.7

   3:31.4

11.

115

Heli Korpi

Aavasaksan Urheilijat

18:11.5

   3:37.2

12.

117

Matilda Koivuranta

TEAM SKIERS

18:26.0

   3:51.7

DNS

111

Hanna Soronen

Iin Hiihtoseura

   

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

125

Roosa Riikola

Ylikiimingin Nuijamiehet

14:08.7

 

2.

137

Vilma Ryytty

Iisalmen Visa

14:14.7

   6.0

3.

130

Seela Peuralahti

Oulun Hiihtoseura

14:57.0

   48.3

4.

128

Anni-Maija Laurikainen

Karihaaran Visa

15:15.5

   1:06.8

5.

123

Henna Hamari

Karihaaran Visa

15:25.4

   1:16.7

6.

127

Hannah Smart

Paltamon Urheilijat

15:26.8

   1:18.1

7.

136

Niina Holmström

Iin Hiihtoseura

15:55.9

   1:47.2

8.

134

Emilia Nissinaho

Ylikiimingin Nuijamiehet

15:56.4

   1:47.7

9.

135

Reija Ahola

Karihaaran Visa

16:12.2

   2:03.5

10.

129

Elisa Reijonen

Ounasvaaran Hiihtoseura

16:24.4

   2:15.7

11.

121

Helmi Peipinen

Ylikiimingin Nuijamiehet

16:24.7

   2:16.0

12.

132

Henna Korpi

Aavasaksan Urheilijat

17:00.1

   2:51.4

13.

124

Aada Peltola

Oulun Hiihtoseura

17:24.5

   3:15.8

14.

126

Heli Harjuhaahto

Saloisten Reipas

17:26.5

   3:17.8

15.

131

Hilla Lehtola

Oulaisten Huima

18:05.6

   3:56.9

16.

133

Piia Juola

Ounasvaaran Hiihtoseura

18:26.1

   4:17.4

DNS

122

Suvi Leinonen

Paltamon Urheilijat

   

N35 Naiset 35 vuotta 5 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

141

Sanna Henriksson

Oulun Hiihtoseura

17:04.5

 

2.

139

Merja Santaniemi

Oulun Hiihtoseura

17:24.8

   20.3

3.

142

Niina Jaako

Oulun Hiihtoseura

17:54.9

   50.4

4.

143

Johanna Magga

Oulun Hiihtoseura

18:00.0

   55.5

5.

140

Raili Kokko

Utajärven Urheilijat

18:04.3

   59.8

6.

138

Terhi Tuorilainen

Kiuruveden Urheilijat

18:33.1

   1:28.6

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

148

Ari Svanberg

Lapinlahden Veto

14:10.1

 

2.

149

Jorma Aalto

Iin Urheilijat

15:31.4

   1:21.3

3.

150

Heikki Salminen

Yppärin Urheilijat

16:28.8

   2:18.7

4.

146

Jari Svanberg

Lapinlahden Veto

16:29.8

   2:19.7

DNS

145

Seppo Laukkanen

Iisalmen Visa

   

DNS

147

Juha Tuulaniemi

Keminsuun Kisa

   

M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

152

Antti Henriksson

Oulun Hiihtoseura

13:36.6

 

2.

153

Kari Kokko

Utajärven Urheilijat

13:39.6

   3.0

3.

158

Jari Mäntylä

Haapaveden Urheilijat

13:58.4

   21.8

4.

157

Pekka Kukkula

Iin Hiihtoseura

14:01.2

   24.6

5.

155

Teuvo Kuusela

Keminsuun Kisa

14:23.7

   47.1

6.

154

Keijo Pulkkinen

Kempeleen Maratonklubi

15:03.0

   1:26.4

7.

156

Jouko Helenius

Pulkkilan Ponsi

17:48.0

   4:11.4

M16 Miehet16 vuotta 8 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

5.00 km(Sij.)

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

169

Niko Anttola

Karihaaran Visa

12:47.2 (1.)

20:51.9

 

2.

166

Eeli Kujala

Oulun Hiihtoseura

13:50.6 (2.)

22:43.1

   1:51.2

3.

