Zeppelin hiihdot 8.2.2020

TULOKSET    pdf-tiedosto

 

38. KANSALLISET ja 28. ZEPPELIN-HIIHDOT

Kempele, lauantaina 8.2.2020 klo 11.00

TULOKSET

Kilpailun sarjat: M08N08M10N10M12N12N14N45M65M14N16N18N35M55M45N20NYLM16M18M35M20MYL

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M08

Miehet 8 vuotta 1 km P

 

1.

7

Atte Kähtävä

40449993

Kalajoen Junkkarit

3:46.5

   

2.

9

Veikka Sova

60416022

Oulun Hiihtoseura

4:10.5

   24.0

 

3.

8

Sauli Uutinen

60413737

Oulun Hiihtoseura

4:54.6

   1:08.1

 

4.

5

Eeli Vasankari

10003116

Oulun Hiihtoseura

5:05.9

   1:19.4

 

5.

2

Emil Kangas

40465101

Oulun Hiihtoseura

5:13.4

   1:26.9

 

6.

4

Otso Kuorikoski

60413987

Oulun Hiihtoseura

5:21.1

   1:34.6

 

7.

6

Aaro Haapakoski

60270950

Oulun Hiihtoseura

5:25.2

   1:38.7

 

DNS

3

Emil Kähtävä

60308964

Kalajoen Junkkarit

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N08

Naiset 8 vuotta 1 km P

 

1.

11

Hilla Määttä

60299070

Oulun Hiihtoseura

4:14.9

   

2.

14

Milda Talonen

60335990

Oulun Hiihtoseura

4:28.1

   13.2

 

3.

12

Roosa Rahkolin

40441850

Limingan Niittomiehet

4:57.5

   42.6

 

4.

15

Elma Klaavuniemi

60414546

Yli-Iin Naseva

5:15.4

   1:00.5

 

5.

13

Iisa Klaavuniemi

60414618

Yli-Iin Naseva

6:00.3

   1:45.4

 

6.

16

Saga Kangas

60417736

Kempeleen Pyrintö

6:42.7

   2:27.8

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M10

Miehet 10 vuotta 2 km P

 

1.

22

August Schmitt

40407507

Laitasaaren Veto

7:02.1

   

2.

18

Iiro Niemikorpi

40451555

Limingan Niittomiehet

7:27.8

   25.7

 

3.

21

Juho Marttila

40434312

Limingan Niittomiehet

8:22.8

   1:20.7

 

4.

20

Jonne Seppänen

40472036

Kempeleen Pyrintö

10:22.7

   3:20.6

 

DNS

19

Niilo Mustonen

60315514

Iin Hiihtoseura

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N10

Naiset 10 vuotta 2 km P

 

1.

26

Elena Ryytty

40411975

Oulun Hiihtoseura

7:38.0

   

2.

28

Eevi Puoskari

40322581

Oulun Hiihtoseura

7:42.2

   4.2

 

3.

25

Minttu Rossi

40453929

Karihaaran Visa

8:01.5

   23.5

 

4.

24

Maya Niskala

60432310

Kempeleen Kiri

10:35.7

   2:57.7

 

DNS

27

Fanny Pussila

40470652

Keminsuun Kisa

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M12

Miehet 12 vuotta 3 km P

 

1.

30

Aleksi Vuorma

60318448

Oulun Hiihtoseura

12:07.8

   

2.

34

Niko Liuska

40316538

Kempeleen Kiri

12:56.8

   49.0

 

3.

31

Väinö Kurttila

60170562

Utajärven Urheilijat

13:03.4

   55.6

 

4.

35

Eino Ryytty

40408619

Oulun Hiihtoseura

13:07.2

   59.4

 

5.

33

Heikki Seväkivi

60234823

Laitasaaren Veto

14:39.6

   2:31.8

 

DNS

32

Veeti Rahkolin

40261596

Limingan Niittomiehet

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N12

Naiset 12 vuotta 3 km P

 

1.

41

Minea Miettunen

40341489

Karihaaran Visa

11:07.9

   

2.

40

Emilia Hakasalmi

40417749

Kuivasjärven Aura

11:38.3

   30.4

 

3.

37

Lotta Rossi

40366834

Karihaaran Visa

12:33.1

   1:25.2

 

4.

38

Alina Kyllönen

40349536

Oulun Hiihtoseura

13:53.8

   2:45.9

 

5.

42

Ruuth Törmänen

60167668

Haapaveden Urheilijat

14:07.5

   2:59.6

 

6.

39

Emma Kurtti

40339466

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

15:19.7

   4:11.8

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N14

Naiset 14 vuotta 3 km P

 

1.

49

Nelli-Lotta Karppelin

40284228

Limingan Niittomiehet

10:24.1

   

2.

52

Selma Mäkäräinen

40085119

Oulun Hiihtoseura

10:41.0

   16.9

 

3.

48

Lania Karim

60191333

Kempeleen Kiri

11:00.0

   35.9

 

4.

47

Aliisa Kärkkäinen

40347831

Oulun Hiihtoseura

11:28.9

   1:04.8

 

5.

