HIPPO-HIIHDOT KEMPELE 28.3.2017

TULOKSET

Tapahtuman järjestivät Kempeleen Pyrintö ja Kempeleen Kiri yhteistyössä Oulun Osuuspankin kanssa. Ajanotto Markku Kukkola Timing Team

© Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö

SijaNimiSeuran nimiTulosEro
  Pojat 2013 ja nuoremmat 0.05 km V
- Ahti Karjalainen      
- Jouka Niku      
- Kaapo Huotari      
- Noa Keskitalo      
 
  Tytöt 2013 ja nuoremmat 0.05 km V
1. Emma Korkeamaa   0  
1. Meri Tilus   0  
1. Nea Palovaara   0  
 
  Pojat 2012 0.1 km V
1. Veikko Törmänen   0  
1. Reino Sarkkinen   0  
1. Pekka Ohenoja   0  
1. Mikko Koponen   0  
1. Rasmus Selkälä   0  
1. Joona Järvelä   0  
1. Verner Väänänen   0  
1. Veikko Myllyniemi   0  
1. Iiro Kaijansaari   0  
1. Eeli Vasankari   0  
1. Veikka Huotari   0  
1. Voitto Jaakola   0  
1. Eljas Selkälä   0  
1. Aatu Männikkö   0  
1. Juho-Jesper Sarkkinen   0  
1. Urho Himanen   0  
 
  Tytöt 2012 0.1 km V
1. Anni Kemilä   0  
1. Enni Pitkänen   0  
1. Linnea Voipio   0  
1. Pihla Kujala   0  
1. Helmi Kujala   0  
1. Helmi Klemettinen   0  
1. Mandi Halleen   0  
1. Hennilotta Pitkänen   0  
1. Sofia Pellikka   0  
1. Aada Hakola   0  
1. Saana Tulppo   0  
1. Isla Tuomi   0  
1. Henna Rautio   0  
1. Sofia Pelkonen   0  
1. Unna Kreus   0  
1. Sara Pellikka   0  
1. Elli Juopperi   0  
1. Hilla Määttä   0  
1. Mila Niskala   0  
1. Silje Komulainen   0  
1. Elma Klaavuniemi   0  
1. Iisa Klaavuniemi   0  
1. Sissi Karhu   0  
1. Riia Jylhä   0  
1. Aida Pukari   0  
 
  Pojat 2011 0.5 km V
1. Arttu Tervonen   2:17.5  
2. Juho Marttila   2:39.3   +21.8
3. Vili Jarva   3:09.0   +51.5
4. Jonne Seppänen   3:29.7   +1:12.2
5. Martti Nurmenniemi   3:35.5   +1:18.0
6. Luka Lähtevänoja   3:49.5   +1:32.0
7. Joonatan Tuomi   4:00.8   +1:43.3
8. Jare Riihimäki   4:23.6   +2:06.1
9. Milo Sjöman   4:24.8   +2:07.3
10. Aatu Juopperi   4:36.8   +2:19.3
11. Reino Ohenoja   4:51.6   +2:34.1
12. Vilho Jaakola   5:17.0   +2:59.5
13. Niilo Parviainen   5:18.7   +3:01.2
14. Luka Kreus   7:38.9   +5:21.4
 
  Tytöt 2011 0.5 km V
1. Siena Sorvoja   4:00.3  
2. Pinja Palinsaari   4:32.5   +32.2
3. Pinja Pekkala   5:10.3   +1:10.0
4. Venla Huhtamäki   5:51.9   +1:51.6
5. Vilja-Tuulia Väisänen   6:15.1   +2:14.8
6. Elena Macagnano   7:09.3   +3:09.0
7. Amanda Pihlaja   7:56.4   +3:56.1
8. Netta Romppainen   8:41.1   +4:40.8
9. Pinja Riepula   9:19.1   +5:18.8
10. Iines Kaijansaari   12:18.6   +8:18.3
 
  Pojat 2010 syntyneet 0.5 km V
1. Juuso Roininen   6:49.8  
2. Ilari Raappana   6:53.7   +3.9
3. Teemu Penttilä   7:04.0   +14.2
4. Pontus Komulainen   7:15.5   +25.7
5. Sisu Kurkela   7:54.0   +1:04.2
6. Sami Lyttinen   8:32.7   +1:42.9
7. Jooa Tahkola   8:47.5   +1:57.7
- Mika Rantasuo      
 
