Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruuskilpailut 13.2.2016 Köykkyri Kempele

Onni Kukkonen Oulun Hiihtoseura P P piirinmestaruushiihdot Kempele 13.2.2016 c  Esko Mustonen Kuusamon Erä Veikot P P piirinmestaruushiihdot Kempele 13.2.2016 e

 

Kuvia piirinmestaruushiihdoista 13.2.2016

Kuvat Juha Siekkinen KeKi

Kisojen järjestäjät Kempeleen Pyrintö ja Kempeleen Kiri

TULOKSET  pdf-tiedosto

 

SijaNimiSeuraTulosEro
  Miehet 10 vuotta 2 km V
1. Ronni Mäntyranta Oulun Hiihtoseura 5:50.0  
2. Eetu Juola Oulun Hiihtoseura 6:19.7   29.7
3. Teemu Honkanen Oulun Hiihtoseura 6:21.5   31.5
4. Aleksi Laukka Lumijoen Lumiukot 6:35.4   45.4
5. Onni Kukkonen Oulun Hiihtoseura 6:56.2   1:06.2
6. Veikka Arffman Tyrnävän Ahmat 8:19.9   2:29.9
DNS Oskari Kivelä Metsä-Veikot 85 0  
 
  Naiset 10 vuotta 2 km V
1. Sanni Tyyskä Oulaisten Huima 6:30.4  
2. Pinja Salmela Oulaisten Taru 6:30.6   0.2
3. Erika Kujala Oulun Hiihtoseura 6:32.0   1.6
4. Maiju Keränen Kempeleen Kiri 7:07.3   36.9
5. Iida Hyvärinen Laitasaaren Veto 7:18.5   48.1
6. Selma Mäkäräinen Kempeleen Kiri 7:23.4   53.0
7. Vilja Kiviniemi Kempeleen Pyrintö 9:10.3   2:39.9
8. Aliisa Kärkkäinen Kempeleen Kiri 9:12.2   2:41.8
DNS Ella Ruokokoski Kempeleen Kiri 0  
 
  Miehet 12 vuotta 3 km V
1. Juuso Kinnunen Kempeleen Kiri 9:21.7  
2. Anton Mäenpää Iin Hiihtoseura 9:50.2   28.5
3. Roope Klemola Oulun Hiihtoseura 10:05.9   44.2
4. Otto Karjalainen Kuusamon Erä-Veikot 10:15.8   54.1
5. Jesse Mokko Limingan Niittomiehet 10:22.6   1:00.9
6. Santtu Outila Pudasjärven Urheilijat 10:50.0   1:28.3
7. Paavo Niemelä Iin Hiihtoseura 11:15.1   1:53.4
8. Oskari Jaakola Limingan Niittomiehet 11:42.9   2:21.2
9. Viljami Ylilauri Limingan Niittomiehet 11:53.6   2:31.9
10. Viljo Mäkikangas Oulaisten Taru 12:12.8   2:51.1
11. Jere Käyrä Iin Hiihtoseura 12:26.5   3:04.8
12. Konsta Aakko Haapaveden Urheilijat 12:37.7   3:16.0
 
  Naiset 12 vuotta 3 km V
1. Hanna Soronen Iin Hiihtoseura 9:31.4  
2. Riina Laurila Oulun Hiihtoseura 11:09.0   1:37.6
3. Siiri Enojärvi Kuusamon Erä-Veikot 11:10.9   1:39.5
4. Iina Määttä Kuusamon Erä-Veikot 11:13.5   1:42.1
5. Katriina Vuollet Kempeleen Kiri 11:15.1   1:43.7
6. Minttu Auvinen Kuusamon Erä-Veikot 11:17.8   1:46.4
7. Ainokaisa Parkkila Limingan Niittomiehet 11:30.1   1:58.7
8. Eevi Keränen Kempeleen Kiri 11:48.1   2:16.7
9. Pauliina Autti Oulun Hiihtoseura 11:52.0   2:20.6
10. Selina Similä Oulun Hiihtoseura 12:08.5   2:37.1
 
  Miehet 13 vuotta 3 km V
1. Atte Rahikkala Kempeleen Kiri 8:53.6  
2. Sakari Ukkola Saloisten Reipas 9:05.1   11.5
3. Antti-Jussi Raappana Pudasjärven Urheilijat 9:17.4   23.8
4. Viljami Hökkä Yli-Iin Naseva 9:23.0   29.4
5. Miika Ylikulju Oulaisten Huima 9:23.6   30.0
6. Eelis Karjalainen Kuusamon Erä-Veikot 9:26.0   32.4
7. Aappo Mustonen Kempeleen Kiri 10:16.6   1:23.0
8. Lauri Saarela Limingan Niittomiehet 10:20.8   1:27.2
9. Ville Jokinen Haapaveden Urheilijat 10:41.9   1:48.3
10. Atte Moisanen Oulun Hiihtoseura 11:23.4   2:29.8
11. Vilho Koivula Oulun Hiihtoseura 12:12.8   3:19.2
 
  Naiset 13 vuotta 3 km V
1. Iida Lämsä Oulun Hiihtoseura 10:00.5  
2. Viktoria Kätkä Oulaisten Taru 10:14.2   13.7
3. Matilda Koivuranta Oulun Hiihtoseura 10:24.9   24.4
4. Helmi Kukkonen Oulun Hiihtoseura 10:29.2   28.7
5. Iiris Mäkikangas Oulaisten Taru 10:51.5   51.0
6. Katariina Pyörälä Iin Hiihtoseura 10:58.0   57.5
7. Aada Anttila Limingan Niittomiehet 11:23.7   1:23.2
 
  Naiset 14 vuotta 3 km V
1. Helmi Peipinen Ylikiimingin Nuijamiehet 9:04.9  
2. Salla Tyyskä Oulaisten Huima 9:13.4   8.5
3. Riina Riikola Ylikiimingin Nuijamiehet 9:34.4   29.5
4. Jonna Buller Metsä-Veikot 85 9:56.2   51.3
5. Ada Holm Laitasaaren Veto 9:57.7   52.8
6. Jasmin Tikkala Ylikiimingin Nuijamiehet 10:29.6   1:24.7
7. Elina Jaakola Limingan Niittomiehet 10:29.8   1:24.9
DNS Jenna Jokinen Haapaveden Urheilijat 0  
 
  Miehet 70 vuotta 3 km V
1. Vesa Ranta-Eskola Saloisten Reipas 9:35.6  
2. Sakari Ukonmaanaho Ylikiimingin Nuijamiehet 9:47.7   12.1
 
  Miehet 75 vuotta 3 km V
1. Esko Mustonen Kuusamon Erä-Veikot 11:00.8  
 
  Naiset 50 vuotta 5 km V
1. Arja Lotvonen Laitasaaren Veto 16:22.3  
 
  Naiset 45 vuotta 5 km V
1. Kaisa Ojala Kuusamon Erä-Veikot 15:02.8  
2. Sari Kettunen Yli-Iin Naseva 15:15.4   12.6
 
  Naiset 40 vuotta 5 km V
1. Jaana Niemelä Iin Hiihtoseura 13:26.5  
2. Sanna Henriksson Kuivasjärven Aura 15:41.8   2:15.3
DNS Raili Kokko Utajärven Urheilijat 0  
 
  Naiset 35 vuotta 5 km V
1. Anu Junnila Oulun Hiihtoseura 15:05.3  
2. Niina Jaako Oulun Hiihtoseura 15:34.4   29.1
3. Ritva Heikkala Kuivasjärven Aura 15:38.6   33.3
4. Kirsi Pääkkönen Utajärven Urheilijat 15:49.7   44.4
 
