TULOKSET Zeppelin-hiihdot 11.2.2017

© Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö

Ajanotto Timing Team, Markku Kukkola

 
SijaNimiSeuraTulosEro
  Miehet 8 vuotta 1 km V
1. Arttu Juola Oulun Hiihtoseura 3:24.5  
2. Veeti Rahkolin Limingan Niittomiehet 3:25.9   +1.4
3. Joona Ylimäki Karihaaran Visa 3:29.7   +5.2
4. Matias Latomaa Oulun Hiihtoseura 3:33.7   +9.2
5. Leo Kalapudas Oulaisten Huima 3:48.5   +24.0
6. August Schmitt Laitasaaren Veto 3:52.8   +28.3
7. Nooa Karjalainen Kuusamon Erä-Veikot 3:56.7   +32.2
8. Matias Tihinen Laitasaaren Veto 4:00.8   +36.3
9. Riko Mäntyranta Oulun Hiihtoseura 4:09.8   +45.3
10. Peetu Pekkala Kempeleen Kiri 4:41.3   +1:16.8
 
  Naiset 8 vuotta 1 km V
1. Minea Miettunen Karihaaran Visa 2:58.0  
2. Peppi Poutanen Karihaaran Visa 3:30.8   +32.8
3. Sofia Latomaa Oulun Hiihtoseura 3:46.6   +48.6
4. Viivi-Maija Ruonakoski Limingan Niittomiehet 4:03.2   +1:05.2
5. Mira Marttila Limingan Niittomiehet 4:06.7   +1:08.7
6. Julia Parkkila Oulun Hiihtoseura 5:52.1   +2:54.1
7. Milja Tihinen Laitasaaren Veto 6:09.4   +3:11.4
8. Eevi Puoskari Kempeleen Kiri 6:31.6   +3:33.6
DNS Inka Ryytty Oulun Hiihtoseura    
 
  Miehet 10 vuotta 2 km V
1. Konsta Juutinen Paltamon Urheilijat 5:59.5  
2. Jaakko Parkkila Pudasjärven Urheilijat 6:19.2   +19.7
3. Eetu Juola Oulun Hiihtoseura 6:27.9   +28.4
4. Joona Mäenpää Tyrnävän Ahmat 6:52.0   +52.5
5. Vili-Veikka Ruonakoski Limingan Niittomiehet 7:05.8   +1:06.3
6. Mikael Kynkäänniemi Oulun Hiihtoseura 7:10.3   +1:10.8
7. Lauri Korpela Saloisten Reipas 7:10.5   +1:11.0
8. Arttu Mäntylä Haapaveden Urheilijat 7:12.6   +1:13.1
9. Akseli Schmitt Laitasaaren Veto 7:29.0   +1:29.5
10. Niko Liuska Kempeleen Kiri 7:40.4   +1:40.9
11. Miikka Kivelä Metsä-Veikot 85 8:13.4   +2:13.9
12. Eino Ryytty Oulun Hiihtoseura 8:48.4   +2:48.9
13. Matias Komulainen Limingan Niittomiehet 10:25.1   +4:25.6
14. Akseli Hyvärinen Laitasaaren Veto 11:01.1   +5:01.6
 
  Naiset 10 vuotta 2 km V
1. Sanni Tyyskä Oulaisten Huima 6:41.3  
2. Lotta Rossi Karihaaran Visa 7:27.7   +46.4
3. Essi Huitsi Oulun Hiihtoseura 7:37.7   +56.4
4. Aliisa Kärkkäinen Kempeleen Kiri 7:45.3   +1:04.0
5. Alina Kyllönen Tyrnävän Ahmat 7:51.5   +1:10.2
6. Emilia Hakasalmi Kuivasjärven Aura 7:57.4   +1:16.1
7. Helmiina Similä Oulun Hiihtoseura 7:59.4   +1:18.1
8. Lotta Talvensaari Kiimingin Urheilijat 8:05.9   +1:24.6
9. Sini Harjuhaahto Saloisten Reipas 8:07.7   +1:26.4
10. Saimi Puranen Limingan Niittomiehet 9:21.7   +2:40.4
11. Enni Haataja Limingan Niittomiehet 9:33.3   +2:52.0
 
