Tulosta

Zeppelin hiihdot su 28.2.2021

TULOSTEN LIVE-SEURANTA!

TULOKSET

 

Lappi Nurmela Ounasvaaran Hiihtoseura 28.2.2021

Zeppelin-hiihdot 28.2.2021 alkoivat ensimmäisen hiihtäjän Lappi Nurmelan Ounasvaaran Hiihtoseuran lähtiessä ladulle Köykkyrin maastoon. Kuva Juha Siekkinen.

 

Niila Timmerbacka Kempeleen Pyrintö 28.2.2021 Zeppelin hiihdot Kempele a

Niila Timmerbacka Kempeleen Pyrintö edustaa paikallista hiihtoseuraa. Kuva Juha Siekkinen.

 

Iiro Åman Kempeleen Kiri Zeppelin hiihdot Kempele 28.2.2021 kuva Juha Siekkinen c2

Iiro Åman Kempeleen Kiri edusti toista kempeleläistä hiihtoseuraa. Kuva Juha Siekkinen.

 Palkintojen jako Zeppelin hiihdot 28.2.2021 a

Palkinnot jaettiin v. 2021 kilpailualueella, koska korona-rajoitukset estivät palkintojen jaon Kauppakeskus Zeppeliinissä. Kuva Juha Siekkinen.

 

 TULOKSET 28.2.2021

 

Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö

Kilpailun sarjat: M08N08M10N10M12N12N14N45M65M14N16N18N35
M45M55M16N20NYLM18M35M20MYL

