Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruushiihdot: VIESTIT

 

17.2.2013 Kempele

Klo 16:46

Ajanotossa tapahtui alussa yhden ajanoton tietokoneen toimintahäiriö. Jouduimme ottamaan väliajat toimintahäiriön aikana varmistuksesta. Siksi tulosten laskenta kesti kisan jälkeen. Pahoittelemme viivästystä aikojen saannissa. Kaikille saatiin loppuajat oikein. Väliajoissa voi olla virheitä. LOPPUAJAT JA JÄRJESTYS OVAT OIKEIN!

t ajanotto ma.kukkola(at)pp.inet.fi

Miehet 10 vuotta (1xP+2xV) x2kmViesti

1. KeKi Kempeleen Kiri 21.22,0

5 Sakari Ukkola 7.20,2 ( 1.) 7.20,2 ( 1.)

5 Aaro Maaninka 14.50,7 ( 1.) 7.30,5 ( 4.)

5 Atte Rahikkala 21.22,0 ( 1.) 6.31,3 ( 1.)

2. LNM Limingan Niittomiehet 23.31,1 2.09,1

3 Heikki Sipola 8.08,4 ( 3.) 8.08,4 ( 3.)

3 Lauri Saarela 15.34,9 ( 2.) 7.26,5 ( 3.)

3 Santeri Tavasti 23.31,1 ( 2.) 7.56,2 ( 3.)

3. OuHu Oulaisten Huima 23.55,3 2.33,3

4 Olli Mäyrä 8.52,9 ( 4.) 8.52,9 ( 4.)

4 Joonas Rajaniemi 16.57,6 ( 6.) 8.04,7 ( 5.)

4 Miika Ylikulju 23.55,3 ( 3.) 6.57,7 ( 2.)

4. KuivA1 Kuivasjärven Aura 25.12,9 3.50,9

1 Jaakko Pitkänen 9.43,0 ( 6.) 9.43,0 ( 6.)

1 Viljami Marjala 16.30,2 ( 5.) 6.47,2 ( 1.)

1 Erkka Korhonen 25.12,9 ( 4.) 8.42,7 ( 4.)

5. OHS Oulun Hiihtoseura 25.32,9 4.10,9

2 Otto Turunen 7.39,3 ( 2.) 7.39,3 ( 2.)

2 Antti Juvonen 16.29,1 ( 4.) 8.49,8 ( 6.)

2 Konsta Karjalainen 25.32,9 ( 5.) 9.03,8 ( 5.)

6. KuivA2 Kuivasjärven Aura 26.52,6 5.30,6

6 Atte Moisanen 9.20,7 ( 5.) 9.20,7 ( 5.)

6 Severi Similä 16.20,9 ( 3.) 7.00,2 ( 2.)

6 Elias Suorsa 26.52,6 ( 6.) 10.31,7 ( 6.)

Naiset 10 vuotta (1xP+2xV) x2km Viesti

1. LMN Limingan Niittomiehet 24.10,8

9 Elina Laurila 8.59,0 ( 2.) 8.59,0 ( 2.)

9 Ainokaisa Parkkila 16.22,8 ( 2.) 7.23,8 ( 1.)

9 Inka Mattila 24.10,8 ( 1.) 7.48,0 ( 1.)

2. LaiVe Laitasaaren Veto 28.11,9 4.01,1

8 Jonna Lauronen 9.00,1 ( 3.) 9.00,1 ( 3.)

8 Laura Salmi 18.10,5 ( 3.) 9.10,4 ( 2.)

8 Inga Lehto 28.11,9 ( 2.) 10.01,4 ( 2.)

Keskeyttäneet 1

-- OHS Oulun Hiihtoseura 0.00,0

Miehet 12 vuotta, Viesti (1xP+2xV) x2km

1. OuHu Oulaisten Huima 19.55,6

10 Konsta Männistö 6.51,1 ( 1.) 6.51,1 ( 1.)

10 Topi Mäyrä 12.41,6 ( 1.) 5.50,5 ( 1.)

10 Kimi Saukko 19.55,6 ( 1.) 7.14,0 ( 2.)

2. LNM Limingan Niittomiehet 21.20,1 1.24,5

36 Ilkka Anttila 7.24,2 ( 4.) 7.24,2 ( 4.)

36 Ahti Saarela 14.49,6 ( 4.) 7.25,4 ( 4.)

36 Veikka Ylilauri 21.20,1 ( 2.) 6.30,5 ( 1.)

3. HaU Haapaveden Urheilijat 21.28,5 1.32,9

11 Juho Törmälehto 7.00,7 ( 2.) 7.00,7 ( 2.)

11 Ville Partanen 13.59,0 ( 2.) 6.58,3 ( 2.)

11 Antti-Olavi Rytky 21.28,5 ( 3.) 7.29,5 ( 3.)

Kilpailun ulkopuolella

HaU SaRe HaU Sare 22.09,1 2.13,5

35 Arttu Heilala 7.02,2 ( 3.) 7.02,2 ( 3.)

35 Niko Ikkala 14.00,7 ( 3.) 6.58,5 ( 3.)

35 Peetu Heitto 22.09,1 ( 4.) 8.08,4 ( 4.)

Naiset 12 vuotta, Viesti (1xP+2xV) x2km

1. YNM Ylikiimingin Nuijamiehet 19.17,6

14 Roosa Riikola 6.39,3 ( 1.) 6.39,3 ( 1.)

14 Jasmin Tikkala 13.30,2 ( 1.) 6.50,9 ( 4.)

14 Riina Riikola 19.17,6 ( 1.) 5.47,4 ( 2.)

2. LNM1 Limingan Niittomiehet 19.57,7 0.40,1

16 Emilia Nissinaho 6.41,7 ( 2.) 6.41,7 ( 2.)

16 Loviisa Löytynoja 13.39,3 ( 2.) 6.57,6 ( 5.)

16 Lotta Junttola 19.57,7 ( 3.) 6.18,4 ( 3.)

3. OHS Oulun Hiihtoseura 22.22,4 3.04,8

12 Susanne Merenlahti 7.13,0 ( 4.) 7.13,0 ( 4.)

12 Eeva-Riikka Kemppainen 14.02,1 ( 4.) 6.49,1 ( 3.)

12 Seela Peuralahti 22.22,4 ( 4.) 8.20,3 ( 5.)

4. LNM2 Limingan Niittomiehet 22.25,7 3.08,1

17 Sini Mattila 8.24,2 ( 6.) 8.24,2 ( 6.)

17 Elina Jaakola 15.10,4 ( 6.) 6.46,2 ( 1.)

17 Sanni Korhonen 22.25,7 ( 5.) 7.15,3 ( 4.)

6. LaiVe xLaitasaaren Veto 23.15,1 3.57,5

13 Heini Niva 6.59,0 ( 3.) 6.59,0 ( 3.)

13 Assi Lehto 13.57,6 ( 3.) 6.58,6 ( 6.)

