(ajanotto Markku Kukkola+tiimi)

M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; M14; N16; N18; M16; N20; NYL; M18; MB; M20; MYL;

M08 Miehet 8 vuotta 1 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johannes Paaso           Simon Kiri                    3.56,4
  2. Riku Mikkola             Simon Kiri                    4.34,5       0.38,1
  3. Eemi Kuusikko            Kempeleen Pyrintö             6.27,1       2.30,7

N08 Naiset 8 vuotta 1 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alissa Oja               Himangan Urheilijat           4.11,8
  2. Oona Latomaa             Kiimingin Urheilijat          4.37,0       0.25,2
  3. Katriina Vuollet         Kempeleen Kiri                4.56,3       0.44,5
  4. Milena Martikainen       Haapaveden Urheilijat         5.01,1       0.49,3
  5. Ella Nissinaho           Limingan Niittomiehet         5.15,7       1.03,9
  6. Erika Kujala             Tyrnävän Ahmat                6.13,8       2.02,0
  7. Kiira Ronkainen          Haukiputaan Veikot           11.27,3       7.15,5

M10 Miehet 10 vuotta 2 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Arttu Heilala            Saloisten Reipas              7.38,2
  2. Atte Rahikkala           Kempeleen Kiri                7.46,8       0.08,6
  3. Sakari Ukkola            Kempeleen Kiri                8.08,5       0.30,3
  4. Eeli Kujala              Tyrnävän Ahmat                8.30,0       0.51,8
  5. Antti Harjuhaahto        Saloisten Reipas              9.20,4       1.42,2
 Poisjääneet   1
  -  21.  34409596  Eemil Heinonen           Kittilän Kotaveikot

N10 Naiset 10 vuotta 2 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Seliina Manninen         Ounasvaaran Hiihtoseura       8.32,3
  2. Annika Mikkola           Simon Kiri                    9.04,5       0.32,2
  3. Venla Laine              Kuivasjärven Aura             9.15,3       0.43,0
  4. Aada Anttila             Limingan Niittomiehet         9.29,3       0.57,0
  5. Ainokaisa Parkkila       Limingan Niittomiehet         9.40,6       1.08,3
  6. Riina Laurila            Ylikiimingin Nuijamiehet     10.21,9       1.49,6
  7. Aaranie Sundarmoorthy    Oulun Hiihtoseura            13.07,8       4.35,5

M12 Miehet 12 vuotta 3 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Niilo Moilanen           Oulun Hiihtoseura            11.02,0
  2. Eero Mannila             Saloisten Reipas             11.42,4       0.40,4
  3. Konsta Männistö          Oulaisten Huima              13.35,4       2.33,4
  4. Niko Mikkola             Simon Kiri                   14.04,2       3.02,2
  5. Iikka Anttila            Limingan Niittomiehet        14.20,6       3.18,6
  6. Ville Partanen           Haapaveden Urheilijat        15.54,9       4.52,9

N12 Naiset 12 vuotta 3 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Roosa Riikola            Ylikiimingin Nuijamiehet     12.50,9
  2. Emilia Nissinaho         Limingan Niittomiehet        13.00,6       0.09,7
  3. Mari-Sofia Rantakangas   Haapaveden Urheilijat        13.15,4       0.24,5
  4. Heini Niva               Laitasaaren Veto             13.31,0       0.40,1
  5. Essi Rantakangas         Haapaveden Urheilijat        13.59,8       1.08,9
  6. Pauliina Paaso           Simon Kiri                   14.07,7       1.16,8
  7. Niina Holmström          Iin Hiihtoseura              14.35,0       1.44,1
  8. Saara Laine              Kuivasjärven Aura            14.43,2       1.52,3
  9. Lotta Junttola           Limingan Niittomiehet        14.45,0       1.54,1
 10. Jasmin Tikkala           Ylikiimingin Nuijamiehet     15.11,1       2.20,2
 11. Heli Harjuhaahto         Saloisten Reipas             16.40,6       3.49,7
 Poisjääneet   1
  -  46.  34511426  Helmi Peipinen           Espoon Hiihtoseura

