P Pohjanmaan PM hiihdot 9.2.2020

TULOKSET   pdf-tiedosto

Kilpailun sarjat: M10N10M11N11M12N12M13N13N14N45N50N55N60M70M65M14M60M15N15N16N17N18N20N40N35NYLM40M45M50M16M35M17M18M20MYL

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M10

Miehet 10 vuotta 2 km P

 

1.

2

August Schmitt

40407507

Laitasaaren Veto

6:30.8

   

2.

3

Riko Mäntyranta

40354590

Oulun Hiihtoseura

7:02.3

   31.5

 

3.

8

Hannes Leinonen

60291272

Utajärven Urheilijat

7:22.1

   51.3

 

4.

7

Iiro Niemikorpi

40451555

Limingan Niittomiehet

7:29.0

   58.2

 

5.

10

Juho Marttila

40434312

Limingan Niittomiehet

8:22.1

   1:51.3

 

6.

5

Niilo Mustonen

60315514

Iin Hiihtoseura

8:31.5

   2:00.7

 

7.

6

Eero Seväkivi

60308707

Laitasaaren Veto

8:46.3

   2:15.5

 

8.

4

Arttu Tervonen

40395469

Kempeleen Kiri

9:37.5

   3:06.7

 

9.

9

Jonne Seppänen

40472036

Kempeleen Pyrintö

9:58.4

   3:27.6

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N10

Naiset 10 vuotta 2 km P

 

1.

18

Maisa Runnakko

40441796

Kuusamon Erä-Veikot

7:21.7

   

2.

24

Eevi Puoskari

40322581

Oulun Hiihtoseura

7:22.5

   0.8

 

3.

22

Elena Ryytty

40411975

Oulun Hiihtoseura

7:24.9

   3.2

 

4.

17

Eevi Juka

60161723

Laitasaaren Veto

7:33.5

   11.8

 

5.

16

Miia Laakkonen

40388545

Kuusamon Erä-Veikot

7:34.1

   12.4

 

6.

15

Inka Niemelä

60194953

Iin Hiihtoseura

7:36.8

   15.1

 

7.

28

Martta Pekkala

40396093

Haapaveden Urheilijat

7:45.2

   23.5

 

8.

25

Sofi Rinta

60306823

Laitasaaren Veto

7:55.4

   33.7

 

9.

21

Eedith Törmänen

60172685

Haapaveden Urheilijat

7:56.4

   34.7

 

10.

23

Ria Meskus

40399815

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

8:11.8

   50.1

 

11.

19

Pihla Niemelä

60194951

Iin Hiihtoseura

8:18.5

   56.8

 

12.

12

Milja Tihinen

40469280

Laitasaaren Veto

8:39.0

   1:17.3

 

13.

26

Enni Laakkonen

40441786

Kuusamon Erä-Veikot

8:52.3

   1:30.6

 

14.

27

Oona Pesämaa

60184820

Iin Hiihtoseura

8:55.6

   1:33.9

 

15.

20

Maya Niskala

60432310

Kempeleen Kiri

10:21.1

   2:59.4

 

16.

13

Sanja Nevanperä

40473752

Kuusamon Erä-Veikot

11:10.4

   3:48.7

 

DNS

14

Hilla Määttä

60299070

Oulun Hiihtoseura

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M11

Miehet 11 vuotta 2 km P

 

1.

30

Matias Latomaa

40340070

Oulun Hiihtoseura

6:43.9

   

2.

35

Arttu Juola

40417682

Oulun Hiihtoseura

6:56.8

   12.9

 

3.

36

Väinö Kurttila

60170562

Utajärven Urheilijat

7:05.7

   21.8

 

4.

29

Leo-Pekka Ohtonen

40452530

Kuivasjärven Aura

7:08.5

   24.6

 

5.

34

Lenni Mustonen

60315512

Iin Hiihtoseura

7:40.7

   56.8

 

6.

32

Arno Meskus

40339464

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

8:00.5

   1:16.6

 

7.

31

Heikki Seväkivi

60234823

Laitasaaren Veto

8:00.8

   1:16.9

 

DNS

33

Matias Tihinen

40463260

Laitasaaren Veto

     

DNS

37

Veeti Rahkolin

40261596

Limingan Niittomiehet

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N11

Naiset 11 vuotta 2 km P

 

1.

