T6

Nimi Seura Oulunsalo Liminka Tyrnävä Kempele Yhteensä Palkitaan
1 Aada Anttila LNM 12 10 12 12 36 X
2 Inka Mattila LNM 12 12
3 Elina Laurila LNM 10 10
4 Elina Pennanen OsVa 8 8
4 Riina Keskitalo LNM 8 8
6 Anniliisa Leskelä OsVa 7 7

P6

Nimi Seura Oulunsalo Liminka Tyrnävä Kempele Yhteensä
1 Atte Rahikkala KemPy 12 12 12 12 36 X
2 Sakari Ukkola KeKi 8 8 10 8 26 X
3 Tuomas Lehtosaari KeKi 7 10 8 6 25 X
4 Aaro Maaninka KeKi 7 6 10 23 X
5 Heikki Sipola LNM 6 6 7 19 X
6 Ossi Koskiniemi TyA 4 5 4 7 16 X
7 Mikael Mäkelä TyA 10 5 15 X
8 Jesper Kanervo LNM 5 5 10 X
9 Viljami Ylilauri LNM 3 1 4 8 X
10 Markus Mäkelä TyA 3 1 4 X
10 Sakari Lumme LNM 4 4
12 Miska Inkala TyA 3 3
13 Olli Anttila TyA 2 2

T8

Nimi Seura Oulunsalo Liminka Tyrnävä Kempele Yhteensä
1 Lotta Junttola LNM 12 10 12 10 34 X
2 Elina Jaakola LNM 10 6 10 7 27 X
3 Susanne Merenlahti TyA 8 8 8 24 X
3 Emilia Nissinaho LNM 12 12 24 X
5 Ida Haataja LNM 6 7 8 21 X
6 Sanni Korhonen LNM 4 2 6 6 16 X
7 Erika Väliheikki TyA 5 4 5 5 15 X
8 Enni Saarela TyA 3 3 7 4 14 X
9 Venla Kiiskinen OsVa 7 7
10 Sini Mattila LNM 5 5

P8

Nimi Seura Oulunsalo Liminka Tyrnävä Kempele Yhteensä
1 Taneli Kukkonen OsVa 12 10 10 32 X
1 Ilkka Anttila LNM 8 12 12 32 X
3 Saku Siren TyA 10 12 7 29 X
4 Veikka Ylilauri LNM 10 8 8 8 26 X
5 Tuomas Laaksonen TyA 7 7 5 5 19 X
6 Toni Karjaluoto LNM 5 6 6 4 17 X
6 Jaakko Hietikko TyA 6 5 4 6 17 X
8 Eemeli Kauppila LNM 4 4 3 3 11 X
9 Eero Anttila TyA 7 7
10 Eemeli Leskelä TyA 2 1 3 X
10 Antti Kaltio OsVa 3 3
12 Aaro Silvola KemPy 2 2

T10

Nimi Seura Oulunsalo Liminka Tyrnävä Kempele Yhteensä
1 Heidi Huuhka TyA 12 12 10 12 36 X
2 Laura Jaakola LNM 8 8 12 8 28 X
3 Anniina Sipola LNM 7 10 7 10 27 X
4 Annika Palo TyA 5 6 8 6 20 X
5 Sara Juntunen LNM 3 7 6 16 X
6 Julia Väliheikki TyA 6 7 13 X
7 Milla Koski-Vähälä LuLu 10 10
8 Aino-Riitta Maaninka KeKi 4 5 9 X
9 Petriina Kiiskinen OsVa 2 2

P10

Nimi Seura Oulunsalo Liminka Tyrnävä Kempele Yhteensä
1 Eera-Matti Karppinen KeKi 12 12 12 12 36 X
2 Niko Mäenpää TyA 10 10 8 10 30 X
3 Petteri Parkkila LNM 8 8 7 8 24 X
4 Jaakko Kotajärvi OsVa 7 7 7 21 X
5 Samuli Ukkola KeKi 4 6 4 6 16 X
6 Santeri Laurila LNM 6 3 6 15 X
7 Simo Kotajärvi OsVa 5 4 4 13 X
7 Ville Siren TyA 5 3 5 13 X
9 Konsta Kukkonen OsVa 10 10
10 Ville Lehtosaari KeKi 2 2 2 3 7 X
11 Jere Nissinen TyA 5 5
12 Juho Leskelä OsVa 3 3
13 Johannes Silvola KemPy 2 2

