TULOKSET pdf-tiedosto

LÄHTÖLISTA pdf-tiedosto

LATUKARTTA pdf-tiedosto

KILPAILUKUTSU pdf-tiedosto

KILPAILUORGANISAATIO, HIIHDETTÄVÄT MATKAT, PALKINNOT JA MUITA OHJEITA pdf-tiedosto


074

31. KANSALLISET JA 21. ZEPPELIN-HIIHDOT, KEMPELE

KILPAILUKUTSU

Aika: lauantai 19.1.2013 klo 11.00

 

Paikka: Kempeleen Köykkyri (Honkasen hiihtokeskus), os. Pyrinnöntie, 90450 Kempele

 

Hiihtotapa: Perinteinen

 

Sarjat ja matkat: N8 1 km, N10 2 km, N12 3 km, N14 3 km, N16 5 km, N18 5 km, N20 10 km, N 10 km

M8 1 km, M10 2 km, M12 3 km, M14 5 km, M16 8 km, M18 10 km, M20 15 km, M 15 km, M B 10 km

 

Ilmoittautuminen: Kirjallisina lisenssinumeroin tiistaihin 15.1.2013 klo 18.00 mennessä KILMOON Markku Kukkola, p. 044 33 55 095 (ajanotto)

 

Osanottomaksut: 12 € sekä 8-16 -vuotiaat 8 €. Maksettava ilmoittautumisten yhteydessä tilille: OP Kempele, Nuortenhiihdot IBAN FI50 5740 4440 0051 77 (574044-45177).

Tiedustelut:

  • Jukka Keränen: p. 045 656 6430, sähköposti: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.,
  • Juha Siekkinen p. 050 563 1425
  • Markku Mäki p. 0400 796 373
  • Rauno Kukkonen p. 040 511 3297

 

Palkintojen jako: n. klo 15 Kauppakeskus Zeppelinin Keskustori.

 

TERVETULOA "Etelä-Suomeen" – Kempeleeseen Kisailemaan!

Kempeleen Pyrintö ry./hiihto Kempeleen Kiri ry.

 

Kempeleen kan. Zeppelin hiihdot

L Ä H T Ö L I S T A


Lähtöaika

Nro

Nimi

Seura

Lisenssi

M08

Miehet 8 vuotta 1 km p

11:01:00

3

Johannes Paaso

Simon Kiri

34490741

11:01:30

4

Eemi Kuusikko

Kempeleen Pyrintö

40139769

11:02:00

5

Riku Mikkola

Simon Kiri

34461152

 

N08

Naiset 8 vuotta 1 km p

11:04:00

9

Katriina Vuollet

Kempeleen Kiri

34517718

11:04:30

10

Milena Martikainen

Haapaveden Urheilijat

40134552

11:05:00

11

Alisa Oja

Himangan Urheilija

4021819

11:05:30

12

Oona Latomaa

Kiimingin Urheilijat

40076554

11:06:00

13

Ella Nissinaho

Limingan Niittomiehet

40145740

11:06:30

14

Erika Kujala

Tyrnävän Ahmat

40141045

11:07:00

15

Kiira Ronkainen

Haukiputaan Veikot

40157081

 

M10

Miehet 10 vuotta 2 km p

11:09:00

19

Eeli Kujala

Tyrnävän Ahmat

34463192

11:09:30

20

Atte Rahikkala

Kempeleen Kiri

33023630

11:10:00

21

Eemil Heinonen

Kittilän Kotaveikot

34409596

11:10:30

22

Sakari Ukkola

Kempeleen Kiri

33250717

11:11:00

23

Antti Harjuhaahto

Saloisten Reipas

34520365

 

N10

Naiset 10 vuotta 2 km p

11:13:00

27

Riina Laurila

Ylikiimingin Nuijamiehet

40157349

11:13:30

28

Venla Laine

Kuivasjärven Aura

33768212

11:14:00

29

Aada Anttila

Limingan Niittomiehet

32095096

11:14:30

30

Seliina Manninen

Ounasvaaran Hiihtoseura

33618281

11:15:00

31

Annika Mikkola

Simon Kiri

34461149

11:15:30

32

Aaranie Sundarmoorthy

Oulun Hiihtoseura

33158291

11:16:00

33

Ainokaisa Parkkila

Limingan Niittomiehet

40077471

 