N14 Naiset 14 vuotta 3 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Heidi Vähäkuopus         Oulun Hiihtoseura            11.17,3
  2. Josefiina Böök           Karihaaran Visa              11.45,1       0.27,8
  3. Ida-Livia Miettunen      Karihaaran Visa              12.09,0       0.51,7
  4. Ella Heinonen            Oulun Hiihtoseura            12.13,9       0.56,6
  5. Jemina Böök              Karihaaran Visa              12.14,1       0.56,8
  6. Vilma Rytky              Haapaveden Urheilijat        12.27,7       1.10,4
  7. Johanna Salonpää         Oulaisten Huima              12.32,2       1.14,9
  8. Silja Saarela            Limingan Niittomiehet        12.41,5       1.24,2
  9. Nea Heilala              Saloisten Reipas             12.42,0       1.24,7
 10. Anni Huovinen            Kestilän Kisa-Veikot         12.55,0       1.37,7
 11. Oona Heilala             Saloisten Reipas             13.21,1       2.03,8
 12. Siiri Puranen            Limingan Niittomiehet        14.29,5       3.12,2
 13. Emma Partanen            Haapaveden Urheilijat        14.44,1       3.26,8
 Keskeyttäneet   2
  -  65.  31076838  Anniina Sipola           Limingan Niittomiehet
  -  72.  30260137  Heta Makkonen            Limingan Niittomiehet

M14 Miehet 14 vuotta 5 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Simeon Manninen          Ounasvaaran Hiihtoseura      16.51,5
  2. Eera-Matti Karppinen     Kempeleen Kiri               17.01,6       0.10,1
  3. Tuomas Ranto             Haapaveden Urheilijat        18.03,2       1.11,7
  4. Jaakko Kotajärvi         Oulunsalon Vasama            18.47,0       1.55,5
  5. Samuli Ukkola            Kempeleen Kiri               19.01,6       2.10,1
  6. Roope Jokela             Oulun Hiihtoseura            19.34,3       2.42,8
  7. Simo Kotajärvi           Oulunsalon Vasama            24.58,5       8.07,0

N16 Naiset 16 vuotta 5 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emmi Lämsä               Alatornion Pirkat            16.59,6
  2. Jutta Pulkkinen          Karihaaran Visa              17.58,0       0.58,4
  3. Jonna Niskanen           Alatornion Pirkat            18.14,0       1.14,4
  4. Salla Loukusa            Kuivasjärven Aura            18.16,6       1.17,0
  5. Janika Niskanen          Alatornion Pirkat            18.22,6       1.23,0
  6. Matilda Lammi            Karihaaran Visa              18.49,0       1.49,4
  7. Ella-Sofia Metsävainio   Oulun Hiihtoseura            18.50,3       1.50,7
  8. Sara Niva                Laitasaaren Veto             19.25,1       2.25,5
  9. Eveliina Korva           Kuusamon Erä-Veikot          19.25,9       2.26,3
 10. Tuulia Kinnunen          Oulun Hiihtoseura            19.51,1       2.51,5

N18 Naiset 18 vuotta 5 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jonna Kariniemi          Ounasvaaran Hiihtoseura      17.37,9
  2. Sofia Manninen           Ounasvaaran Hiihtoseura      17.47,8       0.09,9
  3. Aija Söyrinki            Oulun Hiihtoseura            17.49,7       0.11,8
  4. Hanna Loukusa            Oulun Hiihtoseura            17.50,2       0.12,3
  5. Saana Ukkonen            Kuivasjärven Aura            17.58,9       0.21,0
  6. Sofia Ervasti            Kuusamon Erä-Veikot          19.12,1       1.34,2
  7. Veera Partanen           Haapaveden Urheilijat        20.25,0       2.47,1

M16 Miehet 16 vuotta 8 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kalle Määttä             Oulunsalon Vasama            25.38,5
  2. Antti Parkkila           Oulun Hiihtoseura            29.31,2       3.52,7
  3. Aatu Maaninka            Kuusamon Erä-Veikot          30.07,0       4.28,5
  4. Petteri Laurén           Oulunsalon Vasama            30.27,1       4.48,6
  5. Aukusti Kakko            Oulun Hiihtoseura            30.57,3       5.18,8
  6. Edvard Kotajärvi         Oulunsalon Vasama            32.13,4       6.34,9
 Poisjääneet   2
  - 116.  40006504  Veikko Maaninka          Kempeleen Kiri
  - 118.  29813388  Otto Tiilikainen         Oulun Hiihtoseura

N20 Naiset 20 vuotta 10 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alisa Pyrrö              Oulunsalon Vasama            35.14,0
  2. Milla-Maria Ollonen      Kuivasjärven Aura            37.59,7       2.45,7
  3. Annamari Parkkila        Oulun Hiihtoseura            38.12,1       2.58,1