13 Saana Onnela 23.15,1 ( 6.) 9.17,5 ( 6.)

Kilpailun ulkopuolella

HaU OuHu HaU Ouhu 19.51,6 0.34,0

15 Essi Rantakangas 7.25,0 ( 5.) 7.25,0 ( 5.)

15 Hilla Lehtola 14.12,9 ( 5.) 6.47,9 ( 2.)

15 Mari Rantakangas 19.51,6 ( 2.) 5.38,7 ( 1.)

Miehet 14 vuotta, Viesti 1xP+2xV) x3km

1. OHS Oulun Hiihtoseura 29.39,0

18 Niilo Moilanen 10.06,7 ( 2.) 10.06,7 ( 2.)

18 Roope Jokela 19.59,3 ( 1.) 9.52,6 ( 1.)

18 Aapo Viippola 29.39,0 ( 1.) 9.39,7 ( 1.)

2. KeKi Kempeleen Kiri 30.52,6 1.13,6

21 Eera-Matti Karppinen 9.48,5 ( 1.) 9.48,5 ( 1.)

21 Saku Siren 20.52,2 ( 2.) 11.03,7 ( 2.)

21 Samuli Ukkola 30.52,6 ( 2.) 10.00,4 ( 2.)

3. KuivA1 Kuivasjärven Aura 35.45,5 4.06,5

19 Pyry Sirviö 23.54,2 ( 3.) 12.54,2 ( 3.)

19 Sakari Marjala 35.45,5 ( 3.) 11.51,3 ( 3.)

19 Marko Hernesn 56.35,6 ( 3.) 10.50,1 ( 3.)

Poisjääneet 1

-- SalRe Saloisten Reipas 0.00,0

Naiset 14 vuotta, Viesti 9 km V Viesti

1. OHS Oulun Hiihtoseura 31.28,3

26 Katriina Autti 11.22,1 ( 1.) 11.22,1 ( 1.)

26 Aino-Kaisa Kemppainen 22.17,0 ( 1.) 10.54,9 ( 3.)

26 Heidi Vähäkuopus 31.28,3 ( 1.) 9.11,3 ( 1.)

2. HauVe Haukiputaan Veikot 33.05,4 1.37,1

24 Henna Laine 11.51,7 ( 3.) 11.51,7 ( 3.)

24 Henriikka Majava 22.17,5 ( 2.) 10.25,8 ( 1.)

24 Veera Salminen 33.05,4 ( 2.) 10.47,9 ( 5.)

3. HaU Haapaveden Urheilijat 33.28,5 2.00,2

27 Vilma Rytky 12.03,1 ( 4.) 12.03,1 ( 4.)

27 Emma Partanen 22.50,5 ( 3.) 10.47,4 ( 2.)

27 Aino-Maria Linna 33.28,5 ( 3.) 10.38,0 ( 3.)

4. KEV Kuusamon Erä-Veikot 33.54,9 3.26,6

23 Janina Vohlakari 12.48,8 ( 6.) 12.48,8 ( 6.)

23 Johanna Leskelä 24.48,8 ( 6.) 12.00,0 ( 6.)

23 Susanna Leskelä 34.54,9 ( 5.) 10.06,1 ( 2.)

5. SalRe Saloisten Reipas 34.29,5 3.01,2

30 Oona Heilala 12.23,2 ( 5.) 12.23,2 ( 5.)

30 Emmi Erkkilä 23.49,9 ( 5.) 11.26,7 ( 4.)

30 Nea Heilala 34.29,5 ( 4.) 10.39,6 ( 4.)

6. LNM1 Limingan Niittomiehet 35.42,3 4.14,0

29 Silja Saarela 11.34,3 ( 2.) 11.34,3 ( 2.)

29 Siiri Puranen 23.18,5 ( 4.) 11.44,2 ( 5.)

29 Laura Jaakola 35.42,3 ( 6.) 12.23,8 ( 6.)

7. LaiVe Laitasaaren Veto 36.34,1 5.05,8

25 Henriikka Kontu 13.32,7 ( 7.) 13.32,7 ( 7.)

25 Oona Lehto 26.34,1 ( 7.) 13.01,4 ( 7.)

25 Julia Väliheikki 36.34,1 ( 7.) 10.00,0 ( 2.)

Poisjääneet 1

-- LNM2 Limingan Niittomiehet 0.00,0

Naiset 16 vuotta, Viesti (1xP+2xV) x3km

1. OHS Oulun Hiihtoseura 31.55,4

34 Erika Similä 12.58,6 ( 3.) 12.58,6 ( 3.)

34 Tuulia Kinnunen 22.42,7 ( 2.) 9.44,1 ( 1.)

34 Ella-Sofia Metsävainio 31.55,4 ( 1.) 9.12,7 ( 1.)

2. LaiVe Laitasaaren Veto 33.05,9 1.10,5

32 Sara Niva 11.03,0 ( 1.) 11.03,0 ( 1.)

32 Jenni Marjomaa 21.27,3 ( 1.) 10.24,3 ( 2.)

32 Kati Lehto 33.05,9 ( 2.) 11.38,6 ( 3.)

3. YIN Yli-Iin Naseva 33.43,4 1.48,0

33 Anette Lalli 12.00,9 ( 2.) 12.00,9 ( 2.)

33 Josefiina Hökkä 22.44,4 ( 3.) 10.43,5 ( 3.)

33 Heidi Kokko 33.43,4 ( 3.) 10.59,0 ( 2.)

Naiset 18 vuotta, Viesti (1xP+2xV) x3km

1. Me-Ve Metsä-Veikot 85 30.53,6

1 Susanna Siekkinen 11.13,4 ( 2.) 11.13,4 ( 2.)

1 Pinja Buller 21.40,9 ( 3.) 10.27,5 ( 3.)

1 Elina Moilanen 30.53,6 ( 1.) 9.12,7 ( 1.)

2. KEV Kuusamon Erä-Veikot 30.54,7 0.01,1

4 Sofia Ervasti 11.33,3 ( 3.) 11.33,3 ( 3.)

4 Marianna Haataja 21.22,0 ( 1.) 9.48,7 ( 1.)

4 Eveliina Korva 30.54,7 ( 2.) 9.32,7 ( 2.)

3. LNM Limingan Niittomiehet 31.32,9 0.39,3

3 Sanni Junttola 10.57,9 ( 1.) 10.57,9 ( 1.)

3 Vilma Ylilauri 21.22,8 ( 2.) 10.24,9 ( 2.)

3 Riikka Haataja 31.32,9 ( 3.) 10.10,1 ( 3.)

Poisjääneet 1

-- KuivasjA Kuivasjärven Aura 0.00,0

Miehet 65 vuotta, Viesti (1xP+2xV) x3km

1. SLU Siikalatvan Urheilijat 38.14,3

5 Paavo Leiviskä 11.57,8 ( 1.) 11.57,8 ( 1.)

5 Juhani Mahosenaho 24.19,2 ( 1.) 12.21,4 ( 1.)

5 Reijo Pirttisalo 38.14,3 ( 1.) 13.55,1 ( 1.)

Miehet 16 vuotta, Viesti (1xP+2xV) x5km

