Kilpailujen tulokset (pdf-tiedosto)

 

30. Kansalliset ja 20. Zeppelin-hiihdot

11.3.2012, Kempele

T U L O K S E T


Miehet 8 vuotta 1 km V

1. Antti Harjuhaahto        Saloisten Reipas              3.27,2

2. Johannes Paaso           Simon Kiri                    3.29,8       0.02,6

3. Jesse Ylimäki            Karihaaran Visa               3.30,6       0.03,4

4. Tomi Ojala               Kuivasjärven Aura             5.38,8       2.11,6


Naiset 8 vuotta 1 km V

1. Venla Laine              Kuivasjärven Aura             3.10,3

2. Ainokaisa Parkkila       Limingan Niittomiehet         3.51,0       0.40,7

3. Aaranie Sundarmoorthy    Oulun Hiihtoseura             4.09,4       0.59,1

4. Ella Nissinaho           Limingan Niittomiehet         4.22,2       1.11,9

5. Oona Latomaa             Kiimingin Urheilijat          4.48,6       1.38,3

Poisjääneet   1

-   6.  34517718  Katriina Vuollet


Miehet 10 vuotta 2 km V

1. Aabel Lehtoranta         Ounasvaaran Hiihtoseura       5.46,2

2. Iiro Uusitalo            Valkeakosken Haka             5.56,1       0.09,9

3. Atte Rahikkala           Kempeleen Kiri                6.03,1       0.16,9

4. Elias Korhonen           Ristijärven Pyry              6.03,7       0.17,5

5. Arttu Heilala            Saloisten Reipas              6.15,1       0.28,9

6. Tero Toppinen            Kempeleen Kiri                6.26,5       0.40,3

7. Sakari Ukkola            Kempeleen Kiri                6.33,8       0.47,6

8. Lauri Maaninka           Kuusamon Erä-Veikot           6.45,9       0.59,7

9. Aaro Maaninka            Kempeleen Kiri                7.04,1       1.17,9

10. Mikael Mäkelä            Tyrnävän Ahmat                7.34,0       1.47,8

11. Tuomas Lehtosaari        Kempeleen Kiri                7.56,3       2.10,1

Poisjääneet   1

-  21.  40088657  Antti-Jussi Raappana     Pudasjärven Urheilijat


Naiset 10 vuotta 2 km V

1. Jonna Vestenius          Karihaaran Visa               6.09,3

2. Veera Kiero              Lappeen Riento                6.18,4       0.09,1

3. Kerttu Pirneskoski       Karihaaran Visa               7.02,7       0.53,4

4. Helmi Peipinen           Espoon Hiihtoseura            7.09,1       0.59,8

5. Heli Harjuhaahto         Saloisten Reipas              7.16,6       1.07,3

6. Annika Mikkola           Simon Kiri                    7.16,7       1.07,4

7. Ada Holm                 Laitasaaren Veto              7.33,8       1.24,5

8. Jasmin Tikkala           Kiimingin Urheilijat          7.47,7       1.38,4

9. Emilia Ojala             Kuivasjärven Aura             7.55,3       1.46,0

Poisjääneet   1

-  32.  32095096  Aada Anttila             Limingan Niittomiehet


Miehet 12 vuotta 3 km V

1. Simeon Manninen          Ounasvaaran Hiihtoseura       9.02,2

2. Niko Mäenpää             Tyrnävän Ahmat                9.31,0       0.28,8

3. Aaro Kiero               Lappeen Riento               10.07,8       1.05,6

3. Eero Mannila             Saloisten Reipas             10.07,8       1.05,6

5. Eemil Lehtoranta         Ounasvaaran Hiihtoseura      10.13,6       1.11,4

6. Elias Erkkilä            Saloisten Reipas             10.31,1       1.28,9

7. Samuli Ukkola            Kempeleen Kiri               10.41,3       1.39,1

8. Pyry Sirviö              Kuivasjärven Aura            10.55,5       1.53,3