NYL Naiset 10 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Marjo Loukkola           Vuokatti Ski Team Kainuu     32.00,7
  2. Eeva Palosaari           Oulun Hiihtoseura            33.02,1       1.01,4
  3. Ruut Tornberg-Mattila    Yppärin Urheilijat           34.14,3       2.13,6
  4. Mari Patanen             Saloisten Salama             36.32,1       4.31,4
  5. Emilia Lassi             Oulaisten Huima              38.42,7       6.42,0
 Keskeyttäneet   1
  - 133.  27097711  Tiia Rantala             Oulun Hiihtoseura
 Poisjääneet   1
  - 134.  27441040  Maria Virpi              Yppärin Urheilijat

M18 Miehet 18 vuotta 10 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jani Sarkkinen           Oulunsalon Vasama            31.24,6
  2. Matti Korhonen           Limingan Niittomiehet        33.17,8       1.53,2
  3. Eero Kukkonen            Oulunsalon Vasama            34.52,3       3.27,7
  4. Samuli Ervasti           Kuusamon Erä-Veikot          35.14,3       3.49,7

MB Miehet B 10 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Antti Ypyä               Nivalan Urheilijat           29.26,1
  2. Jani Laine               Kuivasjärven Aura            30.08,0       0.41,9
  3. Janne Kivilahti          Kuusamon Erä-Veikot          30.40,5       1.14,4
  4. Jussi-Pekka Anttila      Kempeleen Kiri               30.48,5       1.22,4
  5. Jukka Kivilahti          Kuusamon Erä-Veikot          31.19,5       1.53,4
  6. Joona Männistö           Oulaisten Huima              32.16,4       2.50,3
  7. Olli-Pekka Paavola       Nivalan Urheilijat           34.52,3       5.26,2
  8. Santtu Kuusento          Kempeleen Pyrintö            35.10,5       5.44,4
  9. Markus Ronkainen         Haukiputaan Veikot           36.12,8       6.46,7
 Poisjääneet   1
  - 148.  27421536  Jari Ahola               Kempeleen Kiri

M20 Miehet 20 vuotta 15 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joel Sariola             Oulun Hiihtoseura            44.40,2

MYL Miehet 15 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sami Vuoti               Oulun Hiihtoseura            42.40,6
  2. Jonne Seppänen           Oulun Hiihtoseura            43.11,7       0.31,1
  3. Sauli Kuopus             Pudasjärven Urheilijat       43.21,8       0.41,2
  4. Samuli Nevanperä         Kuhmo-Ski                    45.11,7       2.31,1
  5. Vilho Moilanen           Oulunsalon Vasama            46.12,0       3.31,4
  6. Mikko Tuomaala           Oulun Hiihtoseura            46.42,2       4.01,6
  7. Tero Leinonen            Ylivieskan Kuula             49.36,3       6.55,7
  8. Jarkko Kantola           Jalasjärven Jalas            51.43,5       9.02,9
 Keskeyttäneet   1
  - 169.  22225643  Juho Kämäräinen          Oulun Hiihtoseura
 Poisjääneet   2
  - 165.  22385062  Johannes Leppänen        Kaipolan Vire
  - 171.  22106911  Heikki Korpela           Kempeleen Kiri

31. Kempeleen kansalliset ja 21. Zeppelin hiihdot

19.1.2013

T U L O K S E T


M08 Miehet 8 vuotta 1 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Johannes Paaso Simon Kiri 3.56,4

2. Riku Mikkola Simon Kiri 4.34,5 0.38,1

3. Eemi Kuusikko Kempeleen Pyrintö 6.27,1 2.30,7


N08 Naiset 8 vuotta 1 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Alissa Oja Himangan Urheilijat 4.11,8

2. Oona Latomaa Kiimingin Urheilijat 4.37,0 0.25,2

3. Katriina Vuollet Kempeleen Kiri 4.56,3 0.44,5

4. Milena Martikainen Haapaveden Urheilijat 5.01,1 0.49,3

5. Ella Nissinaho Limingan Niittomiehet 5.15,7 1.03,9

6. Erika Kujala Tyrnävän Ahmat 6.13,8 2.02,0

7. Kiira Ronkainen Haukiputaan Veikot 11.27,3 7.15,5


M10 Miehet 10 vuotta 2 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Arttu Heilala Saloisten Reipas 7.38,2

