RANTALAKEUS-CUP 2016

Ella Ruokokoski KeKi Rl cup Kempele 16.3.2016 kuva Juha Siekkinen d2

Rantalakeus-cup Kempeleen osakilpailu 16.3.2016, Juha Siekkinen

Rantalakeus lehti

 

 

YHTEISPISTEET 4 OSAKILPAILUN JÄLKEEN pdf

Osakilpailut ja viesti 2016:

Oulunsalo 7.2: Tulokset

Liminka la 20.2. Tulokset

Tyrnävä su 21.2. Tulokset

Kempele ke 16.3. Tulokset  pdf

Yhteispisteet 4 osakilpailun jälkeen pdf

Viestit ti 29.3. klo 18.30 Limingan Rantakylän hiihtostadionilla Tulokset ja osuusajat.

Kempeleen Kirin hiihtäjät menestyivät hienosti v. 2016 Rantalakeus-Cup:ssa, päätöstilaisuus 14.4.2016

Neljästä osakilpailusta koostuva Rantalakeus Cup saatiin päätökseen palkintojen jaon merkeissä. KeKin hiihtäjät menestyivät tänä talvena hienosti, ja lähes kaikkiin sarjoihin saatiin edustajia matkaan. Myös kokonaiskilpailussa KeKi oli hienosti toinen. Palkinnot jaettiin ravintola Limingan Portissa torstaina 14.4.2016 Limingan Niittomiesten toimiessa isäntäseurana. Stipendillä palkittiin M14 sarjan voittaja Atte Rahikkala.

KeKi Hiihtäjät RL cupin palkintojen jaossa kuva Ari Rahikkala

KeKi:n hiihtäjät palkintojen jaossa

N6 Kaisla Vuollet kuva Ari Rahikkala

N6 Kaisla Vuollet

M8 Niko Liuska 1. vas kuva Ari Rahikkala

M8 Niko Liuska (1. vas)

N10 Maiju Keränen 1.vas Aliisa Kärkkäinen 3.vas Ella Ruokokoski Selma Mäkäräinen kuva Ari Rahikkala

N10 Maiju Keränen (1. vas), Aliisa Kärkkäinen (3. vas) ja Ella Ruokokoski (4. vas)

 N12 Katriina Vuollet kesk. kuva Ari Rahikkala

N12 Katriina Vuollet (kesk.)

 M12 Juuso Kinnunen 1. vas kuva Ari Rahikkala

M12 Juuso Kinnunen (1. vas)

 

 M14 Atte Rahikkala ja Tero Toppinen

M14 Atte Rahikkala ja Tero Toppinen

Kuvat Ari Rahikkala 14.4.2016.

 


NUORTEN PK. RANTALAKEUS-CUP 2016

Kempeleen osakilpailu ke 16.3.2016

TULOKSET

© Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö

 
SijaNimiSeuran nimiTulosEro
  Miehet 6 vuotta 0.5 km V
1. Eetu Keränen Kempeleen Pyrintö 30.9  
2. Riko Mäntyranta Oulun Hiihtoseura 37.4   +6.5
3. Valtteri Keränen Kempeleen Pyrintö 53.7   +22.8
4. Mauri Suoniemi Tyrnävän Ahmat 1:46.0   +1:15.1
DNS August Schmitt Laitasaaren Veto 0  
 
  Naiset 6 vuotta 0.5 km V
1. Elena Ryytty Oulun Hiihtoseura 1:30.5  
2. Julia Parkkila Oulun Hiihtoseura 2:08.3   +37.8
3. Siiri Rauma Limingan Niittomiehet 2:31.6   +1:01.1
4. Minttu Maaninka   2:43.6   +1:13.1
5. Kaisla Vuollet Kempeleen Kiri 2:45.7   +1:15.2
 
  Miehet 8 vuotta 1 km V
1. Lauri Korpela Saloisten Salama 3:03.1  
2. Arttu Juola Oulun Hiihtoseura 3:34.2   +31.1
3. Niko Liuska Kempeleen Kiri 3:48.8   +45.7
4. Veeti Rahkolin Limingan Niittomiehet 3:56.5   +53.4
5. Matias Latomaa Oulun Hiihtoseura 3:57.8   +54.7
6. Matias Mäkelä Tyrnävän Ahmat 3:58.8   +55.7
7. Eino Ryytty Oulun Hiihtoseura 4:06.0   +1:02.9
8. Lari Rauma Limingan Niittomiehet 4:09.7   +1:06.6
9. Atte Leskinen Tyrnävän Ahmat 4:10.7   +1:07.6
10. Lauri Simola Tyrnävän Ahmat 4:12.6   +1:09.5
11. Rasmus Väänänen Kempeleen Pyrintö 4:36.7   +1:33.6
12. Matias Komulainen Limingan Niittomiehet 5:07.6   +2:04.5
- Akseli Schmitt Laitasaaren Veto 0  
 
  Naiset 8 vuotta 1 km V
1. Alina Kyllönen Tyrnävän Ahmat 3:42.6  
2. Saimi Puranen Limingan Niittomiehet 3:57.9   +15.3
3. Inka Ryytty Oulun Hiihtoseura 4:00.3   +17.7
4. Sofia Latomaa Oulun Hiihtoseura 4:18.3   +35.7
5. Mira Marttila Limingan Niittomiehet 4:23.8   +41.2
6. Viivi-Maija Ruonakoski Limingan Niittomiehet 4:44.0   +1:01.4
7. Enni Haataja Limingan Niittomiehet 5:13.0   +1:30.4
8. Nella Ollakka Limingan Niittomiehet 6:30.3   +2:47.7
 