M08 Miehet 8 vuotta 1 km V
SijoitusNimiNumeroSeuraAikaEro voittajaan
1. Lappi Nurmela 2 Ounasvaaran Hiihtoseura 4:03.1  
2. Aaro Haapakoski 3 Oulun Hiihtoseura 4:10.2    7.1
3. Peetu Saukko 6 Ounasvaaran Hiihtoseura 4:30.3    27.2
4. Otso Kuorikoski 7 Oulun Hiihtoseura 4:33.0    29.9
5. Eetu Kivelä 8 Taivalkosken Metsä-Veikot 85 5:00.2    57.1
6. Niila Timmerbacka 4 Kempeleen Pyrintö 5:24.8    1:21.7
7. Otto Vasankari 9 Kempeleen Pyrintö 6:11.5    2:08.4
8. Oiva Ala-Heikkilä 5 Asikkalan Raikas 6:21.8    2:18.7
Sarjaluettelo
N08 Naiset 8 vuotta 1 km V
1. Alexandra Harju 12 Haukiputaan Veikot 4:10.5  
2. Iisa Klaavuniemi 13 Yli-Iin Naseva 4:27.1    16.6
3. Noora Rahkolin 15 Limingan Niittomiehet 5:00.5    50.0
4. Seela Vasankari 11 Kempeleen Pyrintö 6:00.0    1:49.5
5. Emma Tihinen 14 Laitasaaren Veto 6:11.4    2:00.9
Sarjaluettelo
M10 Miehet 10 vuotta 2 km V
1. Aaron Harju 30 Haukiputaan Veikot 5:23.7  
2. Oiva Tervaskanto 25 Ounasvaaran Hiihtoseura 5:31.5    7.8
3. Juho Marttila 17 Limingan Niittomiehet 5:35.4    11.7
4. Samu Vuolli 34 Ounasvaaran Hiihtoseura 5:35.7    12.0
5. Niilo Mustonen 32 Iin Hiihtoseura 5:36.0    12.3
6. Veikka Sova 23 Oulun Hiihtoseura 5:45.8    22.1
7. Arttu Tervonen 27 Kempeleen Kiri 5:55.3    31.6
8. Viljami Väyrynen 29 Kempeleen Pyrintö 6:03.5    39.8
9. Vilho Schmitt 28 Laitasaaren Veto 6:03.6    39.9
10. Oliver Rahja 19 Kalajoen Junkkarit 6:10.2    46.5
11. Emil Kangas 18 Kempeleen Pyrintö 6:12.2    48.5
12. Sauli Uutinen 35 Limingan Niittomiehet 6:12.8    49.1
13. Juho Ala-Heikkilä 20 Asikkalan Raikas 6:27.4    1:03.7
14. Jonne Seppänen 24 Kempeleen Pyrintö 6:27.9    1:04.2
15. Aaro Häikiö 21 Kempeleen Pyrintö 6:48.5    1:24.8
16. Eeli Vasankari 31 Kempeleen Pyrintö 7:08.7    1:45.0
17. Lauri Kurttila 26 Kempeleen Pyrintö 7:38.5    2:14.8
18. Elias Tihinen 33 Laitasaaren Veto 7:48.1    2:24.4
DNS Valtteri Tiuraniemi 22 Ounasvaaran Hiihtoseura    
Sarjaluettelo
N10 Naiset 10 vuotta 2 km V
1. Elena Ryytty 41 Oulun Hiihtoseura 5:04.5  
2. Oona Pesämaa 46 Iin Hiihtoseura 5:09.9    5.4
3. Eedith Törmänen 37 Haapaveden Urheilijat 5:42.6    38.1
4. Kaisla Vuollet 47 Sotkamon Jymy 5:48.1    43.6
5. Milda Talonen 43 Kempeleen Pyrintö 5:50.3    45.8
6. Saana Tulppo 42 Limingan Niittomiehet 5:58.8    54.3
7. Hilla Määttä 38 Kempeleen Pyrintö 6:01.3    56.8
8. Noora Haikola 45 Kempeleen Pyrintö 6:18.8    1:14.3
9. Elma Klaavuniemi 39 Yli-Iin Naseva 6:26.4    1:21.9
10. Saga Kangas 40 Kempeleen Pyrintö 6:35.7    1:31.2
11. Roosa Rahkolin 44 Limingan Niittomiehet 6:39.9    1:35.4
Sarjaluettelo
M12 Miehet 12 vuotta 3 km V
1. Veeti Rahkolin 53 Limingan Niittomiehet 8:28.4  
2. Matias Latomaa 58 Vetelin Urheilijat 8:34.8    6.4
3. Marius Pitkänen 49 Ounasvaaran Hiihtoseura 8:45.0    16.6
4. Joona Ylimäki 55 Visa Ski Team Kemi 8:48.9    20.5
5. Tomi Saukko 51 Ounasvaaran Hiihtoseura 8:56.9    28.5
6. Kerkko Saarinen 59 Lahden Hiihtoseura 9:09.7    41.3
7. Iiro Niemikorpi 50 Limingan Niittomiehet 9:18.3    49.9
8. Arttu Juola 57 Oulun Hiihtoseura 9:22.9    54.5
9. August Schmitt 54 Laitasaaren Veto 9:45.9    1:17.5
10. Sebastian Palojärvi 56 Ounasvaaran Hiihtoseura 9:47.2    1:18.8
11. Lenni Mustonen 52 Iin Hiihtoseura 9:53.7    1:25.3
12. Topias Alaniska 60 Oulun Hiihtoseura 11:41.9    3:13.5
13. Matias Tihinen 61 Laitasaaren Veto 12:42.1    4:13.7
Sarjaluettelo
N12 Naiset 12 vuotta 3 km V
1. Minea Miettunen 76 Visa Ski Team Kemi 8:38.6  
2. Saaga Pesämaa 79 Iin Hiihtoseura 8:57.1    18.5
3. Reeta Taskila 63 Haapaveden Urheilijat 9:16.8    38.2
4. Inka Ryytty 69 Oulun Hiihtoseura 9:34.9    56.3
5. Viivi Fagerudd 82 IF Brahe 9:42.7    1:04.1
6. Elisa Takkunen 83 Visa Ski Team Kemi 9:48.1    1:09.5
7. Ruuth Törmänen 65 Haapaveden Urheilijat 10:03.7    1:25.1
8. Eevi Tulppo 70 Limingan Niittomiehet 10:32.0    1:53.4
9. Seita Hallikainen 64 Limingan Niittomiehet 10:39.5    2:00.9
10. Saana Rokolampi 73 Taivalkosken Metsä-Veikot 85 10:41.7    2:03.1
11. Mira Marttila 80 Limingan Niittomiehet 10:43.2    2:04.6
12. Eevi Juka 75 Laitasaaren Veto 10:47.2    2:08.6
13. Venla Kivelä 81 Taivalkosken Metsä-Veikot 85 10:55.3    2:16.7
14. Milja Tihinen 77 Laitasaaren Veto 12:02.3    3:23.7
15. Hilda Peltola 74 Kempeleen Kiri 12:05.2    3:26.6
16. Malla Määttä 67 Kempeleen Pyrintö 12:06.2    3:27.6
17. Laura Haikola 78 Kempeleen Pyrintö 12:11.2    3:32.6
18. Inga Kangas 71 Kempeleen Pyrintö 12:16.9    3:38.3
19. Hilla Keränen 66 Karungin Kataja 13:18.8    4:40.2