9. Taneli Kukkonen          Oulunsalon Vasama            10.58,5       1.56,3

10. Petteri Parkkila         Limingan Niittomiehet        11.35,3       2.33,1

11. Iikka Anttila            Limingan Niittomiehet        11.43,6       2.41,4

12. Simo Kotajärvi           Oulunsalon Vasama            11.46,9       2.44,7

13. Niko Mikkola             Simon Kiri                   11.54,3       2.52,1

14. Tuomas Toppinen          Kempeleen Kiri               11.54,8       2.52,6

15. Konsta Männistö          Oulaisten Huima              12.03,8       3.01,6

16. Veikka Ylilauri          Limingan Niittomiehet        13.24,3       4.22,1

17. Sylvijan Sundaramoorthy  Oulun Hiihtoseura            14.03,2       5.01,0

Poisjääneet   4

-  61.  30522095  Petteri Tuomaranta       Oulunsalon Vasama

-  54.  32963571  Roope Jokela             Oulun Hiihtoseura

-  53.  40075963  Juha Koskela             Kempeleen Kiri

-  46.  30861536  Saku Siren               Kempeleen Kiri


Naiset 12 vuotta 3 km V

1. Ira Kiero                Lappeen Riento                9.55,5

2. Susanne Merenlahti       Oulun Hiihtoseura            10.42,9       0.47,4

3. Jemina Böök              Karihaaran Visa              10.44,4       0.48,9

4. Siiri Ukkonen            Kuivasjärven Aura            10.48,0       0.52,5

5. Emilia Nissinaho         Limingan Niittomiehet        10.52,4       0.56,9

6. Anni Huovinen            Kestilän Kisa-Veikot         10.54,0       0.58,5

7. Alisa Korhonen           Ristijärven Pyry             10.54,6       0.59,1

8. Mari-Sofia Rantakangas   Haapaveden Urheilijat        10.58,4       1.02,9

9. Aino-Riitta Maaninka     Kempeleen Kiri               11.40,2       1.44,7

10. Emmi Erkkilä             Saloisten Reipas             11.45,1       1.49,6

11. Saara Laine              Kuivasjärven Aura            11.45,5       1.50,0

12. Essi Rantakangas         Haapaveden Urheilijat        12.04,3       2.08,8

13. Lotta Junttola           Limingan Niittomiehet        12.09,8       2.14,3

14. Julia Väliheikki         Laitasaaren Veto             12.20,5       2.25,0

15. Ninni Nevalainen         Oulunsalon Vasama            12.39,1       2.43,6

16. Pauliina Paaso          Simon Kiri                   12.50,6       2.55,1

Poisjääneet   2

-  72.  31990846  Heini Niva               Laitasaaren Veto

-  65.  40054219  Sonja Raappana           Pudasjärven Urheilijat


Naiset 14 vuotta 3 km V

1. Ella-Sofia Metsävainio   Oulun Hiihtoseura             9.23,1

2. Laura Kukkonen           Oulun Hiihtoseura             9.23,6       0.00,5

3. Eveliina Korva           Kuusamon Erä-Veikot           9.35,4       0.12,3

4. Hanna Jumisko            Posion Pyrintö                9.41,6       0.18,5

5. Josefiina Böök           Karihaaran Visa              10.02,5       0.39,4

6. Tuulia Kinnunen          Oulun Hiihtoseura            10.09,1       0.46,0

7. Sara Niva                Laitasaaren Veto             10.10,4       0.47,3

8. Nea Heilala              Saloisten Reipas             10.23,5       1.00,4

9. Oona Heilala             Saloisten Reipas             11.33,5       2.10,4

Poisjääneet   2

-  93.  30056118  Johanna Juntunen         Iin Yritys

-  88.  33659680  Erika Similä             Oulun Hiihtoseura

 



