RANTALAKEUS-CUP 2014 INFO

Hiihtomunkit ja palkinto 

RANTALAKEUS-CUP:N PÄÄTÖSTILAISUUS PIDETTIIN KESKIVIIKKONA 16.4.2014 KLO 18.00 ALKAEN PYRINNÖN MAJALLA, KEMPELEEN KÖYKKYRISSÄ

V. 2014 RANTALAKEUS-CUP:IIN OSALLISTUI 54 HIIHTÄJÄÄ, JOTKA KAIKKI PALKITTIIN.

 

RANTALAKEUS CUP 2014 YHTEISTULOKSET, ks. Lue lisää: -alasivulta  tai Excel-muodossa tai pdf-muodossa

Kempeleen osakilpailu ti 1.4.2014 TULOKSET , ks. Lue lisää: -alasivulta (pdf-muodossa)

Tyrnävän osakilpailu la 15.2.2014. TULOKSET. Järjestäjänä Tyrnävän Ahmat. Kilpailu hiihdettiin Kempeleen Köykkyrissä.

Limingan osakilpailu su 2.3.2014, peruttu heikon lumitilanteen vuoksi.

Oulunsalon osakilpailua ei hiihdetty v. 2014

 

 

RL-CUP 2014 Yhteistulokset      
Osakilpailut: Tyrnävä 15.2.14, Kempele 1.4.14. Oulunsalon ja Limingan osakilpailuja ei pidetty
             
N6 Nimi Seura Tyrnävä Kempele Yhteensä Palkitaan
1. Saimi Puranen LNM 12   12 x
2. Ellen Koskinen LNM 10   10 x
             
M6            
1. Santeri Ukkola KeKi 12 10 22 x
2. Lauri Simola TyA 10 8 18 x
3. Atte Leskinen TyA 8 7 15 x
4. Pekko Karjalainen KemPy   12 12 x
             
N8            
1. Lilja Simola TyA 12 10 22 x
1. Erika Kujala TyA 10 12 22 x
3. Emma Ylitervo KeKi 7 7 14 x
4. Inka Leskinen TyA 4 8 12 x
5. Neea Koskiniemi TyA 8   8 x
6. Anni Marttinen TyA 6   6 x
7. Lydia Koskinen LNM 5   5 x
8. Hilla Mattila LNM 3   3 x
9. Emmi Marttinen TyA 2   2 x
10. Oona Juntunen TyA 1   1 x
             
M8            
1. Joona Mäenpää TyA 10 12 22 x
2. Tuormo Strömmer KeKi 8 10 18 x
3. Emil Vuorinen KeKi 12   12 x
4. Joona Perälä TyA 7   7 x
             
N10            
1. Ainokaisa Parkkila LNM 12 12 24 x
2. Kaisa Lampela TyA 10   10 x
             
M10            
1. Ossi Koskiniemi TyA 12 10 22 x
2. Jesse Mokko LNM 10 6 16 x
3. Niilo Puranen LNM 8 5 13 x
4. Eeli Kujala TyA   12 12 x
5. Oskari Anttila KeKi   8 8 x
6. Juuso Kinnunen KemPy   7 7 x
7. Elias Välipirtti KeKi   4 4 x
8. Juuso Saikkonen KemPy   3 3 x
             
N12            
1. Aada Anttila LNM 8 12 20 x
2. Elina Jaakola LNM 12   12 x
3. Inka Mattila LNM 10   10 x
3. Kettu Puranen LNM   10 10 x
             
M12            
1. Sakari Ukkola KeKi 12 10 22 x
1. Tero Toppinen KeKi 10 12 22 x
3. Vilho Koivula LNM 5 8 13 x
4. Ahti Saarela LNM 8   8 x
5. Lauri Saarela LNM 7   7 x
6. Toni Karjaluoto LNM 6   6 x
             