T12

Nimi Seura Oulunsalo Liminka Tyrnävä Kempele Yhteensä
1 Petra Väliheikki TyA 12 12 10 12 36 X
2 Vilma Ylilauri LNM 8 10 12 7 30 X
3 Taru Huuhka TyA 10 7 8 10 28 X
4 Annika Kyröläinen KeKi 7 8 6 8 23 X
5 Katri Kyröläinen KeKi 6 6 7 6 19 X
6 Veera Stenius TyA 5 5 5 15 X

P12

Nimi Seura Oulunsalo Liminka Tyrnävä Kempele Yhteensä
1 Antti Parkkila LNM 12 12 12 12 36 X
2 Veikko Maaninka KeKi 10 10 6 10 30 X
3 Atte Leppäniemi LNM 8 6 10 6 24 X
4 Henri Mäenpää TyA 7 8 7 8 23 X
5 Juho Lehtosaari KeKi 6 7 8 7 22 X
6 Edvard Kotajärvi OsVa 4 5 9 X
7 Tuomas Kärkimaa KeKi 3 5 8 X
7 Matti Sipola LNM 4 4 8 X
9 Petteri Laurén OsVa 5 5

T14

Nimi Seura Oulunsalo Liminka Tyrnävä Kempele Yhteensä
1 Tanja Kellokumpu TuTu 6 12 12 12 36 X
2 Pauliina Siekkinen KeKi 10 10 10 10 30 X
3 Sanni Junttola LNM 12 8 8 8 28 X
4 Riikka Haataja LNM 7 7 7 7 21 X
5 Maiju Honka KeKi 5 6 11 X
6 Mirjam Remes OsVa 8 8
7 Suvi Heikkinen OsVa 4 4
8 Jennika Pellikka LNM 3 3

M14

Nimi Seura Oulunsalo Liminka Tyrnävä Kempele Yhteensä
1 Matti Korhonen LNM 12 12 12 12 36 X
2 Matti Pennanen OsVa 10 10 10 30 X
3 Verne Stenius TyA 7 8 7 22 X
4 Eero Kukkonen OsVa 8 8 16 X

T16

Nimi Seura Oulunsalo Liminka Tyrnävä Kempele Yhteensä
1 Sanna Martikkala KemPy 12 12

P16

Nimi Seura Oulunsalo Liminka Tyrnävä Kempele Yhteensä

Seurojen välinen kokonaiskilpailu

Kunta Oulunsalo Liminka Tyrnävä Kempele Yhteensä
1 LNM 186 204 168 169 727
2 TyA 120 120 133 105 478
3 KeKi 84 92 89 86 351
4 OsVa 93 26 38 21 178
5 KemPy 24 12 12 16 64
6 TuTu 6 12 12 12 42
7 LuLu 10 0 0 0 10

N6

0.3km

1 4 Aada Anttila Limingan Niittomiehet 0:02:39

 

M6

0.3km

1 Atte Rahikkala Kempeleen Pyrintö 0:01:36

2 Sakari Ukkola Kempeleen Kiri 0:01:54

3 Tuomas Lehtosaari Kempeleen Kiri 0:01:58

4 Heikki Sipola Limingan Niittomiehet 0:02:04

5 Aaro Maaninka Kempeleen Kiri 0:02:09

6 Mikael Mäkelä Tyrnävän Ahmat 0:02:12

7 Ossi Koskiniemi Tyrnävän Ahmat 0:02:28

8 Miska Inkala Tyrnävän Ahmat 0:03:09

9 Olli Anttila Tyrnävän Ahmat 0:03:17

10 Viljami Ylilauri Limingan Niittomiehet 0:04:12

11 Markus Mäkelä Tyrnävän Ahmat 0:04:44

 

