KLL P P alueen hiihtokilpailut 22.3.2017 Kempele ilmoitus

KLL:N POHJOIS-POHJANMAAN ALUEEN HIIHTOKILPAILUT KE 22.3.2017 KEMPELE

Koululiikuntaliitto

TULOKSET  pdf-tiedosto

KILPAILUKUTSU pdf-tiedosto

LÄHTÖLUETTELO  pdf-tiedosto (päivitetty 21.3. klo 17)

KILPAILUUN ILMOITETUT pdf-tiedosto

LATUKARTAT  pdf-tiedosto

 

 

KLL:N POHJOIS-POHJANMAAN ALUEEN HIIHTOKILPAILUT

KE 22.3.2017 KEMPELE

TULOKSET

© Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö, ajanotto Markku Kukkola Timing Team

Kilpailun sarjat: P7LK; T7LK; P8LK; T8LK; P9LK; T9LK; P3LK; T3LK; P4LK; T4LK; P5LK
; T5LK; P6LK; T6LK; P7LK; T7LK; P8LK; T8LK; PO9LK; T9LK
Sija Nimi Seura Tulos Ero
SPRINTTI - KARSINNAT
P7LK Pojat 7. luokka sprintti karsinta 1.2 km V
1. Kalle Loukkaanhuhta Lumijoki 3:34.7  
2. Severi Savukoski Oulu 3:44.4   +9.7
3. Sakari Ukkola Oulu 3:50.9   +16.2
4. Viljami Hökkä Oulu 3:52.6   +17.9
5. Lauri Saarela Lumijoki 3:59.1   +24.4
6. Benjami Hökkä Oulu 4:15.2   +40.5
7. Atte Laukka Lumijoki 4:16.1   +41.4
8. Paulus Kinnunen Ii 4:16.2   +41.5
9. Joni Karttunen Ii 4:17.3   +42.6
10. Arttu Heilala Siikajoki 4:18.9   +44.2
11. Vikke Kilpua Muhos 4:32.5   +57.8
DNS Joona Luukela Ii    
 
T7LK Tytöt 7. luokka sprintti karsinta 1.2 km V
1. Iida Lämsä Oulu 3:58.8  
2. Venla Viippola Oulu 4:01.1   +2.3
3. Inka Mattila Liminka 4:30.0   +31.2
4. Heidi Haapasalo Muhos 4:37.2   +38.4
5. Laura Salmi Muhos 4:41.8   +43.0
DNS Reetta Kari Muhos    
DNS Seela Kari Muhos    
 
P8LK Pojat 8. luokka sprintti karsinta 1.2 km V
1. Ahti Saarela Lumijoki 3:23.4  
2. Atte Rahikkala Kempele 3:31.4   +8.0
3. Eetu Apila Lumijoki 3:57.7   +34.3
- Anttoni Putkonen Oulu    
- Tuomas Horko Oulu    
 
T8LK Tytöt 8. luokka sprintti karsinta 1.2 km V
1. Helmi Peipinen Oulu 3:49.7  
2. Ada Holm Muhos 4:03.6   +13.9
3. Mette Marie Kontu Muhos 5:14.5   +1:24.8
4. Milla Heikkinen Muhos 5:16.7   +1:27.0
 
P9LK Pojat 9. luokka sprintti karsinta 1.2 km V
1. Saku Siren Kempele 3:01.3  
2. Eino Koivula Liminka 3:12.7   +11.4
3. Johan Karjula Lumijoki 3:42.5   +41.2
4. Kalle Klasila Oulu 3:50.6   +49.3
5. Kai Pinoniemi Utajärvi 3:53.1   +51.8
6. Valtteri Päätalo Lumijoki 5:05.8   +2:04.5
DNS Veikka Ylilauri Liminka    
 
T9LK Tytöt 9. luokka sprintti karsinta 1.2 km V
1. Niina Holmström Ii 3:56.0  
2. Anna Goman Oulu 4:20.6   +24.6
3. Iida Holmi Oulu 4:29.1   +33.1
4. Heini Niva Muhos 4:29.4   +33.4
DNS Jenna Greus Lumijoki    

 