  Miehet 12 vuotta 3 km V
1. Tuomas Laurikainen Aavasaksan Kisa 9:43.0  
2. Jesse Ylimäki Karihaaran Visa 9:47.5   +4.5
3. Johannes Paaso Karihaaran Visa 9:48.3   +5.3
4. Ronni Mäntyranta Oulun Hiihtoseura 10:24.9   +41.9
5. Otto Karjalainen Kuusamon Erä-Veikot 10:50.3   +1:07.3
6. Markus Komulainen Limingan Niittomiehet 12:59.5   +3:16.5
DNS Oskari Kivelä Metsä-Veikot 85    
 
  Naiset 12 vuotta 3 km V
1. Hanna Niskanen One Way Pro Team 9:55.4  
2. Elina Kansanaho Ounasvaaran Hiihtoseura 10:18.5   +23.1
3. Oona Latomaa Oulun Hiihtoseura 10:35.3   +39.9
4. Essi Parkkila Pudasjärven Urheilijat 10:42.1   +46.7
5. Elina Parpala Simon Kiri 10:56.3   +1:00.9
6. Elli Loukkaanhuhta Saloisten Reipas 11:04.7   +1:09.3
7. Hanna Ketonen Oulaisten Huima 11:23.4   +1:28.0
8. Katriina Vuollet Oulun Hiihtoseura 11:46.7   +1:51.3
9. Iina Haataja Limingan Niittomiehet 11:52.6   +1:57.2
10. Erika Kujala Oulun Hiihtoseura 11:56.9   +2:01.5
11. Iida Hyvärinen Laitasaaren Veto 12:12.6   +2:17.2
12. Selma Mäkäräinen Kempeleen Kiri 12:13.0   +2:17.6
13. Aino Jylänki Haapaveden Urheilijat 12:20.3   +2:24.9
14. Selina Similä Oulun Hiihtoseura 12:26.5   +2:31.1
15. Tytti Leino Kempeleen Kiri 14:08.4   +4:13.0
16. Justiina Kekonen Simon Kiri 15:26.2   +5:30.8
DNS Veera Tammi Simon Kiri    
DNS Ella Tammi Simon Kiri    
DNS Nelli-Lotta Karppelin Limingan Niittomiehet    
 
  Naiset 14 vuotta 3 km V
1. Kerttu Pirneskoski Karihaaran Visa 8:47.5  
2. Sanni Pulkkinen Karihaaran Visa 9:22.8   +35.3
3. Hanna Soronen Iin Hiihtoseura 9:27.1   +39.6
4. Iida Lämsä Oulun Hiihtoseura 9:43.5   +56.0
5. Helmi Kukkonen Oulun Hiihtoseura 10:11.6   +1:24.1
6. Seliina Manninen Ounasvaaran Hiihtoseura 10:13.0   +1:25.5
7. Anni Oikarinen Karihaaran Visa 10:15.0   +1:27.5
8. Sanni Pirttikoski Utajärven Urheilijat 10:30.3   +1:42.8
9. Iiris Mäkikangas Oulaisten Huima 10:47.4   +1:59.9
10. Riina Taskila Haapaveden Urheilijat 10:51.6   +2:04.1
11. Viivi Jylänki Haapaveden Urheilijat 11:02.9   +2:15.4
12. Eevi Keränen Kempeleen Kiri 12:43.3   +3:55.8
DNS Inka Leppälä Saloisten Salama    
DNS Vera Ruokokoski Kempeleen Kiri    
 
  Miehet 14 vuotta 5 km V
1. Miika Ylikulju Oulaisten Huima 14:20.0  
2. Atte Rahikkala Kempeleen Kiri 14:40.0   +20.0
3. Eeli Kujala Oulun Hiihtoseura 14:53.7   +33.7
4. Juuso Kinnunen Kempeleen Kiri 15:01.2   +41.2
5. Antti Harjuhaahto Saloisten Reipas 16:12.5   +1:52.5
6. Lauri Saarela Limingan Niittomiehet 16:30.5   +2:10.5
7. Roope Klemola Oulun Hiihtoseura 17:03.3   +2:43.3
8. Jesse Mokko Oulun Hiihtoseura 17:15.1   +2:55.1
9. Aappo Mustonen Kempeleen Kiri 18:02.9   +3:42.9
DNS Marko Kukkonen Karihaaran Visa    
 