2. Atte Rahikkala Kempeleen Kiri 7.46,8 0.08,6

3. Sakari Ukkola Kempeleen Kiri 8.08,5 0.30,3

4. Eeli Kujala Tyrnävän Ahmat 8.30,0 0.51,8

5. Antti Harjuhaahto Saloisten Reipas 9.20,4 1.42,2

Poisjääneet 1

- 21. 34409596 Eemil Heinonen Kittilän Kotaveikot


N10 Naiset 10 vuotta 2 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Seliina Manninen Ounasvaaran Hiihtoseura 8.32,3

2. Annika Mikkola Simon Kiri 9.04,5 0.32,2

3. Venla Laine Kuivasjärven Aura 9.15,3 0.43,0

4. Aada Anttila Limingan Niittomiehet 9.29,3 0.57,0

5. Ainokaisa Parkkila Limingan Niittomiehet 9.40,6 1.08,3

6. Riina Laurila Ylikiimingin Nuijamiehet 10.21,9 1.49,6

7. Aaranie Sundarmoorthy Oulun Hiihtoseura 13.07,8 4.35,5



M12 Miehet 12 vuotta 3 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Niilo Moilanen Oulun Hiihtoseura 11.02,0

2. Eero Mannila Saloisten Reipas 11.42,4 0.40,4

3. Konsta Männistö Oulaisten Huima 13.35,4 2.33,4

4. Niko Mikkola Simon Kiri 14.04,2 3.02,2

5. Iikka Anttila Limingan Niittomiehet 14.20,6 3.18,6

6. Ville Partanen Haapaveden Urheilijat 15.54,9 4.52,9


N12 Naiset 12 vuotta 3 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Roosa Riikola Ylikiimingin Nuijamiehet 12.50,9

2. Emilia Nissinaho Limingan Niittomiehet 13.00,6 0.09,7

3. Mari-Sofia Rantakangas Haapaveden Urheilijat 13.15,4 0.24,5

4. Heini Niva Laitasaaren Veto 13.31,0 0.40,1

5. Essi Rantakangas Haapaveden Urheilijat 13.59,8 1.08,9

6. Pauliina Paaso Simon Kiri 14.07,7 1.16,8

7. Niina Holmström Iin Hiihtoseura 14.35,0 1.44,1

8. Saara Laine Kuivasjärven Aura 14.43,2 1.52,3

9. Lotta Junttola Limingan Niittomiehet 14.45,0 1.54,1

10. Jasmin Tikkala Ylikiimingin Nuijamiehet 15.11,1 2.20,2

11. Heli Harjuhaahto Saloisten Reipas 16.40,6 3.49,7

Poisjääneet 1

- 46. 34511426 Helmi Peipinen Espoon Hiihtoseura


N14 Naiset 14 vuotta 3 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Heidi Vähäkuopus Oulun Hiihtoseura 11.17,3

2. Josefiina Böök Karihaaran Visa 11.45,1 0.27,8

3. Ida-Livia Miettunen Karihaaran Visa 12.09,0 0.51,7

4. Ella Heinonen Oulun Hiihtoseura 12.13,9 0.56,6

5. Jemina Böök Karihaaran Visa 12.14,1 0.56,8

6. Vilma Rytky Haapaveden Urheilijat 12.27,7 1.10,4

7. Johanna Salonpää Oulaisten Huima 12.32,2 1.14,9

8. Silja Saarela Limingan Niittomiehet 12.41,5 1.24,2

9. Nea Heilala Saloisten Reipas 12.42,0 1.24,7

10. Anni Huovinen Kestilän Kisa-Veikot 12.55,0 1.37,7

11. Oona Heilala Saloisten Reipas 13.21,1 2.03,8

12. Siiri Puranen Limingan Niittomiehet 14.29,5 3.12,2

13. Emma Partanen Haapaveden Urheilijat 14.44,1 3.26,8

Keskeyttäneet 2

- 65. 31076838 Anniina Sipola Limingan Niittomiehet

- 72. 30260137 Heta Makkonen Limingan Niittomiehet


M14 Miehet 14 vuotta 5 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Simeon Manninen Ounasvaaran Hiihtoseura 16.51,5

2. Eera-Matti Karppinen Kempeleen Kiri 17.01,6 0.10,1

3. Tuomas Ranto Haapaveden Urheilijat 18.03,2 1.11,7

4. Jaakko Kotajärvi Oulunsalon Vasama 18.47,0 1.55,5

5. Samuli Ukkola Kempeleen Kiri 19.01,6 2.10,1

6. Roope Jokela Oulun Hiihtoseura 19.34,3 2.42,8

7. Simo Kotajärvi Oulunsalon Vasama 24.58,5 8.07,0


N16 Naiset 16 vuotta 5 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Emmi Lämsä Alatornion Pirkat 16.59,6

