Rantalakeus hiihdot 2022

 

TULOKSET  PDF

 

Kansalliset Rantalakeus hiihdot 27.3.2022 Kempele kuva Juha Siekkinen1

Kansalliset Rantalakeus hiihdot 27.3.2022 Kempele kuva Juha Siekkinen2

 

Kansalliset Rantalakeus hiihdot 27.3.2022 Kempele kuva Juha Siekkinen3

 

Kansalliset Rantalakeus hiihdot 27.3.2022 Kempele kuva Juha Siekkinen4

 

Kansalliset Rantalakeus hiihdot 27.3.2022 Kempele kuva Juha Siekkinen5

 

Kansalliset Rantalakeus hiihdot 27.3.2022 Kempele kuva Juha Siekkinen6

 

Kansalliset Rantalakeus hiihdot 27.3.2022 Kempele kuva Juha Siekkinen7

 

Kansalliset Rantalakeus hiihdot 27.3.2022 Kempele kuva Juha Siekkinen8

 

Kansalliset Rantalakeus hiihdot 27.3.2022 Kempele kuva Juha Siekkinen9

 

Kansalliset Rantalakeus hiihdot 27.3.2022 Kempele kuva Juha Siekkinen9b

 

Kansalliset Rantalakeus hiihdot 27.3.2022 Kempele kuva Juha Siekkinen9c

 

TULOKSET 27.3.2022

© Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö

 

Sijoitus

Nimi

Seura

Tulos

Ero

M08

Miehet 8 vuotta 1 km V

1.

Niila Timmerbacka

Kempeleen Pyrintö

2:51.1

 

2.

Otto Vasankari

Kempeleen Pyrintö

3:09.0

   17.9

 

N08

Naiset 8 vuotta 1 km V

1.

Seela Vasankari

Kempeleen Pyrintö

3:09.1

 

2.

Helmi Kakko

Laitasaaren Veto

3:16.7

   7.6

3.

Vieno Åman

Kempeleen Pyrintö

4:01.2

   52.1

4.

Aivi Hallikainen

Limingan Niittomiehet

4:02.5

   53.4

 

M10

Miehet 10 vuotta 1.3 km V

1.

Viljami Väyrynen

Kempeleen Pyrintö

4:20.7

 

2.

Eeli Auvinen

Oulun Hiihtoseura

4:24.8

   4.1

3.

Veikka Sova

Oulun Hiihtoseura

4:31.4

   10.7

4.

Emil Kangas

Kempeleen Pyrintö

4:38.0

   17.3

5.

Otso Kuorikoski

Oulun Hiihtoseura

4:39.6

   18.9

6.

Aaro Häikiö

Kempeleen Pyrintö

4:40.5

   19.8

7.

Aaro Haapakoski

Oulun Hiihtoseura

4:42.7

   22.0

8.

Eeli Vasankari

Kempeleen Pyrintö

4:54.9

   34.2

9.

Nooa Peltola

Kempeleen Pyrintö

4:59.1

   38.4

 

N10

Naiset 10 vuotta 1.3 km V

1.

Milda Talonen

Kempeleen Pyrintö

4:36.5

 

2.

Iida Kakko

Laitasaaren Veto

4:46.8

   10.3

3.

Mila Niskala

Kempeleen Pyrintö

6:11.7

   1:35.2

4.

Lumi Salonkari

Kempeleen Pyrintö

6:52.9

   2:16.4

DNS

Helmiina Törrö

Laitasaaren Veto

   

DNS

Saga Kangas

Kempeleen Pyrintö

   

DNS

Hilla Määttä

Kempeleen Pyrintö

   
 

M70

Miehet 70 vuotta 1.3 km V

1.

Urpo Leinonen

Rekolan Raikas

4:10.2

 

DNS

Keijo Salonen

Oulun Kilpa-Veljet

   
 

N60

Naiset 60 vuotta 1.3 km V

1.

Arja Ekdahl

Utajärven Urheilijat

4:49.8

 
         
 

M12

Miehet 12 vuotta 2.5 km V

1.

Urho Kipinä

Limingan Niittomiehet

8:09.4

 

2.

Evald Peltola

Visa Ski Team Kemi

8:54.0

   44.6

3.

Lauri Kurttila

Kempeleen Pyrintö

9:02.0

   52.6

4.

Aukusti Lepistö

Iin Hiihtoseura

9:06.3

   56.9

 

N12

Naiset 12 vuotta 2.5 km V

1.

Elena Ryytty

Oulun Hiihtoseura

7:00.1

 

2.

Seita Hallikainen

Limingan Niittomiehet

7:27.7

   27.6

3.

Reeta Räsänen

Oulun Hiihtoseura

7:37.5

   37.4

4.