Miehet 14 vuotta 5 km V

1. Santeri Pirneskoski      Karihaaran Visa              13.08,0

2. Lauri Mannila            Saloisten Reipas             13.57,9       0.49,9

3. Roope Mikkonen           Pihtiputaan Tuisku           14.30,1       1.22,1

4. Joni Kangas              Oulaisten Huima              14.40,9       1.32,9

5. Oskari Hökkä            Yli-Iin Naseva               14.42,1       1.34,1

6. Antti Parkkila           Limingan Niittomiehet        14.58,8       1.50,8

7. Mikke Turpeinen          Paltamon Urheilijat          14.59,1       1.51,1

8. Veikko Maaninka          Kempeleen Kiri               15.06,1       1.58,1

9. Aukusti Kakko            Oulun Hiihtoseura            15.09,1       2.01,1

10. Petteri Laurén           Oulunsalon Vasama            15.41,3       2.33,3

11. Jaakko Kotajärvi         Oulunsalon Vasama            16.57,5       3.49,5

Poisjääneet   1

- 111.  30037218  Niko Holmström           Iin Hiihtoseura


Naiset 40 vuotta 5 km V

1. Sari Virtanen            Haukiputaan Veikot           16.07,7

2. Hanna Korhonen           Ristijärven Pyry             16.18,5       0.10,8


Naiset 16 vuotta 5 km V

1. Anna Haataja             Ounasvaaran Hiihtoseura      14.00,9

2. Aija Söyrinki            Oulun Hiihtoseura            15.02,9       1.02,0

3. Hanna Loukusa            Oulun Hiihtoseura            15.28,5       1.27,6

4. Salla Loukusa            Kuivasjärven Aura            15.54,0       1.53,1

5. Sanni Junttola           Limingan Niittomiehet        15.54,2       1.53,3

6. Epp Maidla               Pudasjärven Urheilijat       16.04,6       2.03,7

7. Saila Berg               Kajaanin Hiihtäjät           16.38,1       2.37,2

8. Vilma Ylilauri           Limingan Niittomiehet        17.36,7       3.35,8

Poisjääneet   3

- 130.  27424546  Heta Berg                Kajaanin Hiihtäjät

- 123.  27583500  Saana Ukkonen            Kuivasjärven Aura

- 120.  28661450  Viivi Kuosmanen          Maaningan Mahti

 