  Naiset 16 vuotta 5 km V
1. Roosa Riikola Ylikiimingin Nuijamiehet 13:46.6  
2. Vilma Ryytty Iisalmen Visa 13:55.4   +8.8
3. Emilia Nissinaho Ylikiimingin Nuijamiehet 14:12.6   +26.0
4. Henna Hamari Ounasvaaran Hiihtoseura 14:19.0   +32.4
5. Jonna Vestenius Karihaaran Visa 14:30.9   +44.3
6. Emilia Irvankoski Ounasvaaran Hiihtoseura 14:43.8   +57.2
7. Hannah Smart Paltamon Urheilijat 15:05.7   +1:19.1
8. Suvi Leinonen Paltamon Urheilijat 15:06.6   +1:20.0
9. Helmi Peipinen Ylikiimingin Nuijamiehet 15:09.2   +1:22.6
10. Elisa Reijonen Ounasvaaran Hiihtoseura 15:26.7   +1:40.1
11. Minna Kukkonen Karihaaran Visa 15:38.0   +1:51.4
12. Niina Holmström Iin Hiihtoseura 15:45.6   +1:59.0
13. Susanne Merenlahti Oulun Hiihtoseura 15:47.4   +2:00.8
14. Saara Juutinen Paltamon Urheilijat 15:55.0   +2:08.4
15. Loviisa Löytynoja Limingan Niittomiehet 16:17.9   +2:31.3
16. Salla Tyyskä Oulaisten Huima 16:30.4   +2:43.8
17. Heli Harjuhaahto Saloisten Reipas 16:40.7   +2:54.1
18. Emmi Huovinen Paltamon Urheilijat 16:45.0   +2:58.4
19. Reija Ahola Karihaaran Visa 16:58.0   +3:11.4
20. Kerttu Puranen Limingan Niittomiehet 17:10.6   +3:24.0
21. Jonna Buller Metsä-Veikot 85 17:13.5   +3:26.9
22. Aada Peltola Himangan Urheilijat 17:15.4   +3:28.8
23. Heini Niva Laitasaaren Veto 18:52.5   +5:05.9
DSQ Anni-Maija Laurikainen Aavasaksan Kisa 12:29.0  
DNS Milla Huusko Ristijärven Pyry    
DNS Pauliina Paaso Karihaaran Visa    
DNS Jenna Jokinen Haapaveden Urheilijat    
 
  Naiset 18 vuotta 5 km V
1. Ella Anttola Alatornion Pirkat 13:55.2  
2. Eveliina Toivanen Karihaaran Visa 14:33.4   +38.2
3. Elina Tikkanen Keminsuun Kisa 15:05.9   +1:10.7
4. Johanna Salonpää Oulaisten Huima 15:17.4   +1:22.2
5. Silja Saarela Oulun Hiihtoseura 15:23.0   +1:27.8
6. Katriina Autti Oulun Hiihtoseura 15:42.4   +1:47.2
7. Eveliina Regina Keminsuun Kisa 15:53.1   +1:57.9
8. Essi Kiviaho Keminsuun Kisa 17:32.2   +3:37.0
 
  Naiset 45 vuotta 5 km V
1. Kaisa Ojala Kuusamon Erä-Veikot 16:28.7  
2. Arja Ekdahl Utajärven Urheilijat 18:02.3   +1:33.6
 
  Miehet 65 vuotta 5 km V
1. Martti Immonen Oulaisten Huima 15:58.9  
2. Sakari Nyyssönen Pielaveden Sampo 16:11.2   +12.3
3. Kalle Saapunki Kuusamon Erä-Veikot 17:10.9   +1:12.0
 
  Miehet 55 vuotta 5 km V
1. Ari Svanberg Lapinlahden Veto 13:10.8  
2. Jorma Aalto Iin Urheilijat 14:26.1   +1:15.3
3. Ilpo Rönkkö Vieremän Koitto 14:34.9   +1:24.1
4. Jari Svanberg Lapinlahden Veto 15:26.4   +2:15.6
5. Teijo Niskanen Kiuruveden Urheilijat 15:27.1   +2:16.3
6. Heikki Salminen Yppärin Urheilijat 15:58.5   +2:47.7
7. Seppo Pajuniva Kuusamon Erä-Veikot 16:33.9   +3:23.1
DNS Jyrki Ruutala Iisalmen Visa    
 
