Tulosta

Hippo hiihdot 29.3.2022 Kempele

 

TULOKSET pdf

© Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö

 

Sijoitus

Nimi

Aika

Ero

P2018

Pojat 2018 syntyneet 0.05 km V

 

Luukas Savolainen

   
 

Oliver Kauppinen

   
 

Oliver Lindén

   
 

Onni Vaattovaara

   
 

Aaro Kurttio

   
 

Alexander Kauppinen

   
 

Edvard Heikkilä

   
 

Toivo Multasuo

   
 

Joel Tulokas

   
 

Iivari Kangastie

   
 

Aarre Ferreira

   
 

Juuso Kangaskokko

   
 

Miklas Niskala

   
 

T2018

Tytöt 2018 syntyneet 0.05 km V

 

Eevi Sievers

   
 

Lili Kiuttu

   
 

Venla Joensuu

   
 

Iita Savikuja

   
 

Vilja Rytilä

   
 

Armi Kumpusalo

   
 

Elle Seppänen

   
 

Minea Saarni

   
 

Fanni Pirkola

   
 

Minea Piispanen

   
 

Vilma Härkönen

   
 

Aava Seilonen

   
 

Saimi Enbuska

   
 

Fiiu Pitkänen

   
 

Adele Multasuo

   
 

Taika Herva

   
 

P2017

Pojat 2017 syntyneet 0.1 km V

 

Miro Härkönen

   
 

Peetu Anttila

   
 

Eemil Airio

   
 

Aleksi Hämäläinen

   
 

Kasperi Makkonen

   
 

Eeli Sotaniemi

   
 

Juuso Virkkunen

   
 

Jooa Ahola

   
 

Ilja Kumpumäki

   
 

Leo Riihiaho

   
 

Otso Aarnio

   
 

Karlos Kangastie

   
 

T2017

Tytöt 2017 syntyneet 0.1 km V

 

Janni Sangi

   
 

Helka Kokkonen

   
 

Linnea Mätäsaho

   
 

Fanny Schönberg

   
 

Isella Syri

   
 

Adele Pelo

   
 

Noomi Kaaresto

   
 

Sylvi Saarenpää

   
 

Aada Paakkonen

   
 

Veera Juola

   
 

Elma Vähäsaari

   
 

Aamu Rytilahti

   
 

Enni Pikkupeura

   
 

Noora Haverinen

   
 

P2016

Pojat 2016 syntyneet 0.5 km V

1.

Iivo Sievers

4:09.8

 

2.

Nooa Heikkilä

5:20.1

   1:10.3

3.

Linus Kauppinen

5:31.0

   1:21.2

4.

Albert Nukari

5:35.2

   1:25.4

5.

Onni Ferreira

5:59.8

   1:50.0

6.

Albert Pelo

6:13.7

   2:03.9

7.

Veini Rytilä

7:52.2

   3:42.4

       
 

T2016

Tytöt 2016 syntyneet 0.5 km V

1.

Saana Ruokonen

4:31.6

 

2.

Emma Mäkelä

4:39.9

   8.3

3.

Alma Multasuo

4:43.2

   11.6

4.

Ebba Knuuti

5:04.3

   32.7

5.

Fanny Vähäsaari

5:12.0

   40.4

6.

Minea Tilus

5:15.3

   43.7

7.

Mea Similä

5:19.9

   48.3

8.

Sara Virkkunen

5:23.6

   52.0

9.

Silja Puikko

5:32.6

   1:01.0

10.

Kerttu Kurkela

5:45.4

   1:13.8

11.

Enni Uusitalo

5:52.5

   1:20.9

12.

Elli Lindén

6:03.9

   1:32.3

13.

Emma Pirkola

6:17.4

   1:45.8

14.

Melissa Soudunsaari

6:29.5

   1:57.9

15.

Pilvi Herva

12:17.8

   7:46.2

 

P2014

Pojat alle 8 v s. 2015- 2014 1 km V

1.

Niila Timmerbacka

3:00.6

 

2.

Otto Vasankari

3:17.8

   17.2

3.

Topi Aarnio

3:42.6

   42.0

4.

Eetu Karsikas

3:59.0

   58.4

5.

Kaarle Niemikorpi

4:57.2

   1:56.6

6.

Samu Salo

5:02.7

   2:02.1

7.

Noel Nukari

5:29.8

   2:29.2

8.

Aleksi Virkkunen

5:49.3

   2:48.7

9.

Hemmo Lindén

6:07.1

   3:06.5

10.

Vili Määttä

7:37.7

   4:37.1

11.

Otso Määttä

7:58.1

   4:57.5

12.

Aleksanteri Sarhemaa

10:22.1

   7:21.5

 

T2014

Tytöt alle 8 v s. 2015- 2014 1 km V

1.

Seela Vasankari

3:17.7

 

2.

Vieno Åman

4:37.5

   1:19.8

3.

Sanni Häikiö

5:27.8

   2:10.1

4.

Meri Tilus

5:39.9

   2:22.2

5.

Pihla Rytilahti

5:54.5

   2:36.8

6.

Minea Ahola

6:13.6

   2:55.9

7.

Alisa Hämäläinen

7:15.4

   3:57.7

8.

Iida Keränen

7:20.6

   4:02.9

9.

Saaga Puikko

7:44.8

   4:27.1

10.

Sofi Kumpumäki

8:05.9

   4:48.2

11.

Usva Puolitaival

8:34.7

   5:17.0

12.

Lotte Ilvesluoto

8:50.6

   5:32.9

13.

Ellen Virtanen

9:02.8

   5:45.1

14.

Eevi Joensuu

11:10.7

   7:53.0

 

P2012

Pojat alle 10v s. 2013- 2012 1.3 km V

1.

Viljami Väyrynen

4:27.6

 

2.

Aaro Häikiö

4:44.5

   16.9

3.

Emil Kangas

4:48.6

   21.0

4.

Eeli Vasankari

5:00.7

   33.1

5.

Luukas Leppäjärvi

6:00.2

   1:32.6

6.

Aarre Kylmänen

6:54.1

   2:26.5

7.

Edvin Ilvesluoto

6:57.3

   2:29.7

8.

Kasper Mäkelä

7:02.6

   2:35.0

9.

Aarno Schönberg

7:06.7

   2:39.1

10.

Mikko Koponen

7:29.5

   3:01.9

11.

Vilho Niemikorpi

7:31.6

   3:04.0

12.

Leo Keränen

8:44.5

   4:16.9

13.

Toivo Ferreira

12:52.5

   8:24.9

 

T2012

Tytöt alle 10v s. 2013- 2012 1.3 km V

1.

Saga Kangas

5:36.2

 

2.

Mila Niskala

6:05.5

   29.3

3.

Enni Pitkänen

7:14.0

   1:37.8

4.

Martta Toivo

7:22.6

   1:46.4

5.

Elea Ahola

7:53.0

   2:16.8

6.

Isla Tuomi

7:55.0

   2:18.8

7.

Alisa Kiuttu

8:29.6

   2:53.4

 

P2010

Pojat alle 12 vuotta (s. 2011-2010) 2.1 km V

1.

Aaro Hihnala

8:15.6

 

2.

Topi Karsikas

8:35.9

   20.3

3.

Joonatan Tuomi

9:27.7

   1:12.1

4.

Unto Määttä

9:57.7

   1:42.1

 

T2010

Tytöt alle 12 vuotta (s. 2011-2010) 2.1 km V

1.

Maya Niskala

7:53.3

 

2.

Senni Olli

9:28.3

   1:35.0

3.

Milja Joensuu

13:24.8

   5:31.5