Naiset 18 vuotta 5 km V

1. Janika Utriainen         Karihaaran Visa              15.05,5

2. Jenna-Riikka Kouva       Posion Pyrintö               15.36,8       0.31,3

3. Tanja Kellokumpu         Tupoksen Tuisku              17.27,8       2.22,3

Poisjääneet   2

- 138.  27545506  Mirjam Remes             Oulunsalon Vasama

- 137.  27442162  Anni Heinikoski          Karihaaran Visa


Naiset 20 vuotta 5 km V

1. Peppi Pöntynen           Posion Pyrintö               15.28,4

2. Annamari Parkkila       Oulun Hiihtoseura            16.32,7       1.04,3



Miehet 50 vuotta 5 km V

1. Esa Wasenius             Keminsuun Kisa               13.25,0

2. Jyrki Ruutala           Iisalmen Visa                14.11,5       0.46,5

3. Seppo Pajuniva           Kuusamon Erä-Veikot          15.03,3       1.38,3

4. Pekka Pihlajaniemi       Siikajoen Sisu               18.49,1       5.24,1

Poisjääneet   1

- 148.  27451137  Seppo Illikainen         Haukiputaan Heitto


Miehet 60 vuotta 5 km V

1. Eero Väisänen            Kuhmon Kiva                  14.17,1

2. Sakari Nyyssönen        Keiteleen NuJu               15.24,2       1.07,1

Keskeyttäneet   1

- 155.  27424753  Pauli Bordi             Oulun Kilpa-Veljet


Miehet 16 vuotta 8 km V

1. Jani Sarkkinen           Oulunsalon Vasama            21.51,2

2. Olli Jaakkola            Oulun Hiihtoseura            21.51,6       0.00,4

3. Kalle Määttä             Oulunsalon Vasama            22.09,9       0.18,7

4. Eero Vuollet             Posion Pyrintö               22.19,3       0.28,1

5. Väinö Pääkkölä           Sieppijärven Sisu            22.43,5       0.52,3

6. Aapo Erkkilä             Saloisten Reipas             22.49,8       0.58,6

7. Eero Kukkonen            Oulunsalon Vasama            23.02,5       1.11,3

8. Jaakko Pääkkölä          Kuivasjärven Aura            24.11,2       2.20,0

Keskeyttäneet   1

- 166.  33048136  Edvard Kotajärvi         Oulunsalon Vasama

Poisjääneet   1

- 165.  28948380  Jonne Maunu              Keminsuun Kisa


Naiset 10 km V

1. Heini Hokkanen           Kangasniemen Kalske          27.57,3

2. Ruut Sariola             Oulun Hiihtoseura            28.26,2       0.28,9

3. Erika Utriainen          Karihaaran Visa              29.00,5       1.03,2

4. Outi Gröndahl            Lappeen Riento               29.17,5       1.20,2

5. Eeva Palosaari           Oulun Hiihtoseura            29.22,2       1.24,9

6. Mari Patanen             Saloisten Salama             29.26,1       1.28,8

7. Tiina Idström            Kuusamon Erä-Veikot          29.26,3       1.29,0

8. Iina Komonen             Nastolan Naseva              29.42,9       1.45,6

9. Ruut Tornberg-Mattila    Yppärin Urheilijat           29.43,7       1.46,4

10. Satu Kemppainen          Ristijärven Pyry             30.47,4       2.50,1

Keskeyttäneet   1

- 177.  26288330  Marja Kääriä             Ylikiimingin Nuijamiehet

Poisjääneet   2

- 184.  27243594  Mari Salminen            Aavasaksan Urheilijat

- 173.  26589929  Marjo Loukkola           Vuokatti Ski Team Kainuu


Miehet 40 vuotta 10 km V

  1. Valto Kinnunen           Kajaanin Hiihtäjät           26.34,8
  2. Simo Kinnunen            Kajaanin Hiihtäjät           26.48,8       0.14,0
  3. Reijo Juntunen           Iin Yritys                   29.51,6       3.16,8
  4. Jarmo Pudas              Utajärven Urheilijat         29.55,4       3.20,6

Miehet 35 vuotta 10 km V

1. Ilkka Kinnunen           Kajaanin Hiihtäjät           24.59,7

2. Jani Laine               Kuivasjärven Aura            25.35,7       0.36,0

3. Matti Laitala            Kalajoen Junkkarit           29.29,3       4.29,6

4. Hannu Vimpari            Kuivasjärven Aura            30.13,1       5.13,4

Poisjääneet   1

- 199.  27493357  Heikki Laurila           Saloisten Reipas


Miehet 18 vuotta 10 km V

1. Matti Korhonen           Limingan Niittomiehet        29.16,2

2. Oula Mattila             Oulun Hiihtoseura            31.06,0       1.49,8


Miehet 15 km V

1. Heikki Palosaari         Oulun Hiihtoseura            35.49,7

2. Teemu Härkönen           Vuokatti Ski Team Kainuu     36.16,8       0.27,1

3. Reima Idström            Kuusamon Erä-Veikot          36.32,0       0.42,3

4. Heikki Korpela           Kempeleen Kiri               38.16,6       2.26,9

5. Jari Ahola               Kempeleen Kiri               38.42,9       2.53,2

6. Niila Ahokas             Kausalan Yritys              40.04,6       4.14,9

7. Markus Pessa             Oulun Hiihtoseura            40.31,3       4.41,6

8. Juho Kämäräinen          Oulun Hiihtoseura            40.43,2       4.53,5

9. Teemu Salminen           Aavasaksan Urheilijat        41.06,6       5.16,9

Poisjääneet   3

- 217.  26913993  Jonne Seppänen           Oulun Hiihtoseura

- 215.  27506406  Ville Maunuksela         Ounasvaaran Hiihtoseura

- 209.  28788427  Jaakko Luonuansuu        Saloisten Reipas

Joomla templates by a4joomla