AIKA-AJO RL-CUP Tyrnävä 22.2.2009 TULOKSET

N8

0.5km

1 Erika Lalli Yli-Iin Naseva 0:02:05 A-Finaali

2 Lotta Junttola Limingan Niittomiehet 0:02:06 A-Finaali

3 Elina Jaakola Limingan Niittomiehet 0:02:15 A-Finaali

4 Susanne Merenlahti Tyrnävän Ahmat 0:02:19 A-Finaali

5 Inka Mehtola Saloisten Reipas 0:02:32 B-Finaali

6 Sanni Korhonen Limingan Niittomiehet 0:03:04 B-Finaali

7 Enni Saarela Tyrnävän Ahmat 0:03:07 B-Finaali

8 Erika Väliheikki Tyrnävän Ahmat 0:03:26 B-Finaali

M8

0.5km

1 Saku Siren Tyrnävän Ahmat 0:01:59 A-Finaali

2 Veikka Ylilauri Limingan Niittomiehet 0:02:01 A-Finaali

3 Taneli Kukkonen Oulunsalon Vasama 0:02:12 A-Finaali

4 Eero Anttila Tyrnävän Ahmat 0:02:31 A-Finaali

5 Toni Karjaluoto Limingan Niittomiehet 0:02:47 A-Finaali

6 Tuomas Laaksonen Tyrnävän Ahmat 0:02:51 B-Finaali

7 Eemeli Kauppila Limingan Niittomiehet 0:03:04 B-Finaali

8 Jaakko Hietikko Tyrnävän Ahmat 0:03:05 B-Finaali

9 Eemeli Leskelä Tyrnävän Ahmat 0:04:32 B-Finaali

N10

0.5km

1 Karoliina Bogdanoff Saloisten Reipas 0:01:40 A-Finaali

2 Laura Jaakola Limingan Niittomiehet 0:01:45 A-Finaali

3 Annika Palo Tyrnävän Ahmat 0:01:48 A-Finaali

4 Heidi Huuhka Tyrnävän Ahmat 0:01:53 A-Finaali

5 Anniina Sipola Limingan Niittomiehet 0:01:54 B-Finaali

6 Laura Heikkinen Laitasaaren Veto 0:01:56 B-Finaali

7 Sara Juntunen Limingan Niittomiehet 0:01:59 B-Finaali

8 Aino-Riitta Maaninka Kempeleen Kiri 0:02:07 B-Finaali

M10

0.5km

1 Eera-Matti Karppinen Kempeleen Kiri 0:01:33 A-Finaali

2 Konsta Kukkonen Oulunsalon Vasama 0:01:34 A-Finaali

3 Petteri Parkkila Limingan Niittomiehet 0:01:40 A-Finaali

4 Niko Mäenpää Tyrnävän Ahmat 0:01:43 A-Finaali

5 Santeri Laurila Limingan Niittomiehet 0:01:52 A-Finaali

6 Samuli Ukkola Kempeleen Kiri 0:01:57 B-Finaali

7 Jere Nissinen Tyrnävän Ahmat 0:01:58 B-Finaali

8 Ville Siren Tyrnävän Ahmat 0:02:03 B-Finaali

9 Ville Lehtosaari Kempeleen Kiri 0:02:19 B-Finaali

N12

0.5km

1 Ella-Sofia Metsävainio Oulun Hiihtoseura 0:01:29 A-Finaali

2 Petra Väliheikki Tyrnävän Ahmat 0:01:32 A-Finaali

3 Vilma Ylilauri Limingan Niittomiehet 0:01:36 A-Finaali

4 Iina Heikkinen Laitasaaren Veto 0:01:36 A-Finaali

5 Anette Lalli Yli-Iin Naseva 0:01:41 A-Finaali

6 Taru Huuhka Tyrnävän Ahmat 0:01:42 B-Finaali

7 Katri Kyröläinen Kempeleen Kiri 0:01:43 B-Finaali

8  Annika Kyröläinen Kempeleen Kiri 0:01:45 B-Finaali

Veera Stenius Tyrnävän Ahmat 0:02:01 B-Finaali

M12

0.5km

1 Teijo Hekkala Yli-Iin Naseva 0:01:23 A-Finaali

2 Antti Parkkila Limingan Niittomiehet 0:01:29 A-Finaali

3 Atte Leppäniemi Limingan Niittomiehet 0:01:30 A-Finaali

4 Juho Lehtosaari Kempeleen Kiri 0:01:34 A-Finaali