VÄLIAIKALÄHDÖT

P3LK Pojat 3.luokka 2 km V
1. Jaakko Parkkila Pudasjärvi 6:01.9  
2. Onni Kukkonen Oulu 6:11.5   +9.6
3. Olli Loukkaanhuhta Lumijoki 6:13.8   +11.9
4. Eetu Juola Oulu 6:14.5   +12.6
5. Joona Mäenpää Tyrnävä 6:25.7   +23.8
6. Juuso Tahkola Kempele 6:34.6   +32.7
7. Eelis Tuomela Ii 6:56.5   +54.6
8. Vili-Veikka Ruonakoski Liminka 7:00.5   +58.6
9. Patrik Mäenpää Ii 7:01.0   +59.1
10. Elias Kinnula Ii 7:13.8   +1:11.9
11. Jimi Laakkonen Muhos 7:14.3   +1:12.4
12. Väinö Puolakanaho Kempele 7:18.5   +1:16.6
13. Pekko Karjalainen Kempele 7:31.9   +1:30.0
14. Jaakko Jokitalo Muhos 8:10.0   +2:08.1
15. Kasperi Räihä Lumijoki 8:16.1   +2:14.2
16. Atte Ihme Muhos 8:19.4   +2:17.5
17. Anton Hintsala Lumijoki 8:20.6   +2:18.7
18. Elmer Soronen Muhos 8:28.0   +2:26.1
19. Eemeli Hanhisuvanto Siikajoki 8:54.0   +2:52.1
 
T3LK Tytöt 3.luokka 2 km V
1. Iita Kimpimäki Ii 6:27.9  
2. Essi Huitsi Oulu 6:58.0   +30.1
3. Matilda Boström Ii 7:01.9   +34.0
4. Linnea Selkälä Oulu 7:10.1   +42.2
5. Anniina Kakko Muhos 7:11.6   +43.7
6. Aliisa Kärkkäinen Oulu 7:13.1   +45.2
7. Isla Saartola Muhos 7:34.0   +1:06.1
8. Anni Marttinen Tyrnävä 7:43.6   +1:15.7
9. Hilla Mattila Liminka 7:47.5   +1:19.6
10. Aava Näykki Kempele 8:20.5   +1:52.6
11. Silja Kämäräinen Lumijoki 8:26.4   +1:58.5
12. Eedit Ahola Kempele 8:36.5   +2:08.6
13. Lahja Sallinen Siikajoki 8:37.6   +2:09.7
14. Linnea Tikkanen Utajärvi 8:49.9   +2:22.0
15. Amalia Majava Pudasjärvi 9:06.9   +2:39.0
16. Silja Alahäivälä Pudasjärvi 9:21.1   +2:53.2
17. Jemina Nevalainen Ii 9:25.9   +2:58.0
18. Kaisa Paavola Utajärvi 9:37.0   +3:09.1
19. Neea Moilanen Pudasjärvi 10:09.3   +3:41.4
20. Saimi Lumme Lumijoki 10:12.4   +3:44.5
DSQ Pinja Anttila Lumijoki    
DNS Iina Rantala Kempele    
 
P4LK Pojat 4.luokka 2 km V
1. Ronni Mäntyranta Kempele 5:25.0  
2. Konsta Rantasuo Oulu 6:00.1   +35.1
3. Teemu Honkanen Oulu 6:00.3   +35.3
4. Heikki Peipinen Oulu 6:02.7   +37.7
5. Aleksi Laukka Lumijoki 6:17.1   +52.1
6. Eemil Väyrynen Tyrnävä 6:33.0   +1:08.0
7. Matias Uusitalo Ii 6:45.0   +1:20.0
8. Ilari Klasila Ii 6:50.4   +1:25.4
9. Eelis Launonen Muhos 7:00.8   +1:35.8
10. Roope Pitkänen Muhos 7:14.2   +1:49.2
11. Eelis Mulari Muhos 7:41.6   +2:16.6
12. Iikka Tuomela Ii 7:49.4   +2:24.4
13. Arttu Kupsala Siikajoki 7:52.1   +2:27.1
14. Henri Meriläinen Muhos 7:54.4   +2:29.4
15. Eemeli Kangas-Korhonen Utajärvi 9:08.8   +3:43.8
16. Kasperi Tikkanen Utajärvi 9:14.9   +3:49.9
 