N14            
1. Siiri Puranen LNM 12 12 24 x
2. Sini Mattila LNM 10 10 20 x
             
M14            
1. Samuli Ukkola KeKi 12 12 24 x
2. Juha Koskela KeKi 10 5 15 x
3. Eino Koivula LNM 8 2 10 x
3. Iikka Anttila LNM 7 3 10 x
3. Saku Siren KeKi   10 10 x
6. Erkka Kangas KeKi   8 8 x
7. Petteri Parkkila LNM   7 7 x
8. Daniel Sorvisto KeKi   6 6 x
9. Simo Kotajärvi OsVa   4 4 x
10. Jami Saikkonen KemPy   1 1 x
             
M16            
1. Eera-Matti Karppinen KeKi 12   12  x
1. Jaakko Kotajärvi OsVa   12 12  x
Yhteensä   54 348 307 655  
             
  Seuojen välinen tilanne        
  Seura Palkittavia/ laskutus Tyrnävä Kempele Yhteensä  
1. LNM 20 153 87 240  
2. KeKi 14 95 102 197  
3. TyA 14 100 79 179  
4. KemPy 4   23 23  
5. OsVa 2   16 16  
  Yhteensä 54 348 307 655  
             
  Sijoituksia          
  1. 14   Huom! osa sijoituksista on jaettu, koska yhteispistemäärä
  2. 8   on ollut sama  
  3. 10        
  4. 5        
  5. 3        
  6. 4        
  7. 3        
  8. 3        
  9. 2        
  10. 2        
  Yhteensä 54        
Pistelaskun periaatteet:
1. sija 12 pistettä
2. sija 10 p.
3. sija 8 p.
4. sija 7 p.
5. sija 6 p.
6. sija 5 p.
7. sija 4 p.
8. sija 3 p.
9. sija 2 p.
10. sija ja siitä eteenpäin 1 p.

 

Pisteitä lasketaan vain Rantalakeusalueen seurojen hiihtäjille:

esim. jos ulkopuolisen seuran hiihtäjä oli 1. ja Rl-alueen seuran hiihtäjä 2., saa Rl-alueen seuran hiihtäjä 12 pistettä. 

 

Molempien hiihdettyjen osakilpailujen (Tyrnävä, Kempele) pisteet lasketaan yhteen. Jos yhteistuloksissapisteet ovat tasan, on sija jaettu. Ei siis laiteta hiihtäjiä järjestykseen esim. voittojen mukaan, vaan kokonaispistemäärän mukaan.

 

V. 2014 palkitaan kaikki osallistuneet, vaikka olisi osallistunut vain yhteen kilpailuun.

Juha Siekkinen, Kempeleen Kiri, juha.siekkinen0outlook.com


 

NUORTEN PK. RANTALAKEUS-CUP 2014

 Kempeleen osakilpailu 1.4.2014, hiihtotyyli vapaa

 TULOKSET

© Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö

Ajanotto: Markku Kukkola, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.


M06 Miehet 6 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                    Seura         Loppuaika         Ero

