Kilpailujen tulokset (pdf-tiedosto)

 

30. Kansalliset ja 20. Zeppelin-hiihdot

11.3.2012, Kempele

T U L O K S E T


Miehet 8 vuotta 1 km V

1. Antti Harjuhaahto        Saloisten Reipas              3.27,2

2. Johannes Paaso           Simon Kiri                    3.29,8       0.02,6

3. Jesse Ylimäki            Karihaaran Visa               3.30,6       0.03,4

4. Tomi Ojala               Kuivasjärven Aura             5.38,8       2.11,6


Naiset 8 vuotta 1 km V

1. Venla Laine              Kuivasjärven Aura             3.10,3

2. Ainokaisa Parkkila       Limingan Niittomiehet         3.51,0       0.40,7

3. Aaranie Sundarmoorthy    Oulun Hiihtoseura             4.09,4       0.59,1

4. Ella Nissinaho           Limingan Niittomiehet         4.22,2       1.11,9

5. Oona Latomaa             Kiimingin Urheilijat          4.48,6       1.38,3

Poisjääneet   1

-   6.  34517718  Katriina Vuollet


Miehet 10 vuotta 2 km V

1. Aabel Lehtoranta         Ounasvaaran Hiihtoseura       5.46,2

2. Iiro Uusitalo            Valkeakosken Haka             5.56,1       0.09,9

3. Atte Rahikkala           Kempeleen Kiri                6.03,1       0.16,9

4. Elias Korhonen           Ristijärven Pyry              6.03,7       0.17,5

5. Arttu Heilala            Saloisten Reipas              6.15,1       0.28,9

6. Tero Toppinen            Kempeleen Kiri                6.26,5       0.40,3

7. Sakari Ukkola            Kempeleen Kiri                6.33,8       0.47,6

8. Lauri Maaninka           Kuusamon Erä-Veikot           6.45,9       0.59,7

9. Aaro Maaninka            Kempeleen Kiri                7.04,1       1.17,9

10. Mikael Mäkelä            Tyrnävän Ahmat                7.34,0       1.47,8

11. Tuomas Lehtosaari        Kempeleen Kiri                7.56,3       2.10,1

Poisjääneet   1

-  21.  40088657  Antti-Jussi Raappana     Pudasjärven Urheilijat


Naiset 10 vuotta 2 km V

1. Jonna Vestenius          Karihaaran Visa               6.09,3

2. Veera Kiero              Lappeen Riento                6.18,4       0.09,1

3. Kerttu Pirneskoski       Karihaaran Visa               7.02,7       0.53,4

4. Helmi Peipinen           Espoon Hiihtoseura            7.09,1       0.59,8

5. Heli Harjuhaahto         Saloisten Reipas              7.16,6       1.07,3

6. Annika Mikkola           Simon Kiri                    7.16,7       1.07,4

7. Ada Holm                 Laitasaaren Veto              7.33,8       1.24,5

8. Jasmin Tikkala           Kiimingin Urheilijat          7.47,7       1.38,4

9. Emilia Ojala             Kuivasjärven Aura             7.55,3       1.46,0

Poisjääneet   1

-  32.  32095096  Aada Anttila             Limingan Niittomiehet


Miehet 12 vuotta 3 km V

1. Simeon Manninen          Ounasvaaran Hiihtoseura       9.02,2

2. Niko Mäenpää             Tyrnävän Ahmat                9.31,0       0.28,8

3. Aaro Kiero               Lappeen Riento               10.07,8       1.05,6

3. Eero Mannila             Saloisten Reipas             10.07,8       1.05,6

5. Eemil Lehtoranta         Ounasvaaran Hiihtoseura      10.13,6       1.11,4

6. Elias Erkkilä            Saloisten Reipas             10.31,1       1.28,9

7. Samuli Ukkola            Kempeleen Kiri               10.41,3       1.39,1

8. Pyry Sirviö              Kuivasjärven Aura            10.55,5       1.53,3