20. Saima Selin 84 Ounasvaaran Hiihtoseura 13:42.1    5:03.5
DNS Sofi Rinta 68 Laitasaaren Veto    
Sarjaluettelo
N14 Naiset 14 vuotta 3 km V
1. Emilia Hakasalmi 95 Kuivasjärven Aura 8:43.5  
2. Saaga Sassi 90 Iin Urheilijat 8:48.9    5.4
3. Aliisa Kärkkäinen 93 Limingan Niittomiehet 8:51.6    8.1
4. Anni Naumanen 92 Oulun Hiihtoseura 9:11.4    27.9
5. Lumia Nurmela 87 Ounasvaaran Hiihtoseura 9:12.1    28.6
6. Lotta Rossi 96 Visa Ski Team Kemi 9:13.5    30.0
7. Maiju Palosaari 86 Kiimingin Urheilijat 9:17.0    33.5
8. Sanni Tyyskä 94 Oulaisten Huima 9:21.2    37.7
9. Iita Kimpimäki 91 Yli-Iin Naseva 9:25.1    41.6
10. Vilja Kiviniemi 89 Limingan Niittomiehet 9:59.4    1:15.9
11. Lotta Talvensaari 88 Kiimingin Urheilijat 10:26.5    1:43.0
Sarjaluettelo
N45 Naiset 45 vuotta 3 km V
1. Virve Jouhten 98 Kempeleen Pyrintö 8:52.2  
2. Sanna Henriksson 99 Oulun Hiihtoseura 9:00.0    7.8
Sarjaluettelo
M65 Miehet 65 vuotta 3 km V
1. Aito Pennanen 103 Kiuruveden Urheilijat 8:20.1  
2. Osmo Soronen 101 Oulun Kilpa-Veljet 9:19.7    59.6
3. Erkki Kumpula 102 Oulun Kilpa-Veljet 10:20.1    2:00.0
Sarjaluettelo
M14 Miehet 14 vuotta 5 km V
1. Elmeri Helander 105 Visa Ski Team Kemi 13:05.7  
2. Jaakko Parkkila 114 Pudasjärven Urheilijat 13:39.5    33.8
3. Eetu Juola 106 Oulun Hiihtoseura 14:14.4    1:08.7
4. Eino Ryytty 112 Oulun Hiihtoseura 14:14.8    1:09.1
5. Pyry Vuolli 109 Ounasvaaran Hiihtoseura 14:20.9    1:15.2
6. Aleksi Vuorma 108 Oulun Hiihtoseura 15:02.0    1:56.3
7. Niko Liuska 110 Kempeleen Kiri 15:59.0    2:53.3
8. Oiva Hallikainen 107 Limingan Niittomiehet 16:27.2    3:21.5
9. Kalle Paakkolanvaara 113 Limingan Niittomiehet 16:37.3    3:31.6
DNS Okko Selin 111 Ounasvaaran Hiihtoseura    
Sarjaluettelo
N16 Naiset 16 vuotta 5 km V
1. Nelli-Lotta Karppelin 122 Limingan Niittomiehet 12:46.4  
2. Hanna Niskanen 125 Visa Ski Team Kemi 13:12.4    26.0
3. Sissi Oikkonen 119 Ounasvaaran Hiihtoseura 13:45.5    59.1
4. Erika Kujala 126 Oulun Hiihtoseura 13:46.6    1:00.2
5. Selma Mäkäräinen 120 Limingan Niittomiehet 13:47.4    1:01.0
6. Seela Salokangas 127 Ounasvaaran Hiihtoseura 14:11.0    1:24.6
7. Heta Ruotsala 123 Ounasvaaran Hiihtoseura 14:11.4    1:25.0
8. Hilpi Ruotsala 121 Ounasvaaran Hiihtoseura 14:19.1    1:32.7
9. Ella Tammi 124 Simon Kiri 14:21.6    1:35.2
10. Katriina Vuollet 118 Kalajoen Junkkarit 14:25.4    1:39.0
11. Veera Tammi 116 Simon Kiri 14:34.4    1:48.0
12. Elina Parpala 128 Simon Kiri 14:36.2    1:49.8
13. Essi Parkkila 129 Pudasjärven Urheilijat 15:07.6    2:21.2
DNS Niina Rokolampi 117 Taivalkosken Metsä-Veikot 85    
Sarjaluettelo
N18 Naiset 18 vuotta 5 km V
1. Kerttu Pirneskoski 134 Visa Ski Team Kemi 13:02.0  
2. Sara Niskanen 137 Visa Ski Team Kemi 13:46.0    44.0
3. Neea Taskila 135 Oulun Hiihtoseura 14:30.1    1:28.1
4. Ida Roponen 132 Visa Ski Team Kemi 14:44.2    1:42.2
5. Siiri Juntunen 131 Kainuun Hiihtoseura 14:47.4    1:45.4
6. Heli Korpi 136 Aavasaksan Urheilijat 15:01.0    1:59.0
DNS Aino-Kaisa Parkkila 133 Limingan Niittomiehet    
Sarjaluettelo
N35 Naiset 35 vuotta 5 km V
1. Iuliia Nifakina 144 Taivalkosken Metsä-Veikot 85 13:51.5  
2. Minna Kubin 142 Kempeleen Pyrintö 14:39.7    48.2
3. Minna Patanen 141 Saloisten Salama 14:46.7    55.2
4. Anu Skog 139 Kempeleen Pyrintö 14:49.3    57.8
5. Anu Junnila 143 Kempeleen Pyrintö 15:36.0    1:44.5
6. Niina Jaako 140 Kempeleen Pyrintö 15:40.1    1:48.6
Sarjaluettelo
M45 Miehet 45 vuotta 5 km V
1. Jani Tuovila 151 Sievin Sisu 11:44.5  
2. Antti Henriksson 147 Oulun Hiihtoseura 12:07.8    23.3
3. Jani Oravamäki 148 Oulun Kilpa-Veljet 12:36.4    51.9
3. Janne Kotaniemi 149 Alatornion Pirkat 12:36.4    51.9
5. Kauko Heinikoski 150 Iin Hiihtoseura 12:39.4    54.9
6. Teuvo Kuusela 146 Keminsuun Kisa 13:14.1    1:29.6
Sarjaluettelo
M55 Miehet 55 vuotta 5 km V
1. Arto Nissinen 155 Keuruun Kisailijat 12:25.0  
2. Pekka Kukkula 156 Iin Hiihtoseura 13:06.4    41.4
3. Markku Ollila 157 Rovaniemen Maratonhiihtäjät 13:17.2    52.2
4. Petri Kinnunen 154 Taivalkosken Metsä-Veikot 85 13:23.4    58.4
5. Keijo Pulkkinen 153 Kempeleen Maratonklubi 13:54.9    1:29.9
Sarjaluettelo
M16 Miehet16 vuotta 8 km V
1. Matias Uusitalo 162 Iin Urheilijat 19:59.7  
2. Aapo Kurttila 161 Liperin Hiihtoseura 20:27.0    27.3
3. Johannes Paaso 167 Visa Ski Team Kemi 20:38.1    38.4
4. Elias Ala-Heikkilä 166 Asikkalan Raikas 20:59.2    59.5
5. Tuomas Laurikainen 158 Karihaaran Visa 21:03.8    1:04.1
6. Jesse Ylimäki 164 Visa Ski Team Kemi 21:19.8    1:20.1
