TULOKSET (TULOKSET pdf-tiedostona)

LÄHTÖLISTA (LÄHTÖLISTA pdf-tiedostona)

KILPAILUKUTSU (pdf-tiedosto)

LATUKARTTA (pdf-tiedosto)

HIIHTOJÄRJESTYS, MATKAT JA POKAALIT

KISAORGANISAATIO


107
V

30. Kansalliset ja 20. Zeppelin-hiihdot Kempeleessä

KILPAILUKUTSU

Aika ja paikka:
Sunnuntai 11.3.2012 klo 11.00
Kempeleen Köykkyrin hiihtokeskus (Honkasen hiihtokeskus)
os. Pyrinnöntie, 90450 Kempele

Hiihtotapa:
Vapaa

Sarjat ja matkat:
N8 1 km      M8 1 km
N10 2 km    M10 2 km
N12 3 km    M12 3 km
N14 3 km    M14 5 km
N16 5 km    M16 8 km
N18 5 km    M18 10 km
N20 5 km    M20 15 km
N40 5 km    M35 10 km
N60 3 km    M40 10 km
N 10 km      M50 5 km
.                 M60 5 km
.                 M 15 km

Ilmoittautuminen:   
Kirjallisina lisenssinumeroin keskiviikkoon 7.3.2012 klo 16.00 mennessä sähköpostiosoitteeseen: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Osanottomaksut:

12 €, 16v. ja nuoremmat 8 €. Maksettava ilmoittautumisten yhteydessä tilille: OP Kempele, Nuortenhiihdot
FI50 5740 4440 0051 77 (574044-45177).

Tiedustelut:
Jukka Keränen, p. 045 656 6430, sähköposti: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.,
Pekurintie 16 A 3, 90450 Kempele

Palkintojen jako:
n. klo 14.15 Kauppakeskus Zeppelinin Keskustorilla.

TERVETULOA "Etelä-Suomeen" - Kempeleeseen

Kempeleen Pyrintö ry.        Kempeleen Kiri ry.

30. KANSALLISET JA 20. ZEPPELIN-HIIHDOT 11.3.2012
Kempele







Lähtö Sarja Nro Nimi Seura





Miehet 8 vuotta 1 km V

11.00.00 M8 1 Tomi Ojala Kuivasjärven Aura
11.00.30 M8 2 Johannes Paaso Simon Kiri
11.01.00 M8 3 Antti Harjuhaahto Saloisten Reipas





Naiset 8 vuotta 1 km V

11.02.30 N8 6 Katriina Vuollet Kempeleen Kiri
11.03.00 N8 7 Ainokaisa Parkkila Limingan Niittomiehet
11.03.30 N8 8 Oona Latomaa Kiimingin Urheilijat
11.04.00 N8 9 Aaranie Sundarmoorthy Oulun Hiihtoseura
11.04.30 N8 10 Ella Nissinaho Limingan Niittomiehet
11.05.00 N8 11 Venla Laine Kuivasjärven Aura





Miehet 10 vuotta 2 km V

11.07.00 M10 15 Sakari Ukkola Kempeleen Kiri
11.07.30 M10 16 Mikael Mäkelä Tyrnävän Ahmat
11.08.00 M10 17 Atte Rahikkala Kempeleen Kiri
11.08.30 M10 18 Iiro Uusitalo Valkeakosken Haka
11.09.00 M10 19 Aabel Lehtoranta OunasvHS
11.09.30 M10 20 Tero Toppinen Kempeleen Kiri
11.10.00 M10 21 Antti-Jussi Raappana PudasjärvUrh
11.10.30 M10 22 Tuomas Lehtosaari Kempeleen Kiri
11.11.00 M10 23 Arttu Heilala Saloisten Reipas
11.11.30 M10 24 Lauri Maaninka Kuusamon Erä-Veikot
11.12.00 M10 25 Aaro Maaninka Kempeleen Kiri
11.12.30 M10 26 Elias Korhonen Ristijärven Pyry