M12

Miehet 12 vuotta 3 km p

11:18:00

37

Niilo Moilanen

Oulun Hiihtoseura

32555280

11:18:30

38

Eero Mannila

Saloisten Reipas

29092536

11:19:00

39

Konsta Männistö

Oulaisten Huima

40047642

11:19:30

40

Iikka Anttila

Limingan Niittomiehet

32095083

11:20:00

41

Niko Mikkola

Simon Kiri

32327418

11:20:30

42

Ville Partanen

Haapaveden Urheilijat

31867924

 

N12

Naiset 12 vuotta 3 km p

11:22:00

45

Essi Rantakangas

Haapaveden Urheilijat

40078059

11:22:30

46

Helmi Peipinen

Espoon Hiihtoseura

34511426

11:23:00

47

Lotta Junttola

Limingan Niittomiehet

31956220

11:23:30

48

Saara Laine

Kuivasjärven Aura

31864176

11:24:00

49

Niina Holmström

Iin Hiihtoseura

31835202

11:24:30

50

Jasmin Tikkala

Ylikiimingin Nuijamiehet

32993127

11:25:00

51

Heini Niva

Laitasaaren Veto

31990846

11:25:30

52

Heli Harjuhaahto

Saloisten Reipas

33883553

11:26:00

53

Roosa Riikola

Ylikiimingin Nuijamiehet

34580363

11:26:30

54

Mari-Sofia Rantakangas

Haapaveden Urheilijat

40078057

11:27:00

55

Pauliina Paaso

Simon Kiri

34490754

11:27:30

56

Emilia Nissinaho

Limingan Niittomiehet

32931794

 

M14

Miehet 14 vuotta 3 km p

11:29:00

59

Jaakko Kotajärvi

Oulunsalon Vasama

33048149

11:29:30

60

Simeon Manninen

Ounasvaaran Hiihtoseura

30397107

11:30:00

61

Samuli Ukkola

Kempeleen Kiri

32236635

11:30:30

62

Roope Jokela

Oulun Hiihtoseura

32963571

11:31:00

63

Tuomas Ranto

Haapaveden Urheilijat

30127115

11:31:30

64

Simo Kotajärvi

Oulunsalon Vasama

33048181

11:32:00

65

Eera-Matti Karppinen

Kempeleen Kiri

31013998

 

N14

Naiset 14 vuotta 3 km p

11:34:00

69

Emma Partanen

Haapaveden Urheilijat

31867908

11:34:30

70

Ella Heinonen

Oulun Hiihtoseura

32015937

11:35:00

71

Siiri Puranen

Limingan Niittomiehet

32078754

11:35:30

72

Ida-Livia Miettunen

Karihaaran Visa

40054734

11:36:00

73

Anniina Sipola

Limingan Niittomiehet

31076838

11:36:30

74

Josefiina Böök

Karihaaran Visa

31276379

11:37:00

75

Silja Saarela

Limingan Niittomiehet

34441059

11:37:30

76

Johanna Salonpää

Oulaisten Huima

27568130

11:38:00

77

Vilma Rytky

Haapaveden Urheilijat

33694603

11:38:30

78

Anni Huovinen

Kestilän Kisa-Veikot

33763961

11:39:00

79

Jemina Böök

Karihaaran Visa

32250051

11:39:30

80

Heta Makkonen

Limingan Niittomiehet

30260137

11:40:00

81

Heidi Vähäkuopus

Oulun Hiihtoseura

31816700

 

N16

Naiset 16 vuotta 5 km p

11:42:00

85

Emmi Lämsä

Alatornion Pirkat

32159592

11:42:30

86

Ella-Sofia Metsävainio

Oulun Hiihtoseura

31282033

11:43:00

87

Eveliina Korva

Kuusamon Erä-Veikot

30837748

11:43:30

88

Jutta Pulkkinen

Karihaaran Visa

28530387

11:44:00

89

Sara Niva

Laitasaaren Veto

31990778

11:44:30

90

Matilda Lammi

Karihaaran Visa

29384587

11:45:00

91

Janika Niskanen

Alatornion Pirkat

29989597

11:45:30

92

Salla Loukusa

Kuivasjärven Aura

30216330

11:46:00

93

Jonna Niskanen

Alatornion Pirkat

29989885

11:46:30

94

Tuulia Kinnunen

Oulun Hiihtoseura

33047331

 