7. Kasper Heikkinen 160 Paltamon Urheilijat 21:39.4    1:39.7
8. Tuukka Posio 159 Visa Ski Team Kemi 21:57.8    1:58.1
9. Oscar Rahja 168 Kalajoen Junkkarit 22:11.0    2:11.3
DSQ Joonas Jarkko 163 Saloisten Reipas    
DNF Juho Hyyryläinen 165 Vaalan Karhu    
Sarjaluettelo
N20 Naiset 20 vuotta 10 km V
1. Roosa Riikola 174 Ylikiimingin Nuijamiehet 26:01.3  
2. Jonna Vestenius 173 Visa Ski Team Kemi 26:43.2    41.9
3. Suvi Leinonen 170 Kainuun Hiihtoseura 26:45.0    43.7
4. Emilia Irvankoski 175 Ounasvaaran Hiihtoseura 27:21.6    1:20.3
5. Henna Korpi 172 Aavasaksan Urheilijat 28:12.3    2:11.0
6. Aada Peltola 171 Visa Ski Team Kemi 29:44.6    3:43.3
Sarjaluettelo
NYL Naiset 10 km V
1. Josefiina Böök 190 Jämin Jänne 25:24.5  
2. Eveliina Toivanen 185 Visa Ski Team Kemi 26:00.3    35.8
3. Aija Söyrinki 189 Vuokatti Ski Team Kainuu 26:46.9    1:22.4
4. Saana Ukkonen 184 Team Skiers 26:52.9    1:28.4
5. Maija Oravamäki 179 Oulun Kilpa-Veljet 27:02.8    1:38.3
6. Sanna Martikkala 183 Vuokatti Ski Team Kainuu 27:11.7    1:47.2
7. Maria Harju 188 Kalajoen Junkkarit 27:14.9    1:50.4
8. Maria Mikkonen 177 Kempeleen Pyrintö 27:30.2    2:05.7
9. Salla Loukusa 187 Taivalkosken Metsä-Veikot 85 28:20.2    2:55.7
10. Iina Lauren 182 Team Skiers 29:02.6    3:38.1
11. Mari Patanen 178 Saloisten Salama 29:45.6    4:21.1
12. Tanja Kellokumpu 181 Tupoksen Tuisku 30:02.4    4:37.9
13. Kaisa Salminen 180 Aavasaksan Urheilijat 30:57.8    5:33.3
DNF Tiina Idström 186 Inarin Yritys    
Sarjaluettelo
M18 Miehet 18 vuotta 10 km V
1. Juuso Kinnunen 195 Taivalkosken Metsä-Veikot 85 23:31.1  
2. Antti-Jussi Raappana 196 Taivalkosken Metsä-Veikot 85 24:35.1    1:04.0
3. Eeli Kujala 192 Oulun Hiihtoseura 25:00.8    1:29.7
4. Antti Harjuhaahto 194 Team Skiers 25:34.8    2:03.7
5. Vilho Koivula 198 Taivalkosken Metsä-Veikot 85 26:15.9    2:44.8
6. Roope Sassi 197 Iin Urheilijat 26:48.6    3:17.5
7. Aappo Mustonen 193 Taivalkosken Metsä-Veikot 85 30:23.0    6:51.9
Sarjaluettelo
M35 Miehet 35 vuotta 10 km V
1. Marko Törmänen 206 Oulun Kilpa-Veljet 23:35.5  
2. Juha Alm 207 Rovaniemen Maratonhiihtäjät 23:54.6    19.1
3. Markus Kanamäki 201 Saloisten Salama 25:12.7    1:37.2
4. Matti Laitala 200 Kalajoen Junkkarit 25:23.2    1:47.7
5. Eero Juola 208 Oulun Hiihtoseura 26:20.4    2:44.9
6. Petri Keränen 204 Karungin Kataja 29:09.0    5:33.5
7. Jarno Tihinen 205 Laitasaaren Veto 33:25.8    9:50.3
DNS Nils Näkkäläjärvi 202 Kempeleen Pyrintö    
DNS Juhani Timmerbacka 203 Oulun Hiihtoseura    
Sarjaluettelo
M20 Miehet 20 vuotta 15 km V
1. Eero Mannila 213 Taivalkosken Metsä-Veikot 85 24:33.5 (1.) 37:37.4  
2. Lauri Maaninka 214 Kuusamon Erä-Veikot 26:24.2 (2.) 40:21.0    2:43.6
3. Eino Koivula 211 Taivalkosken Metsä-Veikot 85 26:45.8 (3.) 40:59.5    3:22.1
DNF Pyry Rannikko 212 Espoon Hiihtoseura - (-)    
DNS Severi Oikkonen 210 Ounasvaaran Hiihtoseura      
Sarjaluettelo
MYL Miehet 15 km V
1. Santeri Pirneskoski 231 Visa Ski Team Kemi 21:51.5 (1.) 33:01.8  
2. Joonas Sarkkinen 237 Puijon Hiihtoseura 21:56.4 (2.) 33:17.6    15.8
3. Oskari Hökkä 234 Taivalkosken Metsä-Veikot 85 22:14.0 (3.) 33:31.4    29.6
4. Emil Liekari 233 Vuokatti Ski Team Kainuu 22:18.5 (4.) 33:49.6    47.8
5. Niila Ahokas 232 Inarin Yritys 22:23.9 (5.) 34:01.5    59.7
6. Reima Idström 229 Inarin Yritys 22:45.5 (7.) 34:14.5    1:12.7
7. Karri Hakala 235 Ilmajoen Kisailijat 22:50.7 (8.) 34:16.8    1:15.0
8. Lauri Mannila 236 Taivalkosken Metsä-Veikot 85 22:44.0 (6.) 34:39.1    1:37.3
9. Tomi Santasalo 227 Jämin Jänne 23:08.6 (9.) 35:04.6    2:02.8
10. Juho Hökkä 225 Taivalkosken Metsä-Veikot 85 23:11.9 (11.) 35:09.6    2:07.8
11. Iiro-Mikko Harju 230 Pohti SkiTeam 23:09.5 (10.) 35:18.9    2:17.1
12. Lauri Peltoniemi 224 Saloisten Reipas 23:14.4 (12.) 35:22.6    2:20.8
13. Eero Aittolampi 216 Visa Ski Team Kemi 23:15.2 (13.) 35:24.1    2:22.3
14. Benjamin Holmgren 228 IF Sibbo-Vargarna 23:50.6 (15.) 36:10.3    3:08.5
15. Pyry Stevander 217 Keravan Urheilijat 23:49.3 (14.) 36:14.8    3:13.0
16. Petteri Laurén 226 Team Skiers 24:23.1 (16.) 36:33.3    3:31.5
17. Iiro Åman 219 Kempeleen Kiri 24:52.2 (17.) 37:39.9    4:38.1
18. Roope Jokela 218 Oulun Hiihtoseura 25:11.7 (18.) 38:05.2    5:03.4
19. Juhani Tolonen 220 Oulun Hiihtoseura 25:48.0 (20.) 39:05.3    6:03.5
20. Jaakko Kotajärvi 221 Taivalkosken Metsä-Veikot 85 25:42.7 (19.) 39:31.1    6:29.3
DNS Lauri Pyhäjärvi 222 Ounasvaaran Hiihtoseura      
DNS Kristian Väänänen 223 Rovaniemen Maratonhiihtäjät      
Sarjaluettelo