T4LK Tytöt 4.luokka 2 km V
1. Erika Kujala Tyrnävä 6:16.1  
2. Emilia Eade Oulu 6:21.2   +5.1
3. Selma Mäkäräinen Oulu 6:25.8   +9.7
4. Nelli Lotta Karppelin Liminka 6:28.8   +12.7
5. Bettiina Hökkä Oulu 6:50.0   +33.9
6. Netta Sarviaho Oulu 6:56.1   +40.0
7. Iida Hyvärinen Muhos 6:59.6   +43.5
8. Maiju Keränen Kempele 7:11.4   +55.3
9. Ronja Kokko Pudasjärvi 7:16.7   +1:00.6
10. Tilda Kälkäjä Kempele 7:49.4   +1:33.3
11. Kiia Lehto Muhos 7:54.2   +1:38.1
12. Kiia Kurkela Ii 8:09.3   +1:53.2
13. Emilia Kinnunen Ii 8:14.3   +1:58.2
14. Moona Ollakka Lumijoki 8:20.0   +2:03.9
15. Kaisa Lappalainen Ii 9:03.2   +2:47.1
16. Iina Illikainen Pudasjärvi 9:03.3   +2:47.2
17. Saga Launonen Siikajoki 9:14.0   +2:57.9
18. Aino Perttunen Utajärvi 9:23.0   +3:06.9
19. Aada Sallinen Lumijoki 9:34.7   +3:18.6
20. Moona Kodis Siikajoki 9:59.0   +3:42.9
21. Sara Pirilä Utajärvi 10:19.6   +4:03.5
22. Neea Pirilä Utajärvi 11:26.6   +5:10.5
 
P5LK Pojat 5.luokka 3 km V
1. Eemeli Kuiri Oulu 9:43.8  
2. Paavo Niemelä Ii 10:45.8   +1:02.0
3. Eeli Rauhala Oulu 11:04.8   +1:21.0
4. Elias Mourujärvi Kempele 11:07.9   +1:24.1
5. Ilmari Välipakka Ii 11:18.0   +1:34.2
6. Jooel Hannuksela Oulu 11:19.2   +1:35.4
7. Luukas Saikkonen Tyrnävä 11:27.5   +1:43.7
8. Niklas Kakko Muhos 11:38.2   +1:54.4
9. Eeli Ihme Muhos 11:54.1   +2:10.3
10. Paulus Tahkola Kempele 12:08.2   +2:24.4
11. Aapo Kurttila Utajärvi 12:21.1   +2:37.3
12. Henri Koistinen Ii 12:58.7   +3:14.9
13. Ilari Juuso Kempele 13:04.0   +3:20.2
14. Johannes Räsänen Muhos 13:31.4   +3:47.6
15. Matias Jaakkola Siikajoki 13:54.2   +4:10.4
16. Hannes Pekkarinen Muhos 13:58.5   +4:14.7
17. Elias Vuollet Muhos 14:07.7   +4:23.9
 
T5LK Tytöt 5.luokka 3 km V
1. Oona Latomaa Oulu 10:18.4  
2. Essi Parkkila Pudasjärvi 10:36.9   +18.5
3. Elli Loukkaanhuhta Lumijoki 11:03.8   +45.4
4. Katriina Vuollet Kempele 11:21.6   +1:03.2
5. Selina Similä Oulu 11:26.7   +1:08.3
6. Iina Haataja Liminka 11:43.3   +1:24.9
7. Hilla Mäenpää Ii 12:01.2   +1:42.8
8. Inka Saartoala Muhos 12:03.2   +1:44.8
9. Pauliina Autti Oulu 12:08.9   +1:50.5
10. Santra Mällinen Kempele 13:03.9   +2:45.5
11. Roosa Vuori Siikajoki 13:14.6   +2:56.2
12. Tytti Leino Kempele 13:24.3   +3:05.9
13. Adalmina Vatjus Muhos 13:57.2   +3:38.8
14. Sofia Mehtälä Muhos 14:14.6   +3:56.2
15. Janina Järvenpää Ii 14:16.4   +3:58.0
16. Ellen Lehto Muhos 14:38.1   +4:19.7
17. Aino Lumme Lumijoki 15:06.1   +4:47.7
18. Ellen Kämäräinen Lumijoki 15:12.8   +4:54.4
- Veera Fingerroos Siikajoki    
DNF Rebekka Törmänen Tyrnävä    
DNS Lyydia Parviainen Muhos    
DNS Laura Sivula Ii    
 