163

Atte Rahikkala

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

14:06.0 (3.)

22:48.8

   1:56.9

4.

162

Juuso Kinnunen

Oulun Hiihtoseura

14:19.3 (4.)

23:22.9

   2:31.0

5.

161

Antti Harjuhaahto

Saloisten Reipas

14:51.8 (5.)

24:06.3

   3:14.4

6.

170

Santtu Outila

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

15:56.7 (8.)

25:46.0

   4:54.1

7.

172

Konsta-Elias Similä

Kittilän Urheilijat

15:51.5 (7.)

26:13.2

   5:21.3

8.

168

Lauri Saarela

Oulun Hiihtoseura

15:46.9 (6.)

26:22.2

   5:30.3

9.

171

Vilho Koivula

Oulun Hiihtoseura

16:05.0 (9.)

26:26.9

   5:35.0

10.

167

Aappo Mustonen

Kempeleen Kiri

17:29.2 (10.)

28:42.2

   7:50.3

11.

160

Arttu Heilala

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

17:29.6 (11.)

29:32.0

   8:40.1

12.

164

Jesse Mokko

Oulun Hiihtoseura

18:30.9 (12.)

30:58.5

   10:06.6

DNS

165

Antti-Jussi Raappana

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

     

N20 Naiset 20 vuotta 10 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

5.00 km(Sij.)

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

175

Oona-Maria Similä

Kittilän Urheilijat

17:22.2 (1.)

35:06.9

 

2.

174

Katriina Autti

TEAM SKIERS

18:15.9 (2.)

37:24.0

   2:17.1

NYL Naiset 10 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

5.00 km(Sij.)

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

183

Päivi Roivainen

Siilinjärven Hiihtoseura

14:16.1 (2.)

28:44.3

 

2.

181

Aija Söyrinki

Vuokatti Ski Team Kainuu

14:14.2 (1.)

29:13.6

   29.3

3.

179

Sanna Martikkala

Vuokatti Ski Team Kainuu

14:34.9 (3.)

29:26.2

   41.9

4.

180

Saana Ukkonen

TEAM SKIERS

14:42.8 (4.)

29:39.4

   55.1

5.

182

Salla Loukusa

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

15:28.4 (5.)

31:38.0

   2:53.7

6.

184

Mari Patanen

Saloisten Salama

15:41.9 (6.)

31:47.0

   3:02.7

7.

177

Mari Maikku

Aavasaksan Urheilijat

16:19.6 (7.)

33:06.2

   4:21.9

8.

178

Tanja Kellokumpu

Tupoksen Tuisku

16:25.7 (8.)

33:38.3

   4:54.0

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

5.00 km(Sij.)

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

192

Eino Koivula

TEAM SKIERS

13:50.6 (1.)

28:37.8

 

2.

191

Lauri Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

14:21.8 (2.)

29:06.9

   29.1

3.

190

Miska Minkkinen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

14:42.1 (3.)

29:30.8

   53.0

DNF

186

Eero Mannila

Oulun Hiihtoseura

- (-)

   

DNF

189

Veikka Ylilauri

Limingan Niittomiehet

- (-)

   

DNS

187

Leevi Virkkala

Sievin Sisu

     

DNS

188

Saku Siren

Oulun Hiihtoseura

     

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

5.00 km(Sij.)

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

195

Jani Laine

Kuivasjärven Aura

12:55.6 (1.)

26:27.7

 

2.

201

Jani Tuovila

Sievin Sisu

13:07.6 (2.)

26:53.7

   26.0

3.

199

Markus Kanamäki

Saloisten Salama

13:33.1 (3.)

27:32.2

   1:04.5

4.

194

Eero Juola

Oulun Hiihtoseura

13:47.3 (5.)

28:01.9

   1:34.2

5.

196

Viljo Juntunen

Ristijärven Pyry

13:37.4 (4.)

28:03.0

   1:35.3

6.

198

Jouni Mäkäräinen

Kempeleen Kiri

14:15.4 (6.)

29:02.2

   2:34.5

7.

200

Jyrki Holmström

Kuusamon Erä-Veikot

15:41.1 (7.)