Timing by M.R.S. Sport Event Timing

 

 

LÄHTÖLISTA

© Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; N45; M65; M14; N16; N18; N35; M45; M55; M16; N20; NYL; M18; M35; M20; MYL

Lähtöaika

Numero

Nimi

Lisenssinumero

Seura

M08

Miehet 8 vuotta 1 km V

11:00:30

2

Lappi Nurmela

60290753

Ounasvaaran Hiihtoseura

11:01:00

3

Aaro Haapakoski

60270950

Oulun Hiihtoseura

11:01:30

4

Niila Timmerbacka

60368409

Kempeleen Pyrintö

11:02:00

5

Oiva Ala-Heikkilä

60503111

Asikkalan Raikas

11:02:30

6

Peetu Saukko

100040557

Ounasvaaran Hiihtoseura

11:03:00

7

Otso Kuorikoski

60413987

Oulun Hiihtoseura

11:03:30

8

Eetu Kivelä

60294567

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

11:04:00

9

Otto Vasankari

100031170

Kempeleen Pyrintö

Sarjaluettelo

N08

Naiset 8 vuotta 1 km V

11:05:00

11

Seela Vasankari

60382876

Kempeleen Pyrintö

11:05:30

12

Alexandra Harju

60300945

Haukiputaan Veikot

11:06:00

13

Iisa Klaavuniemi

60414618

Yli-Iin Naseva

11:06:30

14

Emma Tihinen

60308848

Laitasaaren Veto

11:07:00

15

Noora Rahkolin

60285229

Limingan Niittomiehet

Sarjaluettelo

M10

Miehet 10 vuotta 2 km V

11:08:00

17

Juho Marttila

40434312

Limingan Niittomiehet

11:08:30

18

Emil Kangas

40465101

Kempeleen Pyrintö

11:09:00

19

Oliver Rahja

60174986

Kalajoen Junkkarit

11:09:30

20

Juho Ala-Heikkilä

60232796

Asikkalan Raikas

11:10:00

21

Aaro Häikiö

100036361

Kempeleen Pyrintö

11:10:30

22

Valtteri Tiuraniemi

60290634

Ounasvaaran Hiihtoseura

11:11:00

23

Veikka Sova

60416022

Oulun Hiihtoseura

11:11:30

24

Jonne Seppänen

40472036

Kempeleen Pyrintö

11:12:00

25

Oiva Tervaskanto

40401789

Ounasvaaran Hiihtoseura

11:12:30

26

Lauri Kurttila

40395436

Kempeleen Pyrintö

11:13:00

27

Arttu Tervonen

40395469

Kempeleen Kiri

11:13:30

28

Vilho Schmitt

60303910

Laitasaaren Veto

11:14:00

29

Viljami Väyrynen

40395474

Kempeleen Pyrintö

11:14:30

30

Aaron Harju

60180187

Haukiputaan Veikot

11:15:00

31

Eeli Vasankari

100031169

Kempeleen Pyrintö

11:15:30

32

Niilo Mustonen

60315514

Iin Hiihtoseura

11:16:00

33

Elias Tihinen

60308846

Laitasaaren Veto

11:16:30

34

Samu Vuolli

60290772

Ounasvaaran Hiihtoseura

11:17:00

35

Sauli Uutinen

60413737

Limingan Niittomiehet

Sarjaluettelo

N10

Naiset 10 vuotta 2 km V

11:18:00

37

Eedith Törmänen

60172685

Haapaveden Urheilijat

11:18:30

38

Hilla Määttä

60299070

Kempeleen Pyrintö

11:19:00

39

Elma Klaavuniemi

60414546

Yli-Iin Naseva

11:19:30

40

Saga Kangas

60417736

Kempeleen Pyrintö

11:20:00

41

Elena Ryytty

40411975

Oulun Hiihtoseura

11:20:30

42

Saana Tulppo

40456983

Limingan Niittomiehet

11:21:00

43

Milda Talonen

60335990

Kempeleen Pyrintö

11:21:30

44

Roosa Rahkolin

40441850

Limingan Niittomiehet

11:22:00

45

Noora Haikola

50004705

Kempeleen Pyrintö

11:22:30

46

Oona Pesämaa

60184820

Iin Hiihtoseura

11:23:00

47

Kaisla Vuollet

40410978

Sotkamon Jymy

Sarjaluettelo

M12

Miehet 12 vuotta 3 km V

11:24:00

49

Marius Pitkänen

40267814

Ounasvaaran Hiihtoseura

11:24:30

50

Iiro Niemikorpi

40451555

Limingan Niittomiehet

11:25:00

51

Tomi Saukko

40430774

Ounasvaaran Hiihtoseura

11:25:30

52

Lenni Mustonen

60315512

Iin Hiihtoseura

11:26:00

53

Veeti Rahkolin

40261596

Limingan Niittomiehet

11:26:30

54

August Schmitt

40407507

Laitasaaren Veto

11:27:00

55

Joona Ylimäki

40400662

Visa Ski Team Kemi

11:27:30

56

Sebastian Palojärvi

40276636

Ounasvaaran Hiihtoseura

11:28:00

57

Arttu Juola

40417682

Oulun Hiihtoseura

11:28:30

58

Matias Latomaa

40340070

Vetelin Urheilijat

11:29:00

59

Kerkko Saarinen

60432663

Lahden Hiihtoseura

11:29:30

60

Topias Alaniska

60413956

Oulun Hiihtoseura

11:30:00

61

Matias Tihinen

40463260

Laitasaaren Veto

Sarjaluettelo

N12

Naiset 12 vuotta 3 km V

11:31:00

63

Reeta Taskila

40396095

Haapaveden Urheilijat

11:31:30

64

Seita Hallikainen

60285233

Limingan Niittomiehet

11:32:00

65

Ruuth Törmänen

60167668

Haapaveden Urheilijat

11:32:30

66

Hilla Keränen

60323148

Karungin Kataja

11:33:00

67

Malla Määttä

60203468

Kempeleen Pyrintö

11:33:30

68

Sofi Rinta

60306823

Laitasaaren Veto

11:34:00

69

Inka Ryytty

40408620

Oulun Hiihtoseura

11:34:30

70

Eevi Tulppo

40456985

Limingan Niittomiehet

11:35:00

71

Inga Kangas

40471599

Kempeleen Pyrintö

11:36:00

73

Saana Rokolampi

40399818

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

11:36:30

74

Hilda Peltola

60440778

Kempeleen Kiri

11:37:00

75

Eevi Juka

60161723

Laitasaaren Veto

11:37:30

76

Minea Miettunen

40341489

Visa Ski Team Kemi

11:38:00

77

Milja Tihinen

40469280

Laitasaaren Veto

11:38:30

78

Laura Haikola

50004704

Kempeleen Pyrintö

11:39:00

79

Saaga Pesämaa

60184815

Iin Hiihtoseura

11:39:30

80

Mira Marttila

40270163

Limingan Niittomiehet

11:40:00

81

Venla Kivelä

40290629

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

11:40:30

82