44

Emilia Eade

40245205

Oulun Hiihtoseura

11:34.2

   1:10.1

 

6.

51

Lotta Oja

40284642

Kalajoen Junkkarit

11:49.8

   1:25.7

 

7.

46

Iita Kimpimäki

60301767

Yli-Iin Naseva

12:13.3

   1:49.2

 

8.

45

Saaga Sassi

40347838

Iin Urheilijat

12:14.3

   1:50.2

 

9.

50

Sanni Tyyskä

40263247

Oulaisten Huima

12:27.4

   2:03.3

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N45

Naiset 45 vuotta 3 km P

 

1.

54

Ulla Junttola

34577868

Limingan Niittomiehet

11:31.6

   

2.

55

Lilja Buller

40452417

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

11:39.7

   8.1

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M65

Miehet 65 vuotta 3 km P

 

1.

58

Keijo Salonen

27555460

Kuivasjärven Aura

10:10.1

   

2.

59

Martti Immonen

40154871

Oulaisten Huima

10:58.6

   48.5

 

3.

60

Erkki Kumpula

40157672

Oulun Hiihtoseura

11:46.6

   1:36.5

 

4.

57

Seppo Ranta-Eskola

27549227

Oulaisten Huima

12:08.7

   1:58.6

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M14

Miehet 14 vuotta 5 km P

 

1.

65

Oscar Rahja

40206803

Kalajoen Junkkarit

15:27.5

   

2.

64

Matias Uusitalo

40344536

Iin Urheilijat

16:04.1

   36.6

 

3.

62

Teemu Honkanen

40289459

Oulun Hiihtoseura

16:11.8

   44.3

 

4.

63

Tuukka Törnvall

40229361

Kalajoen Junkkarit

16:20.0

   52.5

 

5.

66

Aatu Paaso

40238396

Sievin Sisu

19:06.7

   3:39.2

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N16

Naiset 16 vuotta 5 km P

 

1.

71

Elina Parpala

40236502

Simon Kiri

17:42.7

   

2.

68

Hanna Soronen

34607754

Iin Hiihtoseura

17:53.8

   11.1

 

3.

69

Sara Kukkola

40238589

Sievin Sisu

19:35.2

   1:52.5

 

DNS

70

Katriina Vuollet

34517718

Oulun Hiihtoseura

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N18

Naiset 18 vuotta 5 km P

 

1.

73

Hannah Smart

31909756

Iisalmen Visa

16:13.0

   

2.

74

Jenni Kukkola

40218506

Sievin Sisu

18:06.2

   1:53.2

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N35

Naiset 35 vuotta 5 km P

 

1.

78

Virve Jouhten

40346962

Kempeleen Pyrintö

16:57.0

   

2.

80

Anu Skog

60157991

Kempeleen Pyrintö

18:04.6

   1:07.6

 

3.

81

Sanna Henriksson

40401218

Oulun Hiihtoseura

19:23.9

   2:26.9

 

4.

79

Niina Jaako

40278407

Oulun Hiihtoseura

19:52.6

   2:55.6

 

DNS

76

Anu Junnila

27456190

Oulun Hiihtoseura

     

DNS

77

Marika Suni-Kähtävä

27566022

Kalajoen Junkkarit

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M55

Miehet 55 vuotta 5 km P

 

1.

84

Jussi Hytönen

40009976

Pulkkilan Ponsi

15:15.9

   

2.

86

Heikki Roimas

27545263

Kälviän Tarmo

15:24.0

   8.1

 

3.

83

Timo Hämäläinen

40352515

Kainuun Hiihtoseura

15:47.1

   31.2

 

DNS

85

Juha Tuulaniemi

33672298

Keminsuun Kisa

     

DNS

87

Jari Sikkilä

25540105

Sievin Sisu

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M45

Miehet 45 vuotta 5 km P

 

1.

92

Simo Törnvall

28400750

Kalajoen Junkkarit

14:07.4

   

2.

91

Jani Laine

27498255

Kuivasjärven Aura

14:26.3

   18.9

 

3.

93

Teuvo Kuusela

34435311

Keminsuun Kisa

14:40.2

   32.8

 

4.

89

Pekka Kukkula

27464263

Iin Hiihtoseura

15:06.6

   59.2

 

5.

90

Keijo Pulkkinen

31080002

Kempeleen Maratonklubi

15:34.7

   1:27.3

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N20

Naiset 20 vuotta 5 km P

 

1.

95

Elina Tikkanen

31049726

Karihaaran Visa

15:55.3

   

2.

97

Eveliina Toivanen

32169388

Karihaaran Visa

16:01.1

   5.8

 

DNF

96

Roosa Riikola

34580363

Oulun Hiihtoseura

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

NYL

Naiset 5 km P

 

1.

105

Maria Virpi

27441040

Oulun Hiihtoseura

15:03.2

   

2.

101

Saana Ukkonen

27583500

Team Skiers

15:54.5

   51.3

 

3.

106

Silja Tarvonen

26762131

Kangasniemen Kalske

15:58.9

   55.7

 

4.