1. YIN Yli-Iin Naseva 46.20,7

7 Oskari Hökkä 15.41,2 ( 1.) 15.41,2 ( 1.)

7 Teijo Hekkala 30.52,2 ( 1.) 15.11,0 ( 1.)

7 Juho Hökkä 46.20,7 ( 1.) 15.28,5 ( 2.)

2. OHS Oulun Hiihtoseura 49.15,9 2.55,2

67 Antti Parkkila 16.11,6 ( 2.) 16.11,6 ( 2.)

67 Aapeli Huttunen 34.10,0 ( 2.) 17.58,4 ( 2.)

67 Otto Tiilikainen 49.15,9 ( 2.) 15.05,9 ( 1.)

Miehet 18 vuotta, Viesti (1xP+2xV) x5km

1. SalRe Saloisten Reipas 42.10,4

11 Lauri Mannila 14.44,6 ( 2.) 14.44,6 ( 2.)

11 Aapo Erkkilä 28.33,2 ( 2.) 13.48,6 ( 3.)

11 Lauri Peltoniemi 42.10,4 ( 1.) 13.37,2 ( 3.)

2. OHS Oulun Hiihtoseura 42.33,9 0.23,5

8 Santeri Schroderus 15.41,2 ( 3.) 15.41,2 ( 3.)

8 Oula Mattila 29.36,4 ( 3.) 13.55,2 ( 4.)

8 Olli Jaakkola 42.33,9 ( 2.) 12.57,5 ( 2.)

3. KEV Kuusamon Eräveikot 42.54,7 0.44,3

9 Juha Nurmi 16.27,5 ( 4.) 16.27,5 ( 4.)

9 Jussi Pesonen 30.07,4 ( 4.) 13.39,9 ( 1.)

9 Ville Heikkinen 42.54,7 ( 4.) 12.47,3 ( 1.)

Kilpailun ulkopuolella

Hau KuivA Hau KuivA 42.49,5 0.39,1

10 Jussi Rytky Hau 14.27,7 ( 1.) 14.27,7 ( 1.)

10 Jaakko Pääkkölä KuivA 28.09,1 ( 1.) 13.41,4 ( 2.)

10 Tuomas Ranto HaU 42.49,5 ( 3.) 14.40,4 ( 4.)

Naiset, Viesti (1xP+2xV) x5km

1. OHS Oulun Hiihtoseura 44.08,5

13 Eeva Palosaari 15.09,6 ( 1.) 15.09,6 ( 1.)

13 Janita Luttunen 29.40,2 ( 1.) 14.30,6 ( 1.)

13 Tiia Rantala 44.08,5 ( 1.) 14.28,3 ( 1.)

2. KEV Kuusamon Erä-Veikot 46.39,4 2.30,9

15 Tiina Idström 16.51,5 ( 4.) 16.51,5 ( 4.)

15 Maria Mikkonen 31.33,3 ( 3.) 14.41,8 ( 3.)

15 Krista Vohlakari 46.39,4 ( 2.) 15.06,1 ( 2.)

3. YppU Yppärin Urheilijat 48.22,4 4.13,9

14 Maria Virpi 15.41,2 ( 2.) 15.41,2 ( 2.)

14 Ruut Tornberg-Mattila 30.20,3 ( 2.) 14.39,1 ( 2.)

14 Henriikka Salminen 48.22,4 ( 3.) 18.02,1 ( 4.)

4. OuHu Oulaisten Huima 49.08,4 4.59,9

12 Anni Huuha 16.21,4 ( 3.) 16.21,4 ( 3.)

12 Laura Männistö 33.47,5 ( 4.) 17.26,1 ( 4.)

12 Terhi Lehtola 49.08,4 ( 4.) 15.20,9 ( 3.)

Miehet 40 vuotta (1xP+2xV) x5km

1. OHS Oulun Hiihtoseura 42.38,2

16 Kai Ojala 14.29,4 ( 2.) 14.29,4 ( 2.)

16 Jari Huttunen 28.26,2 ( 2.) 13.56,8 ( 2.)

16 Kimmo Kakko 42.38,2 ( 1.) 14.12,0 ( 2.)

2. HauVe Haukiputaan Veikot 43.13,5 0.35,3

17 Veli-Matti Niskanen 13.28,7 ( 1.) 13.28,7 ( 1.)

17 Mika Tohmola 26.51,5 ( 1.) 13.22,8 ( 1.)

17 Tom Sirviö 43.13,5 ( 2.) 16.22,0 ( 4.)

3. UU Utajärven Urheilijat 45.00,7 2.22,5

19 Timo Pudas 16.35,7 ( 4.) 16.35,7 ( 4.)

19 Hannu Kokko 31.01,2 ( 4.) 14.25,5 ( 3.)

19 Kari Kokko 45.00,7 ( 3.) 13.59,5 ( 1.)

4. IinHS Iin Hiihtoseura 46.35,7 3.57,5

18 Hannu Niemelä 15.30,9 ( 3.) 15.30,9 ( 3.)

18 Reijo Isola 30.16,7 ( 3.) 14.45,8 ( 4.)

18 Timo Tiiro 46.35,7 ( 4.) 16.19,0 ( 3.)

Miehet 50 vuotta (1xP+2xV) x5km

1. IinUrh Iin Urheilijat 44.46,9

20 Ville Tiiro 15.21,8 ( 1.) 15.21,8 ( 1.)

20 Ari Järvenpää 30.17,4 ( 1.) 14.55,6 ( 2.)

20 Jorma Aalto 44.46,9 ( 1.) 14.29,5 ( 1.)

2. OHS Oulun Hiihtoseura 46.18,3 1.31,4

21 Kauko Kinnunen 16.34,7 ( 2.) 16.34,7 ( 2.)

21 Hannu Kaikkonen 31.16,9 ( 2.) 14.42,2 ( 1.)

21 Juha Hautaniemi 46.18,3 ( 2.) 15.01,4 ( 2.)

Miehet 60 vuotta (1xP+2xV) x5km

1. OHS Oulun Hiihtoseura 49.50,4

23 Eino Sillankorva 17.42,9 ( 2.) 17.42,9 ( 2.)

23 Erkki Annanpalo 34.23,8 ( 1.) 16.40,9 ( 1.)

23 Mikko Koivukangas 49.50,4 ( 1.) 15.26,6 ( 1.)

2. OuHu Oulaisten Huima 55.19,8 5.29,4

22 Martti Immonen 17.15,6 ( 1.) 17.15,6 ( 1.)

22 Kalevi Yliniitty 36.56,6 ( 2.) 19.41,0 ( 2.)

22 Seppo Rantaeskola 55.19,8 ( 2.) 18.23,2 ( 2.)

Poisjääneet 1

-- KEV Kuusamon Erä-Veikot 0.00,0

Miehet, Viesti (1xP+2xV) x10km

1. KEV Kuusamon Erä-Veikot 1.17.09,8

26 Janne Stenbäck 26.45,7 ( 2.) 26.45,7 ( 2.)

26 Jukka Kivilahti 52.38,4 ( 2.) 25.52,7 ( 4.)

26 Reima Idström 1.17.09,8 ( 2.) 24.31,4 ( 1.)