32:41.3

   6:13.6

DNS

197

Hannu Kirstinä

Oulun Hiihtoseura

     

M20 Miehet 20 vuotta 15 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

5.00 km(Sij.)

10.00 km(Sij.)

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

203

Leo Rantahalvari

Skiteam 105

12:07.8 (1.)

24:46.6 (1.)

37:37.0

 

2.

209

Tuomas Ranto

TEAM SKIERS

13:43.3 (3.)

27:53.0 (2.)

42:13.6

   4:36.6

3.

207

Visa Joenperä

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

13:34.2 (2.)

27:57.2 (3.)

42:24.1

   4:47.1

4.

205

Jaakko Kotajärvi

Oulunsalon Vasama

14:24.6 (4.)

29:58.6 (4.)

45:32.5

   7:55.5

DNS

204

Roope Jokela

Oulun Hiihtoseura

       

DNS

206

Onni Rantahalvari

Skiteam 105

       

DNS

208

Viljami Vuorre

Oulun Hiihtoseura

       

MYL Miehet 15 km V

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

5.00 km(Sij.)

10.00 km(Sij.)

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

1.

216

Eero Aittolampi

Oulun Hiihtoseura

12:06.5 (3.)

24:34.7 (2.)

37:01.8

 

2.

214

Santeri Pirneskoski

Karihaaran Visa

12:02.7 (1.)

24:47.3 (3.)

37:21.8

   20.0

3.

218

Joonas Sarkkinen

Ounasvaaran Hiihtoseura

12:03.6 (2.)

24:48.3 (4.)

37:34.5

   32.7

4.

213

Petteri Laurén

Oulun Hiihtoseura

14:01.0 (6.)

28:31.1 (5.)

42:43.4

   5:41.6

5.

211

Janne Uusitalo

Pihtiputaan Tuisku

14:16.9 (7.)

29:25.5 (6.)

44:23.5

   7:21.7

DSQ

215

Konsta Puutio

Kokkolan Veikot

12:12.7 (4.)

24:21.5 (1.)

   

DNF

217

Antti Harmaala

Iin Hiihtoseura

13:34.0 (5.)

- (-)

   

DNS

212

Oskari Hökkä

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

       

DNS

219

Teemu Tauriainen

Kuusamon Erä-Veikot

       

 

 

LÄHTÖLISTA ZEPPELIN-HIIHDOT 9.2.2019, päivitetty la 9.2. klo 9.30

© Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö 

 

Nro

Lähtöaika

Nimi

Lisenssinumero

Seura

M08

Miehet 8 vuotta 1 km V

2

11:00:30

Aatu Jylänki

60303071

Haapaveden Urheilijat

3

11:01:00

Arttu Tervonen

40395469

Kempeleen Kiri

4

11:01:30

Viljami Väisänen

60168224

Laitasaaren Veto

5

11:02:00

Juho Marttila

40434312

Limingan Niittomiehet

6

11:02:30

Jonne Seppänen

40472036

Oulun Hiihtoseura

7

11:03:00

Hannes Leinonen

60291272

Utajärven Urheilijat

 

N08

Naiset 8 vuotta 1 km V

9

11:04:00

Elena Ryytty

40411975

Oulun Hiihtoseura

10

11:04:30

Pihla Niemelä

60194951

Iin Hiihtoseura

11

11:05:00

Enni Laakkonen

40441786

Kuusamon Erä-Veikot

12

11:05:30

Roosa Rahkolin

40441850

Limingan Niittomiehet

13

11:06:00

Hilla Määttä

60299070

Oulun Hiihtoseura

 

M10

Miehet 10 vuotta 2 km V

15

11:07:00

Riko Mäntyranta

40354590

Oulun Hiihtoseura

16

11:07:30

Topi Kitinprami

60150020

Saloisten Reipas

17

11:08:00

Matias Latomaa

40340070

Oulun Hiihtoseura

18

11:08:30

Joona Ylimäki

40400662

Karihaaran Visa

19

11:09:00

Veeti Rahkolin

40261596

Limingan Niittomiehet

20

11:09:30

Väinö Kurttila

60170562

Utajärven Urheilijat

21

11:10:00

Nooa Karjalainen

40266156

Kuusamon Erä-Veikot

22

11:10:30

Arttu Juola

40417682

Oulun Hiihtoseura

 