9. Taneli Kukkonen          Oulunsalon Vasama            10.58,5       1.56,3

10. Petteri Parkkila         Limingan Niittomiehet        11.35,3       2.33,1

11. Iikka Anttila            Limingan Niittomiehet        11.43,6       2.41,4

12. Simo Kotajärvi           Oulunsalon Vasama            11.46,9       2.44,7

13. Niko Mikkola             Simon Kiri                   11.54,3       2.52,1

14. Tuomas Toppinen          Kempeleen Kiri               11.54,8       2.52,6

15. Konsta Männistö          Oulaisten Huima              12.03,8       3.01,6

16. Veikka Ylilauri          Limingan Niittomiehet        13.24,3       4.22,1

17. Sylvijan Sundaramoorthy  Oulun Hiihtoseura            14.03,2       5.01,0

Poisjääneet   4

-  61.  30522095  Petteri Tuomaranta       Oulunsalon Vasama

-  54.  32963571  Roope Jokela             Oulun Hiihtoseura

-  53.  40075963  Juha Koskela             Kempeleen Kiri

-  46.  30861536  Saku Siren               Kempeleen Kiri


Naiset 12 vuotta 3 km V

1. Ira Kiero                Lappeen Riento                9.55,5

2. Susanne Merenlahti       Oulun Hiihtoseura            10.42,9       0.47,4

3. Jemina Böök              Karihaaran Visa              10.44,4       0.48,9

4. Siiri Ukkonen            Kuivasjärven Aura            10.48,0       0.52,5

5. Emilia Nissinaho         Limingan Niittomiehet        10.52,4       0.56,9

6. Anni Huovinen            Kestilän Kisa-Veikot         10.54,0       0.58,5

7. Alisa Korhonen           Ristijärven Pyry             10.54,6       0.59,1

8. Mari-Sofia Rantakangas   Haapaveden Urheilijat        10.58,4       1.02,9

9. Aino-Riitta Maaninka     Kempeleen Kiri               11.40,2       1.44,7

10. Emmi Erkkilä             Saloisten Reipas             11.45,1       1.49,6

11. Saara Laine              Kuivasjärven Aura            11.45,5       1.50,0

12. Essi Rantakangas         Haapaveden Urheilijat        12.04,3       2.08,8

13. Lotta Junttola           Limingan Niittomiehet        12.09,8       2.14,3

14. Julia Väliheikki         Laitasaaren Veto             12.20,5       2.25,0

15. Ninni Nevalainen         Oulunsalon Vasama            12.39,1       2.43,6

16. Pauliina Paaso          Simon Kiri                   12.50,6       2.55,1

Poisjääneet   2

-  72.  31990846  Heini Niva               Laitasaaren Veto

-  65.  40054219  Sonja Raappana           Pudasjärven Urheilijat


Naiset 14 vuotta 3 km V

1. Ella-Sofia Metsävainio   Oulun Hiihtoseura             9.23,1

2. Laura Kukkonen           Oulun Hiihtoseura             9.23,6       0.00,5

3. Eveliina Korva           Kuusamon Erä-Veikot           9.35,4       0.12,3

4. Hanna Jumisko            Posion Pyrintö                9.41,6       0.18,5

5. Josefiina Böök           Karihaaran Visa              10.02,5       0.39,4

6. Tuulia Kinnunen          Oulun Hiihtoseura            10.09,1       0.46,0

7. Sara Niva                Laitasaaren Veto             10.10,4       0.47,3

8. Nea Heilala              Saloisten Reipas             10.23,5       1.00,4

9. Oona Heilala             Saloisten Reipas             11.33,5       2.10,4

Poisjääneet   2

-  93.  30056118  Johanna Juntunen         Iin Yritys

-  88.  33659680  Erika Similä             Oulun Hiihtoseura

 