2. Jutta Pulkkinen Karihaaran Visa 17.58,0 0.58,4

3. Jonna Niskanen Alatornion Pirkat 18.14,0 1.14,4

4. Salla Loukusa Kuivasjärven Aura 18.16,6 1.17,0

5. Janika Niskanen Alatornion Pirkat 18.22,6 1.23,0

6. Matilda Lammi Karihaaran Visa 18.49,0 1.49,4

7. Ella-Sofia Metsävainio Oulun Hiihtoseura 18.50,3 1.50,7

8. Sara Niva Laitasaaren Veto 19.25,1 2.25,5

9. Eveliina Korva Kuusamon Erä-Veikot 19.25,9 2.26,3

10. Tuulia Kinnunen Oulun Hiihtoseura 19.51,1 2.51,5


N18 Naiset 18 vuotta 5 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Jonna Kariniemi Ounasvaaran Hiihtoseura 17.37,9

2. Sofia Manninen Ounasvaaran Hiihtoseura 17.47,8 0.09,9

3. Aija Söyrinki Oulun Hiihtoseura 17.49,7 0.11,8

4. Hanna Loukusa Oulun Hiihtoseura 17.50,2 0.12,3

5. Saana Ukkonen Kuivasjärven Aura 17.58,9 0.21,0

6. Sofia Ervasti Kuusamon Erä-Veikot 19.12,1 1.34,2

7. Veera Partanen Haapaveden Urheilijat 20.25,0 2.47,1


M16 Miehet 16 vuotta 8 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Kalle Määttä Oulunsalon Vasama 25.38,5

2. Antti Parkkila Oulun Hiihtoseura 29.31,2 3.52,7

3. Aatu Maaninka Kuusamon Erä-Veikot 30.07,0 4.28,5

4. Petteri Laurén Oulunsalon Vasama 30.27,1 4.48,6

5. Aukusti Kakko Oulun Hiihtoseura 30.57,3 5.18,8

6. Edvard Kotajärvi Oulunsalon Vasama 32.13,4 6.34,9

Poisjääneet 2

- 116. 40006504 Veikko Maaninka Kempeleen Kiri

- 118. 29813388 Otto Tiilikainen Oulun Hiihtoseura


N20 Naiset 20 vuotta 10 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Alisa Pyrrö Oulunsalon Vasama 35.14,0

2. Milla-Maria Ollonen Kuivasjärven Aura 37.59,7 2.45,7

3. Annamari Parkkila Oulun Hiihtoseura 38.12,1 2.58,1


NYL Naiset 10 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Marjo Loukkola Vuokatti Ski Team Kainuu 32.00,7

2. Eeva Palosaari Oulun Hiihtoseura 33.02,1 1.01,4

3. Ruut Tornberg-Mattila Yppärin Urheilijat 34.14,3 2.13,6

4. Mari Patanen Saloisten Salama 36.32,1 4.31,4

5. Emilia Lassi Oulaisten Huima 38.42,7 6.42,0

Keskeyttäneet 1

- 133. 27097711 Tiia Rantala Oulun Hiihtoseura

Poisjääneet 1

- 134. 27441040 Maria Virpi Yppärin Urheilijat


M18 Miehet 18 vuotta 10 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Jani Sarkkinen Oulunsalon Vasama 31.24,6

2. Matti Korhonen Limingan Niittomiehet 33.17,8 1.53,2

3. Eero Kukkonen Oulunsalon Vasama 34.52,3 3.27,7

4. Samuli Ervasti Kuusamon Erä-Veikot 35.14,3 3.49,7


MB Miehet B 10 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Antti Ypyä Nivalan Urheilijat 29.26,1

2. Jani Laine Kuivasjärven Aura 30.08,0 0.41,9

3. Janne Kivilahti Kuusamon Erä-Veikot 30.40,5 1.14,4

4. Jussi-Pekka Anttila Kempeleen Kiri 30.48,5 1.22,4

5. Jukka Kivilahti Kuusamon Erä-Veikot 31.19,5 1.53,4

6. Joona Männistö Oulaisten Huima 32.16,4 2.50,3

7. Olli-Pekka Paavola Nivalan Urheilijat 34.52,3 5.26,2

8. Santtu Kuusento Kempeleen Pyrintö 35.10,5 5.44,4

9. Markus Ronkainen Haukiputaan Veikot 36.12,8 6.46,7

Poisjääneet 1

- 148. 27421536 Jari Ahola Kempeleen Kiri


M20 Miehet 20 vuotta 15 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Joel Sariola Oulun Hiihtoseura 44.40,2