45

Helmi Leinonen

60168314

Utajärven Urheilijat

7:17.3

   

2.

39

Saaga Pesämaa

60184815

Iin Hiihtoseura

7:26.2

   8.9

 

3.

44

Reeta Taskila

40396095

Haapaveden Urheilijat

7:31.2

   13.9

 

4.

41

Ruuth Törmänen

60167668

Haapaveden Urheilijat

7:31.9

   14.6

 

5.

43

Alisa Luukkonen

60183761

Kuusamon Erä-Veikot

7:48.0

   30.7

 

6.

40

Sofia Latomaa

40340071

Oulun Hiihtoseura

8:05.0

   47.7

 

7.

42

Venla Kivelä

40290629

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

8:09.0

   51.7

 

8.

46

Emma Kurtti

40339466

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

8:35.0

   1:17.7

 

9.

47

Viivi Koponen

60297724

Laitasaaren Veto

8:35.3

   1:18.0

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M12

Miehet 12 vuotta 3 km P

 

1.

49

Aleksi Vuorma

60318448

Oulun Hiihtoseura

11:40.2

   

2.

51

Eino Ryytty

40408619

Oulun Hiihtoseura

12:28.0

   47.8

 

3.

53

Niko Liuska

40316538

Kempeleen Kiri

12:31.0

   50.8

 

4.

50

Miikka Kivelä

40339462

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

13:38.7

   1:58.5

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N12

Naiset 12 vuotta 3 km P

 

1.

57

Emilia Hakasalmi

40417749

Kuivasjärven Aura

11:30.1

   

2.

60

Vilja Pekkala

40396094

Haapaveden Urheilijat

11:43.3

   13.2

 

3.

61

Helmiina Similä

40229174

Oulun Hiihtoseura

13:13.0

   1:42.9

 

4.

59

Alina Kyllönen

40349536

Oulun Hiihtoseura

13:15.7

   1:45.6

 

5.

56

Aleksandra Ervasti

40229191

Oulun Hiihtoseura

15:50.1

   4:20.0

 

6.

55

Emma Pitkänen

60326627

Kuusamon Erä-Veikot

16:08.7

   4:38.6

 

7.

58

Ea Kallunki

40195140

Kuusamon Erä-Veikot

17:12.9

   5:42.8

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M13

Miehet 13 vuotta 3 km P

 

1.

64

Eetu Juola

40157075

Oulun Hiihtoseura

11:01.1

   

2.

63

Arttu Mäntylä

40134556

Haapaveden Urheilijat

13:07.9

   2:06.8

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N13

Naiset 13 vuotta 3 km P

 

1.

67

Aliisa Kärkkäinen

40347831

Oulun Hiihtoseura

11:02.0

   

2.

69

Iita Kimpimäki

60301767

Yli-Iin Naseva

11:08.5

   6.5

 

3.

71

Sanni Tyyskä

40263247

Oulaisten Huima

11:30.1

   28.1

 

4.

68

Saaga Sassi

40347838

Iin Urheilijat

11:42.2

   40.2

 

5.

72

Maiju Palosaari

40482951

Kiimingin Urheilijat

11:49.4

   47.4

 

6.

70

Iina Laakkonen

40327827

Kuusamon Erä-Veikot

11:59.4

   57.4

 

7.

66

Ulla-Marja Klemetti

40398987

Kuusamon Erä-Veikot

13:34.5

   2:32.5

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N14

Naiset 14 vuotta 3 km P

 

1.

74

Nelli-Lotta Karppelin

40284228

Limingan Niittomiehet

9:53.2

   

2.

76

Aino Jylänki

40302090

Haapaveden Urheilijat

10:12.0

   18.8

 

3.

77

Lania Karim

60191333

Kempeleen Kiri

10:17.5

   24.3

 

4.

78

Selma Mäkäräinen

40085119

Oulun Hiihtoseura

10:33.3

   40.1

 

5.

75

Emilia Eade

40245205

Oulun Hiihtoseura

11:21.9

   1:28.7

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N45

Naiset 45 vuotta 3 km P

 

1.

80

Virve Jouhten

40346962

Kempeleen Pyrintö

9:56.8

   

DNS

81

Sari Kettunen

40275772

Yli-Iin Naseva

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N50

Naiset 50 vuotta 3 km P

 

1.