  Naiset 15 vuotta 5 km V
1. Roosa Riikola Ylikiimingin Nuijamiehet 12:57.2  
2. Emilia Nissinaho Oulun Hiihtoseura 13:56.9   59.7
3. Mari-Sofia Rantakangas Haapaveden Urheilijat 14:27.2   1:30.0
4. Seela Peuralahti Oulun Hiihtoseura 15:04.6   2:07.4
5. Essi Rantakangas Haapaveden Urheilijat 15:36.1   2:38.9
6. Niina Holmström Iin Hiihtoseura 15:49.5   2:52.3
7. Heini Niva Laitasaaren Veto 16:50.8   3:53.6
 
  Naiset 16 vuotta 5 km V
1. Johanna Salonpää Oulaisten Huima 13:57.4  
2. Aino-Maria Linna Haapaveden Urheilijat 14:10.9   13.5
3. Henriikka Majava Oulun Hiihtoseura 14:34.1   36.7
4. Aliisa Kaveri Yli-Iin Naseva 15:01.7   1:04.3
5. Veera Salminen Oulun Hiihtoseura 15:11.8   1:14.4
6. Henna Laine Oulun Hiihtoseura 15:17.1   1:19.7
DNF Vilma Rytky Haapaveden Urheilijat 0  
 
  Miehet 14 vuotta 5 km V
1. Lauri Maaninka Kuusamon Erä-Veikot 13:28.3  
2. Ahti Saarela Limingan Niittomiehet 13:59.9   31.6
3. Tero Toppinen Kempeleen Kiri 15:18.3   1:50.0
 
  Miehet 15 vuotta 5 km V
1. Eero Mannila Saloisten Reipas 12:06.6  
2. Niilo Moilanen Oulun Hiihtoseura 12:08.5   1.9
3. Saku Siren Kempeleen Kiri 12:34.4   27.8
4. Antti-Olavi Rytky Haapaveden Urheilijat 13:41.7   1:35.1
5. Eino Koivula Oulun Hiihtoseura 14:14.4   2:07.8
6. Markus Pyörälä Iin Hiihtoseura 14:15.5   2:08.9
 
  Naiset 17 vuotta 5 km V
1. Katriina Autti Oulun Hiihtoseura 14:24.7  
2. Silja Saarela Oulun Hiihtoseura 14:27.2   2.5
 
  Naiset 18 vuotta 5 km V
1. Tuulia Kinnunen Oulun Hiihtoseura 14:21.3  
2. Veera Soini Oulun Hiihtoseura 14:33.6   12.3
3. Sara Niva Oulun Hiihtoseura 15:30.2   1:08.9
4. Pinja Buller Metsä-Veikot 85 17:04.9   2:43.6
ULK Heidi Kokko Ounasvaaran Hiihtoseura 16:00.6  
 
  Naiset 20 vuotta 5 km V
1. Aija Söyrinki Oulun Hiihtoseura 12:39.4  
2. Pia Vähäkuopus Oulun Hiihtoseura 12:40.9   1.5
3. Roosa Juuska Haapaveden Urheilijat 13:29.9   50.5
4. Saana Ukkonen Haapaveden Urheilijat 13:56.9   1:17.5
5. Maria Hiivala Oulun Hiihtoseura 14:03.6   1:24.2
6. Tellervo Ranto Haapaveden Urheilijat 14:06.2   1:26.8
7. Krista Vohlakari Kuusamon Erä-Veikot 14:24.8   1:45.4
8. Salla Loukusa Metsä-Veikot 85 14:37.4   1:58.0
 
  Naiset 5 km V
1. Heli Heiskanen Oulun Hiihtoseura 12:35.7  
2. Ruut Vähämetsä Oulun Hiihtoseura 12:37.2   1.5
3. Tiia Rantala Oulun Hiihtoseura 12:53.7   18.0
4. Eeva Palosaari Oulun Hiihtoseura 12:55.2   19.5
5. Piritta Määttä Kuusamon Erä-Veikot 13:04.2   28.5
6. Anni Huuha Oulaisten Huima 13:33.1   57.4
7. Mari Patanen Saloisten Salama 14:07.5   1:31.8
8. Elina Moilanen Metsä-Veikot 85 14:26.2   1:50.5
9. Julia Nifakina Metsä-Veikot 85 14:43.4   2:07.7
10. Milla Lotvonen Laitasaaren Veto 15:05.9   2:30.2
11. Anu Kivipää Kempeleen Pyrintö 15:13.7   2:38.0
12. Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku 15:30.2   2:54.5
13. Tiia Kylmäoja Utajärven Urheilijat 16:16.4   3:40.7
14. Essi Lotvonen Laitasaaren Veto 16:27.1   3:51.4
DNS Greta Kurkinen Oulun Hiihtoseura 0  
 
  Miehet 40 vuotta 5 km V
1. Kauko Heinikoski Iin Hiihtoseura 12:18.5  
2. Antti Henriksson Kuivasjärven Aura 12:20.9   2.4
3. Jari Huttunen Oulun Hiihtoseura 12:51.1   32.6
4. Heikki Laurila Oulun Hiihtoseura 13:04.0   45.5
5. Markus Ronkainen Kuivasjärven Aura 13:52.6   1:34.1
6. Sami Ranta-Eskola Oulaisten Huima 14:39.8   2:21.3
 
  Miehet 45 vuotta 5 km V
1. Kari Kokko Utajärven Urheilijat 12:44.8  
2. Tapio Hökkä Yli-Iin Naseva 13:16.3   31.5
3. Hannu Kokko Utajärven Urheilijat 13:37.3   52.5
4. Jarmo Salow Oulaisten Huima 14:41.6   1:56.8
DNS Tommi Hyttinen Saloisten Reipas 0  
 
  Miehet 50 vuotta 5 km V
1. Pekka Kukkula Iin Hiihtoseura 12:27.8  
2. Petri Kinnunen Metsä-Veikot 85 12:50.4   22.6
3. Jukka Tahkola Kuusamon Erä-Veikot 13:24.1   56.3
4. Juha Tuulaniemi Kuivasjärven Aura 13:59.5   1:31.7
5. Keijo Pulkkinen Kempeleen Maratonklubi 14:12.3   1:44.5
6. Kalevi Loukusa Kiimingin Urheilijat 14:39.4   2:11.6
7. Reijo Juntunen Iin Yritys 14:56.2   2:28.4
8. Seppo Piirainen Saloisten Reipas 15:45.5   3:17.7
DNS Lauri Holmi Oulun Hiihtoseura 0  
DNS Ville Tiiro Iin Urheilijat 0  
 
  Miehet 55 vuotta 5 km V
1. Paavo Seppänen Oulun Hiihtoseura 13:13.4  
2. Jussi Hytönen Pulkkilan Ponsi 13:25.0   11.6
3. Jorma Aalto Iin Urheilijat 13:38.4   25.0
4. Juha Hautaniemi Oulun Hiihtoseura 14:27.1   1:13.7
5. Jouko Karppinen Utajärven Urheilijat 14:49.3   1:35.9
6. Heikki Salminen Yppärin Urheilijat 14:49.9   1:36.5
 
  Miehet 60 vuotta 5 km V
1. Seppo Illikainen Haukiputaan Heitto 13:29.9  
2. Reijo Isola Iin Hiihtoseura 13:50.1   20.2
3. Paavo Oilinki Utajärven Urheilijat 14:26.4   56.5
4. Seppo Keltamäki Iin Hiihtoseura 15:20.7   1:50.8
 
  Miehet 65 vuotta 5 km V
1. Martti Immonen Oulaisten Huima 15:06.4  
2. Kalevi Heinikoski Iin Hiihtoseura 16:39.8   1:33.4
DNS Päivö Paavola Haapaveden Urheilijat 0  
DNS Eino Juola Kempeleen Pyrintö 0  
DNS Seppo Ranta-Eskola Oulaisten Huima 0  
 