Miehet 14 vuotta 5 km V

1. Santeri Pirneskoski      Karihaaran Visa              13.08,0

2. Lauri Mannila            Saloisten Reipas             13.57,9       0.49,9

3. Roope Mikkonen           Pihtiputaan Tuisku           14.30,1       1.22,1

4. Joni Kangas              Oulaisten Huima              14.40,9       1.32,9

5. Oskari Hökkä            Yli-Iin Naseva               14.42,1       1.34,1

6. Antti Parkkila           Limingan Niittomiehet        14.58,8       1.50,8

7. Mikke Turpeinen          Paltamon Urheilijat          14.59,1       1.51,1

8. Veikko Maaninka          Kempeleen Kiri               15.06,1       1.58,1

9. Aukusti Kakko            Oulun Hiihtoseura            15.09,1       2.01,1

10. Petteri Laurén           Oulunsalon Vasama            15.41,3       2.33,3

11. Jaakko Kotajärvi         Oulunsalon Vasama            16.57,5       3.49,5

Poisjääneet   1

- 111.  30037218  Niko Holmström           Iin Hiihtoseura


Naiset 40 vuotta 5 km V

1. Sari Virtanen            Haukiputaan Veikot           16.07,7

2. Hanna Korhonen           Ristijärven Pyry             16.18,5       0.10,8


Naiset 16 vuotta 5 km V

1. Anna Haataja             Ounasvaaran Hiihtoseura      14.00,9

2. Aija Söyrinki            Oulun Hiihtoseura            15.02,9       1.02,0

3. Hanna Loukusa            Oulun Hiihtoseura            15.28,5       1.27,6

4. Salla Loukusa            Kuivasjärven Aura            15.54,0       1.53,1

5. Sanni Junttola           Limingan Niittomiehet        15.54,2       1.53,3

6. Epp Maidla               Pudasjärven Urheilijat       16.04,6       2.03,7

7. Saila Berg               Kajaanin Hiihtäjät           16.38,1       2.37,2

8. Vilma Ylilauri           Limingan Niittomiehet        17.36,7       3.35,8

Poisjääneet   3

- 130.  27424546  Heta Berg                Kajaanin Hiihtäjät

- 123.  27583500  Saana Ukkonen            Kuivasjärven Aura

- 120.  28661450  Viivi Kuosmanen          Maaningan Mahti

 