2. KeKi Kempeleen Kiri 1.19.38,5 2.28,7

29 Heikki Korpela 27.39,3 ( 5.) 27.39,3 ( 5.)

29 Jari Ahola 52.35,1 ( 1.) 24.55,8 ( 1.)

29 Jussi-Pekka Anttila 1.19.38,5 ( 3.) 27.03,4 ( 4.)

3. OHS1 Oulun Hiihtoseura 1.20.00,9 2.51,1

28 Sami Vuoti 27.25,4 ( 3.) 27.25,4 ( 3.)

28 Marko Törmänen 53.12,9 ( 4.) 25.47,5 ( 3.)

28 Mikko Tuomaala 1.20.00,9 ( 4.) 26.48,0 ( 3.)

4. OHS2 Oulun Hiihtoseura 1.20.42,9 3.33,1

25 Heikki Palosaari 26.42,3 ( 1.) 26.42,3 ( 1.)

25 Heikki Tukki 54.11,4 ( 5.) 27.29,1 ( 6.)

25 Hannu Kirstinä 1.20.42,9 ( 5.) 26.31,5 ( 2.)

5. IinHS Iin Hiihtoseura 1.20.51,5 3.41,7

32 Kauko Heinikoski 27.26,2 ( 4.) 27.26,2 ( 4.)

32 Antti Harmaala 52.52,6 ( 3.) 25.26,4 ( 2.)

32 Pekka Kukkula 1.20.51,5 ( 6.) 27.58,9 ( 5.)

6. HaU Haapaveden Urheilijat 1.29.11,9 12.02,1

31 Jukka Pekkala 28.44,1 ( 7.) 28.44,1 ( 7.)

31 Jukka Hänninen 57.49,8 ( 7.) 29.05,7 ( 7.)

31 Peetu Mattola 1.29.11,9 ( 7.) 31.22,1 ( 6.)

Keskeyttäneet 1

-- OHS3 Oulun Hiihtoseura 0.00,0

Poisjääneet 1

-- SalRe Saloisten Reipas 0.00,0

 


 


 

Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruushiihdot

 

16.2.2013 Kempele

 

T U L O K S E T

 

Sija

Nimi

Seura

Tulos

Ero

M10

Miehet 10 vuotta 2 km V

1.

Atte Rahikkala

Kempeleen Kiri

6:08.8

2.

Arttu Heilala

Saloisten Reipas

6:22.3

13.5

3.

Antti-Jussi Raappana

Pudasjärven Urheilijat

6:29.6

20.8

4.

Sakari Ukkola

Kempeleen Kiri

6:31.3

22.5

5.

Joona Laakkonen

Laitasaaren Veto

7:44.9

1:36.1

6.

Severi Similä

Kuivasjärven Aura

8:14.2

2:05.4

N10

Naiset 10 vuotta 2 km V

1.

Venla Viippola

Oulun Hiihtoseura

7:09.9

2.

Ainokaisa Parkkila

Limingan Niittomiehet

7:26.3

16.4

3.

Venla Laine

Kuivasjärven Aura

7:39.8

29.9

4.

Viktoria Kätkä

Oulaisten Taru

7:42.4

32.5

5.

Niia Huovinen

Haukiputaan Veikot

7:53.8

43.9

6.

Iiris Mäkikangas

Oulaisten Taru

8:18.5

1:08.6

7.

Elina Laurila

Limingan Niittomiehet

8:21.0

1:11.1

8.

Ellinoora Ojala

Kuusamon Erä-Veikot

8:35.0

1:25.1

9.

Riina Laurila

Ylikiimingin Nuijamiehet

8:43.1

1:33.2

10.

Inga Lehto

Laitasaaren Veto

9:35.5

2:25.6

M12

Miehet 12 vuotta 3 km V

1.

Niilo Moilanen

Oulun Hiihtoseura

9:06.0

2.

Eero Mannila

Saloisten Reipas

9:47.9

41.9

3.

Valtteri Korva

Kuusamon Eräveikot

10:11.1

1:05.1

4.

Lauri Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

10:39.9

1:33.9

5.

Samu Honkakoski

Oulaisten Taru

10:43.8

1:37.8

6.

Konsta Männistö

Oulaisten Huima

10:49.3

1:43.3

7.

Kimi Saukko

Oulaisten Huima

10:55.9

1:49.9

8.

Taneli Kukkonen

Oulunsalon Vasama

10:56.8

1:50.8

9.

Saku Siren

Kempeleen Kiri

11:11.2

2:05.2

9.

Antti-Olavi Rytky

Haapaveden Urheilijat

11:11.2

2:05.2

11.

Tero Toppinen

Kempeleen Kiri

11:40.9

2:34.9

12.

Ville Partanen

Haapaveden Urheilijat

11:51.3

2:45.3

13.

Veikka Ylilauri

Limingan Niittomiehet

11:57.4

2:51.4

14.

Markus Harju

Utajärven Urheilijat

12:37.4

3:31.4

15.

Jesse Laakkonen

Laitasaaren Veto

13:11.0

4:05.0

16.

Riku Pääkkönen

Utajärven Urheilijat

13:28.7

4:22.7

N12

Naiset 12 vuotta 3 km V

1.

Roosa Riikola

Ylikiimingin Nuijamiehet

9:59.7

2.

Emilia Nissinaho

Limingan Niittomiehet

10:14.7

15.0

3.

Mari-Sofia Rantakangas

Haapaveden Urheilijat

10:41.7

42.0

4.

Susanne Merenlahti

Oulun Hiihtoseura

10:45.6

45.9

5.

Saara Laine

Kuivasjärven Aura

11:09.5

1:09.8

6.

Riina Riikola

Ylikiimingin Nuijamiehet

11:15.5

1:15.8

7.

Heini Niva

Laitasaaren Veto

11:21.4

1:21.7

8.

Hilla Lehtola

Oulaisten Huima

11:31.1

1:31.4

9.

Essi Rantakangas

Haapaveden Urheilijat

11:40.5

1:40.8

10.

Lotta Junttola

Limingan Niittomiehet

11:45.5

1:45.8

11.