  Miehet 16 vuotta 8 km V
1. Viljami Vuorre Oulun Hiihtoseura 19:53.6  
2. Samuli Ukkola Saloisten Reipas 21:13.5   1:19.9
3. Teemu Pyörälä Iin Hiihtoseura 21:44.2   1:50.6
4. Erkka Kangas Oulun Hiihtoseura 22:12.7   2:19.1
5. Pyry Sirviö Oulun Hiihtoseura 22:42.4   2:48.8
 
  Miehet 17 vuotta 10 km V
1. Oskari Hökkä Yli-Iin Naseva 24:21.8  
2. Tuomas Ranto Haapaveden Urheilijat 26:16.9   1:55.1
3. Jaakko Kotajärvi Oulunsalon Vasama 27:15.3   2:53.5
 
  Miehet 18 vuotta 10 km V
1. Petteri Laurén Oulun Hiihtoseura 25:56.3  
2. Aatu Maaninka Kuusamon Erä-Veikot 26:10.4   14.1
3. Antti Parkkila Oulun Hiihtoseura 28:28.1   2:31.8
 
  Miehet 20 vuotta 10 km V
1. Samuli Schroderus Oulun Hiihtoseura 24:23.1  
2. Jussi Rytky Haapaveden Urheilijat 24:24.9   1.8
3. Edvard Kotajärvi Oulunsalon Vasama 26:42.0   2:18.9
DNS Kalle Määttä Oulun Hiihtoseura 0  
 
  Miehet 35 vuotta 10 km V
1. Jani Laine Kuivasjärven Aura 24:33.4  
2. Marko Törmänen Oulun Hiihtoseura 24:41.6   8.2
3. Hannu Niemelä Iin Hiihtoseura 25:06.1   32.7
4. Eero Juola Oulun Hiihtoseura 26:36.5   2:03.1
DNF Reima Mäntyranta Oulun Hiihtoseura 0  
 
  Miehet 10 km V
1. Heikki Palosaari Oulun Hiihtoseura 22:16.2  
2. Pekka Pääkkönen Kuusamon Erä-Veikot 23:10.1   53.9
3. Mikko Tuomaala Oulun Hiihtoseura 23:51.4   1:35.2
4. Matti Korhonen Limingan Niittomiehet 23:54.9   1:38.7
5. Esa Mursu Kuusamon Erä-Veikot 24:27.2   2:11.0
6. Jouko Niiranen Kestilän Kisa-Veikot 25:11.3   2:55.1
7. Teemu Tauriainen Kuusamon Erä-Veikot 25:12.1   2:55.9
8. Markus Kanamäki Saloisten Salama 25:32.2   3:16.0
9. Antti Harmaala Iin Hiihtoseura 25:42.7   3:26.5
10. Jussi Manninen Kuusamon Erä-Veikot 25:48.3   3:32.1
11. Antti Parkkinen Kuusamon Erä-Veikot 29:09.6   6:53.4

 

 

SijaNimiSeuraTulosEro
  Miehet 10 vuotta 2 km V
1. Ronni Mäntyranta Oulun Hiihtoseura 5:50.0  
2. Eetu Juola Oulun Hiihtoseura 6:19.7   29.7
3. Teemu Honkanen Oulun Hiihtoseura 6:21.5   31.5
4. Aleksi Laukka Lumijoen Lumiukot 6:35.4   45.4
5. Onni Kukkonen Oulun Hiihtoseura 6:56.2   1:06.2
6. Veikka Arffman Tyrnävän Ahmat 8:19.9   2:29.9
DNS Oskari Kivelä Metsä-Veikot 85 0  
 
  Naiset 10 vuotta 2 km V
1. Sanni Tyyskä Oulaisten Huima 6:30.4  
2. Pinja Salmela Oulaisten Taru 6:30.6   0.2
3. Erika Kujala Oulun Hiihtoseura 6:32.0   1.6
4. Maiju Keränen Kempeleen Kiri 7:07.3   36.9
5. Iida Hyvärinen Laitasaaren Veto 7:18.5   48.1
6. Selma Mäkäräinen Kempeleen Kiri 7:23.4   53.0
7. Vilja Kiviniemi Kempeleen Pyrintö 9:10.3   2:39.9
8. Aliisa Kärkkäinen Kempeleen Kiri 9:12.2   2:41.8
DNS Ella Ruokokoski Kempeleen Kiri 0  
 
  Miehet 12 vuotta 3 km V
1. Juuso Kinnunen Kempeleen Kiri 9:21.7  
2. Anton Mäenpää Iin Hiihtoseura 9:50.2   28.5
3. Roope Klemola Oulun Hiihtoseura 10:05.9   44.2
4. Otto Karjalainen Kuusamon Erä-Veikot 10:15.8   54.1
5. Jesse Mokko Limingan Niittomiehet 10:22.6   1:00.9
6. Santtu Outila Pudasjärven Urheilijat 10:50.0   1:28.3
7. Paavo Niemelä Iin Hiihtoseura 11:15.1   1:53.4
8. Oskari Jaakola Limingan Niittomiehet 11:42.9   2:21.2
9. Viljami Ylilauri Limingan Niittomiehet 11:53.6   2:31.9
10. Viljo Mäkikangas Oulaisten Taru 12:12.8   2:51.1
11. Jere Käyrä Iin Hiihtoseura 12:26.5   3:04.8
12. Konsta Aakko Haapaveden Urheilijat 12:37.7   3:16.0
 
  Naiset 12 vuotta 3 km V
1. Hanna Soronen Iin Hiihtoseura 9:31.4  
2. Riina Laurila Oulun Hiihtoseura 11:09.0   1:37.6
3. Siiri Enojärvi Kuusamon Erä-Veikot 11:10.9   1:39.5
4. Iina Määttä Kuusamon Erä-Veikot 11:13.5   1:42.1
5. Katriina Vuollet Kempeleen Kiri 11:15.1   1:43.7
6. Minttu Auvinen Kuusamon Erä-Veikot 11:17.8   1:46.4
7. Ainokaisa Parkkila Limingan Niittomiehet 11:30.1   1:58.7
8. Eevi Keränen Kempeleen Kiri 11:48.1   2:16.7
9. Pauliina Autti Oulun Hiihtoseura 11:52.0   2:20.6
10. Selina Similä Oulun Hiihtoseura 12:08.5   2:37.1
 
  Miehet 13 vuotta 3 km V
1. Atte Rahikkala Kempeleen Kiri 8:53.6  
2. Sakari Ukkola Saloisten Reipas 9:05.1   11.5
3. Antti-Jussi Raappana Pudasjärven Urheilijat 9:17.4   23.8
4. Viljami Hökkä Yli-Iin Naseva 9:23.0   29.4
5. Miika Ylikulju Oulaisten Huima 9:23.6   30.0
6. Eelis Karjalainen Kuusamon Erä-Veikot 9:26.0   32.4
7. Aappo Mustonen Kempeleen Kiri 10:16.6   1:23.0
8. Lauri Saarela Limingan Niittomiehet 10:20.8   1:27.2
9. Ville Jokinen Haapaveden Urheilijat 10:41.9   1:48.3
10. Atte Moisanen Oulun Hiihtoseura 11:23.4   2:29.8
11. Vilho Koivula Oulun Hiihtoseura 12:12.8   3:19.2
 