  Tytöt 2010 syntyneet 0.5 km V
1. Julia Parkkila   6:26.8  
2. Eevi Tulppo   6:50.8   +24.0
3. Malla Määttä   7:26.3   +59.5
4. Vappu-Maria Väisänen   7:30.4   +1:03.6
5. Karla Jarva   7:39.2   +1:12.4
6. Juuli Pulkkinen   7:56.6   +1:29.8
7. Ella Sarkkinen   7:58.5   +1:31.7
8. Sanni Kärkkäinen   8:03.9   +1:37.1
9. Iita Tikkanen   8:04.6   +1:37.8
10. Maya Niskala   8:05.7   +1:38.9
11. Iita Nurmenniemi   8:20.1   +1:53.3
12. Minea Sjöman   8:32.1   +2:05.3
13. Bertta Mertaniemi   9:08.3   +2:41.5
 
  Pojat 2009 syntyneet 1 km V
1. Herman Voipio   7:30.4  
2. Peetu Pekkala   7:37.0   +6.6
3. Paavo Männikkö   7:52.8   +22.4
4. Oliver Tahkola   7:54.2   +23.8
5. Eelis Sorvisto   7:59.6   +29.2
6. Niklas Palovaara   8:09.8   +39.4
7. Kalle Junttila   8:46.6   +1:16.2
8. Santtu Penttilä   9:06.7   +1:36.3
9. Oskari Huhtamäki   9:49.1   +2:18.7
10. Samu Anttila   10:10.0   +2:39.6
- Joona Riepula      
 
  Tytöt 2009 syntyneet 1 km V
1. Mira Marttila   7:29.6  
2. Nenna Hakola   8:11.9   +42.3
3. Selina Karjalainen   8:56.2   +1:26.6
4. Silja Järvelä   9:20.0   +1:50.4
5. Henna Leino   9:34.6   +2:05.0
6. Milla Juujärvi   9:50.7   +2:21.1
7. Sofia Sorvoja   9:54.9   +2:25.3
8. Sanni Törmänen   10:19.3   +2:49.7
9. Jenna Leino   10:21.4   +2:51.8
 
  Pojat 2008 syntyneet 1.5 km V
1. Niko Liuska   7:44.7  
2. Veikka Niku   8:39.7   +55.0
3. Akseli Kurkela   8:49.1   +1:04.4
4. Nuutti Siipola   8:55.1   +1:10.4
5. Rasmus Väänänen   9:09.2   +1:24.5
6. Nikolas Romppainen   9:45.0   +2:00.3
7. Kaarlo Klemetti   10:59.9   +3:15.2
 
  Tytöt 2008 syntyneet 1.5 km V
1. Inka Kupari   5:32.0  
2. Nella Hakola   5:36.2   +4.2
3. Pinja Parviainen   7:53.5   +2:21.5
4. Maisa Kärkkäinen   8:34.4   +3:02.4
5. Netta Juujärvi   8:53.4   +3:21.4
6. Kiira Jylhä   9:55.5   +4:23.5
 
  Pojat 2007 syntyneet 1.5 km V
1. Juuso Tahkola   4:22.9  
2. Topias Mällinen   4:45.8   +22.9
3. Aki Pulkkinen   5:21.0   +58.1
4. Onni-Veikko Tapaninaho   6:28.6   +2:05.7
5. Matias Kuusela   8:49.0   +4:26.1
 
  Tytöt 2007 syntyneet 1.5 km V
1. Selma Voipio   8:12.3  
 
  Pojat 2006 syntyneet 1.5 km V
1. Lauri Raappana   6:00.0  
 
  Tytöt 2006 syntyneet 1.5 km V
1. Aada Hylkilä   5:20.7  
2. Nelli Tervonen   5:28.4   +7.7
 
  Pojat 2005 syntyneet 1.5 km V
1. Paulus Tahkola   4:38.3  
 
  Tytöt 2005 syntyneet 1.5 km V
1. Santra Mällinen   4:43.5  
2. Tytti Leino   4:45.2   +1.7
 

 

 

Joomla templates by a4joomla