Karoliina Ojala

Kuusamon Erä-Veikot

11:50.5

1:50.8

12.

Loviisa Löytynoja

Limingan Niittomiehet

11:58.8

1:59.1

13.

Salla Tyyskä

Oulaisten Huima

12:14.9

2:15.2

14.

Jasmin Tikkala

Ylikiimingin Nuijamiehet

12:20.8

2:21.1

15.

Sonja Raappana

Pudasjärven Urheilijat

12:21.2

2:21.5

16.

Niina Holmström

Iin Hiihtoseura

12:27.8

2:28.1

17.

Sanni Korhonen

Limingan Niittomiehet

13:03.5

3:03.8

18.

Jonna Buller

Metsä-Veikot 85

13:29.5

3:29.8

19.

Assi Lehto

Laitasaaren Veto

14:13.2

4:13.5

20.

Noora Kakko

Yli-Iin Naseva

14:34.2

4:34.5

21.

Saana Onnela

Laitasaaren Veto

15:58.9

5:59.2

M13

Miehet 13 vuotta 3 km V

1.

Roope Jokela

Oulun Hiihtoseura

9:48.5

2.

Samuli Ukkola

Kempeleen Kiri

10:07.0

18.5

3.

Niko Mäenpää

Tyrnävän Ahmat

10:11.6

23.1

4.

Elias Erkkilä

Saloisten Reipas

10:22.3

33.8

5.

Pyry Sirviö

Kuivasjärven Aura

10:44.6

56.1

6.

Petteri Parkkila

Limingan Niittomiehet

10:51.3

1:02.8

7.

Simo Kotajärvi

Oulunsalon Vasama

11:47.8

1:59.3

N13

Naiset 13 vuotta 3 km V

1.

Vilma Rytky

Haapaveden Urheilijat

10:21.2

2.

Anni Huovinen

Kestilän Kisa-Veikot

10:21.3

0.1

3.

Johanna Salonpää

Oulaisten Huima

10:27.3

6.1

4.

Aino-Maria Linna

Haapaveden Urheilijat

10:35.1

13.9

5.

Janina Vohlakari

Kuusamon Erä-Veikot

10:43.7

22.5

6.

Henriikka Majava

Haukiputaan Veikot

10:53.0

31.8

7.

Henna Laine

Haukiputaan Veikot

10:56.0

34.8

8.

Veera Salminen

Haukiputaan Veikot

11:07.6

46.4

9.

Emma Partanen

Haapaveden Urheilijat

11:19.6

58.4

10.

Aliisa Kaveri

Yli-Iin Naseva

11:37.0

1:15.8

11.

Henriikka Kontu

Laitasaaren Veto

11:37.2

1:16.0

12.

Oona Lehto

Laitasaaren Veto

12:14.1

1:52.9

13.

Emmi Erkkilä

Saloisten Reipas

12:38.6

2:17.4

N14

Naiset 14 vuotta 3 km V

1.

Heidi Vähäkuopus

Oulun Hiihtoseura

9:12.1

2.

Anita Korva

Kuivasjärven Aura

9:25.5

13.4

3.

Katriina Autti

Oulun Hiihtoseura

9:44.8

32.7

4.

Silja Saarela

Limingan Niittomiehet

10:29.1

1:17.0

5.

Inka Välipakka

Iin Hiihtoseura

10:29.4

1:17.3

6.

Nea Heilala

Saloisten Reipas

10:30.6

1:18.5

7.

Jenni Marjomaa

Laitasaaren Veto

10:38.2

1:26.1

8.

Oona Heilala

Saloisten Reipas

11:09.9

1:57.8

9.

Aino-Kaisa Kemppainen

Oulun Hiihtoseura

11:46.9

2:34.8

M70

Miehet 70 vuotta 3 km V

1.

Eero Rahkola

Oulun Reipas

10:49.5

2.

Esko Mustonen

Kuusamon Erä-Veikot

10:53.1

3.6

3.

Antero Leinonen

Haukiputaan Veikot

11:18.8

29.3

N65

Naiset 65 vuotta 3 km V

1.

Maija Keskitalo

Haukiputaan Veikot

12:42.7

M14

Miehet 14 vuotta 5 km V

1.

Eera-Matti Karppinen

Kempeleen Kiri

13:33.0

2.

Oskari Hökkä

Yli-Iin Naseva

13:45.4

12.4

3.

Tuomas Ranto

Haapaveden Urheilijat

14:58.8

1:25.8

4.

Juho Hökkä

Yli-Iin Naseva

15:00.5

1:27.5

5.

Jaakko Kotajärvi

Oulunsalon Vasama

15:28.2

1:55.2

6.

Aapo Viippola

Oulun Hiihtoseura

15:35.7

2:02.7

7.

Joni Vähä

Haukiputaan Veikot

17:53.1

4:20.1

8.

Mikko Rautio

Haukiputaan Veikot

18:29.0

4:56.0

M15

Miehet 15 vuotta 5 km V

1.

Lauri Mannila

Saloisten Reipas

13:10.0

2.

Aukusti Kakko

Oulun Hiihtoseura

13:52.0

42.0

3.

Joni Kangas

Oulaisten Huima

14:14.4

1:04.4

4.

Aatu Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

14:23.2

1:13.2

5.

Juha Nurmi

Kuusamon Erä-Veikot

14:36.7

1:26.7

6.

Antti Parkkila

Oulun Hiihtoseura

14:57.2

1:47.2

7.

Petteri Laurén

Oulunsalon Vasama

15:04.4

1:54.4

8.

Veikko Maaninka

Kempeleen Kiri

16:15.4

3:05.4

N15

Naiset 15 vuotta 5 km V

1.

Ella-Sofia Metsävainio

Oulun Hiihtoseura

14:45.8

2.

Eveliina Korva

Kuusamon Erä-Veikot

15:44.6

58.8

3.

Tuulia Kinnunen

Oulun Hiihtoseura

16:24.5

1:38.7

4.

Pinja Buller

Metsä-Veikot 85

17:06.1

2:20.3

5.

Laura Männistö

Oulaisten Huima

17:53.1

3:07.3

6.

Johanna Juntunen

Iin Yritys

18:12.9

3:27.1

7.

Veera Soini

Oulun Hiihtoseura

18:14.7

3:28.9

8.

Kati Lehto

Laitasaaren Veto

20:08.0

5:22.2

N16

Naiset 16 vuotta 5 km V

1.

Salla Loukusa

Kuivasjärven Aura

16:03.4

2.

Maria Hiivala

Kuivasjärven Aura

16:11.2

7.8

3.

Vilma Ylilauri

Limingan Niittomiehet

17:16.6

1:13.2

4.

Minttu Ojala

Kuusamon Erä-Veikot

17:47.5

1:44.1

 

N17

Naiset 17 vuotta 5 km V

1.