  Naiset 13 vuotta 3 km V
1. Iida Lämsä Oulun Hiihtoseura 10:00.5  
2. Viktoria Kätkä Oulaisten Taru 10:14.2   13.7
3. Matilda Koivuranta Oulun Hiihtoseura 10:24.9   24.4
4. Helmi Kukkonen Oulun Hiihtoseura 10:29.2   28.7
5. Iiris Mäkikangas Oulaisten Taru 10:51.5   51.0
6. Katariina Pyörälä Iin Hiihtoseura 10:58.0   57.5
7. Aada Anttila Limingan Niittomiehet 11:23.7   1:23.2
 
  Naiset 14 vuotta 3 km V
1. Helmi Peipinen Ylikiimingin Nuijamiehet 9:04.9  
2. Salla Tyyskä Oulaisten Huima 9:13.4   8.5
3. Riina Riikola Ylikiimingin Nuijamiehet 9:34.4   29.5
4. Jonna Buller Metsä-Veikot 85 9:56.2   51.3
5. Ada Holm Laitasaaren Veto 9:57.7   52.8
6. Jasmin Tikkala Ylikiimingin Nuijamiehet 10:29.6   1:24.7
7. Elina Jaakola Limingan Niittomiehet 10:29.8   1:24.9
DNS Jenna Jokinen Haapaveden Urheilijat 0  
 
  Miehet 70 vuotta 3 km V
1. Vesa Ranta-Eskola Saloisten Reipas 9:35.6  
2. Sakari Ukonmaanaho Ylikiimingin Nuijamiehet 9:47.7   12.1
 
  Miehet 75 vuotta 3 km V
1. Esko Mustonen Kuusamon Erä-Veikot 11:00.8  
 
  Naiset 50 vuotta 5 km V
1. Arja Lotvonen Laitasaaren Veto 16:22.3  
 
  Naiset 45 vuotta 5 km V
1. Kaisa Ojala Kuusamon Erä-Veikot 15:02.8  
2. Sari Kettunen Yli-Iin Naseva 15:15.4   12.6
 
  Naiset 40 vuotta 5 km V
1. Jaana Niemelä Iin Hiihtoseura 13:26.5  
2. Sanna Henriksson Kuivasjärven Aura 15:41.8   2:15.3
DNS Raili Kokko Utajärven Urheilijat 0  
 
  Naiset 35 vuotta 5 km V
1. Anu Junnila Oulun Hiihtoseura 15:05.3  
2. Niina Jaako Oulun Hiihtoseura 15:34.4   29.1
3. Ritva Heikkala Kuivasjärven Aura 15:38.6   33.3
4. Kirsi Pääkkönen Utajärven Urheilijat 15:49.7   44.4
 
  Naiset 15 vuotta 5 km V
1. Roosa Riikola Ylikiimingin Nuijamiehet 12:57.2  
2. Emilia Nissinaho Oulun Hiihtoseura 13:56.9   59.7
3. Mari-Sofia Rantakangas Haapaveden Urheilijat 14:27.2   1:30.0
4. Seela Peuralahti Oulun Hiihtoseura 15:04.6   2:07.4
5. Essi Rantakangas Haapaveden Urheilijat 15:36.1   2:38.9
6. Niina Holmström Iin Hiihtoseura 15:49.5   2:52.3
7. Heini Niva Laitasaaren Veto 16:50.8   3:53.6
 
  Naiset 16 vuotta 5 km V
1. Johanna Salonpää Oulaisten Huima 13:57.4  
2. Aino-Maria Linna Haapaveden Urheilijat 14:10.9   13.5
3. Henriikka Majava Oulun Hiihtoseura 14:34.1   36.7
4. Aliisa Kaveri Yli-Iin Naseva 15:01.7   1:04.3
5. Veera Salminen Oulun Hiihtoseura 15:11.8   1:14.4
6. Henna Laine Oulun Hiihtoseura 15:17.1   1:19.7
DNF Vilma Rytky Haapaveden Urheilijat 0  
 
  Miehet 14 vuotta 5 km V
1. Lauri Maaninka Kuusamon Erä-Veikot 13:28.3  
2. Ahti Saarela Limingan Niittomiehet 13:59.9   31.6
3. Tero Toppinen Kempeleen Kiri 15:18.3   1:50.0
 
  Miehet 15 vuotta 5 km V
1. Eero Mannila Saloisten Reipas 12:06.6  
2. Niilo Moilanen Oulun Hiihtoseura 12:08.5   1.9
3. Saku Siren Kempeleen Kiri 12:34.4   27.8
4. Antti-Olavi Rytky Haapaveden Urheilijat 13:41.7   1:35.1
5. Eino Koivula Oulun Hiihtoseura 14:14.4   2:07.8
6. Markus Pyörälä Iin Hiihtoseura 14:15.5   2:08.9
 
  Naiset 17 vuotta 5 km V
1. Katriina Autti Oulun Hiihtoseura 14:24.7  
2. Silja Saarela Oulun Hiihtoseura 14:27.2   2.5
 
  Naiset 18 vuotta 5 km V
1. Tuulia Kinnunen Oulun Hiihtoseura 14:21.3  
2. Veera Soini Oulun Hiihtoseura 14:33.6   12.3
3. Sara Niva Oulun Hiihtoseura 15:30.2   1:08.9
4. Pinja Buller Metsä-Veikot 85 17:04.9   2:43.6
ULK Heidi Kokko Ounasvaaran Hiihtoseura 16:00.6  
 
  Naiset 20 vuotta 5 km V
1. Aija Söyrinki Oulun Hiihtoseura 12:39.4  
2. Pia Vähäkuopus Oulun Hiihtoseura 12:40.9   1.5
3. Roosa Juuska Haapaveden Urheilijat 13:29.9   50.5
4. Saana Ukkonen Haapaveden Urheilijat 13:56.9   1:17.5
5. Maria Hiivala Oulun Hiihtoseura 14:03.6   1:24.2
6. Tellervo Ranto Haapaveden Urheilijat 14:06.2   1:26.8
7. Krista Vohlakari Kuusamon Erä-Veikot 14:24.8   1:45.4
8. Salla Loukusa Metsä-Veikot 85 14:37.4   1:58.0
 
  Naiset 5 km V
1. Heli Heiskanen Oulun Hiihtoseura 12:35.7  
2. Ruut Vähämetsä Oulun Hiihtoseura 12:37.2   1.5
3. Tiia Rantala Oulun Hiihtoseura 12:53.7   18.0
4. Eeva Palosaari Oulun Hiihtoseura 12:55.2   19.5
5. Piritta Määttä Kuusamon Erä-Veikot 13:04.2   28.5
6. Anni Huuha Oulaisten Huima 13:33.1   57.4
7. Mari Patanen Saloisten Salama 14:07.5   1:31.8
8. Elina Moilanen Metsä-Veikot 85 14:26.2   1:50.5
9. Julia Nifakina Metsä-Veikot 85 14:43.4   2:07.7
10. Milla Lotvonen Laitasaaren Veto 15:05.9   2:30.2
11. Anu Kivipää Kempeleen Pyrintö 15:13.7   2:38.0
12. Tanja Kellokumpu Tupoksen Tuisku 15:30.2   2:54.5
13. Tiia Kylmäoja Utajärven Urheilijat 16:16.4   3:40.7
14. Essi Lotvonen Laitasaaren Veto 16:27.1   3:51.4
DNS Greta Kurkinen Oulun Hiihtoseura 0  
 
  Miehet 40 vuotta 5 km V
1. Kauko Heinikoski Iin Hiihtoseura 12:18.5  
2. Antti Henriksson Kuivasjärven Aura 12:20.9   2.4
3. Jari Huttunen Oulun Hiihtoseura 12:51.1   32.6
4. Heikki Laurila Oulun Hiihtoseura 13:04.0   45.5
5. Markus Ronkainen Kuivasjärven Aura 13:52.6   1:34.1
6. Sami Ranta-Eskola Oulaisten Huima 14:39.8   2:21.3
 