Naiset 18 vuotta 5 km V

1. Janika Utriainen         Karihaaran Visa              15.05,5

2. Jenna-Riikka Kouva       Posion Pyrintö               15.36,8       0.31,3

3. Tanja Kellokumpu         Tupoksen Tuisku              17.27,8       2.22,3

Poisjääneet   2

- 138.  27545506  Mirjam Remes             Oulunsalon Vasama

- 137.  27442162  Anni Heinikoski          Karihaaran Visa


Naiset 20 vuotta 5 km V

1. Peppi Pöntynen           Posion Pyrintö               15.28,4

2. Annamari Parkkila       Oulun Hiihtoseura            16.32,7       1.04,3



Miehet 50 vuotta 5 km V

1. Esa Wasenius             Keminsuun Kisa               13.25,0

2. Jyrki Ruutala           Iisalmen Visa                14.11,5       0.46,5

3. Seppo Pajuniva           Kuusamon Erä-Veikot          15.03,3       1.38,3

4. Pekka Pihlajaniemi       Siikajoen Sisu               18.49,1       5.24,1

Poisjääneet   1

- 148.  27451137  Seppo Illikainen         Haukiputaan Heitto


Miehet 60 vuotta 5 km V

1. Eero Väisänen            Kuhmon Kiva                  14.17,1

2. Sakari Nyyssönen        Keiteleen NuJu               15.24,2       1.07,1

Keskeyttäneet   1

- 155.  27424753  Pauli Bordi             Oulun Kilpa-Veljet


Miehet 16 vuotta 8 km V

1. Jani Sarkkinen           Oulunsalon Vasama            21.51,2

2. Olli Jaakkola            Oulun Hiihtoseura            21.51,6       0.00,4

3. Kalle Määttä             Oulunsalon Vasama            22.09,9       0.18,7

4. Eero Vuollet             Posion Pyrintö               22.19,3       0.28,1

5. Väinö Pääkkölä           Sieppijärven Sisu            22.43,5       0.52,3

6. Aapo Erkkilä             Saloisten Reipas             22.49,8       0.58,6

7. Eero Kukkonen            Oulunsalon Vasama            23.02,5       1.11,3

8. Jaakko Pääkkölä          Kuivasjärven Aura            24.11,2       2.20,0

Keskeyttäneet   1

- 166.  33048136  Edvard Kotajärvi         Oulunsalon Vasama

Poisjääneet   1

- 165.  28948380  Jonne Maunu              Keminsuun Kisa


Naiset 10 km V

1. Heini Hokkanen           Kangasniemen Kalske          27.57,3

2. Ruut Sariola             Oulun Hiihtoseura            28.26,2       0.28,9

3. Erika Utriainen          Karihaaran Visa              29.00,5       1.03,2

4. Outi Gröndahl            Lappeen Riento               29.17,5       1.20,2

5. Eeva Palosaari           Oulun Hiihtoseura            29.22,2       1.24,9

6. Mari Patanen             Saloisten Salama             29.26,1       1.28,8

7. Tiina Idström            Kuusamon Erä-Veikot          29.26,3       1.29,0

8. Iina Komonen             Nastolan Naseva              29.42,9       1.45,6

9. Ruut Tornberg-Mattila    Yppärin Urheilijat           29.43,7       1.46,4

10. Satu Kemppainen          Ristijärven Pyry             30.47,4       2.50,1

Keskeyttäneet   1

- 177.  26288330  Marja Kääriä             Ylikiimingin Nuijamiehet

Poisjääneet   2

- 184.  27243594  Mari Salminen            Aavasaksan Urheilijat

- 173.  26589929  Marjo Loukkola           Vuokatti Ski Team Kainuu


Miehet 40 vuotta 10 km V

  1. Valto Kinnunen           Kajaanin Hiihtäjät           26.34,8
  2. Simo Kinnunen            Kajaanin Hiihtäjät           26.48,8       0.14,0
  3. Reijo Juntunen           Iin Yritys                   29.51,6       3.16,8
  4. Jarmo Pudas              Utajärven Urheilijat         29.55,4       3.20,6

Miehet 35 vuotta 10 km V

1. Ilkka Kinnunen           Kajaanin Hiihtäjät           24.59,7

2. Jani Laine               Kuivasjärven Aura            25.35,7       0.36,0

3. Matti Laitala            Kalajoen Junkkarit           29.29,3       4.29,6

4. Hannu Vimpari            Kuivasjärven Aura            30.13,1       5.13,4

Poisjääneet   1

- 199.  27493357  Heikki Laurila           Saloisten Reipas


Miehet 18 vuotta 10 km V

1. Matti Korhonen           Limingan Niittomiehet        29.16,2

2. Oula Mattila             Oulun Hiihtoseura            31.06,0       1.49,8


Miehet 15 km V

1. Heikki Palosaari         Oulun Hiihtoseura            35.49,7

2. Teemu Härkönen           Vuokatti Ski Team Kainuu     36.16,8       0.27,1

3. Reima Idström            Kuusamon Erä-Veikot          36.32,0       0.42,3

4. Heikki Korpela           Kempeleen Kiri               38.16,6       2.26,9

5. Jari Ahola               Kempeleen Kiri               38.42,9       2.53,2

6. Niila Ahokas             Kausalan Yritys              40.04,6       4.14,9

7. Markus Pessa             Oulun Hiihtoseura            40.31,3       4.41,6

8. Juho Kämäräinen          Oulun Hiihtoseura            40.43,2       4.53,5

9. Teemu Salminen           Aavasaksan Urheilijat        41.06,6       5.16,9

Poisjääneet   3

- 217.  26913993  Jonne Seppänen           Oulun Hiihtoseura

- 215.  27506406  Ville Maunuksela         Ounasvaaran Hiihtoseura

- 209.  28788427  Jaakko Luonuansuu        Saloisten Reipas

Lähtölista pdf-tiedostona


30. KANSALLISET JA 20. ZEPPELIN-HIIHDOT 11.3.2012, Kempele
Lähtö Sarja Nro Nimi Seura
Miehet 8 vuotta 1 km V

 