Saana Ukkonen

Kuivasjärven Aura

14:49.9

2.

Krista Vohlakari

Kuusamon Erä-Veikot

15:11.3

21.4

3.

Aija Söyrinki

Oulun Hiihtoseura

15:12.0

22.1

4.

Hanna Loukusa

Oulun Hiihtoseura

15:24.5

34.6

5.

Sanni Junttola

Limingan Niittomiehet

15:38.3

48.4

6.

Marianna Haataja

Kuusamon Erä-Veikot

16:25.4

1:35.5

 

N18

Naiset 18 vuotta 5 km V

1.

Elina Moilanen

Metsä-Veikot 85

15:06.7

2.

Susanna Siekkinen

Metsä-Veikot 85

16:13.0

1:06.3

3.

Tanja Kellokumpu

Tupoksen Tuisku

16:58.5

1:51.8

4.

Sofia Ervasti

Kuusamon Erä-Veikot

16:58.9

1:52.2

 

N20

Naiset 20 vuotta 5 km V

1.

Alisa Pyrrö

Oulunsalon Vasama

14:31.0

2.

Anni Huuha

Oulaisten Huima

15:49.7

1:18.7

3.

Annamari Parkkila

Oulun Hiihtoseura

16:15.1

1:44.1

 

NYL

Naiset 5 km V

1.

Eeva Palosaari

Oulun Hiihtoseura

13:43.7

2.

Ruut Tornberg-Mattila

Yppärin Urheilijat

14:21.1

37.4

3.

Janita Luttunen

Oulun Hiihtoseura

14:30.9

47.2

4.

Marjo Liikanen

Oulun Hiihtoseura

14:45.3

1:01.6

5.

Maria Virpi

Yppärin Urheilijat

14:45.4

1:01.7

6.

Maria Mikkonen

Kuusamon Erä-Veikot

14:47.5

1:03.8

7.

Mari Patanen

Saloisten Salama

14:48.4

1:04.7

8.

Tiina Idström

Kuusamon Erä-Veikot

15:02.1

1:18.4

9.

Terhi Lehtola

Oulaisten Huima

15:38.3

1:54.6

10.

Henriikka Salminen

Yppärin Urheilijat

18:48.1

5:04.4

Kilpailun ulkopuolella

Marjo Loukkola

Vuokatti Ski Team Kainuu

13:37.3

Sanna Martikkala

Vuokatti Ski Team Kainuu

13:54.6

N35

Naiset 35 vuotta 5 km V

1.

Maija Nivala

Oulun Hiihtoseura

14:39.2

2.

Kirsi Pääkkönen

Utajärven Urheilijat

16:25.8

1:46.6

3.

Raili Kokko

Utajärven Urheilijat

17:29.0

2:49.8

 

N45

Naiset 45 vuotta 5 km V

1.

Ulla Junttola

Limingan Niittomiehet

16:47.9

2.

Kaisa Ojala

Kuusamon Erä-Veikot

17:26.4

38.5

3.

Päivi Mäkinen

Oulun Hiihtoseura

18:41.6

1:53.7

 

N50

Naiset 50 vuotta 5 km V

1.

Mervi Koukkari

Utajärven Urheilijat

19:08.6

2.

Sisko-Liisa Luukinen

Limingan Niittomiehet

22:48.0

3:39.4

 

N55

Naiset 55 vuotta 5 km V

1.

Anja Paakinaho

Pulkkilan Ponsi

18:06.4

 

M40

Miehet 40 vuotta 5 km V

1.

Tommi Hyttinen

Saloisten Reipas

12:49.7

2.

Mika Tohmola

Haukiputaan Veikot

13:36.8

47.1

3.

Jari Huttunen

Oulun Hiihtoseura

14:00.1

1:10.4

 

M45

Miehet 45 vuotta 5 km V

1.

Pekka Kukkula

Iin Hiihtoseura

13:25.1

2.

Kai Ojala

Oulun Hiihtoseura

13:30.6

5.5

3.

Tapio Hökkä

Yli-Iin Naseva

14:00.7

35.6

4.

Petri Kinnunen

Metsä-Veikot 85

14:10.7

45.6

5.

Juha Tuulaniemi

Kuivasjärven Aura

14:26.3

1:01.2

6.

Timo Pudas

Utajärven Urheilijat

15:17.9

1:52.8

7.

Lauri Holmi

Oulun Hiihtoseura

15:48.9

2:23.8

 

M50

Miehet 50 vuotta 5 km V

1.

Heikki Salminen

Yppärin Urheilijat

14:45.6

1.

Ville Tiiro

Iin Urheilijat

14:45.6

3.

Reijo Juntunen

Iin Yritys

14:56.5

10.9

4.

Juha Hautaniemi

Oulun Hiihtoseura

15:17.9

32.3

5.

Ari Järvenpää

Iin Urheilijat

15:22.9

37.3

6.

Seppo Piirainen

Saloisten Reipas

16:21.6

1:36.0

 

M55

Miehet 55 vuotta 5 km V

1.

Seppo Illikainen

Haukiputaan Heitto

14:19.8

2.

Kai Lappalainen

Oulunsalon Vasama

15:06.2

46.4

3.

Jorma Aalto

Iin Urheilijat

15:20.1

1:00.3

4.

Seppo Pajuniva

Kuusamon Erä-Veikot

15:26.8

1:07.0

 

M60

Miehet 60 vuotta 5 km V

1.

Keijo Salonen

Kuivasjärven Aura

14:48.0

2.

Mikko Koivukangas

Oulun Hiihtoseura

15:10.8

22.8

3.

Eino Juola

Kempeleen Pyrintö

15:12.3

24.3

4.

Tuomo Vainio

Pudasjärven Urheilijat

15:42.2

54.2

5.

Paavo Oilinki

Utajärven Urheilijat

15:46.2

58.2

6.

Osmo Soronen

Oulun Kilpa-Veljet

15:47.6

59.6

7.

Martti Immonen

Oulaisten Huima

15:53.5

1:05.5

8.

Aimo Jokiranta

Metsä-Veikot 85

16:36.5

1:48.5

9.

Esko Koivula

Taivalkosken Kuohu

16:37.7

1:49.7

10.

Seppo Ranta-Eskola

Oulaisten Huima

18:12.3

3:24.3

 

M65

Miehet 65 vuotta 5 km V

1.

Erkki Tiikkaja

Kestilän Kisa-Veikot

15:55.3

2.

Kalevi Heinikoski

Iin Hiihtoseura

16:18.4

23.1

3.

Sakari Ukonmaanaho

Ylikiimingin Nuijamiehet

16:35.9

40.6

4.

Vesa Ranta-Eskola

Saloisten Reipas

16:54.9

59.6

5.

Alpo Pelkonen

Oulunsalon Vasama

18:35.8

2:40.5

 

M16

Miehet 16 vuotta 8 km V

1.