5 Tuomas Kärkimaa Kempeleen Kiri 0:01:39 B-Finaali

6 Henri Mäenpää Tyrnävän Ahmat 0:01:39 B-Finaali

7 Veikko Maaninka Kempeleen Kiri 0:01:41 B-Finaali

8 Matti Sipola Limingan Niittomiehet 0:01:44 B-Finaali

N14

0.7km

1 Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku 0:01:35 A-Finaali

2 Pauliina Siekkinen Kempeleen Kiri 0:01:39 A-Finaali

3 Sanni Junttola Limingan Niittomiehet 0:01:41 A-Finaali

4 Riikka Haataja Limingan Niittomiehet 0:01:43 A-Finaali

5 Eveliina Bogdanoff Saloisten Reipas 0:01:44 A-Finaali

FINAALIHIIHDOT

N8 B-FINAALI

0.5km

5 Inka Mehtola Saloisten Reipas 0:02:26

6 Enni Saarela Tyrnävän Ahmat 0:02:44

7 Sanni Korhonen Limingan Niittomiehet 0:02:50

8 Erika Väliheikki Tyrnävän Ahmat 0:03:16

A-Finaali

1 Erika Lalli Yli-Iin Naseva 0:01:54

2 Lotta Junttola Limingan Niittomiehet 0:02:03

3 Elina Jaakola Limingan Niittomiehet 0:02:13

4 Susanne Merenlahti Tyrnävän Ahmat 0:02:26

M8 B-Finaali

0.5km

6 Tuomas Laaksonen Tyrnävän Ahmat 0:02:42

7 Jaakko Hietikko Tyrnävän Ahmat 0:02:42

8 Eemeli Kauppila Limingan Niittomiehet 0:03:27

9 Eemeli Leskelä Tyrnävän Ahmat 0:04:31

A-Finaali

1 Saku Siren Tyrnävän Ahmat 0:01:58

2 Taneli Kukkonen Oulunsalon Vasama 0:02:03

3 Veikka Ylilauri Limingan Niittomiehet 0:02:05

4 Eero Anttila Tyrnävän Ahmat 0:02:36

5 Toni Karjaluoto Limingan Niittomiehet 0:02:41

N10 B-Finaali

0.5km

5 Laura Heikkinen Laitasaaren Veto 0:01:53

6 Anniina Sipola Limingan Niittomiehet 0:01:56

7 Sara Juntunen Limingan Niittomiehet 0:01:57

8 Aino-Riitta Maaninka Kempeleen Kiri 0:02:02

A-Finaali

1 Laura Jaakola Limingan Niittomiehet 0:01:40

2 Karoliina Bogdanoff Saloisten Reipas 0:01:51

3 Heidi Huuhka Tyrnävän Ahmat 0:01:52

4 Annika Palo Tyrnävän Ahmat 0:01:59

M10 B-Finaali

0.5km

6 Jere Nissinen Tyrnävän Ahmat 0:01:52

7 Samuli Ukkola Kempeleen Kiri  0:01:53

8 Ville Siren Tyrnävän Ahmat 0:01:58

9 Ville Lehtosaari Kempeleen Kiri 0:02:18

A-Finaali

1 Eera-Matti Karppinen Kempeleen Kiri 0:01:32

2 Konsta Kukkonen Oulunsalon Vasama 0:01:33

3 Niko Mäenpää Tyrnävän Ahmat 0:01:35

4 Petteri Parkkila Limingan Niittomiehet 0:01:36

5 Santeri Laurila Limingan Niittomiehet 0:01:45

N12 B-Finaali

0.5km 6 71 Taru Huuhka Tyrnävän Ahmat 0:01:40

7 70 Katri Kyröläinen Kempeleen Kiri 0:01:41

8 73 Annika Kyröläinen Kempeleen Kiri 0:01:42

9 69 Veera Stenius Tyrnävän Ahmat 0:02:01

A-Finaali

1 Ella-Sofia Metsävainio Oulun Hiihtoseura 0:01:33

2 Iina Heikkinen Laitasaaren Veto 0:01:34

3 Vilma Ylilauri Limingan Niittomiehet 0:01:35

4 Petra Väliheikki Tyrnävän Ahmat 0:01:38

5 Anette Lalli Yli-Iin Naseva 0:01:41