N10

Naiset 10 vuotta 2 km V

24

11:11:30

Minttu Rossi

40453929

Karihaaran Visa

25

11:12:00

Inka Ryytty

40408620

Oulun Hiihtoseura

26

11:12:30

Inka Niemelä

60194953

Iin Hiihtoseura

27

11:13:00

Malla Määttä

60203468

Oulun Hiihtoseura

28

11:13:30

Iina-Emilia Häyry

40389050

Limingan Niittomiehet

29

11:14:00

Eevi Juka

60161723

Laitasaaren Veto

30

11:14:30

Martta Pekkala

40396093

Haapaveden Urheilijat

31

11:15:00

Satu Laajoki

40464831

Oulun Hiihtoseura

32

11:15:30

Reeta Taskila

40396095

Haapaveden Urheilijat

33

11:16:00

Sofi Rinta

60306823

Laitasaaren Veto

34

11:16:30

Minea Miettunen

40341489

Karihaaran Visa

35

11:17:00

Sofia Latomaa

40340071

Oulun Hiihtoseura

36

11:17:30

Fanni Rantaeskola

40222110

Suomussalmen Rasti

37

11:18:00

Miia Laakkonen

40388545

Kuusamon Erä-Veikot

38

11:18:30

Eevi Puoskari

40322581

Kempeleen Kiri

39

11:19:00

Peppi Poutanen

40357940

Karihaaran Visa

 

M12

Miehet 12 vuotta 3 km V

41

11:20:00

Jaakko Parkkila

40459246

Pudasjärven Urheilijat

42

11:20:30

Niko Liuska

40316538

Kempeleen Kiri

43

11:21:00

Eino Ryytty

40408619

Oulun Hiihtoseura

44

11:21:30

Arttu Mäntylä

40134556

Haapaveden Urheilijat

45

11:22:00

Miikka Kivelä

40339462

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

46

11:22:30

Eetu Juola

40157075

Oulun Hiihtoseura

 

N12

Naiset 12 vuotta 3 km V

48

11:23:30

Emma Mäki-Mikkilä

60260792

Kempeleen Kiri

49

11:24:00

Lotta Rossi

40366834

Karihaaran Visa

50

11:24:30

Saaga Sassi

40347838

Iin Urheilijat

51

11:25:00

Sanni Tyyskä

40263247

Oulaisten Huima

52

11:25:30

Veera Niskanen

40078635

Keminsuun Kisa

53

11:26:00

Aliisa Maria Kärkkäinen

40347831

Kempeleen Kiri

54

11:26:30

Iita Kimpimäki

60301767

Yli-Iin Naseva

55

11:27:00

Iina Laakkonen

40327827

Kuusamon Erä-Veikot

56

11:27:30

Martta Väisänen

40463569

Laitasaaren Veto

57

11:28:00

Vilja Pekkala

40396094

Haapaveden Urheilijat

58

11:28:30

Alina Kyllönen

40349536

Tyrnävän Ahmat

59

11:29:00

Helmiina Similä

40229174

Oulun Hiihtoseura

60

11:29:30

Matilda Boström

40366883

Iin Urheilijat

61

11:30:00

Emilia Hakasalmi

40417749

Kuivasjärven Aura

62

11:30:30

Sini Harjuhaahto

40300582

Saloisten Reipas

 