MYL Miehet 15 km p

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Sami Vuoti Oulun Hiihtoseura 42.40,6

2. Jonne Seppänen Oulun Hiihtoseura 43.11,7 0.31,1

3. Sauli Kuopus Pudasjärven Urheilijat 43.21,8 0.41,2

4. Samuli Nevanperä Kuhmo-Ski 45.11,7 2.31,1

5. Vilho Moilanen Oulunsalon Vasama 46.12,0 3.31,4

6. Mikko Tuomaala Oulun Hiihtoseura 46.42,2 4.01,6

7. Tero Leinonen Ylivieskan Kuula 49.36,3 6.55,7

8. Jarkko Kantola Jalasjärven Jalas 51.43,5 9.02,9

Keskeyttäneet 1

- 169. 22225643 Juho Kämäräinen Oulun Hiihtoseura

Poisjääneet 2

- 165. 22385062 Johannes Leppänen Kaipolan Vire

- 171. 22106911 Heikki Korpela Kempeleen Kiri


 

Kempeleen kansalliset Zeppelin hiihdot 19.1.2013

L Ä H T Ö L I S T A

Päivitetty 18.1.2013 klo 21.30


Lähtöaika

Nro

Nimi

Seura

Lisenssi

M08

Miehet 8 vuotta 1 km p

11:01:00

3

Johannes Paaso

Simon Kiri

34490741

11:01:30

4

Eemi Kuusikko

Kempeleen Pyrintö

40139769

11:02:00

5

Riku Mikkola

Simon Kiri

34461152


N08

Naiset 8 vuotta 1 km p

11:04:00

9

Katriina Vuollet

Kempeleen Kiri

34517718

11:04:30

10

Milena Martikainen

Haapaveden Urheilijat

40134552

11:05:00

11

Alisa Oja

Himangan Urheilija

4021819

11:05:30

12

Oona Latomaa

Kiimingin Urheilijat

40076554

11:06:00

13

Ella Nissinaho

Limingan Niittomiehet

40145740

11:06:30

14

Erika Kujala

Tyrnävän Ahmat

40141045

11:07:00

15

Kiira Ronkainen

Haukiputaan Veikot

40157081







M10

Miehet 10 vuotta 2 km p

11:08:30

18

Arttu Heilala

Saloisten Reipas

34506457

11:09:00

19

Eeli Kujala

Tyrnävän Ahmat

34463192

11:09:30

20

Atte Rahikkala

Kempeleen Kiri

33023630

11:10:00

21

Eemil Heinonen

Kittilän Kotaveikot

34409596

11:10:30

22

Sakari Ukkola

Kempeleen Kiri

33250717

11:11:00

23

Antti Harjuhaahto

Saloisten Reipas

34520365







N10

Naiset 10 vuotta 2 km p

11:13:00

27

Riina Laurila

Ylikiimingin Nuijamiehet

40157349

11:13:30

28

Venla Laine

Kuivasjärven Aura

33768212

11:14:00

29

Aada Anttila

Limingan Niittomiehet

32095096

11:14:30

30

Seliina Manninen

Ounasvaaran Hiihtoseura

33618281

11:15:00

31

Annika Mikkola

Simon Kiri

34461149

11:15:30

32

Aaranie Sundarmoorthy

Oulun Hiihtoseura

33158291

11:16:00

33

Ainokaisa Parkkila

Limingan Niittomiehet

40077471


M12

Miehet 12 vuotta 3 km p

11:18:00

37

Niilo Moilanen

Oulun Hiihtoseura

32555280

11:18:30

38

Eero Mannila

Saloisten Reipas

29092536

11:19:00

39

Konsta Männistö

Oulaisten Huima

40047642

11:19:30

40

Iikka Anttila

Limingan Niittomiehet

32095083

11:20:00

41

Niko Mikkola

Simon Kiri

32327418

11:20:30

42

Ville Partanen

Haapaveden Urheilijat

31867924


N12

Naiset 12 vuotta 3 km p

11:22:00

45

Essi Rantakangas

Haapaveden Urheilijat

40078059

11:22:30

46

Helmi Peipinen

Espoon Hiihtoseura

34511426

11:23:00

47

Lotta Junttola

Limingan Niittomiehet

31956220

11:23:30

48

Saara Laine

Kuivasjärven Aura

31864176

11:24:00

49

Niina Holmström

Iin Hiihtoseura