11.00.00

M8 1 Tomi Ojala Kuivasjärven Aura
11.00.30 M8 2 Johannes Paaso Simon Kiri
11.01.00 M8 3 Antti Harjuhaahto Saloisten Reipas
11.01.30
M8
4
Jesse Ylimäki
Karihaaran Visa


Naiset 8 vuotta 1 km V



11.02.30 N8 6 Katriina Vuollet Kempeleen Kiri
11.03.00 N8 7 Ainokaisa Parkkila Limingan Niittomiehet
11.03.30 N8 8 Oona Latomaa Kiimingin Urheilijat
11.04.00 N8 9 Aaranie Sundarmoorthy Oulun Hiihtoseura
11.04.30 N8 10 Ella Nissinaho Limingan Niittomiehet
11.05.00 N8 11 Venla Laine Kuivasjärven Aura





Miehet 10 vuotta 2 km V

11.07.00 M10 15 Sakari Ukkola Kempeleen Kiri
11.07.30 M10 16 Mikael Mäkelä Tyrnävän Ahmat
11.08.00 M10 17 Atte Rahikkala Kempeleen Kiri
11.08.30 M10 18 Iiro Uusitalo Valkeakosken Haka
11.09.00 M10 19 Aabel Lehtoranta OunasvHS
11.09.30 M10 20 Tero Toppinen Kempeleen Kiri
11.10.00 M10 21 Antti-Jussi Raappana PudasjärvUrh
11.10.30 M10 22 Tuomas Lehtosaari Kempeleen Kiri
11.11.00 M10 23 Arttu Heilala Saloisten Reipas
11.11.30 M10 24 Lauri Maaninka Kuusamon Erä-Veikot
11.12.00 M10 25 Aaro Maaninka Kempeleen Kiri
11.12.30 M10 26 Elias Korhonen Ristijärven Pyry





Naiset 10 vuotta 2 km V

11.14.00

11.14.30
N10

N10
29

30
Helmi Peipinen

Veera Kiero
Espoon Hiihtoseura

Lappeen Riento
11.15.00 N10 31 Kerttu Pirneskoski Karihaaran Visa
11.15.30 N10 32 Aada Anttila Limingan Niittomiehet
11.16.00 N10 33 Ada Holm Laitasaaren Veto
11.16.30 N10 34 Jonna Vestenius Karihaaran Visa
11.17.00 N10 35 Jasmin Tikkala Kiimingin Urheilijat
11.17.30 N10 36 Emilia Ojala Kuivasjärven Aura
11.18.00 N10 37 Annika Mikkola Simon Kiri
11.18.30 N10 38 Heli Harjuhaahto Saloisten Reipas





Miehet 12 vuotta 3 km V

11.20.30 M12 42 Taneli Kukkonen Oulunsalon Vasama
11.21.00 M12 43 Samuli Ukkola Kempeleen Kiri
11.21.30 M12 44 Simeon Manninen OunasvHS
11.22.00 M12 45 Veikka Ylilauri Limingan Niittomiehet
11.22.30 M12 46 Saku Siren Kempeleen Kiri
11.23.00 M12 47 Eero Mannila Saloisten Reipas
11.23.30 M12 48 Aaro Kiero Lappeen Riento
11.24.00 M12 49 Elias Erkkilä Saloisten Reipas
11.24.30 M12 50 Iikka Anttila Limingan Niittomiehet
11.25.00 M12 51 Simo Kotajärvi Oulunsalon Vasama
11.25.30 M12 52 Sylvijan Sundaramoorthy Oulun Hiihtoseura
11.26.00 M12 53 Juha Koskela Kempeleen Kiri
11.26.30 M12 54 Roope Jokela Oulun Hiihtoseura
11.27.00 M12 55 Tuomas Toppinen Kempeleen Kiri
11.27.30 M12 56 Petteri Parkkila Limingan Niittomiehet
11.28.00 M12 57 Niko Mäenpää Tyrnävän Ahmat
11.28.30 M12 58 Eemil Lehtoranta OunasvHS
11.29.00 M12 59 Pyry Sirviö Kuivasjärven Aura
11.29.30 M12 60 Niko Mikkola Simon Kiri
11.30.00 M12 61 Petteri Tuomaranta Oulunsalon Vasama