N14

Naiset 14 vuotta 3 km V

64

11:31:30

Helmi Korpi

40235384

Aavasaksan Urheilijat

65

11:32:00

Veera Tammi

40163368

Simon Kiri

66

11:32:30

Selma Mäkäräinen

40085119

Kempeleen Kiri

67

11:33:00

Katriina Vuollet

34517718

Oulun Hiihtoseura

68

11:33:30

Lania Karim

60191333

Kempeleen Kiri

69

11:34:00

Essi Parkkila

40398642

Pudasjärven Urheilijat

70

11:34:30

Iina Haataja

40075250

Limingan Niittomiehet

71

11:35:00

Aino Jylänki

40302090

Haapaveden Urheilijat

72

11:35:30

Heli Laajoki

40464830

Oulun Hiihtoseura

73

11:36:00

Roosa Vuori

40475031

Saloisten Salama

74

11:36:30

Nelli-Lotta Karppelin

40284228

Limingan Niittomiehet

75

11:37:00

Erika Kujala

40141045

Oulun Hiihtoseura

76

11:37:30

Ella Tammi

40163369

Simon Kiri

77

11:38:00

Nea Knuuti

40156052

Keminsuun Kisa

 

N55

Naiset 55 vuotta 3 km V

79

11:39:00

Arja Lotvonen

28999229

Laitasaaren Veto

80

11:39:30

Marjut Vuorenmaa

27592410

Oulun Kilpa-Veljet

81

11:40:00

Maija Käkelä

28818384

Haukiputaan Veikot

 

M65

Miehet 65 vuotta 3 km V

82 11.40.30 Erkki Kumpula 40157672 Haukiputaan Veikot

83

11:41:00

Eero Mykkänen

27505753

Lapinlahden Veto

84

11:41:30

Paavo Oilinki

40142131

Utajärven Urheilijat

85

11:42:00

Mikko Koivukangas

30982923

Oulun Hiihtoseura

86

11:42:30

Esko Korhonen

29307250

Oulun Kilpa-Veljet

87

11:43:00

Sauli Hujanen

27430637

Iisalmen Visa

88

11:43:30

Tapio Peltola

30901755

Oulun Hiihtoseura

89

11:44:00

Kalevi Heinikoski

27432088

Iin Hiihtoseura

 

M14

Miehet 14 vuotta 5 km V

91

11:45:00

Ronni Mäntyranta

40121611

Oulun Hiihtoseura

92

11:45:30

Oskari Kivelä

40301220

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

93

11:46:00

Teemu Honkanen

40289459

Oulun Hiihtoseura

94

11:46:30

Johannes Paaso

34490741

Karihaaran Visa

95

11:47:00

Aapo Kurttila

40231781

Utajärven Urheilijat

96

11:47:30

Heikki Peipinen

40078330

Ylikiimingin Nuijamiehet

97

11:48:00

Matias Uusitalo

40344536

Iin Urheilijat

98

11:48:30

Paavo Niemelä

40150381

Iin Hiihtoseura

99

11:49:00

Eemeli Kuiri

34327461

Oulun Hiihtoseura

100

11:49:30

Otto Karjalainen

34564334

Kuusamon Erä-Veikot

101

11:50:00

Ville Nieminen

40396097

Haapaveden Urheilijat

102

11:50:30

Juho Hyyryläinen

60177643

Vaalan Karhu

103

11:51:00

Jesse Ylimäki

34558366

Karihaaran Visa

 

N45

Naiset 45 vuotta 5 km V

105

11:52:00

Sari Kettunen

40275772

Yli-Iin Naseva

 

N16

Naiset 16 vuotta 5 km V

107

11:53:00

Sanni Pulkkinen

33783284

Karihaaran Visa

108

11:53:30

Sara Niskanen

40078634

Keminsuun Kisa

109

11:54:00

Sanni Pirttikoski

40281873

Oulun Hiihtoseura

110

11:54:30

Viivi Jylänki

40302097

Haapaveden Urheilijat

111

11:55:00

Hanna Soronen

34607754

Iin Hiihtoseura

112

11:55:30

Iida-Maria Lämsä

40211176

Oulun Hiihtoseura

113

11:56:00

Aino-Kaisa Parkkila

40077471

Limingan Niittomiehet

114

11:56:30

Venla Järvelä

33109033

Paltamon Urheilijat

115

11:57:00

Heli Korpi

40151036

Aavasaksan Urheilijat

116

11:57:30

Kerttu Pirneskoski

33783527

Karihaaran Visa

117

11:58:00

Matilda Koivuranta

40194814

TEAM SKIERS

118

11:58:30

Riina Taskila

40275114

Haapaveden Urheilijat

119

11:59:00

Ida Roponen

34598627

Oulun Hiihtoseura

 

