Rantalakeus-Cup on Oulunsalon, Limingan, Tyrnävän ja Kempeleen yhteinen hiihtocup lapsille ja nuorille.

Rantalakeus-Cup hiihdettiin neljänä osakilpailuilna tammikuussa-maaliskuussa 2013. Kisat keräsivät nuorisoa kilpailemaan perinteisellä ja vapaalla hiihtotyylillä.

Yhteistulokset: pdf-tiedostona

Osakilpailut  olivat:

To 21.3.2013 KEMPELE klo 18.30 (perinteinen). TULOKSET ALLA ja pdf-tiedostona, LATUKARTTA pdf-tiedostona, KILPAILUKUTSU ALLA ja pdf-tiedostona

Su 24.2.2013 TYRNÄVÄ (vapaa)

La 23.2.2013 LIMINKA (perinteinen)

La 26.1.2013  OULUNSALO (vapaa) KILPAILUKUTSU


 

Nuorten PK. Rantalakeus-Cup to 21.3.2013 KEMPELE

TULOKSET

© Kempeleen Pyrintö/Kempeleen Kiri


M06 Miehet 6 vuotta 0.5 km P

Sija Nimi                Seura                      Loppuaika          Ero

 

  1. Santeri Ukkola       Kempeleen Kiri                2.51,6

  2. Joona Mäenpää        Tyrnävän Ahmat                2.59,1       0.07,5

  3. Lauri Simola         Tyrnävän Ahmat                3.31,1       0.39,5

 Poisjääneet   1

  -   3.  40127417  Matias Mäkelä            Tyrnävän Ahmat

 


N06 Naiset 6 vuotta 0.5 km P

Sija Nimi             Seura                      Loppuaika          Ero

 

  1. Iina Saarela     Tyrnävän Ahmat                2.55,1

  2. Lyydia Koskinen  Limingan Niittomiehet         2.57,6       0.02,5

  3. Hilla Mattila    Limingan Niittomiehet         3.12,7       0.17,6

  4. Saimi Puranen    Limingan Niittomiehet         3.55,0       0.59,9

  5. Ellen Koskinen   Limingan Niittomiehet         6.06,2       3.11,1

 


M08 Miehet 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi              Seura                      Loppuaika          Ero

 

  1. Oskari Jaakola    Limingan Niittomiehet         4.28,4

  2. Ronni Mäntyranta  Oulun Hiihtoseura             5.03,4       0.35,0

  3. Niilo Puranen      Limingan Niittomiehet         5.37,2       1.08,8

 Poisjääneet   4

  -  14.  40127382  Markus Komulainen        Limingan Niittomiehet

  -  15.  40208996  Juuso Saikkonen          Kempeleen Pyrintö

  -  18.  33778040  Markus Mäkelä            Tyrnävän Ahmat

  -  19.  40055733  Aukusti Laurila          Limingan Niittomiehet

 


N08 Naiset 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                Seura                      Loppuaika          Ero

 

  1. Oona Latomaa         Kiimingin Urheilijat          4.15,1

  2. Neea Koskiniemi      Kempeleen Kiri                5.28,5       1.13,4

  3. Kaisa Lampela        Tyrnävän Ahmat                5.43,0       1.27,9

  4. Milla Marttila       Lumijoen Lumiukot             5.57,1       1.42,0

  5. Henna Koivuranta     Kempeleen Kiri                5.58,5       1.43,4

  6. Erika Kujala         Tyrnävän Ahmat                6.16,3       2.01,2

  7. Lilja Simola         Tyrnävän Ahmat                6.35,3       2.20,2

 Poisjääneet   1

  -  23.  34517718  Katriina Vuollet         Kempeleen Kiri

 


M10 Miehet 10 vuotta 1.5 km P

Sija Nimi              Seura                      Loppuaika          Ero

 

  1. Sakari Ukkola     Kempeleen Kiri                5.12,1

  2. Eeli Kujala       Tyrnävän Ahmat                5.17,1       0.05,0

  3. Heikki Sipola     Limingan Niittomiehet         5.35,4       0.23,3

  4. Ossi Koskiniemi   Kempeleen Kiri                5.59,6       0.47,5

  5. Tuure Väänänen    Oulun Hiihtoseura             6.22,7       1.10,6

 Poisjääneet   3

  -  32.  40067212  Lauri Saarela            Limingan Niittomiehet

  -  33.  33761329  Mikael Mäkelä            Tyrnävän Ahmat

  -  36.  40209000  Juuso Kinnunen           Kempeleen Pyrintö

 


N10 Naiset 10 vuotta 1.5 km P

Sija Nimi             Seura                      Loppuaika          Ero

 

  1. Ainokaisa Parkkila Limingan Niittomiehet         5.42,9

  2. Aada Anttila       Limingan Niittomiehet         6.00,4       0.17,5

  3. Inka Mattila       Limingan Niittomiehet         6.11,5       0.28,6

 Poisjääneet   1

  -  40.  33018658  Elina Laurila            Limingan Niittomiehet


M12 Miehet 12 vuotta 2 km P

Sija Nimi               Seura                      Loppuaika          Ero

 