Naiset 12 vuotta 3 km V

11.32.00 N12 65 Sonja Raappana PudasjärvUrh
11.32.30 N12 66 Jemina Böök Karihaaran Visa
11.33.00 N12 67 Pauliina Paaso Simon Kiri
11.33.30 N12 68 Alisa Korhonen Ristijärven Pyry
11.34.00 N12 69 Mari-Sofia Rantakangas HaapUrh
11.34.30 N12 70 Anni Huovinen Kestilän Kisa-Veikot
11.35.00 N12 71 Susanne Merenlahti Oulun Hiihtoseura
11.35.30 N12 72 Heini Niva Laitasaaren Veto
11.36.00 N12 73 Emilia Nissinaho Limingan Niittomiehet
11.36.30 N12 74 Ninni Nevalainen Oulunsalon Vasama
11.37.00 N12 75 Siiri Ukkonen Kuivasjärven Aura
11.37.30 N12 76 Lotta Junttola Limingan Niittomiehet
11.38.00 N12 77 Emmi Erkkilä Saloisten Reipas
11.38.30 N12 78 Aino-Riitta Maaninka Kempeleen Kiri
11.39.00 N12 79 Saara Laine Kuivasjärven Aura
11.39.30 N12 80 Ira Kiero Lappeen Riento
11.40.00 N12 81 Essi Rantakangas HaapUrh





Naiset 14 vuotta 3 km V

11.42.00 N14 85 Tuulia Kinnunen Oulun Hiihtoseura
11.42.30 N14 86 Nea Heilala Saloisten Reipas
11.43.00 N14 87 Josefiina Böök Karihaaran Visa
11.43.30 N14 88 Erika Similä Oulun Hiihtoseura
11.44.00 N14 89 Oona Heilala Saloisten Reipas
11.44.30 N14 90 Sara Niva Laitasaaren Veto
11.45.00 N14 91 Laura Kukkonen Oulun Hiihtoseura
11.45.30 N14 92 Hanna Jumisko Posion Pyrintö
11.46.00 N14 93 Johanna Juntunen Iin Yritys
11.46.30 N14 94 Eveliina Korva Kuusamon Erä-Veikot
11.47.00 N14 95 Ella-Sofia Metsävainio Oulun Hiihtoseura





Naiset 60 vuotta 5 km V

11.48.00 N60 97 VARA VACANT





Miehet 14 vuotta 5 km V

11.50.00 M14 101 Lauri Mannila Saloisten Reipas
11.50.30 M14 102 Antti Parkkila Limingan Niittomiehet
11.51.00 M14 103 Veikko Maaninka Kempeleen Kiri
11.51.30 M14 104 Joni Kangas Oulaisten Huima
11.52.00 M14 105 Aukusti Kakko Oulun Hiihtoseura
11.52.30 M14 106 Santeri Pirneskoski Karihaaran Visa
11.53.00 M14 107 Mikke Turpeinen Paltamon Urheilijat
11.53.30 M14 108 Roope Mikkonen Pihtiputaan Tuisku
11.54.00 M14 109 Petteri Laurén Oulunsalon Vasama
11.54.30 M14 110 Oskari Hökkä Yli-Iin Naseva
11.55.00 M14 111 Niko Holmström Iin Hiihtoseura
11.55.30 M14 112 Jaakko Kotajärvi Oulunsalon Vasama