Naiset 10 vuotta 2 km V

11.14.30 N10 30 Veera Kiero Lappeen Riento
11.15.00 N10 31 Kerttu Pirneskoski Karihaaran Visa
11.15.30 N10 32 Aada Anttila Limingan Niittomiehet
11.16.00 N10 33 Ada Holm Laitasaaren Veto
11.16.30 N10 34 Jonna Vestenius Karihaaran Visa
11.17.00 N10 35 Jasmin Tikkala Kiimingin Urheilijat
11.17.30 N10 36 Emilia Ojala Kuivasjärven Aura
11.18.00 N10 37 Annika Mikkola Simon Kiri
11.18.30 N10 38 Heli Harjuhaahto Saloisten Reipas





Miehet 12 vuotta 3 km V

11.20.30 M12 42 Taneli Kukkonen Oulunsalon Vasama
11.21.00 M12 43 Samuli Ukkola Kempeleen Kiri
11.21.30 M12 44 Simeon Manninen OunasvHS
11.22.00 M12 45 Veikka Ylilauri Limingan Niittomiehet
11.22.30 M12 46 Saku Siren Kempeleen Kiri
11.23.00 M12 47 Eero Mannila Saloisten Reipas
11.23.30 M12 48 Aaro Kiero Lappeen Riento
11.24.00 M12 49 Elias Erkkilä Saloisten Reipas
11.24.30 M12 50 Iikka Anttila Limingan Niittomiehet
11.25.00 M12 51 Simo Kotajärvi Oulunsalon Vasama
11.25.30 M12 52 Sylvijan Sundaramoorthy Oulun Hiihtoseura
11.26.00 M12 53 Juha Koskela Kempeleen Kiri
11.26.30 M12 54 Roope Jokela Oulun Hiihtoseura
11.27.00 M12 55 Tuomas Toppinen Kempeleen Kiri
11.27.30 M12 56 Petteri Parkkila Limingan Niittomiehet
11.28.00 M12 57 Niko Mäenpää Tyrnävän Ahmat
11.28.30 M12 58 Eemil Lehtoranta OunasvHS
11.29.00 M12 59 Pyry Sirviö Kuivasjärven Aura
11.29.30 M12 60 Niko Mikkola Simon Kiri
11.30.00 M12 61 Petteri Tuomaranta Oulunsalon Vasama





Naiset 12 vuotta 3 km V

11.32.00 N12 65 Sonja Raappana PudasjärvUrh
11.32.30 N12 66 Jemina Böök Karihaaran Visa
11.33.00 N12 67 Pauliina Paaso Simon Kiri
11.33.30 N12 68 Alisa Korhonen Ristijärven Pyry
11.34.00 N12 69 Mari-Sofia Rantakangas HaapUrh
11.34.30 N12 70 Anni Huovinen Kestilän Kisa-Veikot
11.35.00 N12 71 Susanne Merenlahti Oulun Hiihtoseura
11.35.30 N12 72 Heini Niva Laitasaaren Veto
11.36.00 N12 73 Emilia Nissinaho Limingan Niittomiehet
11.36.30 N12 74 Ninni Nevalainen Oulunsalon Vasama
11.37.00 N12 75 Siiri Ukkonen Kuivasjärven Aura
11.37.30 N12 76 Lotta Junttola Limingan Niittomiehet
11.38.00 N12 77 Emmi Erkkilä Saloisten Reipas
11.38.30 N12 78 Aino-Riitta Maaninka Kempeleen Kiri
11.39.00 N12 79 Saara Laine Kuivasjärven Aura
11.39.30 N12 80 Ira Kiero Lappeen Riento
11.40.00 N12 81 Essi Rantakangas HaapUrh