Hilda Peltola

Kempeleen Pyrintö

7:46.2

   46.1

5.

Matleena Törrö

Laitasaaren Veto

7:46.7

   46.6

6.

Maya Niskala

Kempeleen Pyrintö

8:21.9

   1:21.8

7.

Inga Kangas

Kempeleen Pyrintö

8:29.8

   1:29.7

8.

Nella Matturi

Limingan Niittomiehet

8:43.7

   1:43.6

9.

Malla Määttä

Kempeleen Pyrintö

9:37.0

   2:36.9

 

N14

Naiset 14 vuotta 2.5 km V

1.

Inka Ryytty

Oulun Hiihtoseura

6:46.3

 

2.

Alina Kyllönen

Oulun Hiihtoseura

7:36.6

   50.3

3.

Laura Haikola

Kempeleen Pyrintö

8:16.9

   1:30.6

4.

Amanda Kakko

Laitasaaren Veto

8:32.1

   1:45.8

DNS

Emilia Hakasalmi

Kuivasjärven Aura

   
         
 

N50

Naiset 50 vuotta 2.5 km V

1.

Tuula Rasimus

Ski Jyväskylä

7:05.3

 

2.

Arja Lotvonen

Laitasaaren Veto

7:22.4

   17.1

 

M60

Miehet 60 vuotta 2.5 km V

1.

Väinö Mäkilä

Saloisten Reipas

6:48.5

 
         
 

M14

Miehet 14 vuotta 2x2,5 km 5 km V

1.

Eino Ryytty

Oulun Hiihtoseura

12:39.8

 

2.

Arttu Juola

Oulun Hiihtoseura

13:31.4

   51.6

3.

Aleksi Vuorma

Oulun Hiihtoseura

13:31.9

   52.1

4.

Niko Liuska

Oulun Hiihtoseura

13:57.9

   1:18.1

5.

Oiva Hallikainen

Limingan Niittomiehet

15:02.8

   2:23.0

6.

Nooa Auvinen

Oulun Hiihtoseura

16:56.4

   4:16.6

 

N16

Naiset 16 vuotta 2x2,5 km 5 km V

1.

Ilona Rantakömi

Nastolan Naseva

13:31.9

 
 

N18

Naiset 18 vuotta 2x2,5 km 5 km V

1.

Essi Parkkila

Oulun Hiihtoseura

15:23.4

 
 

M40

Miehet 40 vuotta 2x2,5 km 5 km V

1.

Sami Tapaninaho

Oulun Kilpa-Veljet

11:44.6

 

2.

Juhani Timmerbacka

Kempeleen Pyrintö

12:01.8

   17.2

 

M50

Miehet 50 vuotta 2x2,5 km 5 km V

1.

Kari Kokko

Utajärven Urheilijat

11:47.0

 

2.

Keijo Pulkkinen

Kempeleen Maratonklubi

13:09.0

   1:22.0

 

N20

Naiset 20 vuotta 2x2,5 km 5 km V

1.

Siiri Rasimus

Ski Jyväskylä

12:34.4

 

2.

Aada Peltola

Visa Ski Team Kemi

13:18.9

   44.5

 

M16

Miehet 16 vuotta 2x2,5 km 5 km V

1.

Kasper Heikkinen

Ristijärven Pyry

11:20.8

 

2.

Jaakko Parkkila

Oulun Hiihtoseura

12:58.3

   1:37.5

 

NYL

Naiset 2x2,5 km 5 km V

1.

Maria Mikkonen

Kempeleen Pyrintö

12:30.3

 

2.

Iina Lauren

Team Skiers

13:17.1

   46.8

3.

Mari Patanen

Saloisten Salama

13:33.6

   1:03.3

4.

Minna Patanen

Kempeleen Pyrintö

13:34.7

   1:04.4

5.

Johanna Kiljunen

Puumalan Hiihtäjät

14:50.4

   2:20.1

DNS

Tanja Kellokumpu

Tupoksen Tuisku

   
 

M18

Miehet 18 vuotta 4x2,5 km 10 km V

1.

Tuomas Laurikainen

Visa Ski Team Kemi

25:12.3

 
 

MYL

Miehet 4x2,5 km 10 km V

1.

Petteri Laurén

Team Skiers

22:34.4

 

2.

Iiro Åman

Kempeleen Pyrintö

23:40.3

   1:05.9

3.

Iikka Mäkelä

Yli-Iin Naseva

23:45.7

   1:11.3

4.

Eero Juola

Oulun Hiihtoseura

24:05.4

   1:31.0

5.

Juha Auvinen

Oulun Hiihtoseura

24:48.4

   2:14.0

DNS

Viljo Juntunen

Ristijärven Pyry

   

 

Rantalakeus cup logo

Joomla templates by a4joomla