N18

Naiset 18 vuotta 5 km V

121

12:00:00

Helmi Peipinen

34511426

Ylikiimingin Nuijamiehet

122

12:00:30

Suvi Leinonen

34490204

Paltamon Urheilijat

123

12:01:00

Henna Hamari

32860797

Karihaaran Visa

124

12:01:30

Aada Peltola

40119415

Oulun Hiihtoseura

125

12:02:00

Roosa Riikola

34580363

Ylikiimingin Nuijamiehet

126

12:02:30

Heli Harjuhaahto

33883553

Saloisten Reipas

127

12:03:00

Hannah Smart

31909756

Paltamon Urheilijat

128

12:03:30

Anni-Maija Laurikainen

32070639

Karihaaran Visa

129

12:04:00

Elisa Reijonen

31974079

Ounasvaaran Hiihtoseura

130

12:04:30

Seela Peuralahti

34455210

Oulun Hiihtoseura

131

12:05:00

Hilla Lehtola

34416615

Oulaisten Huima

132

12:05:30

Henna Korpi

40151033

Aavasaksan Urheilijat

133

12:06:00

Piia Juola

40135452

Ounasvaaran Hiihtoseura

134

12:06:30

Emilia Nissinaho

32931794

Ylikiimingin Nuijamiehet

135

12:07:00

Reija Ahola

34262393

Karihaaran Visa

136

12:07:30

Niina Holmström

31835202

Iin Hiihtoseura

137

12:08:00

Vilma Ryytty

29975695

Iisalmen Visa

         
 

N35

Naiset 35 vuotta 5 km V

138 12:08:30 Terhi Tuorilainen 27577794 Kiuruveden Urheilijat

139

12:09:00

Merja Santaniemi

27235722

Oulun Hiihtoseura

140

12:09:30

Raili Kokko

31535638

Utajärven Urheilijat

141

12:10:00

Sanna Henriksson

40401218

Oulun Hiihtoseura

142

12:10:30

Niina Jaako

40278407

Oulun Hiihtoseura

143

12:11:00

Johanna Magga

22489036

Oulun Hiihtoseura

 

M55

Miehet 55 vuotta 5 km V

145

12:12:00

Seppo Laukkanen

27498080

Iisalmen Visa

146

12:12:30

Jari Svanberg

27567076

Lapinlahden Veto

147

12:13:00

Juha Tuulaniemi

33672298

Keminsuun Kisa

148

12:13:30

Ari Svanberg

40224440

Lapinlahden Veto

149

12:14:00

Jorma Aalto

40063270

Iin Urheilijat

150

12:14:30

Heikki Salminen

27567801

Yppärin Urheilijat

 

M45

Miehet 45 vuotta 5 km V

152

12:15:30

Antti Henriksson

34532816

Oulun Hiihtoseura

153

12:16:00

Kari Kokko

40076452

Utajärven Urheilijat

154

12:16:30

Keijo Pulkkinen

31080002

Kempeleen Maratonklubi

155

12:17:00

Teuvo Kuusela

34435311

Keminsuun Kisa

156

12:17:30

Jouko Helenius

40138501

Pulkkilan Ponsi

157

12:18:00

Pekka Kukkula

27464263

Iin Hiihtoseura

158

12:18:30

Jari Mäntylä

22656720

Haapaveden Urheilijat

 

M16

Miehet16 vuotta 8 km V (5 km+3 km)

160

12:19:30

Arttu Heilala

34506457

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

161

12:20:00

Antti Harjuhaahto

34520365

Saloisten Reipas

162

12:20:30

Juuso Kinnunen

40209000

Oulun Hiihtoseura

163

12:21:00

Atte Rahikkala

33023630

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

164

12:21:30

Jesse Mokko

40192095

Oulun Hiihtoseura

165

12:22:00

Antti-Jussi Raappana

40088657

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

166

12:22:30

Eeli Kujala

34463192

Oulun Hiihtoseura

167

12:23:00

Aappo Mustonen

40390828

Kempeleen Kiri

168

12:23:30

Lauri Saarela

40067212

Oulun Hiihtoseura

169

12:24:00

Niko Anttola

34589458

Karihaaran Visa

170

12:24:30

Santtu Outila

40275686

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

171

12:25:00

Vilho Koivula

32792713

Oulun Hiihtoseura

172

12:25:30

Konsta-Elias Similä

40076319

Kittilän Urheilijat

 