83

Ulla Junttola

34577868

Limingan Niittomiehet

11:12.0

   

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N55

Naiset 55 vuotta 3 km P

 

1.

86

Lilja Buller

40452417

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

11:39.0

   

2.

85

Arja Lotvonen

28999229

Laitasaaren Veto

12:09.9

   30.9

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N60

Naiset 60 vuotta 3 km P

 

1.

88

Marianne Niemi

26759513

Kuusamon Erä-Veikot

11:21.9

   

2.

89

Arja Ekdahl

26102186

Utajärven Urheilijat

12:09.6

   47.7

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M70

Miehet 70 vuotta 3 km P

 

1.

94

Vesa Ranta-Eskola

27546563

Saloisten Reipas

11:28.6

   

2.

93

Kalle Saapunki

30163535

Kuusamon Erä-Veikot

11:37.5

   8.9

 

DNS

92

Tapio Peltola

30901755

Oulun Hiihtoseura

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M65

Miehet 65 vuotta 3 km P

 

1.

98

Keijo Salonen

27555460

Kuivasjärven Aura

10:09.5

   

2.

97

Martti Immonen

40154871

Oulaisten Huima

10:39.3

   29.8

 

3.

99

Seppo Ranta-Eskola

27549227

Oulaisten Huima

12:15.8

   2:06.3

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M14

Miehet 14 vuotta 5 km P

 

1.

101

Teemu Honkanen

40289459

Oulun Hiihtoseura

16:09.7

   

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M60

Miehet 60 vuotta 5 km P

 

1.

106

Jussi Hytönen

40009976

Pulkkilan Ponsi

14:52.3

   

2.

104

Jorma Aalto

40063270

Iin Urheilijat

16:46.0

   1:53.7

 

DNS

103

Jouko Karppinen

27463617

Utajärven Urheilijat

     

DNS

105

Heikki Salminen

27567801

Yppärin Urheilijat

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M15

Miehet 15 vuotta 5 km P

 

1.

108

Aapo Kurttila

40231781

Utajärven Urheilijat

14:30.0

   

2.

110

Ville Nieminen

40396097

Haapaveden Urheilijat

15:17.9

   47.9

 

3.

109

Jere Perttu

40126952

Oulaisten Taru

19:00.3

   4:30.3

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N15

Naiset 15 vuotta 5 km P

 

1.

113

Iina Haataja

40075250

Limingan Niittomiehet

18:49.2

   

DNS

112

Katriina Vuollet

34517718

Oulun Hiihtoseura

     

DNS

114

Oona Latomaa

40076554

Oulun Hiihtoseura

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N16

Naiset 16 vuotta 5 km P

 

1.

116

Riina Taskila

40275114

Haapaveden Urheilijat

16:22.1

   

2.

117

Hanna Soronen

34607754

Iin Hiihtoseura

17:43.7

   1:21.6

 

3.

119

Aino-Kaisa Parkkila

40077471

Limingan Niittomiehet

17:59.5

   1:37.4

 

QLF

118

Enni-Sofia Saari

40077744

Ylivieskan Kuula

15:54.8

   

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N17

Naiset 17 vuotta 5 km P

 

1.

121

Sonja Posio

32919680

Kuusamon Erä-Veikot

18:40.7

   

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N18

Naiset 18 vuotta 5 km P

 

DNS

122

Aada Peltola

40119415

Oulun Hiihtoseura

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N20

Naiset 20 vuotta 5 km P

 

1.

123

Elisa Reijonen

31974079

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

15:40.1

   

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N40

Naiset 40 vuotta 5 km P

 

1.

127

Anu Skog

60157991

Kempeleen Pyrintö

17:06.1

   

2.

125

Niina Jaako

40278407

Oulun Hiihtoseura

19:12.0

   2:05.9

 

DNS

126

Anu Junnila

27456190

Oulun Hiihtoseura

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

N35

Naiset 35 vuotta 5 km P

 

1.

130

Minna Patanen

27533518

Saloisten Salama

17:15.9

   

2.

129

Iuliia Nifakina

40399814

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

17:57.5

   41.6

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

NYL

Naiset 5 km P

 

1.

138

Salla Loukusa

30216330

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

15:37.2

   

2.