Viivi Fagerudd

40391130

IF Brahe

11:41:00

83

Elisa Takkunen

60159595

Visa Ski Team Kemi

11:41:30

84

Saima Selin

60456965

Ounasvaaran Hiihtoseura

Sarjaluettelo

N14

Naiset 14 vuotta 3 km V

11:42:30

86

Maiju Palosaari

40482951

Kiimingin Urheilijat

11:43:00

87

Lumia Nurmela

40271012

Ounasvaaran Hiihtoseura

11:43:30

88

Lotta Talvensaari

40413132

Kiimingin Urheilijat

11:44:00

89

Vilja Kiviniemi

40339368

Limingan Niittomiehet

11:44:30

90

Saaga Sassi

40347838

Iin Urheilijat

11:45:00

91

Iita Kimpimäki

60301767

Yli-Iin Naseva

11:45:30

92

Anni Naumanen

60243318

Oulun Hiihtoseura

11:46:00

93

Aliisa Kärkkäinen

40347831

Limingan Niittomiehet

11:46:30

94

Sanni Tyyskä

40263247

Oulaisten Huima

11:47:00

95

Emilia Hakasalmi

40417749

Kuivasjärven Aura

11:47:30

96

Lotta Rossi

40366834

Visa Ski Team Kemi

Sarjaluettelo

N45

Naiset 45 vuotta 5 km V

11:48:30

98

Virve Jouhten

40346962

Kempeleen Pyrintö

11:49:00

99

Sanna Henriksson

40401218

Oulun Hiihtoseura

Sarjaluettelo

M65

Miehet 65 vuotta 3 km V

11:50:00

101

Osmo Soronen

27565887

Oulun Kilpa-Veljet

11:50:30

102

Erkki Kumpula

40157672

Oulun Kilpa-Veljet

11:51:00

103

Aito Pennanen

27531138

Kiuruveden Urheilijat

Sarjaluettelo

M14

Miehet 14 vuotta 5 km V

11:52:00

105

Elmeri Helander

40346029

Visa Ski Team Kemi

11:52:30

106

Eetu Juola

40157075

Oulun Hiihtoseura

11:53:00

107

Oiva Hallikainen

60285225

Limingan Niittomiehet

11:53:30

108

Aleksi Vuorma

60318448

Oulun Hiihtoseura

11:54:00

109

Pyry Vuolli

60315621

Ounasvaaran Hiihtoseura

11:54:30

110

Niko Liuska

40316538

Kempeleen Kiri

11:55:00

111

Okko Selin

60270625

Ounasvaaran Hiihtoseura

11:55:30

112

Eino Ryytty

40408619

Oulun Hiihtoseura

11:56:00

113

Kalle Paakkolanvaara

40451580

Limingan Niittomiehet

11:56:30

114

Jaakko Parkkila

40459246

Pudasjärven Urheilijat

Sarjaluettelo

N16

Naiset 16 vuotta 5 km V

11:57:30

116

Veera Tammi

40163368

Simon Kiri

11:58:00

117

Niina Rokolampi

40335060

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

11:58:30

118

Katriina Vuollet

34517718

Kalajoen Junkkarit

11:59:00

119

Sissi Oikkonen

33770365

Ounasvaaran Hiihtoseura

11:59:30

120

Selma Mäkäräinen

40085119

Limingan Niittomiehet

12:00:00

121

Hilpi Ruotsala

40138431

Ounasvaaran Hiihtoseura

12:00:30

122

Nelli-Lotta Karppelin

40284228

Limingan Niittomiehet

12:01:00

123

Heta Ruotsala

40138430

Ounasvaaran Hiihtoseura

12:01:30

124

Ella Tammi

40163369

Simon Kiri

12:02:00

125

Hanna Niskanen

40209380

Visa Ski Team Kemi

12:02:30

126

Erika Kujala

40141045

Oulun Hiihtoseura

12:03:00

127

Seela Salokangas

40300410

Ounasvaaran Hiihtoseura

12:03:30

128

Elina Parpala

40236502

Simon Kiri

12:04:00

129

Essi Parkkila

40398642

Pudasjärven Urheilijat

Sarjaluettelo

N18

Naiset 18 vuotta 5 km V

12:05:00

131

Siiri Juntunen

60153677

Kainuun Hiihtoseura

12:05:30

132

Ida Roponen

34598627

Visa Ski Team Kemi

12:06:00

133

Aino-Kaisa Parkkila

40077471

Limingan Niittomiehet

12:06:30

134

Kerttu Pirneskoski

33783527

Visa Ski Team Kemi

12:07:00

135

Neea Taskila

40056364

Oulun Hiihtoseura

12:07:30

136

Heli Korpi

40151036

Aavasaksan Urheilijat

12:08:00

137

Sara Niskanen

40078634

Visa Ski Team Kemi

Sarjaluettelo

N35

Naiset 35 vuotta 5 km V

12:09:00

139

Anu Skog

60157991

Kempeleen Pyrintö

12:09:30

140

Niina Jaako

40278407

Kempeleen Pyrintö

12:10:00

141

Minna Patanen

27533518

Saloisten Salama

12:10:30

142

Minna Kubin

60227436

Kempeleen Pyrintö

12:11:00

143

Anu Junnila

27456190

Kempeleen Pyrintö

12:11:30

144

Iuliia Nifakina

40399814

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

Sarjaluettelo

M45

Miehet 45 vuotta 5 km V

12:12:30

146

Teuvo Kuusela

34435311

Keminsuun Kisa

12:13:00

147

Antti Henriksson

34532816

Oulun Hiihtoseura

12:13:30

148

Jani Oravamäki

27525542

Oulun Kilpa-Veljet

12:14:00

149

Janne Kotaniemi

60201933

Alatornion Pirkat

12:14:30

150

Kauko Heinikoski

27441707

Iin Hiihtoseura

12:15:00

151

Jani Tuovila

60121251

Sievin Sisu

Sarjaluettelo

M55

Miehet 55 vuotta 5 km V

12:16:00

153

Keijo Pulkkinen

31080002

Kempeleen Maratonklubi

12:16:30

154

Petri Kinnunen

27463565

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

12:17:00

155

Arto Nissinen

27519066

Keuruun Kisailijat

12:17:30

156

Pekka Kukkula

27464263

Iin Hiihtoseura

12:18:00

157

Markku Ollila

27525445

Rovaniemen Maratonhiihtäjät

Sarjaluettelo

M16

Miehet16 vuotta 8 km V

12:19:00

159

Tuukka Posio

34565980

Visa Ski Team Kemi

12:19:30

160

Kasper Heikkinen

60453298

Paltamon Urheilijat

12:20:00

161

Aapo Kurttila

40231781

Liperin Hiihtoseura

12:20:30

162

Matias Uusitalo

40344536

Iin Urheilijat

12:21:00

163

Joonas Jarkko

40286051

Saloisten Reipas

12:21:30

164

Jesse Ylimäki

34558366

Visa Ski Team Kemi

12:22:00

165

Juho Hyyryläinen

60177643