99

Mari Halonen

26745572

Kalajoen Junkkarit

16:16.6

   1:13.4

 

5.

104

Silja Saarela

34441059

Oulun Hiihtoseura

16:39.0

   1:35.8

 

6.

100

Maria Hiivala

30301546

Team Skiers

17:11.3

   2:08.1

 

7.

103

Sanna-Mari Purola

28980076

Karihaaran Visa

17:36.4

   2:33.2

 

DSQ

107

Anita Korva

33339696

Kainuun Hiihtoseura

     

DNS

102

Tanja Kellokumpu

30145935

Tupoksen Tuisku

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

5.00 km(Sij.)

M16

Miehet16 vuotta 8 km P

1.

113

Jirka Oja

40066222

Kalajoen Junkkarit

23:16.6

 

14:02.7 (1.)

2.

110

Johannes Paaso

34490741

Karihaaran Visa

24:08.7

   52.1

14:39.2 (2.)

3.

109

Aapo Kurttila

40231781

Utajärven Urheilijat

24:49.8

   1:33.2

15:03.6 (3.)

4.

111

Antti Harjuhaahto

34520365

Saloisten Reipas

25:16.6

   2:00.0

15:12.7 (4.)

5.

114

Kaapo Paaso

40079951

Sievin Sisu

25:20.0

   2:03.4

15:14.9 (5.)

6.

112

Roope Sassi

40119561

Iin Urheilijat

28:28.4

   5:11.8

17:01.4 (6.)

Sarjaluettelo

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

5.00 km(Sij.)

M18

Miehet 18 vuotta 10 km P

1.

116

Jussi-Matti Rahja

40228862

Kalajoen Junkkarit

31:24.7

 

15:16.7 (1.)

2.

117

Petteri Kangas

60179830

Kuusamon Erä-Veikot

35:55.7

   4:31.0

17:14.2 (2.)

Sarjaluettelo

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

5.00 km(Sij.)

M35

Miehet 35 vuotta 10 km P

1.

121

Keijo Pintamo-Kenttälä

28498539

Inarin Yritys

27:36.0

 

13:35.6 (2.)

2.

126

Marko Törmänen

27576164

Oulun Hiihtoseura

27:41.4

   5.4

13:30.1 (1.)

3.

125

Kauko Heinikoski

27441707

Iin Hiihtoseura

28:43.9

   1:07.9

14:06.3 (4.)

4.

122

Tommi Hyttinen

40219237

Saloisten Salama

28:44.4

   1:08.4

14:04.7 (3.)

5.

119

Markus Kanamäki

27476853

Saloisten Salama

28:55.7

   1:19.7

14:15.2 (5.)

6.

120

Hannu Paaso

27536146

Sievin Sisu

29:28.1

   1:52.1

14:16.9 (6.)

7.

124

Hannu Kirstinä

28739298

Oulun Hiihtoseura

29:58.3

   2:22.3

14:25.5 (7.)

DNS

123

Viljo Juntunen

32897456

Ristijärven Pyry

     

Sarjaluettelo

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

5.00 km(Sij.)

10.00 km(Sij.)

M20

Miehet 20 vuotta 15 km P

1.

128

Eero Mannila

29092536

Oulun Hiihtoseura

43:14.7

 

13:52.9 (1.)

28:33.7 (1.)

DNS

129

Saku Siren

30861536

Oulun Hiihtoseura

       

Sarjaluettelo

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

5.00 km(Sij.)

10.00 km(Sij.)

MYL

Miehet 15 km P

1.

140

Joonas Sarkkinen

25666254

Ounasvaaran Hiihtoseura

38:54.3

 

12:28.4 (1.)

25:37.4 (1.)

2.

137

Eero Vuollet

27585511

Posion Pyrintö

40:32.7

   1:38.4

13:13.3 (3.)

26:59.7 (3.)

3.

138

Wiljam Mattila

40087913

Keravan Urheilijat

40:58.3

   2:04.0

13:16.0 (4.)

26:50.3 (2.)

4.

135

Juho Halonen

21507825

Pohti Skiteam

41:08.3

   2:14.0

13:21.2 (5.)

27:08.3 (4.)

5.

139

Petteri Kymäläinen

22216597

Kuusamon Erä-Veikot

41:17.7

   2:23.4

13:11.1 (2.)

27:14.5 (5.)

6.

136

Petteri Laurén

28536006

Oulun Hiihtoseura

43:58.2

   5:03.9

13:28.7 (6.)

28:58.3 (6.)

7.

132

Joona Männistö

27510104

Oulaisten Huima

45:04.3

   6:10.0

14:20.3 (7.)

29:25.2 (7.)

8.

133

Janne Uusitalo

30863644

Pihtiputaan Tuisku

45:36.5

   6:42.2

14:31.0 (8.)

30:01.0 (8.)

9.

131

Jaakko Kotajärvi

33048149

Oulunsalon Vasama

46:49.9

   7:55.6

14:33.7 (9.)

30:42.0 (9.)

DNS

134

Matti Korhonen

30158139

Oulun Hiihtoseura

       

Sarjaluettelo

Joomla templates by a4joomla