  Miehet 45 vuotta 5 km V
1. Esa Huotari Sotkamon Jymy 13:02.8  
2. Pertti Kvist Posion Pyrintö 13:03.0   +0.2
3. Valto Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 13:13.9   +11.1
4. Teuvo Kuusela Keminsuun Kisa 13:27.4   +24.6
5. Asko Kumpulainen Kiuruveden Urheilijat 13:28.0   +25.2
6. Jari Mäntylä Haapaveden Urheilijat 13:31.4   +28.6
7. Simo Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät 13:38.9   +36.1
8. Kari Kokko Utajärven Urheilijat 13:42.6   +39.8
9. Mika Tohmola Muonion Kiri 14:05.3   +1:02.5
10. Keijo Pulkkinen Kempeleen Maratonklubi 14:37.4   +1:34.6
11. Jorma Rotonen Posion Pyrintö 15:20.2   +2:17.4
 
  Miehet 16 vuotta 8 km V
1. Jarkko Kukkonen Karihaaran Visa 21:03.9  
2. Saku Siren Oulun Hiihtoseura 21:27.5   +23.6
3. Niilo Moilanen Oulun Hiihtoseura 21:32.8   +28.9
4. Eero Mannila Oulun Hiihtoseura 21:42.9   +39.0
5. Santeri Koivisto Kuhmo-Ski 22:15.2   +1:11.3
6. Miska Minkkinen Suomussalmen Rasti 23:06.4   +2:02.5
7. Rasmus Ähtävä Vuokattisport Club 23:45.0   +2:41.1
8. Konsta Männistö Oulaisten Huima 26:07.0   +5:03.1
 
  Naiset 20 vuotta 10 km V
1. Alisa Toivanen Karihaaran Visa 28:39.5  
2. Eveliina Korva Kuusamon Erä-Veikot 29:14.0   +34.5
3. Jonna Niskanen One Way Pro Team 30:14.6   +1:35.1
4. Veera Soini Oulun Hiihtoseura 32:00.2   +3:20.7
5. Maria Hiivala Oulun Hiihtoseura 32:51.7   +4:12.2
6. Pauliina Oikarinen Paltamon Urheilijat 33:17.9   +4:38.4
DNF Tuulia Kinnunen Oulun Hiihtoseura    
 
  Naiset 10 km V
1. Marjaana Pitkänen Oulun Hiihtoseura 26:46.0  
2. Aija Söyrinki Oulun Hiihtoseura 27:51.7   +1:05.7
3. Roosa Juuska Haapaveden Urheilijat 28:26.9   +1:40.9
4. Tiina Idström Inarin Yritys 28:46.3   +2:00.3
5. Krista Lehtola Ounasvaaran Hiihtoseura 29:25.4   +2:39.4
6. Päivi Piminäinen Kainuun Hiihtoseura 29:50.1   +3:04.1
7. Miia Kemppainen Hyrynsalmen Isku 30:26.5   +3:40.5
8. Saana Ukkonen Haapaveden Urheilijat 30:30.4   +3:44.4
9. Mari Patanen Saloisten Salama 31:19.1   +4:33.1
10. Marianna Haataja Kuusamon Erä-Veikot 31:59.6   +5:13.6
11. Tellervo Ranto Haapaveden Urheilijat 32:09.8   +5:23.8
12. Sonja Julkunen Tampereen Pyrintö 32:49.7   +6:03.7
13. Anu Kivipää Oulun Hiihtoseura 33:21.4   +6:35.4
14. Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku 33:59.1   +7:13.1
DNF Iina Laurén Oulun Hiihtoseura    
 
  Naiset 35 vuotta 10 km V
1. Jaana Niemelä Iin Hiihtoseura 28:35.1  
2. Anu Junnila Oulun Hiihtoseura 34:02.3   +5:27.2
DSQ Susanna Väliheikki Laitasaaren Veto 32:10.7  
 