M12 B-Finaali

0.5km

5 Henri Mäenpää Tyrnävän Ahmat 0:01:37

6 Veikko Maaninka Kempeleen Kiri 0:01:39

7 Tuomas Kärkimaa Kempeleen Kiri 0:01:41

8 Matti Sipola Limingan Niittomiehet  0:01:42

A-Finaali

1 Teijo Hekkala Yli-Iin Naseva 0:01:24

2 Antti Parkkila Limingan Niittomiehet 0:01:26

3 Atte Leppäniemi Limingan Niittomiehet 0:01:29

4 Juho Lehtosaari Kempeleen Kiri 0:01:33

N14 A-Finaali

0.7km

1 Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku 0:01:33

2 Pauliina Siekkinen Kempeleen Kiri  0:01:37

3 Eveliina Bogdanoff Saloisten Reipas 0:01:38

4 Sanni Junttola Limingan Niittomiehet 0:01:39

5 Riikka Haataja Limingan Niittomiehet 0:01:40

M14 A-Finaali

0.7km

1 Matti Korhonen Limingan Niittomiehet 0:01:24

2 Matti Pennanen Oulunsalon Vasama 0:01:37

3 Eero Kukkonen Oulunsalon Vasama 0:01:39

4 Verne Stenius Tyrnävän Ahmat 0:01:59

 

 

RL-Cup Oulunsalo 24.1.2009 TULOKSET

Naiset 6 vuotta 0.4 km V

1. Aada Anttila Limingan Niittomiehet 3.02,8

2. Elina Laurila Limingan Niittomiehet 3.16,2 0.13,4

3. Elina Pennanen Oulunsalon Vasama 3.44,2 0.41,4

4. AnniLiisa Leskelä Oulunsalon Vasama 8.28,9 5.26,1

 

Miehet 6 vuotta 0.4 km V

1. Atte Rahikkala Kempeleen Pyrintö 2.03,2

2. Mikael Mäkelä Tyrnävän Ahmat 2.44,8 0.41,6

3. Sakari Ukkola Kempeleen Kiri 3.00,5 0.57,3

4. Tuomas Lehtosaari Kempeleen Kiri 3.19,4 1.16,2

5. Heikki Sipola Limingan Niittomiehet 3.44,2 1.41,0

6. Jesper Kanervo Limingan Niittomiehet 3.48,0 1.44,8

7. Ossi Koskiniemi Tyrnävän Ahmat 3.51,1 1.47,9

8. Markus Mäkelä Tyrnävän Ahmat 7.03,1 4.59,9

 

Naiset 8 vuotta 0.8 km V

1. Erika Lalli Yli-Iin Naseva 3.07,8

2. Lotta Junttola Limingan Niittomiehet 3.21,1 0.13,3

3. Heini Niva Laitasaaren Veto 3.26,6 0.18,8

4. Elina Jaakola Limingan Niittomiehet 3.45,4 0.37,6

5. Susanne Merenlahti Tyrnävän Ahmat 4.10,5 1.02,7

6. Inka Mehtola Saloisten Reipas 4.21,6 1.13,8

7. Venla Kiiskinen Oulunsalon Vasama 4.49,5 1.41,7

8. Ida Haataja Limingan Niittomiehet 4.55,7 1.47,9

9. Erika Väliheikki Tyrnävän Ahmat 5.27,6 2.19,8

10. Sanni Korhonen Limingan Niittomiehet 5.48,0 2.40,2

11. Enni Saarela Tyrnävän Ahmat 6.08,3 3.00,5

 

Miehet 8 vuotta 0.8 km V

1. Eero Mannila Saloisten Reipas 3.01,2

2. Taneli Kukkonen Oulunsalon Vasama 3.29,9 0.28,7

3. Veikka Ylilauri Limingan Niittomiehet 3.46,0 0.44,8

4. Iikka Anttila Limingan Niittomiehet 4.02,1 1.00,9

5. Tuomas Laaksonen Tyrnävän Ahmat 4.35,4 1.34,2

6. Jaakko Hietikko Tyrnävän Ahmat 4.46,4 1.45,2

7. Toni Karjaluoto Limingan Niittomiehet 5.29,5 2.28,3

8. Eemeli Kauppila Limingan Niittomiehet 6.19,7 3.18,5

9. Antti Kaltio Oulunsalon Vasama 6.30,3 3.29,1

 