Vaalan Karhu

12:22:30

166

Elias Ala-Heikkilä

40222989

Asikkalan Raikas

12:23:00

167

Johannes Paaso

34490741

Visa Ski Team Kemi

12:23:30

168

Oscar Rahja

40206803

Kalajoen Junkkarit

Sarjaluettelo

N20

Naiset 20 vuotta 10 km V

12:24:30

170

Suvi Leinonen

34490204

Kainuun Hiihtoseura

12:25:00

171

Aada Peltola

40119415

Visa Ski Team Kemi

12:25:30

172

Henna Korpi

40151033

Aavasaksan Urheilijat

12:26:00

173

Jonna Vestenius

33609902

Visa Ski Team Kemi

12:26:30

174

Roosa Riikola

34580363

Ylikiimingin Nuijamiehet

12:27:00

175

Emilia Irvankoski

40068342

Ounasvaaran Hiihtoseura

Sarjaluettelo

NYL

Naiset 10 km V

12:28:00

177

Maria Mikkonen

26607461

Kempeleen Pyrintö

12:28:30

178

Mari Patanen

27533149

Saloisten Salama

12:29:00

179

Maija Oravamäki

26296995

Oulun Kilpa-Veljet

12:29:30

180

Kaisa Salminen

31400572

Aavasaksan Urheilijat

12:30:00

181

Tanja Kellokumpu

30145935

Tupoksen Tuisku

12:30:30

182

Iina Lauren

24157094

Team Skiers

12:31:00

183

Sanna Martikkala

26610924

Vuokatti Ski Team Kainuu

12:31:30

184

Saana Ukkonen

27583500

Team Skiers

12:32:00

185

Eveliina Toivanen

32169388

Visa Ski Team Kemi

12:32:30

186

Tiina Idström

27536489

Inarin Yritys

12:33:00

187

Salla Loukusa

30216330

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

12:33:30

188

Maria Harju

27441040

Kalajoen Junkkarit

12:34:00

189

Aija Söyrinki

31018061

Vuokatti Ski Team Kainuu

12:34:30

190

Josefiina Böök

31276379

Jämin Jänne

Sarjaluettelo

M18

Miehet 18 vuotta 10 km V

12:35:30

192

Eeli Kujala

34463192

Oulun Hiihtoseura

12:36:00

193

Aappo Mustonen

40390828

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

12:36:30

194

Antti Harjuhaahto

34520365

Team Skiers

12:37:00

195

Juuso Kinnunen

40209000

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

12:37:30

196

Antti-Jussi Raappana

40088657

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

12:38:00

197

Roope Sassi

40119561

Iin Urheilijat

12:38:30

198

Vilho Koivula

32792713

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

Sarjaluettelo

M35

Miehet 35 vuotta 10 km V

12:39:30

200

Matti Laitala

30056600

Kalajoen Junkkarit

12:40:00

201

Markus Kanamäki

27476853

Saloisten Salama

12:40:30

202

Nils Näkkäläjärvi

60339142

Kempeleen Pyrintö

12:41:00

203

Juhani Timmerbacka

27577134

Oulun Hiihtoseura

12:41:30

204

Petri Keränen

60237844

Karungin Kataja

12:42:00

205

Jarno Tihinen

23825411

Laitasaaren Veto

12:42:30

206

Marko Törmänen

27576164

Oulun Kilpa-Veljet

12:43:00

207

Juha Alm

27416046

Rovaniemen Maratonhiihtäjät

12:43:30

208

Eero Juola

40344229

Oulun Hiihtoseura

Sarjaluettelo

M20

Miehet 20 vuotta 15 km V

12:44:30

210

Severi Oikkonen

31846262

Ounasvaaran Hiihtoseura

12:45:00

211

Eino Koivula

32792726

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

12:45:30

212

Pyry Rannikko

40085815

Espoon Hiihtoseura

12:46:00

213

Eero Mannila

29092536

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

12:46:30

214

Lauri Maaninka

32920556

Kuusamon Erä-Veikot

Sarjaluettelo

MYL

Miehet 15 km V

12:47:30

216

Eero Aittolampi

30195147

Visa Ski Team Kemi

12:48:00

217

Pyry Stevander

34415674

Keravan Urheilijat

12:48:30

218

Roope Jokela

32963571

Oulun Hiihtoseura

12:49:00

219

Iiro Åman

23793352

Kempeleen Kiri

12:49:30

220

Juhani Tolonen

30267282

Oulun Hiihtoseura

12:50:00

221

Jaakko Kotajärvi

33048149

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

12:50:30

222

Lauri Pyhäjärvi

22954833

Ounasvaaran Hiihtoseura

12:51:00

223

Kristian Väänänen

29572069

Rovaniemen Maratonhiihtäjät

12:51:30

224

Lauri Peltoniemi

24048912

Saloisten Reipas

12:52:00

225

Juho Hökkä

30031531

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

12:52:30

226

Petteri Laurén

28536006

Team Skiers

12:53:00

227

Tomi Santasalo

33840693

Jämin Jänne

12:53:30

228

Benjamin Holmgren

30309069

IF Sibbo-Vargarna

12:54:00

229

Reima Idström

40124969

Inarin Yritys

12:54:30

230

Iiro-Mikko Harju

29508897

Pohti SkiTeam

12:55:00

231

Santeri Pirneskoski

30142200

Visa Ski Team Kemi

12:55:30

232

Niila Ahokas

24264152

Inarin Yritys

12:56:00

233

Emil Liekari

32036987

Vuokatti Ski Team Kainuu

12:56:30

234

Oskari Hökkä

33301970

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

12:57:00

235

Karri Hakala

28566966

Ilmajoen Kisailijat

12:57:30

236

Lauri Mannila

27507654

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

12:58:00

237

Joonas Sarkkinen

25666254

Puijon Hiihtoseura

 

KILPAILUKUTSU

39. KANSALLISET ja 29. ZEPPELIN-HIIHDOT, KEMPELE.

Su 28.2.2021 klo 11.00 (V)

Kilpailunumero           070       (V)  vapaalla

Kilpailutiedot sarjat:  N8 1km, N10 2km, N12 3km, N14 3km, N16 5km, N18 5km,
N20 10km, N 10km, N35 5km, N45 3km.
M8 1km, M10 2km, M12 3km, M14 5km, M16 8km,
M18 10km, M20 15km, M 15km, M35 10km, M45 5km,
M55 5km, M65 3km.