136

Anna-Riikka Tyni

27572841

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

16:24.0

   46.8

 

3.

132

Pinja Buller

31831222

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

16:55.3

   1:18.1

 

4.

133

Mari Patanen

27533149

Saloisten Salama

17:02.5

   1:25.3

 

5.

134

Essi Lotvonen

26636500

Laitasaaren Veto

18:46.0

   3:08.8

 

DNS

135

Tanja Kellokumpu

30145935

Tupoksen Tuisku

     

DNS

137

Krista Vohlakari

29476974

Kuusamon Erä-Veikot

     

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M40

Miehet 40 vuotta 5 km P

 

1.

141

Kauko Heinikoski

27441707

Iin Hiihtoseura

13:36.6

   

2.

140

Juha Latomaa

27493425

Oulun Hiihtoseura

15:28.1

   1:51.5

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M45

Miehet 45 vuotta 5 km P

 

1.

142

Jari Mäntylä

22656720

Haapaveden Urheilijat

14:40.5

   

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

 

M50

Miehet 50 vuotta 5 km P

 

1.

145

Tommi Hyttinen

40219237

Saloisten Salama

13:38.6

   

2.

144

Pekka Kukkula

27464263

Iin Hiihtoseura

14:58.6

   1:20.0

 

3.

148

Keijo Pulkkinen

31080002

Kempeleen Maratonklubi

15:36.6

   1:58.0

 

4.

147

Antti Junttola

21819733

Limingan Niittomiehet

17:02.7

   3:24.1

 

5.

146

Ari Pajala

40449710

Oulun Hiihtoseura

17:03.7

   3:25.1

 

Sarjaluettelo

 

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

5.00 km(Sij.)

M16

Miehet 16 vuotta 8 km P

1.

151

Santtu Outila

40275686

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

25:58.7

 

15:39.4 (1.)

2.

153

Roope Sassi

40119561

Iin Urheilijat

26:53.7

   55.0

16:18.0 (2.)

3.

152

Eino Gretschel

60178016

Kuusamon Erä-Veikot

27:53.8

   1:55.1

17:01.6 (3.)

Sarjaluettelo

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

5.00 km(Sij.)

M35

Miehet 35 vuotta 10 km P

1.

157

Marko Törmänen

27576164

Oulun Hiihtoseura

26:37.1

 

13:11.2 (1.)

2.

156

Markus Kanamäki

27476853

Saloisten Salama

27:59.4

   1:22.3

13:45.0 (2.)

3.

155

Jani Oravamäki

27525542

Oulun Hiihtoseura

28:37.5

   2:00.4

13:50.2 (3.)

Sarjaluettelo

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

5.00 km(Sij.)

M17

Miehet 17 vuotta 10 km P

1.

161

Atte Rahikkala

33023630

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

28:32.8

 

13:55.5 (1.)

2.

159

Antti-Jussi Raappana

40088657

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

29:11.7

   38.9

14:17.1 (2.)

DNS

160

Vilho Koivula

32792713

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

     

Sarjaluettelo

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

5.00 km(Sij.)

M18

Miehet 18 vuotta 10 km p

1.

164

Miska Minkkinen

34532751

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

30:29.5

 

14:26.1 (1.)

DNS

163

Petteri Kangas

60179830

Kuusamon Erä-Veikot

     

Sarjaluettelo

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

5.00 km(Sij.)

M20

Miehet 20 vuotta 10 km P

1.

166

Viljami Vuorre

40202440

Oulun Hiihtoseura

27:20.9

 

13:22.1 (1.)

DNS

167

Eino Koivula

32792726

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

     

Sarjaluettelo

Sijoitus

Nro

Nimi

Lisenssinumero

Seura

Aika

Ero voittajaan

5.00 km(Sij.)

MYL

Miehet 10 km P

1.

169

Antti Harmaala

26030342

Iin Hiihtoseura

29:59.6

 

14:40.3 (1.)

DSQ

171

Pekka Karppanen

26370507

Saarijärven Pullistus

   

- (-)

DNS

170

Matti Korhonen

30158139

Oulun Hiihtoseura

     

DNS

172

Petteri Laurén

28536006

Oulun Hiihtoseura

     

DNS

173

Niilo Moilanen

32555280

Oulun Hiihtoseura

     
Joomla templates by a4joomla