Kalle Määttä

Oulunsalon Vasama

22:24.1

2.

Jaakko Pääkkölä

Kuivasjärven Aura

22:46.8

22.7

3.

Aapo Erkkilä

Saloisten Reipas

24:47.8

2:23.7

4.

Otto Tiilikainen

Oulun Hiihtoseura

26:19.8

3:55.7

5.

Edvard Kotajärvi

Oulunsalon Vasama

27:06.9

4:42.8

 

M17

Miehet 17 vuotta 10 km V

1.

Eero Kukkonen

Oulunsalon Vasama

28:29.6

2.

Santeri Schroderus

Oulun Hiihtoseura

28:46.5

16.9

3.

Jussi Pesonen

Kuusamon Erä-Veikot

29:59.8

1:30.2

 

M18

Miehet 18 vuotta 10 km V

1.

Ville Heikkinen

Kuusamon Erä-Veikot

26:30.3

2.

Matti Korhonen

Limingan Niittomiehet

29:33.7

3:03.4

3.

Olli Hiitola

Oulaisten Taru

31:37.7

5:07.4

 

M20

Miehet 20 vuotta 10 km V

1.

Topias Tyni

Metsä-Veikot 85

24:43.5

2.

Miika Haataja

Kuusamon Erä-Veikot

27:51.5

3:08.0

3.

Raine Kinnunen

Metsä-Veikot 85

28:24.4

3:40.9

4.

Joonas Pajuniva

Kuusamon Erä-Veikot

30:09.3

5:25.8

 

M35

Miehet 35 vuotta 10 km V

1.

Veli-Matti Niskanen

Haukiputaan Veikot

25:20.7

2.

Jani Laine

Kuivasjärven Aura

26:29.4

1:08.7

3.

Kauko Heinikoski

Iin Hiihtoseura

27:06.5

1:45.8

4.

Antti Henriksson

Oulun Hiihtoseura

29:34.7

4:14.0

5.

Markus Ronkainen

Haukiputaan Veikot

31:12.0

5:51.3

6.

Jani Välitalo

Oulunsalon Vasama

32:02.1

6:41.4

7.

Sami Ranta-Eskola

Oulaisten Huima

32:03.3

6:42.6

8.

Hannu Savilaakso

Haukiputaan Heitto

32:24.9

7:04.2

 

MYL

Miehet 10 km V

1.

Reima Idström

Kuusamon Erä-Veikot

24:11.4

2.

Heikki Palosaari

Oulun Hiihtoseura

24:19.0

7.6

3.

Jonne Seppänen

Oulun Hiihtoseura

25:07.4

56.0

4.

Jari Ahola

Kempeleen Kiri

25:17.7

1:06.3

5.

Janne Stenbäck

Kuusamon Erä-Veikot

25:44.0

1:32.6

6.

Sami Vuoti

Oulun Hiihtoseura

25:49.3

1:37.9

7.

Sauli Kuopus

Pudasjärven Urheilijat

25:58.0

1:46.6

8.

Vilho Moilanen

Oulunsalon Vasama

26:19.7

2:08.3

9.

Hannu Kirstinä

Oulun Hiihtoseura

26:35.5

2:24.1

10.

Jukka Kivilahti

Kuusamon Erä-Veikot

26:51.0

2:39.6

11.

Markus Kanamäki

Saloisten Salama

26:56.2

2:44.8

12.

Mikko Tuomaala

Oulun Hiihtoseura

26:56.7

2:45.3

13.

Antti Harmaala

Iin Hiihtoseura

26:57.6

2:46.2

14.

Juho Kämäräinen

Oulun Hiihtoseura

27:28.2

3:16.8

15.

Heikki Tukki

Oulun Hiihtoseura

27:31.9

3:20.5

16.

Janne Kivilahti

Kuusamon Erä-Veikot

27:37.8

3:26.4

17.

Joona Männistö

Oulaisten Huima

28:36.7

4:25.3

18.

Jukka Hänninen

Haapaveden Urheilijat

30:32.5

6:21.1

 