31835202

11:24:30

50

Jasmin Tikkala

Ylikiimingin Nuijamiehet

32993127

11:25:00

51

Heini Niva

Laitasaaren Veto

31990846

11:25:30

52

Heli Harjuhaahto

Saloisten Reipas

33883553

11:26:00

53

Roosa Riikola

Ylikiimingin Nuijamiehet

34580363

11:26:30

54

Mari-Sofia Rantakangas

Haapaveden Urheilijat

40078057

11:27:00

55

Pauliina Paaso

Simon Kiri

34490754

11:27:30

56

Emilia Nissinaho

Limingan Niittomiehet

32931794


N14

Naiset 14 vuotta 3 km p

11:29:00

59

Oona Heilala

Saloisten Reipas

34214707

11:29:30

60

Nea Heilala

Saloisten Reipas

34214697

11:30:00

61

Emma Partanen

Haapaveden Urheilijat

31867908

11:30:30

62

Ella Heinonen

Oulun Hiihtoseura

32015937

11:31:00

63

Siiri Puranen

Limingan Niittomiehet

32078754

11:31:30

64

Ida-Livia Miettunen

Karihaaran Visa

40054734

11:32:00

65

Anniina Sipola

Limingan Niittomiehet

31076838

11:32:30

66

Josefiina Böök

Karihaaran Visa

31276379

11:33:00

67

Silja Saarela

Limingan Niittomiehet

34441059

11:33:30

68

Johanna Salonpää

Oulaisten Huima

27568130

11:34:00

69

Vilma Rytky

Haapaveden Urheilijat

33694603

11:34:30

70

Anni Huovinen

Kestilän Kisa-Veikot

33763961

11:35:00

71

Jemina Böök

Karihaaran Visa

32250051

11:35:30

72

Heta Makkonen

Limingan Niittomiehet

30260137

11:36:00

73

Heidi Vähäkuopus

Oulun Hiihtoseura

31816700







M14

Miehet 14 vuotta 5 km p

11:38:00

77

Jaakko Kotajärvi

Oulunsalon Vasama

33048149

11:38:30

78

Simeon Manninen

Ounasvaaran Hiihtoseura

30397107

11:39:00

79

Samuli Ukkola

Kempeleen Kiri

32236635

11:39:30

80

Roope Jokela

Oulun Hiihtoseura

32963571

11:40:00

81

Tuomas Ranto

Haapaveden Urheilijat

30127115

11:40:30

82

Simo Kotajärvi

Oulunsalon Vasama

33048181

11:41:00

83

Eera-Matti Karppinen

Kempeleen Kiri

31013998


N16

Naiset 16 vuotta 5 km p

11:43:00

87

Emmi Lämsä

Alatornion Pirkat

32159592

11:43:30

88

Ella-Sofia Metsävainio

Oulun Hiihtoseura

31282033

11:44:00

89

Eveliina Korva

Kuusamon Erä-Veikot

30837748

11:44:30

90

Jutta Pulkkinen

Karihaaran Visa

28530387

11:45:00

91

Sara Niva

Laitasaaren Veto

31990778

11:45:30

92

Matilda Lammi

Karihaaran Visa

29384587

11:46:00

93

Janika Niskanen

Alatornion Pirkat

29989597

11:46:30

94

Salla Loukusa

Kuivasjärven Aura

30216330

11:47:00

95

Jonna Niskanen

Alatornion Pirkat

29989885

11:47:30

96

Tuulia Kinnunen

Oulun Hiihtoseura

33047331


N18

Naiset 18 vuotta 5 km p

11:49:30

100

Sofia Manninen

Ounasvaaran Hiihtoseura

27510447

11:50:00

101

Hanna Loukusa

Oulun Hiihtoseura

27490813

11:50:30

102

Sofia Ervasti

Kuusamon Erä-Veikot

30048841

11:51:00

103

Jonna Kariniemi

Ounasvaaran Hiihtoseura

24620961

11:51:30

104

Veera Partanen

Haapaveden Urheilijat

31789455

11:52:00

105

Aija Söyrinki

Oulun Hiihtoseura

31018061

11:52:30

106

Saana Ukkonen

Kuivasjärven Aura

27583500


M16

Miehet 16 vuotta 8 km p

11:55:00

111

Aukusti Kakko