Naiset 10 vuotta 1.4 km V

1. Heidi Huuhka Tyrnävän Ahmat 5.24,9

2. Karoliina Bogdanoff Saloisten Reipas 5.28,4 0.03,5

3. Milla Koski-Vähälä Lumijoen Lumiukot 5.33,1 0.08,2

4. Laura Jaakola Limingan Niittomiehet 5.43,2 0.18,3

5. Jenni Marjomaa Laitasaaren Veto 5.55,8 0.30,9

6. Emmi Erkkilä Saloisten Reipas 6.08,1 0.43,2

7. Anniina Sipola Limingan Niittomiehet 6.10,3 0.45,4

8. Julia Väliheikki Tyrnävän Ahmat 6.19,6 0.54,7

9. Annika Palo Tyrnävän Ahmat 6.22,2 0.57,3

10. Aino-Riitta Maaninka Kempeleen Kiri 6.22,6 0.57,7

11. Sara Juntunen Limingan Niittomiehet 6.27,2 1.02,3

12. Jutta Pääkkölä Kuivasjärven Aura 7.27,8 2.02,9

13. Petriina Kiiskinen Oulunsalon Vasama 8.27,9 3.03,0

 

Miehet 10 vuotta 1.4 km V

1. Eera-Matti Karppinen Kempeleen Kiri 4.36,7

2. Joni Hourula Kuivasjärven Aura 4.49,9 0.13,2

3. Niko Mäenpää Tyrnävän Ahmat 5.04,5 0.27,8

4. Petteri Parkkila Limingan Niittomiehet 5.09,8 0.33,1

5. Jaakko Kotajärvi Oulunsalon Vasama 5.20,8 0.44,1

6. Elias Erkkilä Saloisten Reipas 5.37,4 1.00,7

7. Santeri Laurila Limingan Niittomiehet 6.00,5 1.23,8

8. Simo Kotajärvi Oulunsalon Vasama 6.12,7 1.36,0

9. Samuli Ukkola Kempeleen Kiri 6.26,7 1.50,0

10. Juho Leskelä Oulunsalon Vasama 7.11,7 2.35,0

11. Ville Lehtosaari Kempeleen Kiri 7.23,8 2.47,1

Poisjäänyt 1

- 58. 29688283 Konsta Kukkonen Oulunsalon Vasama

 

Naiset 12 vuotta 2 km V

1. Jutta Laamanen Kiimingin Urheilijat 7.49,9

2. Ella-Sofia Metsävainio Oulun Hiihtoseura 8.13,8 0.23,9

3. Sara Niva Laitasaaren Veto 8.27,5 0.37,6

4. Juliaana Näsi Oulun Hiihtoseura 8.29,2 0.39,3

5. Petra Väliheikki Tyrnävän Ahmat 8.30,5 0.40,6

6. Anette Lalli Yli-Iin Naseva 8.47,8 0.57,9

7. Taru Huuhka Tyrnävän Ahmat 9.05,6 1.15,7

8. Vilma Ylilauri Limingan Niittomiehet 9.07,8 1.17,9

9. Annika Kyröläinen Kempeleen Kiri 9.17,6 1.27,7

10. Katri Kyröläinen Kempeleen Kiri 9.24,7 1.34,8

11. Veera Stenius Tyrnävän Ahmat 10.25,9 2.36,0

 

Miehet 12 vuotta 2 km V

1. Kalle Määttä Oulun Hiihtoseura 6.56,2

2. Teijo Hekkala Yli-Iin Naseva 7.34,3 0.38,1

3. Antti Parkkila Limingan Niittomiehet 7.38,3 0.42,1

4. Lauri Mannila Saloisten Reipas 7.39,2 0.43,0

5. Jaakko Pääkkölä Kuivasjärven Aura 7.59,3 1.03,1

6. Aapo Erkkilä Saloisten Reipas 8.01,6 1.05,4

7. Veikko Maaninka Kempeleen Kiri 8.03,2 1.07,0

8. Atte Leppäniemi Limingan Niittomiehet 8.08,7 1.12,5

9. Henri Mäenpää Tyrnävän Ahmat 8.17,0 1.20,8

10. Juho Lehtosaari Kempeleen Kiri 8.19,4 1.23,2

11. Petteri Laure´n Oulunsalon Vasama 8.19,7 1.23,5

12. Edvard Kotajärvi Oulunsalon Vasama 8.39,3 1.43,1

13. Tuomas Kärkimaa Kempeleen Kiri 9.27,2 2.31,0

 