  Miehet 10 vuotta 1.5 km V
1. Ronni Mäntyranta Oulun Hiihtoseura 3:59.0  
2. Aleksi Laukka Lumijoen Lumiukot 4:21.8   +22.8
3. Eetu Juola Oulun Hiihtoseura 4:23.1   +24.1
4. Joona Mäenpää Tyrnävän Ahmat 4:36.7   +37.7
5. Vili-Veikka Ruonakoski Limingan Niittomiehet 4:40.7   +41.7
6. Olli Loukkaanhuhta Limingan Niittomiehet 4:58.9   +59.9
7. Jaakko Parkkila Pudasjärven Urheilijat 5:00.0   +1:01.0
8. Veikka Arffman Tyrnävän Ahmat 5:07.8   +1:08.8
9. Jesse Parkkila Oulun Hiihtoseura 5:23.7   +1:24.7
10. Kasperi Maaninka   6:33.3   +2:34.3
11. Joona Perälä Tyrnävän Ahmat 16:27.1   +12:28.1
 
  Naiset 10 vuotta 1.5 km V
1. Maiju Keränen Kempeleen Kiri 4:33.9  
2. Ella Ruokokoski Kempeleen Kiri 4:45.3   +11.4
3. Selma Mäkäräinen Kempeleen Kiri 4:47.7   +13.8
4. Nelli-Lotta Karppelin Limingan Niittomiehet 4:55.5   +21.6
5. Aliisa Kärkkäinen Kempeleen Kiri 5:16.7   +42.8
6. Lilja Simola Tyrnävän Ahmat 5:21.3   +47.4
7. Hilla Mattila Limingan Niittomiehet 5:28.1   +54.2
8. Eija Pyykölä Limingan Niittomiehet 5:34.2   +1:00.3
9. Vilja Kiviniemi Kempeleen Pyrintö 5:36.1   +1:02.2
10. Inka Leskinen Tyrnävän Ahmat 5:58.5   +1:24.6
11. Anni Marttinen Tyrnävän Ahmat 6:03.5   +1:29.6
12. Aada Siromäki Tyrnävän Ahmat 9:02.7   +4:28.8
DNS Moona Ollakka Limingan Niittomiehet 0  
DNS Maila Latvakoski Tyrnävän Ahmat 0  
 
  Miehet 12 vuotta 2 km V
1. Juuso Kinnunen Kempeleen Kiri 3:57.6  
2. Mikko Pietarila Oulun Hiihtoseura 4:27.7   +30.1
3. Jesse Mokko Limingan Niittomiehet 4:28.9   +31.3
4. Oskari Jaakola Limingan Niittomiehet 4:31.0   +33.4
5. Viljami Ylilauri Limingan Niittomiehet 4:37.9   +40.3
6. Markus Komulainen Limingan Niittomiehet 4:58.1   +1:00.5
 
  Naiset 12 vuotta 2 km V
1. Oona Latomaa Oulun Hiihtoseura 4:22.8  
2. Ainokaisa Parkkila Limingan Niittomiehet 4:23.3   +0.5
3. Katriina Vuollet Kempeleen Kiri 4:41.9   +19.1
4. Maija Pyykölä Limingan Niittomiehet 4:45.3   +22.5
5. Eevi Keränen Kempeleen Kiri 4:45.6   +22.8
6. Iina Haataja Limingan Niittomiehet 4:46.6   +23.8
7. Elli Loukkaanhuhta Limingan Niittomiehet 4:48.5   +25.7
8. Sara Vaalto Kempeleen Kiri 4:51.4   +28.6
9. Essi Parkkila Pudasjärven Urheilijat 4:53.5   +30.7
10. Salla Tiikkaja Tyrnävän Ahmat 5:40.7   +1:17.9
11. Kaisa Lampela Tyrnävän Ahmat 6:11.4   +1:48.6
12. Saaga Siromäki Tyrnävän Ahmat 7:14.5   +2:51.7
 
  Naiset 14 vuotta 2 km V
1. Elina Jaakola Limingan Niittomiehet 4:08.5  
2. Aada Anttila Limingan Niittomiehet 4:26.4   +17.9
3. Kerttu Puranen Limingan Niittomiehet 4:32.1   +23.6
4. Inka Mattila Limingan Niittomiehet 4:41.4   +32.9
 
  Miehet 14 vuotta 3 km V
1. Atte Rahikkala Kempeleen Kiri 6:34.9  
2. Tero Toppinen Kempeleen Kiri 6:36.1   +1.2
3. Aappo Mustonen Kempeleen Kiri 7:28.2   +53.3
4. Vilho Koivula Oulun Hiihtoseura 7:49.1   +1:14.2
 
  Miehet 16 vuotta 3 km V
1. Veikka Ylilauri Limingan Niittomiehet 6:03.9  
2. Eino Koivula Oulun Hiihtoseura 6:06.2   +2.3
 
  Naiset 16 vuotta 3 km V
1. Sini Mattila Limingan Niittomiehet 8:42.0  
 
Joomla templates by a4joomla