N20

Naiset 20 vuotta 10 km V

174

12:26:30

Katriina Autti

33737858

TEAM SKIERS

175

12:27:00

Oona-Maria Similä

33897633

Kittilän Urheilijat

 

NYL

Naiset 10 km V

177

12:28:00

Mari Maikku

27243594

Aavasaksan Urheilijat

178

12:28:30

Tanja Kellokumpu

30145935

Tupoksen Tuisku

179

12:29:00

Sanna Martikkala

26610924

Vuokatti Ski Team Kainuu

180

12:29:30

Saana Ukkonen

27583500

TEAM SKIERS

181

12:30:00

Aija Söyrinki

31018061

Vuokatti Ski Team Kainuu

182

12:30:30

Salla Loukusa

30216330

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

183

12:31:00

Päivi Roivainen

26753933

Siilinjärven Hiihtoseura

184

12:31:30

Mari Patanen

27533149

Saloisten Salama

 

M18

Miehet 18 vuotta 10 km V

186

12:32:30

Eero Mannila

29092536

Oulun Hiihtoseura

187

12:33:00

Leevi Virkkala

40018920

Sievin Sisu

188

12:33:30

Saku Siren

30861536

Oulun Hiihtoseura

189

12:34:00

Veikka Ylilauri

31039309

Limingan Niittomiehet

190

12:34:30

Miska Minkkinen

34532751

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

191

12:35:00

Lauri Maaninka

32920556

Kuusamon Erä-Veikot

192

12:35:30

Eino Koivula

32792726

TEAM SKIERS

 

M35

Miehet 35 vuotta 10 km V

194

12:36:30

Eero Juola

40344229

Oulun Hiihtoseura

195

12:37:00

Jani Laine

27498255

Kuivasjärven Aura

196

12:37:30

Viljo Juntunen

32897456

Ristijärven Pyry

197

12:38:00

Hannu Kirstinä

28739298

Oulun Hiihtoseura

198

12:38:30

Jouni Mäkäräinen

40460433

Kempeleen Kiri

199

12:39:00

Markus Kanamäki

27476853

Saloisten Salama

200

12:39:30

Jyrki Holmström

40331238

Kuusamon Erä-Veikot

201

12:40:00

Jani Tuovila

60121251

Sievin Sisu

 

M20

Miehet 20 vuotta 15 km V

203

12:41:00

Leo Rantahalvari

32962653

Skiteam 105

204

12:41:30

Roope Jokela

32963571

Oulun Hiihtoseura

205

12:42:00

Jaakko Kotajärvi

33048149

Oulunsalon Vasama

206

12:42:30

Onni Rantahalvari

32962624

Skiteam 105

207

12:43:00

Visa Joenperä

30399558

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

208

12:43:30

Viljami Vuorre

40202440

Oulun Hiihtoseura

209

12:44:00

Tuomas Ranto

30127115

TEAM SKIERS

 

MYL

Miehet 15 km V

211

12:45:00

Janne Uusitalo

30863644

Pihtiputaan Tuisku

212

12:45:30

Oskari Hökkä

33301970

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

213

12:46:00

Petteri Laurén

28536006

Oulun Hiihtoseura

214

12:46:30

Santeri Pirneskoski

30142200

Karihaaran Visa

215

12:47:00

Konsta Puutio

31374721

Kokkolan Veikot

216

12:47:30

Eero Aittolampi

30195147

Oulun Hiihtoseura

217

12:48:00

Antti Harmaala

26030342

Iin Hiihtoseura

218

12:48:30

Joonas Sarkkinen

25666254

Ounasvaaran Hiihtoseura

219

12:49:00

Teemu Tauriainen

27578638

Kuusamon Erä-Veikot

 
Joomla templates by a4joomla