  1. Taneli Kukkonen     Oulunsalon Vasama             8.52,3

  2. Iikka Anttila       Limingan Niittomiehet         9.27,0       0.34,7

  3. Saku Siren          Kempeleen Kiri                9.30,3       0.38,0

  4. Ahti Saarela        Limingan Niittomiehet         9.43,5       0.51,2

 Poisjääneet   2

  -  46.  40208986  Jami Saikkonen           Kempeleen Pyrintö

  -  49.  40142024  Tero Toppinen            Kempeleen Kiri


N12 Naiset 12 vuotta 2 km P

Sija Nimi               Seura                      Loppuaika          Ero

 

  1. Lotta Junttola     Limingan Niittomiehet         9.17,6

  2. Elina Jaakola      Limingan Niittomiehet        10.30,5       1.12,9

  3. Sini Mattila       Limingan Niittomiehet        10.51,7       1.34,1

  4. Sanni Korhonen     Limingan Niittomiehet        11.00,9       1.43,3

  5. Kerttu Puranen     Limingan Niittomiehet        11.43,8       2.26,2

 Poisjääneet   1

  -  54.  32730403  Enni Saarela             Tyrnävän Ahmat


N14 Naiset 14 vuotta 2 km P

Sija Nimi              Seura                      Loppuaika          Ero

 

  1. Silja Saarela     Limingan Niittomiehet         8.19,6

  2. Anniina Sipola    Limingan Niittomiehet         9.21,2       1.01,6

  3. Siiri Puranen     Limingan Niittomiehet        10.00,3       1.40,7

  4. Laura Jaakola     Limingan Niittomiehet        10.01,6       1.42,0

 Poisjääneet   1

  -  61.  30260137  Heta Makkonen            Limingan Niittomiehet


M14 Miehet 14 vuotta 3 km P

Sija Nimi              Seura                      Loppuaika          Ero

 

  1. Petteri Parkkila    Limingan Niittomiehet        12.24,5

  2. Niko Mäenpää        Tyrnävän Ahmat               12.33,2       0.08,7

  3. Petteri Tuomaranta  Oulunsalon Vasama            14.07,7       1.43,2

  4. Juha Koskela        Kempeleen Kiri               15.00,4       2.35,9

 Poisjääneet   4

  -  65.  33048149  Jaakko Kotajärvi         Oulunsalon Vasama

  -  66.  32434314  Santeri Laurila          Limingan Niittomiehet

  -  67.  33048181  Simo Kotajärvi           Oulunsalon Vasama

  -  70.  32236635  Samuli Ukkola            Kempeleen Kiri

 


M16 Miehet 16 vuotta 3 km P

Sija Nimi               Seura                      Loppuaika          Ero

 

  1. Henri Mäenpää       Tyrnävän Ahmat               13.08,2

 Poisjääneet   2

  -  73.  33048136  Edvard Kotajärvi         Oulunsalon Vasama

  -  75.  28536006  Petteri Laurén           Oulunsalon Vasama

 

 

 

 


 

Nuorten PK. Rantalakeus-Cup 21.3.2013 KEMPELE

KILPAILUKUTSU

 

Aika ja paikka:        Torstai 21.3.2013, klo 18.30

                                 Kempeleen Honkasen hiihtokeskus (Köykkyri),

                                 os. Pyrinnöntie, 90450 Kempele

Hiihtotapa:              Perinteinen (P)

Sarjat ja matkat:

T 6 v  0,5 km

P 6 v  0,5 km

T 8 v  1 km

P 8 v  1 km

T 10 v 1,5 km

P 10 v  1,5 km

T 12 v  2 km

P 12 v  2 km

T 14 v  2 km

P 14 v  3 km

T 16 v  3 km

P 16 v  3 km

Ilmoittautuminen:   ke 20.3.2013 klo 16.00 mennessä sähköpostiosoitteeseen: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Osanottomaksut:   7 €/kilpailija. Maksu tilille: FI50 5740 4440 0051 (574044-45177),

                                 Saaja: OP-Nuortenhiihdot.

Tiedustelut:            Juha Siekkinen p. 050 563 1425, Markku Mäki p. 0400 796 373,

                                 Jukka Keränen p. 045 656 6430 tai Rauno Kukkonen p. 040 511 3297                                

Palkintojen jako:    KAIKKI PALKITAAN!

TERVETULOA!

Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö

Ajanotto: Markku Kukkola    
         
18.30.00 M06 2 Joona Mäenpää Tyrnävän Ahmat
18.30.30 3      
18.31.00 4      
18.31.30 N06 6 Erika Kujala Tyrnävän Ahmat
18.32.00 N06 7 Henna Koivuranta Kempeleen Kiri
18.32.30 N06 8 Neea Koskiniemi Tyrnävän Ahmat
18.33.00 N06 9 Iina Saarela Tyrnävän Ahmat
18.33.30 N06 10 Iida Ohukainen Kempeleen Kiri
18.34.00 11      
18.34.30 12      
18.35.00 13      
18.35.30 M08 14 Oskari Jaakola LimingNiitt
18.36.00 M08 15 Niilo Puranen LimingNiitt
18.36.30 M08 16 Heikki Sipola LimingNiitt
18.37.00 M08 17 Ossi Koskiniemi Tyrnävän Ahmat
18.37.30 M08 18 Rasmus Nissinaho LimingNiitt
18.38.00 M08 19 Eeli Kujala Tyrnävän Ahmat
18.38.30 M08 20 Viljami Ylilauri LimingNiitt
18.39.00 21      
18.39.30 22      
18.40.00 23      
18.40.30 N08 24 Ella Nissinaho LimingNiitt
18.41.00 N08 25 Martta Koski-Vähälä Lumijoen Lumiukot
18.41.30 N08 26 Anni Leskelä Oulunsalon Vasama
18.42.00 N08 27 Ainokaisa Parkkila LimingNiitt
18.42.30 N08 28 Venla Kumpumäki Tyrnävän Ahmat
18.43.00 29      
18.43.30 30      
18.44.00 31      
18.44.30 M10 32 Jaakko Hietikko Tyrnävän Ahmat
18.45.00 M10 33 Tero Toppinen Kempeleen Kiri
18.45.30 M10 34 Lauri Saarela LimingNiitt
18.46.00 M10 35 Tuomas Laaksonen Tyrnävän Ahmat
18.46.30 M10 36 Tuomas Lehtosaari Kempeleen Kiri
18.47.00 M10 37 Ahti Saarela LimingNiitt
18.47.30 M10 38 Aleksanteri Anttila Kempeleen Kiri
18.48.00 M10 39 Santtu Tervonen  
18.48.30 M10 40 Atte Rahikkala Kempeleen Kiri
18.49.00 M10 41 Mikael Mäkelä Tyrnävän Ahmat
18.49.30 M10 42 Aaro Maaninka Kempeleen Kiri
18.50.00 43      
18.50.30 44      
18.51.00 45      
18.51.30 N10 46 Elina Jaakola LimingNiitt
18.52.00 N10 47 Kerttu Puranen LimingNiitt
18.52.30 N10 48 Enni Saarela Tyrnävän Ahmat
18.53.00 N10 49 Aada Anttila LimingNiitt
18.53.30 50      
18.54.00 51      
18.54.30 52      
18.55.00 M12 53 Iikka Anttila LimingNiitt
18.55.30 M12 54 Simo Kotajärvi Oulunsalon Vasama
18.56.00 M12 55 Jore Nikkilä  
18.56.30 M12 56 Juha Koskela Kempeleen Kiri
18.57.00 M12 57 Niko Mäenpää Tyrnävän Ahmat
18.57.30 M12 58 Tuomas Toppinen Kempeleen Kiri
18.58.00 M12 59 Petteri Parkkila LimingNiitt
18.58.30 M12 60 Petteri Tuomaranta Oulunsalon Vasama
18.59.00 M12 61 Veikka Ylilauri LimingNiitt
18.59.30 62      
19.00.00 63      
19.00.30 64      
19.01.00 N12 65 Siiri Puranen LimingNiitt
19.01.30 N12 66 Sanni Korhonen LimingNiitt
19.02.00 N12 67 Ninni Nevalainen Oulunsalon Vasama
19.02.30 N12 68 Emilia Nissinaho LimingNiitt
19.03.00 N12 69 Loviisa Löytynoja LimingNiitt
19.03.30 N12 70 Aino-Riitta Maaninka Kempeleen Kiri
19.04.00 N12 71 Lotta Junttola LimingNiitt
19.04.30 N12 72 Anniina Sipola LimingNiitt
19.05.00 N12 73 Heta Makkonen LimingNiitt
19.05.30 74      
19.06.00 75      
19.06.30 76      
19.07.00 M14 77 Petteri Lauren Oulunsalon Vasama
19.07.30 M14 78 Veikko Maaninka Kempeleen Kiri
19.08.00 M14 79 Antti Parkkila LimingNiitt
19.08.30 M14 80 Henri Mäenpää Tyrnävän Ahmat
19.09.00 M14 81 Jaakko Kotajärvi Oulunsalon Vasama
19.09.30 82      
19.10.00 83      
19.10.30 84      
19.11.00 N14 85 Silja Saarela LimingNiitt
19.11.30 N14 86 Heidi Huuhka Tyrnävän Ahmat
19.12.00 87      
19.12.30 M16 88 Edvard Kotajärvi Oulunsalon Vasama
19.13.00 89      
19.13.30 N16 90 Vilma Kukkonen Oulun Hiihtoseura
Joomla templates by a4joomla