  Miehet 45 vuotta 5 km V
1. Kari Kokko Utajärven Urheilijat 12:44.8  
2. Tapio Hökkä Yli-Iin Naseva 13:16.3   31.5
3. Hannu Kokko Utajärven Urheilijat 13:37.3   52.5
4. Jarmo Salow Oulaisten Huima 14:41.6   1:56.8
DNS Tommi Hyttinen Saloisten Reipas 0  
 
  Miehet 50 vuotta 5 km V
1. Pekka Kukkula Iin Hiihtoseura 12:27.8  
2. Petri Kinnunen Metsä-Veikot 85 12:50.4   22.6
3. Jukka Tahkola Kuusamon Erä-Veikot 13:24.1   56.3
4. Juha Tuulaniemi Kuivasjärven Aura 13:59.5   1:31.7
5. Keijo Pulkkinen Kempeleen Maratonklubi 14:12.3   1:44.5
6. Kalevi Loukusa Kiimingin Urheilijat 14:39.4   2:11.6
7. Reijo Juntunen Iin Yritys 14:56.2   2:28.4
8. Seppo Piirainen Saloisten Reipas 15:45.5   3:17.7
DNS Lauri Holmi Oulun Hiihtoseura 0  
DNS Ville Tiiro Iin Urheilijat 0  
 
  Miehet 55 vuotta 5 km V
1. Paavo Seppänen Oulun Hiihtoseura 13:13.4  
2. Jussi Hytönen Pulkkilan Ponsi 13:25.0   11.6
3. Jorma Aalto Iin Urheilijat 13:38.4   25.0
4. Juha Hautaniemi Oulun Hiihtoseura 14:27.1   1:13.7
5. Jouko Karppinen Utajärven Urheilijat 14:49.3   1:35.9
6. Heikki Salminen Yppärin Urheilijat 14:49.9   1:36.5
 
  Miehet 60 vuotta 5 km V
1. Seppo Illikainen Haukiputaan Heitto 13:29.9  
2. Reijo Isola Iin Hiihtoseura 13:50.1   20.2
3. Paavo Oilinki Utajärven Urheilijat 14:26.4   56.5
4. Seppo Keltamäki Iin Hiihtoseura 15:20.7   1:50.8
 
  Miehet 65 vuotta 5 km V
1. Martti Immonen Oulaisten Huima 15:06.4  
2. Kalevi Heinikoski Iin Hiihtoseura 16:39.8   1:33.4
DNS Päivö Paavola Haapaveden Urheilijat 0  
DNS Eino Juola Kempeleen Pyrintö 0  
DNS Seppo Ranta-Eskola Oulaisten Huima 0  
 
  Miehet 16 vuotta 8 km V
1. Viljami Vuorre Oulun Hiihtoseura 19:53.6  
2. Samuli Ukkola Saloisten Reipas 21:13.5   1:19.9
3. Teemu Pyörälä Iin Hiihtoseura 21:44.2   1:50.6
4. Erkka Kangas Oulun Hiihtoseura 22:12.7   2:19.1
5. Pyry Sirviö Oulun Hiihtoseura 22:42.4   2:48.8
 
  Miehet 17 vuotta 10 km V
1. Oskari Hökkä Yli-Iin Naseva 24:21.8  
2. Tuomas Ranto Haapaveden Urheilijat 26:16.9   1:55.1
3. Jaakko Kotajärvi Oulunsalon Vasama 27:15.3   2:53.5
 
  Miehet 18 vuotta 10 km V
1. Petteri Laurén Oulun Hiihtoseura 25:56.3  
2. Aatu Maaninka Kuusamon Erä-Veikot 26:10.4   14.1
3. Antti Parkkila Oulun Hiihtoseura 28:28.1   2:31.8
 
  Miehet 20 vuotta 10 km V
1. Samuli Schroderus Oulun Hiihtoseura 24:23.1  
2. Jussi Rytky Haapaveden Urheilijat 24:24.9   1.8
3. Edvard Kotajärvi Oulunsalon Vasama 26:42.0   2:18.9
DNS Kalle Määttä Oulun Hiihtoseura 0  
 
  Miehet 35 vuotta 10 km V
1. Jani Laine Kuivasjärven Aura 24:33.4  
2. Marko Törmänen Oulun Hiihtoseura 24:41.6   8.2
3. Hannu Niemelä Iin Hiihtoseura 25:06.1   32.7
4. Eero Juola Oulun Hiihtoseura 26:36.5   2:03.1
DNF Reima Mäntyranta Oulun Hiihtoseura 0  
 
  Miehet 10 km V
1. Heikki Palosaari Oulun Hiihtoseura 22:16.2  
2. Pekka Pääkkönen Kuusamon Erä-Veikot 23:10.1   53.9
3. Mikko Tuomaala Oulun Hiihtoseura 23:51.4   1:35.2
4. Matti Korhonen Limingan Niittomiehet 23:54.9   1:38.7
5. Esa Mursu Kuusamon Erä-Veikot 24:27.2   2:11.0
6. Jouko Niiranen Kestilän Kisa-Veikot 25:11.3   2:55.1
7. Teemu Tauriainen Kuusamon Erä-Veikot 25:12.1   2:55.9
8. Markus Kanamäki Saloisten Salama 25:32.2   3:16.0
9. Antti Harmaala Iin Hiihtoseura 25:42.7   3:26.5
10. Jussi Manninen Kuusamon Erä-Veikot 25:48.3   3:32.1
11. Antti Parkkinen Kuusamon Erä-Veikot 29:09.6   6:53.4
DNS Santtu Kuusento Kempeleen Pyrintö 0  
DNS Sauli Kuopus Pudasjärven Urheilijat 0  
DNS Joel Sariola Oulun Hiihtoseura 0  
DNS Jonne Seppänen Oulun Hiihtoseura 0

 