Naiset 40 vuotta 5 km V

11.57.00 N40 115 Hanna Korhonen Ristijärven Pyry
11.57.30 N40 116 Sari Virtanen Haukiputaan Veikot





Naiset 16 vuotta 5 km V

11.59.30 N16 120 Viivi Kuosmanen Maaningan Mahti
12.00.00 N16 121 Epp Maidla PudasjärvUrh
12.00.30 N16 122 Sanni Junttola Limingan Niittomiehet
12.01.00 N16 123 Saana Ukkonen Kuivasjärven Aura
12.01.30 N16 124 Vilma Ylilauri Limingan Niittomiehet
12.02.00 N16 125 Hanna Loukusa Oulun Hiihtoseura
12.02.30 N16 126 Salla Loukusa Kuivasjärven Aura
12.03.00 N16 127 Aija Söyrinki Oulun Hiihtoseura
12.03.30 N16 128 Saila Berg Kajaanin Hiihtäjät
12.04.00 N16 129 Anna Haataja OunasvHS
12.04.30 N16 130 Heta Berg Kajaanin Hiihtäjät





Naiset 18 vuotta 5 km V

12.06.30 N18 134 Jenna-Riikka Kouva Posion Pyrintö
12.07.00 N18 135 Janika Utriainen Karihaaran Visa
12.07.30 N18 136 Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku
12.08.00 N18 137 Anni Heinikoski Karihaaran Visa
12.08.30 N18 138 Mirjam Remes Oulunsalon Vasama





Naiset 20 vuotta 5 km V

12.10.30 N20 142 Peppi Pöntynen Posion Pyrintö
12.11.00 N20 143 Annamari Parkkila Oulun Hiihtoseura





Miehet 50 vuotta 5 km V

12.13.00 M50 147 Esa Wasenius Keminsuun Kisa
12.13.30 M50 148 Seppo Illikainen Haukiputaan Heitto
12.14.00 M50 149 Seppo Pajuniva Kuusamon Erä-Veikot
12.14.30 M50 150 Pekka Pihlajaniemi Siikajoen Sisu
12.15.00 M50 151 Jyrki Ruutala Iisalmen Visa





Miehet 60 vuotta 5 km V

12.17.00 M60 155 Pauli Bordi Oulun Kilpa-Veljet
12.17.30 M60 156 Eero Väisänen Kuhmon Kiva
12.18.00 M60 157 Sakari Nyyssönen Keiteleen NuJu





Miehet 16 vuotta 8 km V

12.20.00 M16 161 Kalle Määttä Oulunsalon Vasama
12.20.30 M16 162 Olli Jaakkola Oulun Hiihtoseura
12.21.00 M16 163 Eero Kukkonen Oulunsalon Vasama
12.21.30 M16 164 Väinö Pääkkölä Sieppijärven Sisu
12.22.00 M16 165 Jonne Maunu Keminsuun Kisa
12.22.30 M16 166 Edvard Kotajärvi Oulunsalon Vasama
12.23.00 M16 167 Aapo Erkkilä Saloisten Reipas
12.23.30 M16 168 Jani Sarkkinen Oulunsalon Vasama
12.24.00 M16 169 Eero Vuollet Posion Pyrintö
12.24.30 M16 170 Jaakko Pääkkölä Kuivasjärven Aura





Naiset 10 km V


12.26.00 NYL 173 Marjo Loukkola VuokSkiTeamKain
12.26.30 NYL 174 Satu Kemppainen Ristijärven Pyry
12.27.00 NYL 175 Ruut Tornberg-Mattila Yppärin Urheilijat
12.27.30 NYL 176 Outi Gröndahl Lappeen Riento
12.28.00 NYL 177 Marja Kääriä Ylikiimingin Nuijamiehet
12.28.30 NYL 178 Mari Patanen Saloisten Salama
12.29.00 NYL 179 Tiina Idström Kuusamon Erä-Veikot
12.29.30 NYL 180 Erika Utriainen Karihaaran Visa
12.30.00 NYL 181 Heini Hokkanen Kangasniemen Kalske
12.30.30 NYL 182 Iina Komonen Nastolan Naseva
12.31.00 NYL 183 Eeva Palosaari Oulun Hiihtoseura
12.31.30 NYL 184 Mari Salminen AavasUrh
12.32.00 NYL 185 Ruut Sariola Oulun Hiihtoseura