Kilpailupaikka              Köykkyri, Pyrinnöntie 90450 , Kempele

Järjestävät seurat       KemPy/ Kempeleen Pyrintö  ja  KeKi/ Kempeleen Kiri                

Seuranumerot             10348875                                       10348888

Yhteyshenkilöt            Rauno Kukkonen 040 511 3297 / Markku Mäki 0400 796 373

Sähköposti                   Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. / Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

ILMOITTAUTUMISET KILMOON  ke 24.2.2021 klo 23.59.59  mennessä!!

Ajanotto                        Markku Kukkola , Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , p. 044 335 5095

Osanottomaksut         20.00 €, 16v ja nuoremmat 15 €

Pankki ja tilinro:          OP- Nuortenhiihdot   FI50 5740 4440 0051 77

Tiedustelut/INFO:      Rauno Kukkonen  040 511 3297 Markku Mäki 0400 796 373

Käytämme KILMOA   Kyllä http: // www.kilmo.fi

Opastus                         Zeppelinin Shellin risteyksestä Lehmikentäntietä Pyrinnöntielle.

Majoitus                        Hotelli Airport Vihiluoto,Pohjankievari Kempele ja Forenom Apart-hotel Kempele , Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..

Palkintojen jako          KISAPAIKALLA , välittömästi kun protestiaika 15 min on ohi.

Kahvila- ja kioskipalvelut Pyrinnön majalla Köykkyrissä, maksut Käteisellä!

Kisapaikalla korona-säännöt! Kasvomaskit , ei yleisöä. Huoltajia vain MIMINIMÄÄRÄ

Tervetuloa Kempeleeseen ja Kauppakeskus Zeppeliiniin ostoksille!

 

KORONA-OHJEET

TOIMITAAN yhdessä vastuullisesti ja kilpaillaan TURVALLISESTI!

 

 

(V)

nro 070  39 KANSALLISET JA 29. ZEPPELIN-HIIHDOT

                          su 28.2.2021 klo 11 KEMPELE

 

                                        HIIHTOKISAORGANISAATIO  

Kilpailun johtaja

Rauno Kukkonen, p. 040 511 3297

Kilpailun sihteeri

Juha Siekkinen, p. 050 563 1425

Kilpailun TD

Veikko Anttonen  050 517 0884

Latumestarit

Kalevi Tapaninaho, Esko Alila p. 041 502 7872,

Seppo Salonen (Kempeleen Kunta)

Stadionpäällikkö

Markku Mäki, p. 0400 796 373

Kuulutus

Pertti Sankilampi, Keijo Pulkkinen

Ajanotot/Sähköinen

Markku Kukkola, p. 044 335 5095, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Käsiajanotto   Esko Alila ,Kalevi Tapaninaho, Hille Kauttio

Lähetys

Samuli Korpela, Markku Kukkonen, Kimmo Illikainen

Maalialuevarmistus

Antti Vasankari, Raimo Multasuo , Timo Mikkonen

Latuvalvonta

Antti Huttunen,  Esko Räisänen,

Taisto Mikkonen, Eino Juola,

Kahvioalue

Pasi Kukkonen , Kirsi Mäntyniemi-Sipilä

Kahviopalvelut

Vuokko Järvenpää,  Tanja Koski , + Henkilöitä   (pöytiä kahvio ja sali)

Numeroliivit

Päivi Näppä , Maija Karppinen   ulkoa (makkarakopista)

Makkarat

Ei makkaramyyntiä

Liikenteen ohjaus

LC Kempele Sampola 

Ensiapu

Esko Tuomivaara , Esa Piipponen  Kisa-alueella moottorikelkka+ahkio

Tuomaristo / Jyry

puheenjohtaja TD      Veikko Anttonen    050 517 0884

                        TDA   Lauri Palosaari

 

kilpailun johtaja Rauno Kukkonen           040 511 3297

 

kilpailun sihteeri Juha Siekkinen             050 563 1425

Palkinnot                   Juha Korpela        Kisapaikalla, sarjoittaen protestiajan jälkeen!

 

HIIHDETTÄVÄT MATKAT, HIIHTOJÄRJESTYS JA MUITA OHJEITA KISAAN

KILPAILUT ALOITETAAN  klo 11.  PALKINNOT JAETAAN HETI, KUN SARJA ON VALMIS !

PROTESTI aika 15min

          Sarja          Matka

1.       M8              1 km

2.       N8               1 km

3.       M10            2 km

4.       N10            2 km

5.       M12            3 km

6.       N12           3 km

7.       N14            3 km

8.       N45            3 km

9.       M65            3 km

10.     M14            5 km

11.     N16            5 km

12.     N18            5 km

13.     N35            5 km

14.     M45            5 km

15.     M55            5 km

16.     M16            8 km       (5 + 3 km)

17.     N 20           10 km     (2 x 5 km)

18.     N10km       (2 x 5 km)

19.     M18            10 km     (2 x 5 km)

20.     M35            10 km     (2 x 5 km)

21.     M20            15 km     (3 x 5 km)

22.     M yl            15 km     (3 x 5 km)

Kilpailussa hiihdettävät ladut ovat 1 km, 2 km, 3 km ja 5 km.

Palauttamaton NUMEROLAPPU maksaa 50 €. Maksu peritään kilpailijan seuralta.

Mahdollinen PROTESTI tehtävä kirjallisena, joka maksaa 50 €. Raha palautetaan, jos protesti hyväksytään. JYRY KÄSITTELEE PROTESTIN

Kilpailijan perässä hiihtäminen - KIRITTÄMINEN ON EHDOTTOMASTI KIELLETTY!

HUOM. EMME VASTAA MAHDOLLISISTA VAHINGOISTA TAI TAPATURMISTA !

Ensiapuryhmä ja moottorikelkka ahkiolla varustettuna ovat kisapaikalla.

Kiitokset kaikille kilpailijoille, huoltajille,  toimitsijoille ja lahjoittajille sekä Kempeleen kunnalle.

ILOISTA JA JÄNNITTÄVÄÄ KISAPÄIVÄÄ KAIKILLE!