P6LK Pojat 6. luokka 3 km V
1. Eeli Kujala Tyrnävä 9:03.6  
2. Juuso Kinnunen Kempele 9:03.9   +0.3
3. Mikko Pietarila Oulu 9:50.2   +46.6
4. Anton Mäenpää Ii 9:53.4   +49.8
5. Vili Rantasuo Oulu 10:04.7   +1:01.1
6. Santtu Outila Pudasjärvi 10:26.9   +1:23.3
7. Jesse Mokko Liminka 10:28.5   +1:24.9
8. Viljami Ylilauri Liminka 10:49.7   +1:46.1
9. Jere Käyrä Ii 11:16.6   +2:13.0
10. Ossi Koskiniemi Tyrnävä 11:33.9   +2:30.3
11. Henrik Jaakkola Ii 11:47.4   +2:43.8
12. Leevi Kälkäjä Muhos 11:47.8   +2:44.2
13. Matti Salmi Muhos 12:09.8   +3:06.2
14. Niklas Nissilä Oulu 12:17.2   +3:13.6
15. Joonas Jokitalo Muhos 13:07.0   +4:03.4
16. Oskari Toljamo Muhos 13:11.2   +4:07.6
DNS Iikka Lukka Muhos    
 
T6LK Tytöt 6. luokka 3 km V
1. Hanna Soronen Ii 9:39.5  
2. Aino-Kaisa Parkkila Liminka 11:01.1   +1:21.6
3. Isla Saikkonen Tyrnävä 11:07.1   +1:27.6
4. Anna-Kaisa Antti-Roiko Oulu 11:19.1   +1:39.6
5. Milla Kurkela Ii 11:31.1   +1:51.6
5. Jatta Nurmela Ii 11:31.1   +1:51.6
7. Saana Launonen Muhos 12:19.4   +2:39.9
8. Vera Ruokokoski Kempele 12:29.0   +2:49.5
9. Venla Hallikainen Pudasjärvi 14:06.3   +4:26.8
10. Inga Lehto Muhos 14:44.2   +5:04.7
11. Saana Hanhisuanto Lumijoki 14:48.9   +5:09.4
DNS Riina Laurila Oulu    

SPRINTTI-FINAALIT

P7LK F Pojat 7LK sprintti finaali 1.2 km V
1. Kalle Loukkaanhuhta Lumijoki 3:44.9  
2. Viljami Hökkä Oulu 3:56.6   +11.7
3. Sakari Ukkola Oulu 3:58.8   +13.9
4. Severi Savukoski Oulu 4:04.8   +19.9
5. Lauri Saarela Lumijoki 4:08.5   +23.6
6. Benjami Hökkä Oulu 4:28.0   +43.1
 
T7LK F Tytöt 7 luokka sprintti finaali 1.2 km V
1. Iida Lämsä Oulu 4:01.3  
2. Venla Viippola Oulu 4:02.0   +0.7
3. Inka Mattila Liminka 4:48.1   +46.8
4. Heidi Haapasalo Muhos 4:58.4   +57.1
5. Laura Salmi Muhos 5:01.4   +1:00.1
 
P8LK F Pojat 8LK sprintti finaali 1.2 km V
1. Atte Rahikkala Kempele 3:33.8  
2. Ahti Saarela Lumijoki 3:35.4   +1.6
3. Eetu Apila Lumijoki 4:27.3   +53.5
 
T8LK F Tytöt 8 luokka sprintti finaali 1.2 km V
1. Helmi Peipinen Oulu 3:47.6  
2. Ada Holm Muhos 4:11.9   +24.3
3. Mette Marie Kontu Muhos 5:33.8   +1:46.2
DNS Milla Heikkinen Muhos    
 
PO9LK Pojat 9 lk sprintti finaali 1.2 km V
1. Saku Siren Kempele 3:11.1  
2. Eino Koivula Liminka 3:24.1   +13.0
3. Johan Karjula Lumijoki 3:45.0   +33.9
4. Kai Pinoniemi Utajärvi 3:59.4   +48.3
5. Kalle Klasila Oulu 4:18.2   +1:07.1
6. Valtteri Päätalo Lumijoki 4:49.6   +1:38.5
 
T9LK F Tytöt 9 lk sprintti finaali 1.2 km V
1. Niina Holmström Ii 4:04.4  
2. Anna Goman Oulu 4:13.0   +8.6
3. Iida Holmi Oulu 4:33.0   +28.6
4. Heini Niva Muhos 5:15.5   +1:11.1

 

Kempeleen kunta 150vuotta

Kempeleen Pyrinto logo KEKI LOGO

               

 

Joomla templates by a4joomla