Naiset 14 vuotta 3 km V

11.42.00 N14 85 Tuulia Kinnunen Oulun Hiihtoseura
11.42.30 N14 86 Nea Heilala Saloisten Reipas
11.43.00 N14 87 Josefiina Böök Karihaaran Visa
11.43.30 N14 88 Erika Similä Oulun Hiihtoseura
11.44.00 N14 89 Oona Heilala Saloisten Reipas
11.44.30 N14 90 Sara Niva Laitasaaren Veto
11.45.00 N14 91 Laura Kukkonen Oulun Hiihtoseura
11.45.30 N14 92 Hanna Jumisko Posion Pyrintö
11.46.00 N14 93 Johanna Juntunen Iin Yritys
11.46.30 N14 94 Eveliina Korva Kuusamon Erä-Veikot
11.47.00 N14 95 Ella-Sofia Metsävainio Oulun Hiihtoseura





Naiset 60 vuotta 5 km V

11.48.00 N60 97 VARA VACANT





Miehet 14 vuotta 5 km V

11.50.00 M14 101 Lauri Mannila Saloisten Reipas
11.50.30 M14 102 Antti Parkkila Limingan Niittomiehet
11.51.00 M14 103 Veikko Maaninka Kempeleen Kiri
11.51.30 M14 104 Joni Kangas Oulaisten Huima
11.52.00 M14 105 Aukusti Kakko Oulun Hiihtoseura
11.52.30 M14 106 Santeri Pirneskoski Karihaaran Visa
11.53.00 M14 107 Mikke Turpeinen Paltamon Urheilijat
11.53.30 M14 108 Roope Mikkonen Pihtiputaan Tuisku
11.54.00 M14 109 Petteri Laurén Oulunsalon Vasama
11.54.30 M14 110 Oskari Hökkä Yli-Iin Naseva
11.55.00 M14 111 Niko Holmström Iin Hiihtoseura
11.55.30 M14 112 Jaakko Kotajärvi Oulunsalon Vasama





Naiset 40 vuotta 5 km V

11.57.00 N40 115 Hanna Korhonen Ristijärven Pyry
11.57.30 N40 116 Sari Virtanen Haukiputaan Veikot





Naiset 16 vuotta 5 km V

11.59.30 N16 120 Viivi Kuosmanen Maaningan Mahti
12.00.00 N16 121 Epp Maidla PudasjärvUrh
12.00.30 N16 122 Sanni Junttola Limingan Niittomiehet
12.01.00 N16 123 Saana Ukkonen Kuivasjärven Aura
12.01.30 N16 124 Vilma Ylilauri Limingan Niittomiehet
12.02.00 N16 125 Hanna Loukusa Oulun Hiihtoseura
12.02.30 N16 126 Salla Loukusa Kuivasjärven Aura
12.03.00 N16 127 Aija Söyrinki Oulun Hiihtoseura
12.03.30 N16 128 Saila Berg Kajaanin Hiihtäjät
12.04.00 N16 129 Anna Haataja OunasvHS
12.04.30 N16 130 Heta Berg Kajaanin Hiihtäjät





Naiset 18 vuotta 5 km V

12.06.30 N18 134 Jenna-Riikka Kouva Posion Pyrintö
12.07.00 N18 135 Janika Utriainen Karihaaran Visa
12.07.30 N18 136 Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku
12.08.00 N18 137 Anni Heinikoski Karihaaran Visa
12.08.30 N18 138 Mirjam Remes Oulunsalon Vasama





Naiset 20 vuotta 5 km V

12.10.30 N20 142 Peppi Pöntynen Posion Pyrintö
12.11.00 N20 143 Annamari Parkkila Oulun Hiihtoseura





Miehet 50 vuotta 5 km V

12.13.00 M50 147 Esa Wasenius Keminsuun Kisa
12.13.30 M50 148 Seppo Illikainen Haukiputaan Heitto
12.14.00 M50 149 Seppo Pajuniva Kuusamon Erä-Veikot
12.14.30 M50 150 Pekka Pihlajaniemi Siikajoen Sisu
12.15.00 M50 151 Jyrki Ruutala Iisalmen Visa