Pohjois-Pohjanmaan Piirinmestaruusviestit 17.2.2013, Kempele

L Ä H T Ö L I S T AT

TULOSTETTU 16.2.2013 KELLO 21.27


M10-V Miehet 10 vuotta 6 km V

Sarja Nro Nimi Seura Lähtöaika

M10-V 1 KuivA1 Kuivasjärven Aura 11.00.00

M10-1 1 Jaakko Pitkänen

M10-2 1 Viljami Marjala

M10-3 1 Erkka Korhonen

M10-V 2 OHS Oulun Hiihtoseura 11.00.00

M10-1 2 Otto Turunen

M10-2 2 Antti Juvonen

M10-3 2 Konsta Karjalainen

M10-V 3 LNM Limingan Niittomiehet 11.00.00

M10-1 3 Lauri Saarela

M10-2 3 Santeri Tavasti

M10-3 3 Heikki Sipola

M10-V 4 OuHu Oulaisten Huima 11.00.00

M10-1 4 Olli Mäyrä

M10-2 4 Joonas Rajaniemi

M10-3 4 Miika Ylikulju

M10-V 5 KeKi Kempeleen Kiri 11.00.00

M10-1 5 Sakari Ukkola

M10-2 5 Aaro Maaninka

M10-3 5 Atte Rahikkala

M10-V 6 KuivA2 Kuivasjärven Aura 11.00.00

M10-1 0 Atte Moisanen

M10-2 0 Severi Similä

M10-3 0 Elias Suorsa


N10-V Naiset 10 vuotta 6 km V

Sarja Nro Nimi Seura Lähtöaika

N10-V 7 OHS Oulun Hiihtoseura 11.00.00

N10-1 7 Venla Viippola

N10-2 7 Helmi Kukkonen

N10-3 7 Venla Kumpumäki

N10-V 8 LaiVe Laitasaaren Veto 11.00.00

40142216 N10-1 8 Jonna Lauronen

N10-2 8 Laura Salmi

40222981 N10-3 8 Inga Lehto

N10-V 9 LMN Limingan Niittomiehet 11.00.00

N10-1 9 Elina Laurila

N10-2 9 Ainokaisa Parkkila

N10-3 9 Inka Mattila


M12-V Miehet 12 vuotta, Viesti 6 km V

Sarja Nro Nimi Seura Lähtöaika

M12-V 8 HaU SaRe HaU Sare 11.10.00

M12-1 8 Arttu Heilala

M12-2 8 Niko Ikkala

M12-3 8 Peetu Heitto

M12-V 9 LNM Limingan Niittomiehet 11.10.00

M12-1 9 Ahti Saarela

M12-2 9 Veikka Ylilauri

M12-3 9 Ilkka Anttila

M12-V 10 OuHu Oulaisten Huima 11.10.00

M12-1 10 Konsta Männistö

M12-2 10 Topi Mäyrä

M12-3 10 Kimi Saukko

M12-V 11 HaU Haapaveden Urheilijat 11.10.00

M12-1 11 Juho Törmälehto

M12-2 11 Ville Partanen

M12-3 11 Antti-Olavi Rytky


N12-V Naiset 12 vuotta, Viesti 6 km V

Sarja Nro Nimi Seura Lähtöaika

N12-V 12 OHS Oulun Hiihtoseura 11.10.00

N12-1 12 Susanne Merenlahti

N12-2 12 Eeva-Riikka Kemppainen

N12-3 12 Seela Peuralahti

N12-V 13 LaiVe Laitasaaren Veto 11.10.00

31990846 N12-1 13 Heini Niva

N12-2 13 Assi Lehto

31188409 N12-3 13 Saana Onnela

N12-V 14 YNM Ylikiimingin Nuijamiehet 11.10.00

N12-1 14 Roosa Riikola

N12-2 14 Jasmin Tikkala

N12-3 14 Riina Riikola

N12-V 15 HaU OuHu HaU Ouhu 11.10.00

N12-1 15 Essi Rantakangas

N12-2 15 Hilla Lehtola

N12-3 15 Mari Rantakangas

N12-V 16 LNM1 Limingan Niittomiehet 11.10.00

N12-1 16 Emilia Nissinaho

N12-2 16 Loviisa Löytynoja

N12-3 16 Lotta Junttola

N12-V 17 LNM2 Limingan Niittomiehet 11.10.00

N12-1 17 Sini Mattila

N12-2 17 Elina Jaakola

N12-3 17 Sanni Korhonen


M14-V Miehet 14 vuotta, Viesti 9 km V

Sarja Nro Nimi Seura Lähtöaika

M14-V 18 OHS Oulun Hiihtoseura 11.20.00

M14-1 19 Niilo Moilanen

M14-2 19 Roope Jokela

M14-3 19 Aapo Viippola

M14-V 19 KuivA1 Kuivasjärven Aura 11.20.00

M14-1 18 Pyry Sirviö

M14-2 18 Sakari Marjala

M14-3 18 Marko Hernesniemi

M14-V 20 SalRe Saloisten Reipas 11.20.00

M14-1 20 Eero Mannila

M14-2 20 Elias Erkkilä

M14-3 20 Juho Mikkonen

M14-V 21 KeKi Kempeleen Kiri 11.20.00

M14-1 21 Eera-Matti Karppinen

M14-2 21 Saku Siren

M14-3 21 Samuli Ukkola


N14-V Naiset 14 vuotta, Viesti 9 km V

Sarja Nro Nimi Seura Lähtöaika

N14-V 23 KEV Kuusamon Erä-Veikot 11.20.00

N14-1 23 Janina Vohlakari

N14-2 23 Johanna Leskelä

N14-3 23 Susanna Leskelä

N14-V 24 HauVe Haukiputaan Veikot 11.20.00

N14-1 24 Henna Laine

N14-2 24 Henriikka Majava

N14-3 24 Veera Salminen

N14-V 25 LaiVe Laitasaaren Veto 11.20.00

N14-1 25 Henriikka Kontu

N14-2 25 Oona Lehto

N14-3 25 Julia Väliheikki

N14-V 26 OHS Oulun Hiihtoseura 11.20.00

N14-1 26 Katriina Autti

N14-2 26 Aino-Kaisa Kemppainen

N14-3 26 Heidi Vähäkuopus

N14-V 27 HaU Haapaveden Urheilijat 11.20.00

N14-1 27 Vilma Rytky

N14-2 27 Emma Partanen

N14-3 27 Aino-Maria Linna

N14-V 28 LNM2 Limingan Niittomiehet 11.20.00

N14-1 28 Siiri Puranen

N14-2 28 Veera Kennilä

N14-3 28 Laura Jaakola

N14-V 29 LNM1 Limingan Niittomiehet 11.20.00

N14-1 29 Heta Makkonen

N14-2 29 Anniina Sipola

N14-3 29 Silja Saarela

N14-V 30 SalRe Saloisten Reipas 11.20.00

N14-1 30 Oona Heilala

N14-2 30 Emmi Erkkilä

N14-3 30 Nea Heilala


N16-V Naiset 16 vuotta, Viesti 9 km V

Sarja Nro Nimi Seura Lähtöaika

N16-V 32 LaiVe Laitasaaren Veto 11.30.00

N16-1 32 Sara Niva

N16-2 32 Jenni Marjomaa

N16-3 32 Kati Lehto

N16-V 33 YIN Yli-Iin Naseva 11.30.00

N16-1 33 Anette Lalli

N16-2 33 Josefiina Hökkä

N16-3 33 Heidi Kokko

N16-V 34 OHS Oulun Hiihtoseura 11.30.00

N16-1 34 Erika Similä

N16-2 34 Tuulia Kinnunen

N16-3 34 Ella-Sofia Metsävainio


N18-V Naiset 18 vuotta, Viesti 9 km V

Sarja Nro Nimi Seura Lähtöaika

N18-V 1 Me-Ve Metsä-Veikot 85 11.30.00

N18-1 1 Susanna Siekkinen

N18-2 1 Pinja Buller

N18-3 1 Elina Moilanen

N18-V 2 KuivasjA Kuivasjärven Aura 11.30.00

N18-1 2 Saana Ukkonen

N18-2 2 Salla Loukusa

N18-3 2 Maria Hiivala

N18-V 3 LNM Limingan Niittomiehet 11.30.00

N18-1 3 Vilma Ylilauri

N18-2 3 Riikka Haataja

N18-3 3 Sanni Junttola

N18-V 4 KEV Kuusamon Erä-Veikot 11.30.00

N18-1 4 Sofia Ervasti

N18-2 4 Marianna Haataja

N18-3 4 Eveliina Korva


M65-V Miehet 65 vuotta, Viesti 9 km V

Sarja Nro Nimi Seura Lähtöaika

M65-V 5 SLU Siikalatvan Urheilijat 11.30.00

M65-1 5 Paavo Leiviskä

34548389 M65-2 5 Juhani Mahosenaho

34543229 M65-3 5 Reijo Pirttisalo


M16-V Miehet 16 vuotta, Viesti 15 km V

Sarja Nro Nimi Seura Lähtöaika

M16-V 6 OHS Oulun Hiihtoseura 11.40.00

M16-1 6 Antti Parkkila

M16-2 6 Aapeli Huttunen

M16-3 6 Otto Tiilikainen

M16-V 7 YIN Yli-Iin Naseva 11.40.00

M16-1 7 Oskari Hökkä

M16-2 7 Teijo Hekkala

M16-3 7 Juho Hökkä


M18-V Miehet 18 vuotta, Viesti 15 km V

Sarja Nro Nimi Seura Lähtöaika

M18-V 8 OHS Oulun Hiihtoseura