Rantalakeus Cup 2017

Rantalakeus-Cup on piirikunnallinen hiihtokilpailujen sarja, jonka järjestävinä seuroina ovat Oulunsalon Vasama, Limingan Niittomiehet, Tyrnävän Ahmat, Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö.

Rantalakeus-Cup:n kisaisäntä on Rantalakeus-lehti

Rantalakeus lehti

 

Vuoden 2017 osakilpailut ja tulokset:

Oulunsalo 18.2.

Liminka 25.2.

Tyrnävä 26.2.

Kempele 15.3.

Arttu Tervonen Kempeleen Kiri Rantalakeus Cup Kempele 2017 kuva Juha Siekkinen 15.3.2017

Kempeleen osakilpailussa Arttu Tervonen Kempeleen Kiristä hiihti M6-sarjan kakkoseksi. Kuva Juha Siekkinen 15.3.2017

 

Pinja Pekkala Kempeleen Kiri Rantalakeus Cup Kempele 2017 kuva Juha Siekkinen 15.3.2017

Pinja Pekkala Kempeleen Kiristä oli yksi Rantalakeus-cupin Kempeleen osakilpailun 53 hiihtäjästä. Kuva Juha Siekkinen 15.3.2017

 

Viivi Maija Ruonakoski Limingan Niittomiehet Rantalakeus Cup Kempele 2017 kuva Juha Siekkinen 15.3.2017

Viivi-Maija Ruonakoski Limingan Niittomiehet ladulle lähdössä. Kuva Juha Siekkinen 15.3.2017

RL-cup Kempeleen osakilpailu P 15.3.2017

Köykkyri, Kempele

TULOKSET

© Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö

Ajanotto Markku Kukkola, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Kilpailun sarjat: M06; N06; M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; M14; N16
M06 Miehet 6 vuotta 0.5 km P
Lähtöaika Nro Nimi Seuran nimi
18:32:00 2 Peetu Liuska Kempeleen Kiri
18:32:30 3 Juho Marttila Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
N06 Naiset 6 vuotta 0.5 km P
Lähtöaika Nro Nimi Seuran nimi
18:34:00 6 Minttu Maaninka Limingan Niittomiehet
18:34:30 7 Roosa Rahkolin Limingan Niittomiehet
18:35:00 8 Nella Matturi Limingan Niittomiehet
18:35:30 9 Pinja Pekkala Kempeleen Kiri
18:36:00 10 Helmi Rauma Limingan Niittomiehet
18:36:30 11 Aliisa Jutila Limingan Niittomiehet
18:37:00 12 Saana Tulppo Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
M08 Miehet 8 vuotta 1 km P
Lähtöaika Nro Nimi Seuran nimi
18:38:30 15 Matias Latomaa Oulun Hiihtoseura
18:39:00 16 Veeti Rahkolin Limingan Niittomiehet
18:39:30 17 Peetu Pekkala Kempeleen Kiri
18:40:00 18 Riko Mäntyranta Oulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo
N08 Naiset 8 vuotta 1 km P
Lähtöaika Nro Nimi Seuran nimi
18:41:30 21 Viivi-Maija Ruonakoski Limingan Niittomiehet
18:42:00 22 Anni Kääriäinen Tyrnävän Ahmat
18:42:30 23 Siiri Rauma Limingan Niittomiehet
18:43:00 24 Eevi Tulppo Limingan Niittomiehet
18:43:30 25 Mira Marttila Limingan Niittomiehet
18:44:00 26 Eevi Puoskari Kempeleen Kiri
18:44:30 27 Sofia Latomaa Oulun Hiihtoseura
18:45:00 28 Nella Ollakka Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
M10 Miehet 10 vuotta 1.5 km P
Lähtöaika Nro Nimi Seuran nimi
18:46:30 31 Kasperi Maaninka Limingan Niittomiehet
18:47:00 32 Joona Mäenpää Tyrnävän Ahmat
18:47:30 33 Vili-Veikka Ruonakoski Limingan Niittomiehet
18:48:00 34 Jaakko Parkkila Pudasjärven Urheilijat
18:48:30 35 Matias Komulainen Limingan Niittomiehet
18:49:00 36 Niko Liuska Kempeleen Kiri
18:49:30 37 Lari Rauma Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
N10 Naiset 10 vuotta 1.5 km P
Lähtöaika Nro Nimi Seuran nimi
18:50:30 39 Vilja Kiviniemi Limingan Niittomiehet
18:51:00 40 Saimi Puranen Limingan Niittomiehet
18:51:30 41 Hilla Mattila Limingan Niittomiehet
18:52:00 42 Enni Haataja Limingan Niittomiehet
18:52:30 43 Anni Marttinen Tyrnävän Ahmat
18:53:00 44 Alina Kyllönen Tyrnävän Ahmat
18:53:30 45 Aliisa Kärkkäinen Kempeleen Kiri
Sarjaluettelo
M12 Miehet 12 vuotta 2 km P
Lähtöaika Nro Nimi Seuran nimi
18:55:00 48 Markus Komulainen Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
N12 Naiset 12 vuotta 2 km P
Lähtöaika Nro Nimi Seuran nimi
18:56:00 50 Katriina Vuollet Oulun Hiihtoseura
18:56:30 51 Moona Ollakka Limingan Niittomiehet
18:57:00 52 Fanni Rasila Kempeleen Kiri
18:57:30 53 Iina Haataja Limingan Niittomiehet
18:58:00 54 Selma Mäkäräinen Kempeleen Kiri
18:58:30 55 Ella Ruokokoski Kempeleen Kiri
18:59:00 56 Nelli-Lotta Karppelin Limingan Niittomiehet
18:59:30 57 Tytti Leino Kempeleen Kiri
19:00:00 58 Essi Parkkila Pudasjärven Urheilijat
19:00:30 59 Maiju Keränen Kempeleen Kiri
Sarjaluettelo
N14 Naiset 14 vuotta 2 km P
Lähtöaika Nro Nimi Seuran nimi
19:02:00 62 Aada Anttila Limingan Niittomiehet
19:02:30 63 Eevi Keränen Kempeleen Kiri
19:03:00 64 Inka Mattila Limingan Niittomiehet
19:03:30 65 Vera Ruokokoski Kempeleen Kiri
19:04:00 66 Ainokaisa Parkkila Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
M14 Miehet 14 vuotta 2 km P
Lähtöaika Nro Nimi Seuran nimi
19:05:30 69 Juuso Kinnunen Kempeleen Kiri
19:06:00 70 Atte Rahikkala Kempeleen Kiri
19:06:30 71 Viljami Ylilauri Limingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
N16 Naiset 16 vuotta 3 km P
Lähtöaika Nro Nimi Seuran nimi
19:08:00 74 Sini Mattila Limingan Niittomiehet
19:08:30 75 Jenna Greus Limingan Niittomiehet
19:09:00 76 Kerttu Puranen Limingan Niittomiehet


 

Joomla templates by a4joomla