Pohjois-Pohjanmaan Maakuntaviesti 14.2.2016

Köykkyri, Kempele

TULOKSET

© Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö

 Kilpailun sarjat: Minisompaviesti, Köykkyrin Kierto ja Maakuntaviesti

Sija Nro Joukkue Seura Tulos Ero
MINI Minisompaviesti 5 km V
1. 34 Raahe1 Raahe 14:44.0  
    34  Inka Leppälä 6.22,4 ( 5.) 6.22,4 ( 5.)  
    34  Joonas Jarkko 3.01,1 ( 3.) 9.23,5 ( 5.)  
    34  Antti Harjuhaahto 5.20,5 ( 1.) 14.44,0 ( 1.)  
2. 25 OHS Sininen Oulun Hiihtoseura 14:49.1   5.1
    25  Pauliina Autti 6.27,5 ( 7.) 6.27,5 ( 7.)  
    25  Ronni Mäntyranta 2.45,2 ( 1.) 9.12,7 ( 3.)  
    25  Roope Klemola 5.36,4 ( 2.) 14.49,1 ( 2.)  
3. 20 Liminka Liminka 14:56.4   12.4
    20  Ainokaisa Parkkila 6.02,5 ( 2.) 6.02,5 ( 2.)  
    20  Vili-Veikka Ruonakoski 3.08,9 ( 7.) 9.11,4 ( 2.)  
    20  Jesse Mokko 5.45,0 ( 3.) 14.56,4 ( 3.)  
4. 22 Kempeleen Kiri1 Kempeleen Kiri 15:09.0   25.0
    22  Juuso Kinnunen 5.08,3 ( 1.) 5.08,3 ( 1.)  
    22  Selma Mäkäräinen 3.25,7 ( 8.) 8.34,0 ( 1.)  
    22  Katriina Vuollet 6.35,0 ( 8.) 15.09,0 ( 4.)  
5. 27 OHS Punainen Oulun Hiihtoseura 15:34.1   50.1
    27  Selina Similä 6.20,1 ( 4.) 6.20,1 ( 4.)  
    27  Teemu Honkanen 2.59,4 ( 2.) 9.19,5 ( 4.)  
    27  Riina Laurila 6.14,6 ( 5.) 15.34,1 ( 5.)  
6. 26 OHS Valkoinen Oulun Hiihtoseura 16:14.2   1:30.2
    26  Emmi-Sofia Lämsä 6.30,4 ( 9.) 6.30,4 ( 9.)  
    26  Onni Kukkonen 3.06,2 ( 5.) 9.36,6 ( 8.)  
    26  Eeli Rauhala 6.37,6 ( 9.) 16.14,2 ( 6.)  
7. 361 Oulainen 1.joukkue Oulainen 16:17.6   1:33.6
    361 Hanna Ketonen 6.28,4 ( 8.) 6.28,4 ( 8.)  
    362 Sanni Tyyskä 3.01,2 ( 4.) 9.29,6 ( 6.)  
    363 Viljo Mäkikangas 6.48,0 (10.) 16.17,6 ( 7.)  
8. 371 Liminka 2 Liminka 16:27.0   1:43.0
    371 Iina Haataja 6.35,2 (10.) 6.35,2 (10.)  
    372 Nelli-Lotta Karppelin 3.35,7 (10.) 10.10,9 (10.)  
    373 Oskari Jaakola 6.16,1 ( 6.) 16.27,0 ( 8.)  
9. 381 Liminka 3 Liminka 16:28.1   1:44.1
    381 Maija Pyykölä 6.49,9 (11.) 6.49,9 (11.)  
    382 Hilla Mattila 3.30,8 ( 9.) 10.20,7 (11.)  
    383 Viljami Ylilauri 6.07,4 ( 4.) 16.28,1 ( 9.)  
10. 31 Haapavesi Haapavesi 16:35.2   1:51.2
    31  Irina Aho 6.26,6 ( 6.) 6.26,6 ( 6.)  
    31  Aino Jylänki 3.08,0 ( 6.) 9.34,6 ( 7.)  
    31  Konsta Aakko 7.00,6 (11.) 16.35,2 (10.)  
11. 28 Laitasaaren Veto 1 Laitasaaren Veto 17:06.9   2:22.9
    28  Iida Hyvärinen 7.01,0 (13.) 7.01,0 (13.)  
    28  Akseli Schmitt 3.45,1 (11.) 10.46,1 (12.)  
    28  Matti Salmi 6.20,8 ( 7.) 17.06,9 (11.)  
12. 23 Kempeleen Kiri2 Kempeleen Kiri 17:47.2   3:03.2
    23  Eevi Keränen 6.18,3 ( 3.) 6.18,3 ( 3.)  
    23  Aliisa Kärkkäinen 3.51,7 (13.) 10.10,0 ( 9.)  
    23  Elias Välipirtti 7.37,2 (14.) 17.47,2 (12.)  
13. 35 Oulainen 2.joukkue Oulainen 17:59.1   3:15.1
    35  Moona Ylikulju 7.07,2 (14.) 7.07,2 (14.)  
    35  Fanni Hietaharju 3.48,8 (12.) 10.56,0 (13.)  
    35  Samuli Salow 7.03,1 (12.) 17.59,1 (13.)  
14. 29 Laitasaaren Veto2 Laitasaaren Veto 18:56.3   4:12.3
    29  Kiia Lehto 6.57,1 (12.) 6.57,1 (12.)  
    29  Martta Väisänen 4.44,8 (16.) 11.41,9 (14.)  
    29  Inga Lehto 7.14,4 (13.) 18.56,3 (14.)  
15. 30 Tyrnävän Ahmat Tyrnävän Ahmat 20:41.2   5:57.2
    30  Kaisa Lampela 7.53,6 (15.) 7.53,6 (15.)  
    30  Malla Latvakoski 4.18,2 (14.) 12.11,8 (15.)  
    30  Salla Tiikkaja 8.29,4 (15.) 20.41,2 (15.)  
DNF 33 Raahe 2 Raahe -  
    33  Sini Harjuhaahto 9.03,3 (16.) 9.03,3 (16.)  
    33  Julia Jarkko 4.39,6 (15.) 13.42,9 (16.)  
    33  Kiia Kuusikko ( - ) ( - )  
 