Oulun Hiihtoseura

34418192

11:55:30

112

Petteri Laurén

Oulunsalon Vasama

28536006

11:56:00

113

Antti Parkkila

Oulun Hiihtoseura

29397370

11:56:30

114

Aatu Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

31797609

11:57:00

115

Edvard Kotajärvi

Oulunsalon Vasama

33048136

11:57:30

116

Veikko Maaninka

Kempeleen Kiri

40006504

11:58:00

117

Kalle Määttä

Oulunsalon Vasama

31160883

11:58:30

118

Otto Tiilikainen

Oulun Hiihtoseura

29813388


N20

Naiset 20 vuotta 10 km p

12:01:00

123

Annamari Parkkila

Oulun Hiihtoseura

26788937

12:01:30

124

Milla-Maria Ollonen

Kuivasjärven Aura

30300592

12:02:00

125

Alisa Pyrrö

Oulunsalon Vasama

24119359


NYL

Naiset 10 km p

12:04:00

129

Mari Patanen

Saloisten Salama

27533149

12:04:30

130

Ruut Tornberg-Mattila

Yppärin Urheilijat

26758446

12:05:00

131

Eeva Palosaari

Oulun Hiihtoseura

22803780

12:05:30

132

Marjo Loukkola

Vuokatti Ski Team Kainuu

26589929

12:06:00

133

Tiia Rantala

Oulun Hiihtoseura

27097711

12:06:30

134

Maria Virpi

Yppärin Urheilijat

27441040

12:07:00

135

Emilia Lassi

Oulaisten Huima

22310574


M18

Miehet 18 vuotta 10 km p

12:09:00

139

Jani Sarkkinen

Oulunsalon Vasama

28958422

12:09:30

140

Samuli Ervasti

Kuusamon Erä-Veikot

33795751

12:10:00

141

Matti Korhonen

Limingan Niittomiehet

30158139

12:10:30

142

Eero Kukkonen

Oulunsalon Vasama

27466119


MB

Miehet B 10 km p

12:12:30

146

Jukka Kivilahti

Kuusamon Erä-Veikot

26427832

12:13:00

147

Joona Männistö

Oulaisten Huima

27510104

12:13:30

148

Jari Ahola

Kempeleen Kiri

27421536

12:14:00

149

Santtu Kuusento

Kempeleen Pyrintö

22204693

12:14:30

150

Jussi-Pekka Anttila

Kempeleen Kiri

21328664

12:15:00

151

Antti Ypyä

Nivalan Urheilijat

23736885

12:15:30

152

Markus Ronkainen

Haukiputaan Veikot

34435719

12:16:00

153

Jani Laine

Kuivasjärven Aura

27498255

12:16:30

154

Olli-Pekka Paavola

Nivalan Urheilijat

30055847

12:17:00

155

Janne Kivilahti

Kuusamon Erä-Veikot

26297059


M20

Miehet 20 vuotta 15 km p

12:19:00

159

Joel Sariola

Oulun Hiihtoseura

28903972


MYL

Miehet 15 km p

12:21:00

163

Mikko Tuomaala

Oulun Hiihtoseura

27577901

12:22:00

165

Johannes Leppänen

Kaipolan Vire

22385062

12:22:30

166

Samuli Nevanperä

Kuhmo-Ski

22676674

12:23:00

167

Tero Leinonen

Ylivieskan Kuula

33631336

12:24:00

169

Juho Kämäräinen

Oulun Hiihtoseura

22225643

12:24:30

170

Vilho Moilanen

Oulunsalon Vasama

27510269

12:25:00

171

Heikki Korpela

Kempeleen Kiri

22106911

12:25:30

172

Sami Vuoti

Oulun Hiihtoseura

27600506

12:26:00

173

Jarkko Kantola

Jalasjärven Jalas

26268020

12:26:30

174

Jonne Seppänen

Oulun Hiihtoseura

26913993

12:27:00

175

Sauli Kuopus

Pudasjärven Urheilijat

27474460


 

ZEPPELIN-HIIHDOT  PIDETTIIN la 19.1.2013.

Kilpailun ensimmäinen hiihtäjä, Johannes Paaso (Simon Kiri) lähti ladulle klo 11.00

Zeppelin-hiihdot-2013_4

Joomla templates by a4joomla