Naiset 14 vuotta 2 km V

1. Sanni Junttola Limingan Niittomiehet 7.33,8

2. Pauliina Siekkinen Kempeleen Kiri 7.44,0 0.10,2

3. Mirjam Remes Oulunsalon Vasama 7.45,2 0.11,4

4. Riikka Haataja Limingan Niittomiehet 7.56,8 0.23,0

5. Saana Ukkonen Haukiputaan Heitto 7.59,3 0.25,5

6. Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku 8.04,6 0.30,8

7. Maiju Honka Kempeleen Kiri 8.25,5 0.51,7

8. Eveliina Bogdanoff Saloisten Reipas 8.28,9 0.55,1

9. Suvi Heikkinen Oulunsalon Vasama 8.53,4 1.19,6

10. Jennika Pellikka Limingan Niittomiehet 11.00,6 3.26,8

 

Miehet 14 vuotta 3.4 km V

1. Matti Korhonen Limingan Niittomiehet 9.25,2

2. Samuli Schroderus Oulun Hiihtoseura 9.58,9 0.33,7

3. Santeri Schroderus Oulun Hiihtoseura 10.22,7 0.57,5

4. Matti Pennanen Oulunsalon Vasama 11.06,7 1.41,5

5. Eero Kukkonen Oulunsalon Vasama 11.41,5 2.16,3

6. Verne Stenius Tyrnävän Ahmat 12.59,1 3.33,9

 

Naiset 16 vuotta 3.4 km V

1. Sanna Martikkala Kempeleen Pyrintö 9.13,0

2. Johanna Laamanen Kiimingin Urheilijat 10.30,6 1.17,6

 

Miehet 16 vuotta 3.4 km V

1. Joonas Pääkkölä Kuivasjärven Aura 11.20,3

 

RL-CUP LIMINKA OSAKILP. 21.2.09 (P)

T U L O K S E T

© Limingan Niittomiehet

Tytöt 6 vuotta 0.6 km P

1. Inka Mattila Limingan Niittomiehet 3.03,2

2. Aada Anttila Limingan Niittomiehet 3.37,2 0.34,0

3. Riina Keskitalo Limingan Niittomiehet 3.51,0 0.47,8

 

Pojat 6 vuotta 0.6 km P

1. Atte Rahikkala Kempeleen Pyrintö 2.55,2

2. Tuomas Lehtosaari Kempeleen Kiri 3.00,3 0.05,1

3. Sakari Ukkola Kempeleen Kiri 3.05,8 0.10,6

4. Aaro Maaninka Kempeleen Kiri 3.10,8 0.15,6

5. Heikki Sipola Limingan Niittomiehet 3.19,3 0.24,1

6. Ossi Koskiniemi Tyrnävän Ahmat 3.34,6 0.39,4

7. Sakari Lumme Limingan Niittomiehet 4.22,4 1.27,2

8. Viljami Ylilauri Limingan Niittomiehet 6.09,8 3.14,6

 

Tytöt 8 vuotta 1 km P

1. Heini Niva Laitasaaren Veto 4.51,3

2. Emilia Nissinaho Limingan Niittomiehet 5.13,0 0.21,7

3. Lotta Junttola Limingan Niittomiehet 5.16,7 0.25,4

4. Inka Mehtola Saloisten Reipas 5.23,7 0.32,4

5. Susanne Merenlahti Tyrnävän Ahmat 5.37,0 0.45,7

6. Ida Haataja Limingan Niittomiehet 5.37,7 0.46,4

7. Elina Jaakola Limingan Niittomiehet 5.46,3 0.55,0

8. Sini Mattila Limingan Niittomiehet 5.58,1 1.06,8

9. Erika Väliheikki Tyrnävän Ahmat 5.59,6 1.08,3

10.Enni Saarela Tyrnävän Ahmat 6.47,8 1.56,5

11.Sanni Korhonen Limingan Niittomiehet 7.12,8 2.21,5

 