1. Pekko Karjalainen       Kempeleen Pyr   3.03,9

2. Santeri Ukkola           Kempeleen Kir   3.27,0       0.23,1

3. Lauri Simola             Tyrnävän Ahma   3.36,1       0.32,2

4. Atte Leskinen          Tyrnävän Ahma   4.25,6       1.21,7


M08 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika         Ero

 1. Joona Mäenpää           Tyrnävän Ahma   7.12,5

2. Tuomo Strömmer           Kempeleen Kir   13.54,7       6.42,2


N08 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika         Ero

 1. Erika Kujala             Tyrnävän Ahma   4.28,7

2. Lilja Simola             Tyrnävän Ahma   5.13,8       0.45,1

3. Inka Leskinen           Tyrnävän Ahma   5.27,5       0.58,8

4. Maria Jaakola           Oulun Hiihtos   5.35,7       1.07,0

5. Emma Ylitervo           Kempeleen Kir   5.43,9       1.15,2

 Poisjääneet   1

- 15. 40127024 Hilla Mattila           Limingan Niittomiehet


M10 Miehet 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika         Ero

1. Eeli Kujala             Tyrnävän Ahma   2.57,7

2. Ossi Koskiniemi         Tyrnävän Ahma   3.24,3       0.26,6

3. Oskari Anttila           Kempeleen Kir   3.26,5       0.28,8

4. Juuso Kinnunen           Kempeleen Pyr   3.27,5       0.29,8

5. Jesse Mokko             Limingan Niit   3.47,2       0.49,5

6. Niilo Puranen           Limingan Niit   4.10,1      1.12,4

7. Elias Välipirtti         Kempeleen Kir   4.18,7       1.21,0

8. Juuso Saikkonen         Kempeleen Pyr   10.20,2       7.22,5


N10 Naiset 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika         Ero

1. Ainokaisa Parkkila       Limingan Niit   3.22,4

2. Oona Latomaa             Oulun Hiihtos   3.52,5       0.30,1

3. Katriina Vuollet         Oulun Hiihtos   3.56,6       0.34,2


M12 Miehet 12 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika         Ero

 1. Tero Toppinen           Kempeleen Kir   2.58,5

2. Sakari Ukkola           Kempeleen Kir   3.02,6       0.04,1

3. Vilho Koivula           Limingan Niit   4.02,7       1.04,2


N12 Naiset 12 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika         Ero

 1. Aada Anttila             Limingan Niit   3.21,4

2. Kerttu Puranen           Limingan Niit   3.36,2       0.14,8

 Poisjääneet   1

- 40. 34415904 Inka Mattila             Limingan Niittomiehet


N14 Naiset 14 vuotta 1 km V

Sija Nimi                    Seura         Loppuaika         Ero

 1. Siiri Puranen           Limingan Niit   3.02,0

2. Sini Mattila             Limingan Niit   3.24,3       0.22,3


M14 Miehet 14 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika         Ero

 1. Samuli Ukkola           Kempeleen Kir   4.48,0

2. Saku Siren               Kempeleen Kir   5.06,4       0.18,4

3. Erkka Kangas             Kempeleen Kir   5.16,0       0.28,0

4. Petteri Parkkila         Limingan Niit   5.23,3       0.35,3

5. Daniel Sorvisto         Kempeleen Kir   5.24,3       0.36,3

6. Juha Koskela             Kempeleen Kir   5.35,8       0.47,8

7. Simo Kotajärvi           Oulunsalon Va   5.55,1       1.07,1

8. Iikka Anttila           Limingan Niit   6.00,7       1.12,7

9. Eino Koivula             Limingan Niit   6.13,0       1.25,0

10. Jami Saikkonen           Kempeleen Pyr   9.50,2       5.02,2


M16 Miehet 16 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika         Ero

 1. Jaakko Kotajärvi         Oulunsalon Va   4.37,2


N16 Naiset 16 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika         Ero

 Poisjääneet   1

- 60. 31309673 Jenni Marjomaa           Laitasaaren Veto

 

 


 

NUORTEN PK. RANTALAKEUS-CUP 2014

Kempeleen osakilpailu

KILPAILUKUTSU

 

Aika ja paikka:        Tiistai 1.4.2014, klo 18.30

                        Kempeleen Honkasen hiihtokeskus (Köykkyri),

                        os. Pyrinnöntie, 90450 Kempele

 Hiihtotapa:             Vapaa (V)

 Sarjat ja matkat:

T 6 v 0,5 km

P 6 v 0,5 km

T 8 v 1 km

P 8 v 1 km

T 10 v 1,5 km

P 10 v 1,5 km

T 12 v 1,5 km

P 12 v 1,5 km

T 14 v 2 km

P 14 v 2 km

T 16 v 2 km

P 16 v 2 km

 Ilmoittautuminen:   ma 31.3.3.2014 klo 16.00 mennessä sähköpostiosoitteeseen: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Osanottomaksut:   8 €/kilpailija. Maksu tilille: FI50 5740 4440 0051 77, saaja: OP-Nuortenhiihdot.

Tiedustelut:            Juha Siekkinen p. 050 563 1425, Jukka Keränen p. 045 656 6430

                                 Markku Mäki p. 0400 796 373 tai Rauno Kukkonen p. 040 511 3297                             

Palkintojen jako:    KAIKKI PALKITAAN

TERVETULOA!

 

Kempeleen Kiri ry.

 

Kempeleen Pyrintö ry.

Joomla templates by a4joomla