N18

Naiset 18 vuotta 5 km p

11:49:00

99

Sofia Manninen

Ounasvaaran Hiihtoseura

27510447

11:49:30

100

Hanna Loukusa

Oulun Hiihtoseura

27490813

11:50:00

101

Sofia Ervasti

Kuusamon Erä-Veikot

30048841

11:50:30

102

Jonna Kariniemi

Ounasvaaran Hiihtoseura

24620961

11:51:00

103

Veera Partanen

Haapaveden Urheilijat

31789455

11:51:30

104

Aija Söyrinki

Oulun Hiihtoseura

31018061

11:52:00

105

Saana Ukkonen

Kuivasjärven Aura

27583500

 

N20

Naiset 20 vuotta 10 km p

11:54:00

109

Annamari Parkkila

Oulun Hiihtoseura

26788937

11:54:30

110

Milla-Maria Ollonen

Kuivasjärven Aura

30300592

11:55:00

111

Alisa Pyrrö

Oulunsalon Vasama

24119359

 

NYL

Naiset 10 km p

11:57:00

115

Mari Patanen

Saloisten Salama

27533149

11:57:30

116

Ruut Tornberg-Mattila

Yppärin Urheilijat

26758446

11:58:00

117

Eeva Palosaari

Oulun Hiihtoseura

22803780

11:58:30

118

Marjo Loukkola

Vuokatti Ski Team Kainuu

26589929

11:59:00

119

Tiia Rantala

Oulun Hiihtoseura

27097711

11:59:30

120

Maria Virpi

Yppärin Urheilijat

27441040

12:00:00

121

Emilia Lassi

Oulaisten Huima

22310574

 

M16

Miehet 16 vuotta 8 km p

12:02:00

125

Aukusti Kakko

Oulun Hiihtoseura

34418192

12:02:30

126

Petteri Laurén

Oulunsalon Vasama

28536006

12:03:00

127

Antti Parkkila

Oulun Hiihtoseura

29397370

12:03:30

128

Aatu Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

31797609

12:04:00

129

Edvard Kotajärvi

Oulunsalon Vasama

33048136

12:04:30

130

Veikko Maaninka

Kempeleen Kiri

40006504

12:05:00

131

Kalle Määttä

Oulunsalon Vasama

31160883

12:05:30

132

Otto Tiilikainen

Oulun Hiihtoseura

29813388

 

M18

Miehet 18 vuotta 10 km p

12:07:00

135

Jani Sarkkinen

Oulunsalon Vasama

28958422

12:07:30

136

Samuli Ervasti

Kuusamon Erä-Veikot

33795751

12:08:00

137

Matti Korhonen

Limingan Niittomiehet

30158139

12:08:30

138

Eero Kukkonen

Oulunsalon Vasama

27466119

 

MB

Miehet B 10 km p

12:10:00

141

Joona Männistö

Oulaisten Huima

27510104

12:10:30

142

Jari Ahola

Kempeleen Kiri

27421536

12:11:00

143

Santtu Kuusento

Kempeleen Pyrintö

22204693

12:11:30

144

Jussi-Pekka Anttila

Kempeleen Kiri

21328664

12:12:00

145

Antti Ypyä

Nivalan Urheilijat

23736885

12:12:30

146

Markus Ronkainen

Haukiputaan Veikot

34435719

12:13:00

147

Jani Laine

Kuivasjärven Aura

27498255

12:13:30

148

Olli-Pekka Paavola

Nivalan Urheilijat

30055847

 

M20

Miehet 20 vuotta 15 km p

12:15:00

151

Joel Sariola

Oulun Hiihtoseura

28903972

 

MYL

Miehet 15 km p

12:17:00

155

Mikko Tuomaala

Oulun Hiihtoseura

27577901

12:17:30

156

Jukka Kivilahti

Kuusamon Erä-Veikot

26427832

12:18:00

157

Johannes Leppänen

Kaipolan Vire

22385062

12:18:30

158

Samuli Nevanperä

Kuhmo-Ski

22676674

12:19:00

159

Tero Leinonen

Ylivieskan Kuula

33631336

12:19:30

160

Janne Kivilahti

Kuusamon Erä-Veikot

26297059

12:20:00

161

Juho Kämäräinen

Oulun Hiihtoseura

22225643

12:20:30

162

Vilho Moilanen

Oulunsalon Vasama

27510269

12:21:00

163

Heikki Korpela

Kempeleen Kiri

22106911

12:21:30

164

Sami Vuoti

Oulun Hiihtoseura

27600506

12:22:00

165

Jarkko Kantola

Jalasjärven Jalas

26268020

12:22:30

166

Jonne Seppänen

Oulun Hiihtoseura

26913993

12:23:00

167

Sauli Kuopus

Pudasjärven Urheilijat

27474460

 

 

Joomla templates by a4joomla