KK Köykkyrin kierto 9 km V
1. 351 Keki Skiteam Kempeleen Kiri 23:52.7  
    351 Saku Siren 7.54,5 ( 2.) 7.54,5 ( 2.)  
    352 Erkka Kangas 8.03,5 ( 2.) 15.58,0 ( 2.)  
    353 Eera-Matti Karppinen 7.54,7 ( 2.) 23.52,7 ( 1.)  
2. 391 Siikalatva Siikalatva 25:19.8   1:27.1
    391 Jussi Hytönen 8.21,4 ( 5.) 8.21,4 ( 5.)  
    392 Jouko Niiranen 7.34,8 ( 1.) 15.56,2 ( 1.)  
    393 Jouko Helenius 9.23,6 ( 7.) 25.19,8 ( 2.)  
3. 431 Team-savusauna Team-savusauna 25:24.9   1:32.2
    431 Tapio Hatula 8.24,1 ( 7.) 8.24,1 ( 7.)  
    432 Timo Hatula 8.29,6 ( 3.) 16.53,7 ( 4.)  
    433 Tero Mustapää 8.31,2 ( 4.) 25.24,9 ( 3.)  
4. 471 1Life 2. 1Life 25:25.6   1:32.9
    471 Jukka Maaninka 8.11,3 ( 4.) 8.11,3 ( 4.)  
    472 Janne Lämsä 9.09,0 ( 5.) 17.20,3 ( 5.)  
    473 Joni Jääskeläinen 8.05,3 ( 3.) 25.25,6 ( 4.)  
5. 461 1Life 1. 1Life 25:39.8   1:47.1
    461 Ari-Pekka Valtanen 8.51,1 ( 9.) 8.51,1 ( 9.)  
    462 Matti Hokkanen 9.07,7 ( 4.) 17.58,8 ( 6.)  
    463 Arto Karjalainen 7.41,0 ( 1.) 25.39,8 ( 5.)  
6. 451 Ii Ii 26:15.8   2:23.1
    451 Antti Harmaala 7.31,5 ( 1.) 7.31,5 ( 1.)  
    452 Ritva Heikkala 9.21,3 ( 6.) 16.52,8 ( 3.)  
    453 Seppo Keltamäki 9.23,0 ( 6.) 26.15,8 ( 6.)  
7. 311 Kempeleen Pyrintö Kempeleen Pyrintö 28:00.6   4:07.9
    311 Santtu Kuusento 8.31,7 ( 8.) 8.31,7 ( 8.)  
    312 Anu Kivipää 9.34,5 ( 8.) 18.06,2 ( 7.)  
    313 Esko Tuomivaara 9.54,4 ( 9.) 28.00,6 ( 7.)  
8. 491 Torikka Trail Runners Torikka Trail Runners 28:27.1   4:34.4
    491 Antti Junttola 9.18,5 (13.) 9.18,5 (13.)  
    492 Ulla Junttola 9.58,2 (10.) 19.16,7 (13.)  
    493 Mikael Väliheikki 9.10,4 ( 5.) 28.27,1 ( 8.)  
9. 371 Keki/minisompa vanhemmat 1 Kempeleen Kiri 28:35.0   4:42.3
    371 Jukka Vuollet 8.21,4 ( 5.) 8.21,4 ( 5.)  
    372 Sari Vuollet 10.09,2 (12.) 18.30,6 ( 8.)  
    373 Jukka Keränen 10.04,4 (10.) 28.35,0 ( 9.)  
10. 401 Hisuteam Laitasaaren Veto 29:09.8   5:17.1
    401 Milla Lotvonen 8.59,0 (10.) 8.59,0 (10.)  
    402 Essi Lotvonen 9.58,4 (11.) 18.57,4 (12.)  
    403 Arja Lotvonen 10.12,4 (11.) 29.09,8 (10.)  
11. 381 Keki/minisompa vanhemmat 2 Kempeleen Kiri 29:17.1   5:24.4
    381 Jouni Mäkäräinen 8.03,8 ( 3.) 8.03,8 ( 3.)  
    382 Henriikkä Helistö 10.47,9 (14.) 18.51,7 (10.)  
    383 Marko Ruokokoski 10.25,4 (14.) 29.17,1 (11.)  
12. 411 Haukipudas/Oulu Haukipudas 29:21.1   5:28.4
    411 Simo Tammela 9.22,2 (14.) 9.22,2 (14.)  
    412 Juha Pesonen 9.25,7 ( 7.) 18.47,9 ( 9.)  
    413 Veli-Matti Nieminen 10.33,2 (16.) 29.21,1 (12.)  
13. 441 Skiteam 2 Kempeleen Kiri 29:47.6   5:54.9
    441 Tero Toppinen 9.12,8 (11.) 9.12,8 (11.)  
    442 Aappo Mustonen 10.44,9 (13.) 19.57,7 (14.)  
    443 Ville Keränen 9.49,9 ( 8.) 29.47,6 (13.)  
14. 361 Skiteam Rahikkala Kempeleen Kiri 30:22.9   6:30.2
    361 Atte Rahikkala 9.16,4 (12.) 9.16,4 (12.)  
    362 Mikko Kinnunen 9.37,1 ( 9.) 18.53,5 (11.)  
    363 Ari Rahikkala 11.29,4 (18.) 30.22,9 (14.)  
15. 481 Iskonkierto Iskonkierto 30:45.2   6:52.5
    481 Jouni Similä 9.26,0 (15.) 9.26,0 (15.)  
    482 Severi Similä 11.06,2 (16.) 20.32,2 (15.)  
    483 Johanna Hankonen 10.13,0 (12.) 30.45,2 (15.)  
16. 421 KK Kevytlenkki KK Kevytlenkki 30:52.7   7:00.0
    421 Sami Paavola 9.33,9 (16.) 9.33,9 (16.)  
    422 Kaisa Sillanpää 10.59,1 (15.) 20.33,0 (16.)  
    423 Virve Jouhten 10.19,7 (13.) 30.52,7 (16.)  
17. 341 Taivalkoski Taivalkoski 31:53.3   8:00.6
    341 Jonna Buller 10.12,3 (18.) 10.12,3 (18.)  
    342 Minna Buller 11.08,0 (17.) 21.20,3 (17.)  
    343 Pinja Buller 10.33,0 (15.) 31.53,3 (17.)  
18. 321 Athletico Club Santamäki ScAthletico Club Santamäki Schoo 32:15.3   8:22.6
    321 Riku Seppälä 9.58,4 (17.) 9.58,4 (17.)  
    322 Satu Turtinen 11.32,7 (18.) 21.31,1 (18.)  
    323 Hannu Pekkala 10.44,2 (17.) 32.15,3 (18.)  
DNS 331 Pudasjärvi Pudasjärvi -  
    331 Tomi Illikainen ( - ) ( - )  
    332 Ebba Illikainen ( - ) ( - )  
    333 Mikko Raappana ( - ) ( - )  
 