Pojat 8 vuotta 1 km P

1. Iikka Anttila Limingan Niittomiehet 4.38,8

2. Saku Siren Tyrnävän Ahmat 5.03,9 0.25,1

3. Veikka Ylilauri Limingan Niittomiehet 5.10,4 0.31,6

4. Tuomas Laaksonen Tyrnävän Ahmat 6.04,3 1.25,5

5. Toni Karjaluoto Limingan Niittomiehet 6.22,5 1.43,7

6. Jaakko Hietikko Tyrnävän Ahmat 6.30,6 1.51,8

7. Eemeli Kauppila Limingan Niittomiehet 6.48,5 2.09,7

 

Tytöt 10 vuotta 2 km P

1. Heidi Huuhka Tyrnävän Ahmat 10.29,1

2. Anniina Sipola Limingan Niittomiehet 10.47,0 0.17,9

3. Laura Jaakola Limingan Niittomiehet 10.58,2 0.29,1

4. Sara Juntunen Limingan Niittomiehet 11.04,2 0.35,1

5. Annika Palo Tyrnävän Ahmat 11.38,0 1.08,9

6. Jutta Pääkkölä Kuivasjärven Aura 12.16,5 1.47,4

 

Pojat 10 vuotta 2 km P

1. Eera-Matti Karppinen Kempeleen Kiri 8.27,6

2. Niko Mäenpää Tyrnävän Ahmat 8.46,6 0.19,0

3. Petteri Parkkila Limingan Niittomiehet 8.56,2 0.28,6

4. Jaakko Kotajärvi Oulunsalon Vasama 10.14,7 1.47,1

5. Samuli Ukkola Kempeleen Kiri 10.51,1 2.23,5

6. Ville Siren Tyrnävän Ahmat 11.09,7 2.42,1

7. Simo Kotajärvi Oulunsalon Vasama 11.13,2 2.45,6

8. Santeri Laurila Limingan Niittomiehet 11.19,5 2.51,9

9. Ville Lehtosari Kempeleen Kiri 12.20,2 3.52,6

 

Tytöt 12 vuotta 3 km P

1. Jutta Laamanen Kiimingin Urheilijat 12.55,3

2. Sara Niva Laitasaaren Veto 13.10,9 0.15,6

3. Petra Väliheikki Tyrnävän Ahmat 13.58,4 1.03,1

4. Vilma Ylilauri Limingan Niittomiehet 14.05,8 1.10,5

5. Annika Kyröläinen Kempeleen Kiri 14.54,5 1.59,2

6. Taru Huuhka Tyrnävän Ahmat 15.15,4 2.20,1

7. Katri Kyröläinen Kempeleen Kiri 15.49,6 2.54,3

8. Veera Stenius Tyrnävän Ahmat 20.03,1 7.07,8

 

Pojat 12 vuotta 3 km P

1. Antti Parkkila Limingan Niittomiehet 12.19,1

2. Veikko Maaninka Kempeleen Kiri 12.38,6 0.19,5

3. Jaakko Pääkkölä Kuivasjärven Aura 12.42,1 0.23,0

4. Henri Mäenpää Tyrnävän Ahmat 13.06,5 0.47,4

5. Juho Lehtosaari Kempeleen Kiri 13.33,3 1.14,2

6. Atte Leppäniemi Limingan Niittomiehet 13.40,3 1.21,2

7. Edvard Kotajärvi Oulunsalon Vasama 13.54,9 1.35,8

8. Matti Sipola Limingan Niittomiehet 15.24,1 3.05,0

 

Tytöt 14 vuotta 3 km P

1. Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku 11.34,9

2. Pauliina Siekkinen Kempeleen Kiri 11.56,6 0.21,7

3. Sanni Junttola Limingan Niittomiehet 12.03,8 0.28,9

4. Riikka Haataja Limingan Niittomiehet 12.42,3 1.07,4

5. Saana Ukkonen Haukiputaan Heitto 12.48,9 1.14,0

6. Maiju Honka Kempeleen Kiri 13.37,8 2.02,9

 

Pojat 14 vuotta 5 km P

1. Matti Korhonen Limingan Niittomiehet 17.07,0

2. Matti Pennanen Oulunsalon Vasama 19.47,4 2.40,4

3. Juho Hourula Kuivasjärven Aura 21.40,6 4.33,6

4. Verne Stenius Tyrnävän Ahmat 27.43,9 10.36,9

 

Pojat 16 vuotta 5 km P

1. Joonas Pääkkölä Kuivasjärven Aura 19.34,2

 

Joomla templates by a4joomla