Miehet 60 vuotta 5 km V

12.17.00 M60 155 Pauli Bordi Oulun Kilpa-Veljet
12.17.30 M60 156 Eero Väisänen Kuhmon Kiva
12.18.00 M60 157 Sakari Nyyssönen Keiteleen NuJu





Miehet 16 vuotta 8 km V

12.20.00 M16 161 Kalle Määttä Oulunsalon Vasama
12.20.30 M16 162 Olli Jaakkola Oulun Hiihtoseura
12.21.00 M16 163 Eero Kukkonen Oulunsalon Vasama
12.21.30 M16 164 Väinö Pääkkölä Sieppijärven Sisu
12.22.00 M16 165 Jonne Maunu Keminsuun Kisa
12.22.30 M16 166 Edvard Kotajärvi Oulunsalon Vasama
12.23.00 M16 167 Aapo Erkkilä Saloisten Reipas
12.23.30 M16 168 Jani Sarkkinen Oulunsalon Vasama
12.24.00 M16 169 Eero Vuollet Posion Pyrintö
12.24.30 M16 170 Jaakko Pääkkölä Kuivasjärven Aura





Naiset 10 km V


12.26.00 NYL 173 Marjo Loukkola VuokSkiTeamKain
12.26.30 NYL 174 Satu Kemppainen Ristijärven Pyry
12.27.00 NYL 175 Ruut Tornberg-Mattila Yppärin Urheilijat
12.27.30 NYL 176 Outi Gröndahl Lappeen Riento
12.28.00 NYL 177 Marja Kääriä Ylikiimingin Nuijamiehet
12.28.30 NYL 178 Mari Patanen Saloisten Salama
12.29.00 NYL 179 Tiina Idström Kuusamon Erä-Veikot
12.29.30 NYL 180 Erika Utriainen Karihaaran Visa
12.30.00 NYL 181 Heini Hokkanen Kangasniemen Kalske
12.30.30 NYL 182 Iina Komonen Nastolan Naseva
12.31.00 NYL 183 Eeva Palosaari Oulun Hiihtoseura
12.31.30 NYL 184 Mari Salminen AavasUrh
12.32.00 NYL 185 Ruut Sariola Oulun Hiihtoseura





Miehet 40 vuotta 10 km V
12.34.00 M40 189 Simo Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät
12.34.30 M40 190 Jarmo Pudas Utajärven Urheilijat
12.35.00 M40 191 Ilkka Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät
12.35.30 M40 192 Valto Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät
12.36.00 M40 193 Reijo Juntunen Iin Yritys





Miehet 35 vuotta 10 km V
12.38.00 M35 197 Matti Laitala Kalajoen Junkkarit
12.38.30 M35 198 Jani Laine Kuivasjärven Aura
12.39.00 M35 199 Heikki Laurila Saloisten Reipas
12.39.30 M35 200 Hannu Vimpari Kuivasjärven Aura





Miehet 18 vuotta 10 km V
12.41.30 M18 204 Matti Korhonen Limingan Niittomiehet





Miehet 20 vuotta 15 km V
12.42.30 M20 206 VARA VACANT





Miehet 15 km V


12.44.00 MYL 209 Jaakko Luonuansuu Saloisten Reipas
12.44.30 MYL 210 Jari Ahola Kempeleen Kiri
12.45.00 MYL 211 Markus Pessa Oulun Hiihtoseura
12.45.30 MYL 212 Niila Ahokas Kausalan Yritys
12.46.00 MYL 213 Juho Kämäräinen Oulun Hiihtoseura
12.46.30 MYL 214 Teemu Salminen AavasUrh
12.47.00 MYL 215 Ville Maunuksela OunasvHS
12.47.30 MYL 216 Reima Idström Kuusamon Erä-Veikot
12.48.00 MYL 217 Jonne Seppänen Oulun Hiihtoseura
12.48.30 MYL 218 Teemu Härkönen VuokSkiTeamKain
12.49.00 MYL 219 Heikki Palosaari Oulun Hiihtoseura
12.49.30 MYL 220 Heikki Korpela Kempeleen Kiri
Joomla templates by a4joomla