Miehet 40 vuotta 10 km V
12.34.00 M40 189 Simo Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät
12.34.30 M40 190 Jarmo Pudas Utajärven Urheilijat
12.35.00 M40 191 VARA
VACANT
12.35.30 M40 192 Valto Kinnunen Kajaanin Hiihtäjät
12.36.00 M40 193 Reijo Juntunen Iin Yritys





Miehet 35 vuotta 10 km V
12.37.30

12.38.00
M35

M35
196

197
Ilkka Kinnunen

Matti Laitala
Kajaanin Hiihtäjät

Kalajoen Junkkarit
12.38.30 M35 198 Jani Laine Kuivasjärven Aura
12.39.00 M35 199 Heikki Laurila Saloisten Reipas
12.39.30 M35 200 Hannu Vimpari Kuivasjärven Aura





Miehet 18 vuotta 10 km V
12.41.30 M18 204 Matti Korhonen Limingan Niittomiehet





Miehet 20 vuotta 15 km V
12.42.30 M20 206 VARA VACANT





Miehet 15 km V


12.44.00 MYL 209 Jaakko Luonuansuu Saloisten Reipas
12.44.30 MYL 210 Jari Ahola Kempeleen Kiri
12.45.00 MYL 211 Markus Pessa Oulun Hiihtoseura
12.45.30 MYL 212 Niila Ahokas Kausalan Yritys
12.46.00 MYL 213 Juho Kämäräinen Oulun Hiihtoseura
12.46.30 MYL 214 Teemu Salminen AavasUrh
12.47.00 MYL 215 Ville Maunuksela OunasvHS
12.47.30 MYL 216 Reima Idström Kuusamon Erä-Veikot
12.48.00 MYL 217 Jonne Seppänen Oulun Hiihtoseura
12.48.30 MYL 218 Teemu Härkönen VuokSkiTeamKain
12.49.00 MYL 219 Heikki Palosaari Oulun Hiihtoseura
12.49.30 MYL 220 Heikki Korpela Kempeleen Kiri

 

Kovan pakkasen vuoksi Zeppelin-hiihdot on siirretty ajankohtaan 11.3.2012.

Lähtö klo 11.00

Sarja        Ikä    Matka
Pokaalit
1.    M    8 v    1 km 5 kpl+kaikki palkitaan!
2.    N    8 v    1 km 5 kpl+kaikki palkitaan!
3.    M    10 v    2 km 5 kpl+kaikki palkitaan!
4.    N    10 v    2 km 5 kpl+kaikki palkitaan!
5.    M    12 v    3 km 5 kpl
6.    N    12 v    3 km
5 kpl
7.    N    14 v    3 km 5 kpl
8.    N    60 v    3 km
3 kpl
9.    M    14 v    5 km
5 kpl
10.    N    40 v    5 km 3 kpl
11.    N    16 v    5 km 5 kpl
12.    N    18 v    5 km 3 kpl
13.    N    20 v    5 km 3 kpl
14.    M    50 v    5 km 5 kpl
15.    M    60 v    5 km 5 kpl
16.    M    16 v    8 km 5 km + 3 km 5 kpl
17.    N             10 km 2 x 5 km 5 kpl
18.    M    40 v    10 km 2 x 5 km 5 kpl
19.    M    35 v    10 km 2 x 5 km 5 kpl
20.    M    18 v    10 km 2 x 5 km 3 kpl
21.    M    20 v    15 km 3 x 5 km 3 kpl
22.    M              15 km 3 x 5 km 5 kpl

Käytössä olevat ladut ovat 1 km, 2 km, 3 km ja 5 km

KIRITTÄMINEN SUKSET JALASSA ON KIELLETTY!

PALKINNOT JAETAAN LIIKEKESKUS ZEPPELIINISSÄ n. klo 15

KILPAILIJAT, PALKINTOJEN JAKO ON OSA KILPAILUSTA!

Joomla templates by a4joomla