MAA Maakuntaviesti 6-osuutta 31 km V
1. 1 Oulu 1. Oulu 1:15:47.0  
    1   Joel Sariola 11.13,0 ( 3.) 11.13,0 ( 3.)  
    1   Helmi Peipinen 8.59,6 ( 5.) 20.12,6 ( 1.)  
    1   Maija Oravamäki 8.08,5 ( 1.) 28.21,1 ( 1.)  
    1   Ruut Vähämetsä 12.56,0 ( 3.) 41.17,1 ( 1.)  
    1   Viljami Vuorre 11.47,9 ( 2.) 53.05,0 ( 1.)  
    1   Heikki Palosaari 22.42,0 ( 2.) 1.15.47,0 ( 1.)  
2. 9 Kempele Kempele 1:17:27.6   1:40.6
    9   Kalle Määttä 11.58,8 ( 5.) 11.58,8 ( 5.)  
    9   Seela Peuralahti 9.10,9 ( 8.) 21.09,7 ( 7.)  
    9   Anu Junnila 8.57,4 ( 4.) 30.07,1 ( 5.)  
    9   Sanna Martikkala 13.09,0 ( 7.) 43.16,1 ( 5.)  
    9   Juha Vähämetsä 11.48,6 ( 3.) 55.04,7 ( 3.)  
    9   Heikki Korpela 22.22,9 ( 1.) 1.17.27,6 ( 2.)  
3. 7 Oulu 2. Oulu 1:18:06.9   2:19.9
    7   Samuli Schroderus 10.53,4 ( 1.) 10.53,4 ( 1.)  
    7   Iida Lämsä 9.45,1 (14.) 20.38,5 ( 4.)  
    7   Merja Santaniemi 8.48,3 ( 2.) 29.26,8 ( 2.)  
    7   Eeva Palosaari 12.38,7 ( 2.) 42.05,5 ( 2.)  
    7   Jani Laine 11.36,0 ( 1.) 53.41,5 ( 2.)  
    7   Marko Törmänen 24.25,4 ( 5.) 1.18.06,9 ( 3.)  
4. 4 Ii Ii 1:20:37.3   4:50.3
    4   Matias Tiiro 11.03,7 ( 2.) 11.03,7 ( 2.)  
    4   Nina Holmström 9.27,3 (12.) 20.31,0 ( 3.)  
    4   Hanna Soronen 9.52,5 ( 9.) 30.23,5 ( 6.)  
    4   Aija Söyrinki 12.37,9 ( 1.) 43.01,4 ( 4.)  
    4   Pekka Kukkula 12.21,5 ( 5.) 55.22,9 ( 4.)  
    4   Kauko Heinikoski 25.14,4 ( 9.) 1.20.37,3 ( 4.)  
5. 2 Kuusamo 1 Kuusamo 1:20:37.6   4:50.6
    2   Janne Kivilahti 12.07,3 ( 8.) 12.07,3 ( 8.)  
    2   Lauri Maaninka 8.11,0 ( 1.) 20.18,3 ( 2.)  
    2   Kaisa Ojala 9.33,8 ( 8.) 29.52,1 ( 4.)  
    2   Eveliina Korva 13.08,6 ( 6.) 43.00,7 ( 3.)  
    2   Tuomo Heikkinen 12.43,8 ( 7.) 55.44,5 ( 5.)  
    2   Teemu Tauriainen 24.53,1 ( 8.) 1.20.37,6 ( 5.)  
6. 5 Haapavesi 1 Haapavesi 1:21:00.5   5:13.5
    5   Tuomas Ranto 12.27,3 (11.) 12.27,3 (11.)  
    5   Mari Rantakangas 8.39,7 ( 3.) 21.07,0 ( 6.)  
    5   Jenna Jokinen 9.22,9 ( 5.) 30.29,9 ( 7.)  
    5   Roosa Juuska 13.47,9 ( 9.) 44.17,8 ( 7.)  
    5   Jukka Pekkala 11.51,1 ( 4.) 56.08,9 ( 6.)  
    5   Jussi Rytky 24.51,6 ( 7.) 1.21.00,5 ( 6.)  
7. 6 Oulainen 1 Oulainen 1:24:04.9   8:17.9
    6   Matti Linna 12.02,0 ( 6.) 12.02,0 ( 6.)  
    6   Johanna Salonpää 8.37,2 ( 2.) 20.39,2 ( 5.)  
    6   Salla Tyyskä 8.55,2 ( 3.) 29.34,4 ( 3.)  
    6   Anni Huuha 13.43,9 ( 8.) 43.18,3 ( 6.)  
    6   Lasse Kuitunen 16.17,0 (18.) 59.35,3 ( 8.)  
    6   Mikko Tuomaala 24.29,6 ( 6.) 1.24.04,9 ( 7.)  
8. 10 Kuusamo 2 Kuusamo 1:24:42.0   8:55.0
    10  Aatu Maaninka 12.18,4 (10.) 12.18,4 (10.)  
    10  Eelis Karjalainen 9.05,9 ( 7.) 21.24,3 (11.)  
    10  Iina Määttä 10.47,4 (17.) 32.11,7 (11.)  
    10  Piritta Määttä 13.03,7 ( 4.) 45.15,4 ( 9.)  
    10  Jukka Tahkola 13.29,2 ( 9.) 58.44,6 ( 7.)  
    10  Jaakko Kallunki 25.57,4 (13.) 1.24.42,0 ( 8.)  
9. 11 Liminka Liminka 1:26:14.1   10:27.1
    11  Antti Parkkila 12.52,0 (14.) 12.52,0 (14.)  
    11  Emilia Nissinaho 8.40,5 ( 4.) 21.32,5 (12.)  
    11  Elina Jaakola 10.44,9 (16.) 32.17,4 (12.)  
    11  Tanja Kellokumpu 15.33,8 (16.) 47.51,2 (14.)  
    11  Eino Koivula 14.03,8 (11.) 1.01.55,0 (14.)  
    11  Matti Korhonen 24.19,1 ( 4.) 1.26.14,1 ( 9.)  
10. 12 Oulainen 2 Oulainen 1:26:25.1   10:38.1
    12  Arto Pauna 12.06,1 ( 7.) 12.06,1 ( 7.)  
    12  Miika Ylikulju 9.15,5 (10.) 21.21,6 ( 9.)  
    12  Viktoria Kätkä 10.03,2 (11.) 31.24,8 ( 9.)  
    12  Aino-Maria Linna 14.10,3 (13.) 45.35,1 (11.)  
    12  Sami Rantaeskola 14.43,6 (13.) 1.00.18,7 (10.)  
    12  Joona Männistö 26.06,4 (14.) 1.26.25,1 (10.)  
11. 8 Oulu 3. Oulu 1:26:36.7   10:49.7
    8   Eero Juola 12.29,0 (12.) 12.29,0 (12.)  
    8   Atte Moisanen 10.57,7 (18.) 23.26,7 (15.)  
    8   Sanna Henriksson 9.31,5 ( 7.) 32.58,2 (14.)  
    8   Tuulia Kinnunen 14.24,0 (15.) 47.22,2 (13.)  
    8   Pyry Sirviö 13.24,7 ( 8.) 1.00.46,9 (12.)  
    8   Juhani Tolonen 25.49,8 (12.) 1.26.36,7 (11.)  
12. 3 Raahe Raahe 1:26:55.9   11:08.9
    3   Eero Mannila 11.40,8 ( 4.) 11.40,8 ( 4.)  
    3   Antti Harjuhaahto 9.37,1 (13.) 21.17,9 ( 8.)  
    3   Heli Harjuhaahto 9.54,6 (10.) 31.12,5 ( 8.)  
    3   Mari Patanen 14.03,0 (11.) 45.15,5 (10.)  
    3   Seppo Mannila 16.04,0 (17.) 1.01.19,5 (13.)  
    3   Markus Kanamäki 25.36,4 (10.) 1.26.55,9 (12.)  
13. 15 Muhos Muhos 1:28:30.0   12:43.0
    15  Jaakko Tihinen 14.17,8 (18.) 14.17,8 (18.)  
    15  Oona Lehto 10.34,9 (16.) 24.52,7 (18.)  
    15  Aada Holm 9.23,0 ( 6.) 34.15,7 (15.)  
    15  Susanna Väliheikki 15.46,6 (17.) 50.02,3 (17.)  
    15  Antti Henriksson 12.41,4 ( 6.) 1.02.43,7 (16.)  
    15  Samuli Huusko 25.46,3 (11.) 1.28.30,0 (13.)  
14. 16 Haukipudas/Oulu 1 Haukipudas 1:28:45.8   12:58.8
    16  Sakari Harju 12.17,2 ( 9.) 12.17,2 ( 9.)  
    16  Henriikka Majava 9.05,5 ( 6.) 21.22,7 (10.)  
    16  Matilda Koivuranta 10.14,7 (12.) 31.37,4 (10.)  
    16  Maria Virpi 13.05,2 ( 5.) 44.42,6 ( 8.)  
    16  Juha Pesonen 15.10,9 (16.) 59.53,5 ( 9.)  
    16  Markus Ronkainen 28.52,3 (16.) 1.28.45,8 (14.)  
15. 19 Oulu 3. Oulu 1:29:20.1   13:33.1
    19  Kauko Kinnunen 13.40,6 (16.) 13.40,6 (16.)  
    19  Helmi Kukkonen 10.30,2 (15.) 24.10,8 (16.)  
    19  Venla Viippola 10.15,3 (13.) 34.26,1 (16.)  
    19  Greta Kurkinen 13.55,8 (10.) 48.21,9 (15.)  
    19  Mikko Autti 14.09,9 (12.) 1.02.31,8 (15.)  
    19  Jari Huttunen 26.48,3 (15.) 1.29.20,1 (15.)  
16. 18 Haapavesi 3 Haapavesi 1:29:22.6   13:35.6
    18  Jukka Hännninen 13.46,9 (17.) 13.46,9 (17.)  
    18  Ville Jokinen 10.41,0 (17.) 24.27,9 (17.)  
    18  Sanna Käräjäoja 10.22,1 (14.) 34.50,0 (18.)  
    18  Essi Rantakangas 15.50,0 (18.) 50.40,0 (18.)  
    18  Tero Mustapää 15.06,1 (15.) 1.05.46,1 (18.)  
    18  Tapio Hatula 23.36,5 ( 3.) 1.29.22,6 (16.)  
17. 13 Haapavesi 2 Haapavesi 1:31:24.3   15:37.3
    13  Janne Rytky 12.41,3 (13.) 12.41,3 (13.)  
    13  Vilma Rytky 9.20,6 (11.) 22.01,9 (13.)  
    13  Riina Taskila 10.38,3 (15.) 32.40,2 (13.)  
    13  Tellervo Ranto 14.09,6 (12.) 46.49,8 (12.)  
    13  Antti-Olavi Rytky 13.34,0 (10.) 1.00.23,8 (11.)  
    13  Antti Hänninen 31.00,5 (18.) 1.31.24,3 (17.)  
18. 17 Haukipudas/Oulu 2 Haukipudas 1:34:34.4   18:47.4
    17  Seppo Illikainen 13.28,0 (15.) 13.28,0 (15.)  
    17  Henna Laine 9.12,3 ( 9.) 22.40,3 (14.)  
    17  Viivi Kallunki 11.54,4 (18.) 34.34,7 (17.)  
    17  Maria Hiivala 14.20,3 (14.) 48.55,0 (16.)  
    17  Jussi Krankka 14.52,0 (14.) 1.03.47,0 (17.)  
    17  Markku Rauhala 30.47,4 (17.) 1.34.34,4 (18.)
Joomla templates by a4joomla