  Miehet 18 vuotta 10 km V
1. Arttu Lukkari Sotkamon Jymy 25:27.8  
2. Ilmari Kansanaho Ounasvaaran Hiihtoseura 26:14.3   +46.5
3. Miro Minkkinen Suomussalmen Rasti 26:15.9   +48.1
4. Roope Jokela Oulun Hiihtoseura 26:57.4   +1:29.6
5. Ravinder Kohtaniemi Ykspihlajan Reima 27:55.1   +2:27.3
6. Oskari Juutinen Paltamon Urheilijat 27:56.1   +2:28.3
7. Tuomas Ranto Haapaveden Urheilijat 28:07.9   +2:40.1
8. Erkka Kangas Oulun Hiihtoseura 28:43.9   +3:16.1
9. Jaakko Kotajärvi Oulunsalon Vasama 28:49.1   +3:21.3
10. Pyry Sirviö Oulun Hiihtoseura 30:43.1   +5:15.3
 
  Miehet 20 vuotta 15 km V
1. Eero Aittolampi Ähtärin Urheilijat 36:36.0  
2. Lauri Mannila Oulun Hiihtoseura 36:42.6   +6.6
3. Oskari Hökkä Metsä-Veikot 85 37:43.7   +1:07.7
4. Samuli Sulisalo Karihaaran Visa 39:15.3   +2:39.3
5. Eero Vuollet Posion Pyrintö 40:04.7   +3:28.7
6. Väinö Pääkkölä Sieppijärven Sisu 40:53.4   +4:17.4
7. Oskari Heinikoski Karihaaran Visa 41:07.9   +4:31.9
8. Kalle Määttä Oulun Hiihtoseura 42:10.5   +5:34.5
9. Petteri Laurén Oulun Hiihtoseura 43:15.8   +6:39.8
10. Edvard Kotajärvi Oulunsalon Vasama 43:27.8   +6:51.8
11. Naveen Kohtaniemi Ykspihlajan Reima 44:33.0   +7:57.0
 
  Miehet 35 vuotta 15 km V
1. Jani Laine Kuivasjärven Aura 39:15.6  
2. Petri Koivisto Kuhmo-Ski 39:28.4   +12.8
3. Hannu Kirstinä Oulun Hiihtoseura 39:30.8   +15.2
4. Pauli Turtinen Yli-Iin Naseva 41:09.3   +1:53.7
5. Juha-Matti Heinonen Saloisten Reipas 44:34.7   +5:19.1
DNF Marko Törmänen Oulun Hiihtoseura    
DNS Jukka Oikarinen Suomussalmen Rasti    
 
  Miehet 15 km V
1. Kusti Kittilä Oulun Hiihtoseura 34:50.6  
2. Joonas Sarkkinen Ounasvaaran Hiihtoseura 35:56.5   +1:05.9
3. Jari Huhta Hollolan Urheilijat -46 36:56.7   +2:06.1
4. Matias Tiiro Metsä-Veikot 85 37:08.1   +2:17.5
5. Santeri Erola Espoon Hiihtoseura 37:14.1   +2:23.5
6. Teemu Huhtala Kontiolahden Urheilijat 38:11.5   +3:20.9
7. Eino Vuollet Posion Pyrintö 38:27.6   +3:37.0
8. Esa Mursu Kuusamon Erä-Veikot 38:40.9   +3:50.3
9. Samuli Schroderus Oulun Hiihtoseura 39:04.6   +4:14.0
10. Lauri Peltoniemi Saloisten Reipas 39:06.2   +4:15.6
11. Antti Harmaala Iin Hiihtoseura 39:51.5   +5:00.9
12. Jouni Pitkänen Siilinjärven Hiihtoseura 40:09.8   +5:19.2
13. Matti Kivelä Kemijärven Urheilijat 40:37.7   +5:47.1
14. Juho Kämäräinen Oulun Hiihtoseura 41:13.7   +6:23.1
15. Joona Männistö Oulaisten Huima 42:49.0   +7:58.4
16. Ville Väyrynen Nurmeksen Sepot 42:52.4   +8:01.8
17. Samu Pietiläinen Aavasaksan Urheilijat 45:21.6   +10:31.0
DNF Max Enbuske Keminsuun Kisa    
DNF Reima Idström Inarin Yritys    
DNS Matti Korhonen Limingan Niittomiehet    
DNS Jonne Seppänen Oulun Hiihtoseura

 

 

Kempeleen kunta 150vuotta

Kempeleen Pyrinto logo

KEKI LOGO

    

Joomla templates by a4joomla